Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

:lol1:Vedno bolj me zabava, ko preberem komentarje tako plitke pameti.
In tako kanite rešiti problem?

Oj planke plankaste!

KajBiDrugegaPričakovalOdBmflarjaPress

Dej odpel si jih domov, prid v Brežice , maš dost velko izbiro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali jih kdo ogroža, da misliš, da bodo umrli? Koliko jih sploh ima dokumente s katerimi bi lahko potrdili, da prihajajo z vojnih območij? In kako to, da so ogroženi le mlajši moški, njihovi svojci pa ne?

Če te prav razumem, se  sredi streljanja  z družino "prebiješ" do lokalnih oblasti in zaprosiš, da ti spišejo potrdilo, da si na vojnem območju?

Še prej, če ga sploh še najdeš, obiščeš uradnega fotografa...za dokumente. :blush:

 

OK.. Resno..o kakšnih dokumentih govoriš???. 

Mene okoli migrantske krize najbolj moti to, da ravno tisti, že tako obubožani, (SLO + BALKAN + HELLAS.....), ki pri vzrokih za nastanek te peeesssdarije nismo imeli nobene vloge, sedaj požiramo skoraj ves drek

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Mene okoli migrantske krize najbolj moti to, da ravno tisti, že tako obubožani, (SLO + BALKAN + HELLAS.....), ki pri vzrokih za nastanek te peeesssdarije nismo imeli nobene vloge, sedaj požiramo skoraj ves drek

Tako je. Pri tem je treba pomisliti na vzroke, poskušati odpraviti bolezen in ne simptome!
In namesto da tu neki uberbrihtni germanofili kličejo Merklco, da v maniri Dolfeta naredi "red", bi lahko pomislili na to, da je ravno ona eden od ključnih igralcev svetovnega sranja, kapitalističnih manipulacij in dejansko propada civilizacije, kakšne smo vajeni. Pa ni tako dobra, da bi morala trajati, samo v popolnoma napačno smer se obrača!

Dej odpel si jih domov, prid v Brežice , maš dost velko izbiro!

Moped zameni, mrbet boš pamet srečow. V kakšni ozki ulci, če ji ne bo ratal spet pobegnt pred tabo!:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te prav razumem, se  sredi streljanja  z družino "prebiješ" do lokalnih oblasti in zaprosiš, da ti spišejo potrdilo, da si na vojnem območju?

Še prej, če ga sploh še najdeš, obiščeš uradnega fotografa...za dokumente. :blush:

 

OK.. Resno..o kakšnih dokumentih govoriš???. 

Mene okoli migrantske krize najbolj moti to, da ravno tisti, že tako obubožani, (SLO + BALKAN + HELLAS.....), ki pri vzrokih za nastanek te peeesssdarije nismo imeli nobene vloge, sedaj požiramo skoraj ves drek

Ne razumeš prav. Iz osebnih dokumentov se vidi od kod si.

O kakšnih dokumentih? Povečini zadošča za izkazovanje svoje identitete osebna izkaznica, vozniško dovoljenje, potni list, ... skratka nek uraden dokument s tvojo sliko, krajem bivališča, izdajateljem, itd. Nerodno pri tem je, da s takšnim dokumentom potem težko trdiš, da si Kinez, če na njem piše, da si Bantustanc. Potem pač ni druge, kot da jih zavržeš in držiš oči poševno.

No mene motijo enake stvari in problemi okoli migrantov kot tebe. In še vedno trdim, da je večina teh ljudi ekonomskih migrantov od bogsigavedi kje na poti v Obljubljeno deželo kjer se cedi med in mleko. Pa sociala tala na veliko.

Ko zahodno Evropski politiki začnejo tumbati o veliki potrebi po sveži delovni sili (samo Švabek je omenil 200.000 prostih delovnih mest), ne moreš pričakovati drugega kot stampedo.

Osebno se mi v denarnici ne bo poznalo zaradi teh ljudi nič. Zaradi njih ne bom ne slabše ne bolje živel in tudi spanca mi ne bodo kratili. Bodo se pa zamenjali politiki, ki jih sedaj vabijo in to z neumnejšimi desničarji. Sama politika in svoboda Evrope bo šla na slabše.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že omenjate osebne dokumente, jih žal večina nima, ne vedo kje so, ko jih vprašaš kdaj so rojeni ti vsi povedo da so rojeni 1.januarja...zanimivo, a ne, pol jih pa zagovarjajte še naprej kako so ubogi...

 

 

 

 

I30, če rabš Bwa, povej ti prodam , je zihr bolš od I30

Popravljeno . Popravil BMWflar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

I30, če rabš Bwa, povej ti prodam , je zihr bolš od I30

To ti mislš. Kar na nočno omarco si ga postav. :jezik:

SeJeZBmflomNasrouZdejBiGaPaMenUturuPress

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In danes so reveži povzročili požar v Brežicah, kjer je zgorel velik šotor in postelje. Škoda ker ne pada dež, da bi bili na dežju. Pa sem plitke pameti al pa ne. Ne mi rečt da so vsi reveži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vrjet vsega, kar novinarji rečejo in napišejo:klicaj:

po fejsu berem , da so tudi "oropali" benzinsko pumpo. Še dobro da so po radiu sporočili, da so se prestrašili policije, še prej so pa vse plačali.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj bi se lahko šli nagradno igro ˝NAJDI ŽENSKO NA SLIKI˝. Nagrada pa bi bila en dan v begunskem centru z vsemi ugodnostmi:sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilimam objavo s facebooka (ki btw, ni moja):

Včeraj sem kot predstavnik Civilne zaščite 12 ur preživel v begunskem centru V Brežicah. Ker se o situaciji z begunci veliko piše in ker se veliko piše predvsem o nepreverjenih informacijah bi rad z vami delili izkušnjo iz prve roke. Zapis je precej dolg. Če kdo želi lahko pove svoje mnenje, brisal ne bom nikogar. Če kdo želi lahko zapis deli.
1. Za uvod naj povem, da sem zagovornik ideje o enakosti narodov. Podpiram medčloveško pomoč in se ne bojim mešanja narodov. 
2. BEGUNCI. Zadnje dni se pojavljajo v glavnem dve vrsti zapisov na družbenih omrežjih. Prvi so v stilu "vse na vlak pa nazaj domov gamad jedno", drugi pa nekje v stilu "bogi so, dejmo jim pomagat, kak ste ksenofobni". Niti eni niti drugi nimate prav. Metati vse begunce v isti koš je nesramno in predvsem nespoštljivo. Prva skupina beguncev, ki je v ponedeljek prišla v Brežice je precej problematična. Zažgali so šotore, se medsebojno pretepali za hrano in za sabo pustili svinjarijo. Druga skupina, ki je prišla včeraj je pravo nasprotje. Begunci so se sami organizirali, ko smo delili hrano. Formirali so vrste in poskrbeli, da ni bilo prerivanja. Sami sebe so nadzirali, da so hrano dobili vsi, tudi otroci, ki so že spali so dobili hrano na zalogo. Med begunci je bil tudi sirski zdravnik (begunec), ki je naredil selekcijo ljudi, ki prvi potrebujejo pomoč. Pomagali so iskati pogrešane svojce in sodelovali tako s Cilino zaščito kot Rdečim križem.
3. VARNOST. Po mojem mnenju je za varnost dobro poskrbljeno. Mogoče sem takšnem občutek dobil zaradi bolj mirne skupine beguncev a vseeno. Niti v enem trenutku me ni bilo strah oziroma se nisem počutil ogroženo. 
4. ORGANIZACIJA. Veliko je bilo v zadnjih dneh za prebrati o slabi organizaciji. Sam tega občutka nisem dobil. Zadeve tečejo tako kot morajo, obstaja hierarhija. Najprej se registrirajo in odpeljejo družine z majhnimi otroci in bolni. Zdravniška služba skrbi za bolne in poškodovane. Rdeči križ deli hrano. Vodje posameznih služb imajo redne sestanke tako, da se ve kdo kaj dela.
5. VOJSKA. Včeraj je bila vojska prisotna vendar pravih zadolžitev niso imeli.
6. POLICIJA. Policistom kapo dol. Večina jih dela drugo ali tretjo 12urno izmeno v zadnjih dveh dneh. Izredno spoštljivi do beguncev, razen seveda, ko je potrebno narediti red. Zgledno so sodelovali tako s Civilno zaščizo kot Rdečim križem. Ko smo delili hrano so prostovoljno priskočili na pomoč ter beguncem pomagali organizirati vrste. Pomagajo pri iskanju pogrešanih oseb. Veliko število "thank you" s strani beguncev je bilo slišati namenjenih policistom. Miren a odločen pristop. Še enkrat pohvale vredno.
7. PROSTOVOLJCI. Ne vem kje bi začel. Za veliko nemira so krivi prav prostovoljci. Včeraj smo preko prevajalca beguncem sporočili, da bomo pričeli z delitvijo hrane in naj se postavijo v vrste. V tem trenutku pa je prostovoljka iz Polske pred 1500 beguncev prinesla 4 sendviče. Lahko si predstavljate za kakšno prerivanje in nemir je s tem poskrbela. Prostovoljci so se pokazali šele, ko je bilo potrebno deliti hrano. Ob tem so nam žugali, da begunci nočejo hrane, ker je preveč suhoparna (kruh, paštete, sirni namazi, sardine, jabolka, mleko, voda). Ko smo predstavniki Civilne zaščite in Rdečega križa čistila SRANJE za prvo skupino beguncev NI BILO NIKJER NOBENEGA PROSTOVOLJCA, ki so kasneje skakali naokoli v jopičih z napisi "no borders" ali "we are all equal". Lahko je deliti hrano. Težje je čepeti na vseh štirih in brisati razmazano pašteto in sardine ter v rokah nositi prenosna stranišča. Za čiščenje ni nikoli premalo ljudi. Če želi kdo biti koristen naj pomaga tam. Za deliti hrano nas je dovolj. Izjema so prostovoljci prevajalci. Ti so rešili marsikatero težavo.
8. NOVINARJI. Brez besed. Mrhovinarji brez srca in duše. Iščejo najboljši možni posnetek in razmišljajo o najbolj senzacionalističnem naslovu s katerim bodo prikazali tisto kar želijo.
9. ZAKLJUČEK. Sam sem bil nad stanjem pretresen. Živim v Brežicah pa do včeraj nisem vedel kakšna je situacija v sprejemnem centru. Občutek sem imel kot, da sem v neki drugi državi in v neke drugem času. Situacija ni črno bela kot jo nekateri prikazujete. Ograje niso rešitev. Prav tako ni rešitev, da sprejmemo vse, ki pridejo. Problem je kompleksen. Vsi ki želite pomagai ste dobrodošli, pa če podpirate integracijo beguncev ali ne. Pomagati je potrebno beguncem in pomagati je potrebno preobremenjenih policistom. Prosim, da ne nasedate novinarjem in lažnim infomacijam.

Pa še link, da ne bo kdo rekel, da kradem:  https://www.facebook.com/matija.kolaric.12/posts/10206864375261843?pnref=story

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

the face of the place:smoke:

12122686_10205364384084157_1535857955104

11986562_1071299166227370_7967975751792912108721_1071299082894045_3754424752617912033147_1071299102894043_7027056827073611221723_1071299186227368_82824614415040

Evo tistega obkroženega ,bi najdu in expresno poslal nazaj v pečino Avganistana ,kot je razvidno dela sebek v ozadju pa ogenj in opostošenja......ne vem zakaj bi normalen človek pošiljal domov gor takšne slike zraven pa s prsti kazal "zmaga".......me je vseno mal strah takšnih bolanih umov ,a vseno sem optimist in osebno mislim da je večina ok,med njimi so pač ortodoksni radikalci ,ljudje se pa znanstveno dokazano odzovejo čredno ob nemirih,vsaj večina njih.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

.......me je vseno mal strah takšnih bolanih umov ,a vseno sem optimist in osebno mislim da je večina ok,med njimi so pač ortodoksni radikalci ,ljudje se pa znanstveno dokazano odzovejo čredno ob nemirih,vsaj večina njih.....

 V tem stavku si si že odgovoril zakaj te lahko optimizem počasi mine.  Ja to početje v imenu "pomagati v stiski" nas bo drago stalo. Pa pod nas mimam v mislih samo slovencev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 V tem stavku si si že odgovoril zakaj te lahko optimizem počasi mine.  Ja to početje v imenu "pomagati v stiski" nas bo drago stalo. Pa pod nas mimam v mislih samo slovencev.

 

Odebeli mi ,kje sem jaz pisal o kakšni "pomoči v stiski" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se sekirat......SLOVENIJA ima denar, kaj pa je to par milijonov za 14 dni...... če takoj vse v luft vržejo.........eni pa ste zanimivi.....šele ko po vaši zemlji začnejo srat začnete jokat.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne nisi razumel. Pod pomoč v stiski sem imel v mislih pač odziv naše vlade in EU, da je tem migrantom potrebno pomagati. Eni ( Orban ) pa so se odzvali bolj radikalno in imajo sedaj mir.  Post pa je bil namenjen predvsem tistemu ko sam ugotavljaš kako se ljudje čredno odzivajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo pomagat ubogim revežem...a ne  I30, ti si zihr med prostovoljci delil hrano!

Bmflar, ti si en fuknen provokator!

 

Prilimam objavo s facebooka (ki btw, ni moja):

Pa še link, da ne bo kdo rekel, da kradem:  https://www.facebook.com/matija.kolaric.12/posts/10206864375261843?pnref=story

Hvala, z veseljem bom delil ta realističen in trezen pogled udeleženca.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta opis osebne izkušnje na Facebooku je res dobro in objektivno napisan.

Zelo očitno je, da se je med prave begunce, ki jih je ena tretjina ali še manj, pomešalo ogromno število ekonomskih migrantov, ki so se, pod geslom Alah hoče, da imam dobro plačano službo in lepo stanovanje, odpravili v Nemčijo.
K velikemu številu ekonomskih migrantov pa gotovo prispeva tudi dobro organiziran neke vrste Drang nach Norden. Poleg nemške nerodnosti s tistim Willkommen, so tukaj zagotovo še drugi interesi. Komu ustreza oslabljena in nestabilna EU, pa ni težko ugotoviti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta opis osebne izkušnje na Facebooku je res dobro in objektivno napisan.

... Komu ustreza oslabljena in nestabilna EU, pa ni težko ugotoviti.

 

In tudi ni težko pokazati. Stvari so že nekaj časa znane, igralci tudi, a naša politika in mediji se raje ukvarjajo z lastno nepomembnostjo.

Zapis kopiran iz FB:

V sledečem članku Avstrijci jasno pričajo o odkritju njihove obveščevalne službe o tem, da ameriške organizacije financirajo beguncem pot. Veliki borec za demokracijo, svetovni policaj se je odločil destabilizirati Evropo in s tem nas, a naši primitivci ne vidijo drugega kot omejeno sovraštvo do ljudi, ki so nasedli utvaram o boljšem življenju in paranoično izkazujejo le strah in sovraštvo. Katere stranke to najbolj podpirajo in s tem bogato slinijo ameriško rit, presodite sami!

http://www.info-direkt.eu/insider-die-usa-bezahlen-die-schlepper-nach-europa/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je slovenska vlada spet zaspala, ali bolje povedano, se sploh še ni zbudila, kaže tudi to, da minister Kanta alias Karel Erjavec ne preži več za vogali na TV poročevalce in snemalce, da bi jim povedal svoje mnenje in pristavil, da bo on penzionistom zrihtal regres.

Upam, da se nam ne bo zgodilo, da lačne, prezeble in razjarjene stotisočglave množice ne bo imel kdo ustaviti, ko bojo hoteli v topla bivališča, da se naspijo, najejo in grejo na WC.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je slovenska vlada spet zaspala, ali bolje povedano, se sploh še ni zbudila, ...

blablabla blablabla ...

Da se je slovenska vlada zbudila bi pomenilo šele takrat, ko bi prebrali da:

Je manekenski president poklical veleposlanika svetovnega policaja Hartley-a in izrazil srdit protest proti temu intrigam, ki jih počno.
Je vlada uvrstila na dnevni red točko "izstop iz NATA-a"
Je predsednik vlade nemškemu veleposlaništvu izročil zahtevo, da Merklca neha delati z drugimi evropskimi državami kot svinja z mehom. (Grčija in prej ko slej tudi mi)

Je vlada sprejela sklep, da zaradi odnosa, ki ga kaže Hrvaška v teh trenutkih resno razmisli o protiukrepih. S pošiljanjem migrantov preko zelene meje Hrvaška krši suverenost naše države!
Je vlada priznala, da je bila obveščena in opozorjena iz strani ZL, da bo naval migrantov v teh okvirih, pa je to zanemarila, se ne pripravila in situacijo imamo kot jo imamo.

Je vlada sprejela sklep, da od EU zahteva povračilo vseh stroškov zaradi te krize (tako kot zahtevajo to hrčki).

In končno, da od EU zahteva, da države na robu Evrope, ki niso sposobne zagotoviti integritete mej, nimajo v EU kaj iskati. Seveda pa mora te meje varovati celotna EU, ne pa da se naši potikajo tam, kjer hlapčujejo AMERIŠKI KOLONIALNI POLITIKI.

Ob tipični hlapčevski miselnosti slovenceljnov in tipični prodanosti in ritolizništvu slovenske politike seveda ni pričakovati, da bi se kaj takega zgodilo, kot tudi ne pričakujem, da se bo velik del slovenceljčkov tu gori strinjalo z menoj.

Pač še en izliv razočaranja nad vsem tem. 
Sicer pa kurimebolac!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!