Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

Sem prebral tako koran kot sveto pismo. In še mnoge druge knjige. Pač rad berem. Zaradi tega ne mislim, da se pametnejši kot ti, pač povem kaj vem . Nihče ne ve vsega. Slovenski prevod korana imaš baje na internetu. Sam ga nisem bral, zato ne vem koliko je točen prevod, prebral sem bosanski prevod (knjigo).

Nisi prebrala vseh mojih postov ali pa si pozabila kaj sem napisal. Še enkrat: Smilijo se mi otroci, ženske in starčki. Ne smili se mi pa horda mladeničev, ki so zapustili svoje bljižnje v sosu in pobegnili v tujino. In to ne v sosednje države, niti jim niso dobre prve države, ki so brez vojne na njihovi poti, želijo v točno določeno državo. Zame je to čista ekonomska migracija. In naj bodo tako tudi obravnavani. Sem za to, da se pomaga beguncem z vojnih območij ne glede na vero, raso, barvo kože, spol, hišnega ljubljenčka, barvo zoknov, ... Sem pa proti temu, da bo sedaj vsak prišlek z Bližnega vzhoda označen za ogroženo vrsto.

Če verjamete ali pa ne, včeraj je foter govoril s kolegom, ki je bil te dni na Obrežju. So popisali migrante, čez čas pa jih klicali po imenu in priimku na avtobuse. Polovica se jih ni odzvala klicu, ker so pozabili kakšno lažno ime so navedli pri popisu. Pa večina je imela katastrofalen odnos do našega osebja.

ma si mona, pozabu si oment muslimane :P... me pač moti, če nekdo vpleta raso, vero in druge kožne barve.... :) 

v bistvu se vsi razumemo... sam mal rabmo časa  :)

 

pa en velik  bravo za tako literaturo, no zame to niso knjige ampak filozofija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če so pa vsi migranti odmigrirali...nuben ni hotu tle ostat :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......sosedje se že kregajo na njihov račun ........zdej pa kokice, pa čakat kdaj se bo to razpaslo naprej oz. kdo bo potegnu takratko...

tko en nazoren  nasvet iz društvene mreže :

Iskoristio bih društvenu mrežu da obavestim ratnohuškačke giliptere sa obe strane graničnog prelaza Bajakovo da pristojan svet u Hrvatskoj i Srbiji nema ni volj...u ni snage da još jednom zadovoljava porive za klanjem. Ako nekim slučajem niste razumeli obaveštenje, htedoh vam reći da mi se napušite kurca i jedni i drugi, i da nađete negde livadu, pa se pokoljite i istrebite, u usta vas jebem primitivna. I povedite sa sobom premijere, da jedan drugom drkaju dok vas gledaju.

Koliko je stoke s obe strane... Sreća pa razum ipak caruje, a sirovina balvane valja...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne... k baba sploh nima okusa za modne dodatke... torbica se barvno sploh ne ujema....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne... k baba sploh nima okusa za modne dodatke... torbica se barvno sploh ne ujema....

Kašna torbica?:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja malo se je pomirlo. Nekak znana zgodba.

Tud če nas pofukajo naši za miljone-miljarde(mamo tolko??) se folk pizdi 2 tedna pol pa mir. Za šank pa jebiga... :D

Izvrstno res. Pa čeprav ti migranti že 5 let prihajajo, ker tako dolgo že traja njihova vojna (gor al dol par let. nisem strokovnjak).

Je pa blo fajn se malo bockat. Te ko je tečno. Tak pač je nam migrantom... :blush: 

Radi se mejte folk pa ta objave je brez vrednosti! :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj so pač kristjani... in v čem je razlika?

Dejansko folk ne kapira, da slovani nismo bili kristjani in enako kot se zdaj obnašate napram muslimanom smo se včasih proti kristjanom. Kak čas beži. Pa glej ga zlomka zdaj vsi letijo v nedeljo v cerkev (na vesi?).

Meni je to tako izredno nenormalno smešno, ko se ljudje ravnajo po eni knjigi in obsojajo ljudi, ki se ravnajo po drugi knjigi. Komaj čakam, ko nas bodo čez 720 let preplavili budisti, pol bo končno lušno. Preden pridejo sciencetologisti in bo jeba.

Sayo oprosti, ampak jaz te obsojam ker ima tvoj avatar čudne brke. Enostavno se mi zdi, da bi moral it nazaj od koder so ti brki prišli in se drži forumov kjer so samo tebi podobni brkonji. Tako pač je. 

So mi pa všeč tvoje slikce. Kje si jih dobo, na kakšni neo-nazi strani? Sieg heil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj so pač kristjani... in v čem je razlika?

Dejansko folk ne kapira, da slovani nismo bili kristjani in enako kot se zdaj obnašate napram muslimanom smo se včasih proti kristjanom. Kak čas beži. Pa glej ga zlomka zdaj vsi letijo v nedeljo v cerkev (na vesi?).

Meni je to tako izredno nenormalno smešno, ko se ljudje ravnajo po eni knjigi in obsojajo ljudi, ki se ravnajo po drugi knjigi. Komaj čakam, ko nas bodo čez 720 let preplavili budisti, pol bo končno lušno. Preden pridejo sciencetologisti in bo jeba.

Sayo oprosti, ampak jaz te obsojam ker ima tvoj avatar čudne brke. Enostavno se mi zdi, da bi moral it nazaj od koder so ti brki prišli in se drži forumov kjer so samo tebi podobni brkonji. Tako pač je. 

So mi pa všeč tvoje slikce. Kje si jih dobo, na kakšni neo-nazi strani? Sieg heil.

tud Rimljani niso bili kristjani:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evropa in tudi Slovenija ima predpise, kje in kako se vstopa na to območje. In tudi, kdo lahko vstopa in pod kakšnimi pogoji. Poskusite iti v tujino brez osebnih dokumentov. Do kontrole s strani nadležnega organa bo vse lepo in prav. Pa ste državljani evropske unije. Zakaj ne bi to veljalo tudi za preostali del sveta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evropa in tudi Slovenija ima predpise, kje in kako se vstopa na to območje. In tudi, kdo lahko vstopa in pod kakšnimi pogoji. Poskusite iti v tujino brez osebnih dokumentov. Do kontrole s strani nadležnega organa bo vse lepo in prav. Pa ste državljani evropske unije. Zakaj ne bi to veljalo tudi za preostali del sveta.

žal se slovenija ne obnaša kot suverena država, čeprav ima to možnost ....

če bi bila suverena, bi v državo spustila samo turiste z denarjem in urejenimi dokumenti, ki lahko sami pokrivajo svoje stroške v času dopusta pri nas, po dopustu pa oddidejo kamorkoli že ......

tako pa dogaja, da pod pretvezo beguncev vstopa v slovenijo noname folk poln denarja, slovenija pa jih gostoljubno in brezplačno streže kot carje, namesto da bi postavila stojnice in naj si kupijo, če že kaj rabijo ...

tudi slovenija bi morala na meji postavit bodečo žico in odločno odbit te imigrante ... stavim, da bi potem tudi hrvati postavili bodečo žico na meji s srbijo ... srbi na meji z makedonijo ... makedonci na meji z grčijo ... ecetera ... in zadeva bi se hitro ustavila ...

Popravljeno . Popravil Schumy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, dajmo za ziher rajš vsak svoje dvorišče ogradit z bodečo žico. Da nau treba sosedu kake žlice cukra dat zastonj. 
Naj si ga gre kupit al naj pa crkne, ko ga j****. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, dajmo za ziher rajš vsak svoje dvorišče ogradit z bodečo žico. Da nau treba sosedu kake žlice cukra dat zastonj. 
Naj si ga gre kupit al naj pa crkne, ko ga j****. 

Jaz sem že, pa še psa sem nabavu...pa se je že pokvaru...jim on cuker nosi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, dajmo za ziher rajš vsak svoje dvorišče ogradit z bodečo žico. Da nau treba sosedu kake žlice cukra dat zastonj. 
Naj si ga gre kupit al naj pa crkne, ko ga j****. 

Odločit se je treba kakšen svetovni red hočemo.
Samo kaj, ko odloča o tem le kapital, ki je podkupil politiko. Globalizacija jim ustreza le, ko je to dobro za prost pretok njihovega profita. Ko gre za pretok svobode in dostopa vsem do dobrin, se pa neha. 
In ko nekateri to skušajo doseči na način, ki smo mu priča, seveda vklopijo nacionalizem in šovinizem. Potrošniške riti na te limance prav lepo prijemajo.
Vendar, dokler nismo sposobni obrniti tega "reda" in to glede na vedno večje poneumljanje potrošnikov ne bo kmalu, je odpor povprečnega človeka, ki se celo življenje bori za svoj minimalni standard, povsem razumljiv.
Tudi jaz delim Boruttovo mnenje, da mora biti prehod mej urejen in nadziran, dokler se ne odločimo za odprtost vsega, ne samo profita!
Kar pomeni, da je v trenutnem in mislim da še kar dolgo trajajočih razmerah bolje, da Evrope ne bi bilo!
Ja, zadeva je širša, kot bi radi prikazali na eni strani nestrpni šovinisti, na drugi pa nekakšni kvazi borci za pravice vseh. Potrebno je pozdraviti vzroke in ne simptome!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!