Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

To ni zgodbica, ampak je ljudska basen.  Z dobrodelnostjo se nikoli ne hvalim, pomagam pa vedno ljudem, ki rabijo pomoč, tako ali drugače, kdor me pozna to dobro ve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Fantocci said:

Tisti, ki tako pustijo za sabo, so golazen, pa naj bodo Sirci, Nemci ali Slovenci:

Prosim, poglejte slike iz galerije spodaj:

http://www.dolenjskilist.si/2015/10/30/143685/novice/posavje/FOTO_Prebivalci_Rigonc_ocistili_vas_in_okolico/

 

 

A si gil kdaj na solidnem moto zboru v nedeljo popoldan? Ko cel klub pobira smeti? Al pa Planica dan po tem?! Pa je infrasteuktura postavljena, smetnjakov dovolj, pospravla se tud med prireditvijo in obiskovalci niso prestrasena pesadija s culo s kompletnim imetjem......dejte no. Kjerkoli se zbere 20000 ljudi je za njimi stala. Edino skoda da drzava ne organizira cistilnih akcij z ljudmi z zavoda in morajo to pocet lokalci sami. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motozboru se vse pošteno (pre)plača. Ljudje so pijani, zato se tako obašanje od njih tudi pričakuje...to naj bi bila zabava...itd...

Begunci so pa reveži, ki bežijo pred vojno. In nimajo ničesar...

Dejte si pogledat od kje prihajajo. niso vsi iz vojnih območij...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, skalar36 pravi:

Na motozboru se vse pošteno (pre)plača. Ljudje so pijani, zato se tako obašanje od njih tudi pričakuje...to naj bi bila zabava...itd...

Begunci so pa reveži, ki bežijo pred vojno. In nimajo ničesar...

Dejte si pogledat od kje prihajajo. niso vsi iz vojnih območij...

 

Pa sej s tem se vsi strinjamo .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, skalar36 said:

Begunci so pa reveži, ki bežijo pred vojno. In nimajo ničesar...

tale stavk že sam po seb ne funkcionira.  npr king Peter, batistuta, ruski kontrarevolucionarji,.... bla&bla

.... Če bi pršli štajerci in zavzel Poljansko dolino bi ti zviznu čez, u Selško, pa bi meu vrjeten kak krajcer in  ploščico auruma za zobe u žepu :)

skratka, u veliki večini ne gre za reveže, samo glavo med rameni hočjo obdržat.

to, da so umes extremisti je pa fact in tuki bi morala tko eu kot posamezna država izdelat mal bolši plan in to kak teden pred dogodki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Alla pravi:

Posplošuješ

Posploševanje, kaj to sploh je? Ker je velikokrat navrženo.

Posploševanje je samovoljno in površno posploševanje dejstev, izkušenj. (SSKJ)

 

Ali v primeru begunske krize sploh lahko pridemo do zadosti resničnih dejstev? Verjetno ne.

Torej vsako poročanje novinarjev ali drugih oseb, ki so bile na terenu parkrat ali pa samo enkrat je zgolj posploševanje videne situacije in njegovega osebnega prepričanja, če je neodvisen. Problem je prekompleksen.

 

In kdo ima toliko informacij, da lahko reče to so dejstva, nihče. Torej vsi posplošujemo na podlagi poznanih informacij in svojega prepričanja, samo eni bolj točno kot drugi. Tako novinarji kot mi.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tist stavek, je bil mišljen satirično. Da hočejo obdržat glavo med rameni se ne strinjam, mogoče tisti, ki res prihajajo iz Sirije, Iraka. Kaj pa ostali?

Če bi prišli Štajerci v poljansko dolino bi verjetno raje spili kakšen glaž, če bi pa hoteli zavzet poljansko dolino bi se pa fejst "kresalo"! Ga ni denarja, da bi zviznu v selško dolino, bi se raje boril za svojo imovino,Tam( v selški dolini) bi moral vsak dan zjutraj vstati in iti po mleko s kanglico (otim a si jo že kupil zase ;) ... )

Če pomislim drugače. Koliko ozemlja smo Slovenci-slovani-Karantanci zgubili skozi zgodovino. Je ni sosednje države, ki nam nebi ukradla koščka zemlje- zakaj, verjetno zaradi hlapčevskega mišljenja, zaradi razdora med ljudmi-neenotnosti, največ pa zaradi pomankanja nacionalizma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, UnionJack pravi:

there are 2 kinds of people my friend

tisti z napalmom in tisti z odejami in cel kup tistih vmes :)

še pred letom dni smo ob poročanju iz miljonskih begunskih kampusov v turčiji mirno prtisnil gumb na daljincu in šli u svet bigbraderjev...

dons pa prestrašena gospa iz Rigoncev s svojimi 180 sovaščani zgrožena ob oknu opazuje 4.180 tga migranta. hvalakurcu so ljudje tam gor bol liberalni ker če bišli čez gorensko bi bla bistveno večja gnjavaža.

zanima me kolkokrat po kolko časa so bli vatreni (napalmovci) člani v kakem večjem mestu 2m + npr.. da bi se tam tud socializiral oz. ekonomsko udejstvoval pa sploh ne pričakujem.

image.thumb.jpeg.a7794c90ca3270bcd299b8c

Hrano mečejo stran, halo?

Kaj če bi ti šel tej gospe iz Rigonc vsak dan malo pomagat čistit za  njimi? Najlažje se je delat pametnega iz naslanjača 100km stran.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahhha, elektrikarček, če je tvoj mundus operandi da namesto klicaja uporabljaš halo pol je najin disput že pred začetkom razpadu.

nekak ne znaš razbrat da niso ravno ekonomski tile migranti in sevede, približal so se nma na nekaj metrov, zato se ne da to rešit z daljincem....

lahko ti v mail pošljem težo kruha katerega dnevno zavržejo slovenski trgovci, ampak to je pa verjetn ok ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, UnionJack said:

.

image.thumb.jpeg.a7794c90ca3270bcd299b8c

Ej točno tako, jaz jih ne sovražim ampak se jih bojim. Bojim se neznanega, bojim se da bodo moji otroci odrščali v bedi, da ne bodo imeli služb, dostojnega življenja, da bo stanje postalo tako kot je trenutno v Siriji...

Bojim se, da se bodo začeli nemiri, kjer bo spet vsesplošno klanje sosed- soseda, kristjan muslimana, musliman-kristjana. Do takega scenarija nam ne manjka veliko, glede na to da je cca 70% ljudi nezadovolnjih s standardom življenja, ki se bo še zmanjšal. Manjka se samo še en triger pa smo tam... Jaz sem pač Patriot-nacionalist...

Me pa žalosti, da se vsi zavedamo, da med migranit hodijo sem tudi teroristi,klavci, skrajneži... ampak jih vseeno spuščamo naprej, zaradi usmiljenja do ostalih, ki niso teroristi. Potemtakem so moji strahovi nekaj vrstic višje upravičeni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalar36 said:

Ej točno tako, jaz jih ne sovražim ampak se jih bojim. Bojim se neznanega, bojim se da bodo moji otroci odrščali v bedi, da ne bodo imeli služb, dostojnega življenja, da bo stanje postalo tako kot je trenutno v Siriji...

Do takega scenarija nam ne manjka veliko, glede na to da je cca 70% ljudi nezadovolnjih s standardom življenja, ki se bo še zmanjšal. Manjka se samo še en triger pa smo tam... Jaz sem pač Patriot-nacionalist...

Me pa žalosti, da se vsi zavedamo, da med migranit hodijo sem tudi teroristi,klavci, skrajneži... ampak jih vseeno spuščamo naprej, zaradi usmiljenja do ostalih, ki niso teroristi. Potemtakem so moji strahovi nekaj vrstic višje upravičeni...

Ti si res eno splaseno bitje. A so te migranti spravli na rob? A so prisleki zajebali nas folk, fabrike, zdravstvo itd itd...da je 70% (tvoja trditev) nezadovolnih? A so migranti krivi de se zbira za malice otrok? A ti sploh pomislis na pometanje pred svojim pragom? Z izbiro na volitvah si aktivno ali pasivno sodeloval pri razjebavanju standarda. Ni vazno koga si volil ce si al sploh nisi. 

 

ne vem. Jez sm enkat pred dobo mobitelov ob nekulturni uri z avtom zletel s ceste. Imel sem velik in tezek nahrbtnik. Ko nism mogu vec nosit vsega, sm stran zmetal sendvice jabolka in pivo. Foto objektivov  pac nism vrgu in racunal da bom u roku nekaj ur v civilizaciji. Zdi se mi da tile razmislajo podobno. Dejansko so na poti v neke tabore, in s sabo trogat vsega se ne da. Obdrzis vrednejse/pomembnejse. 

 

Lahko pa da se motim. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Jelinčič, on je naš, vse kar je povedal se 100% strinjam. Sploh od 24 min naprej do 27 pove bistvo...

Evo zdej me pa križajte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Bravo Jelinčič, on je naš, vse kar je povedal se 100% strinjam. Sploh od 24 min naprej do 27 pove bistvo...

Evo zdej me pa križajte...

Ja Jelinčič nas je že večkrat rešil...vedno je povedal vse kar smo morali (želeli) slišati...tako da Jelinčiča za predsednika , pa še kak manipulator bi se našel, k je vedno znal pokazati kdo je kriv. Veš to me spominja na našo firmo, mi vedno najdemo krivca za problem, le problema nikol ne odpravimo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo NI avtoriteta in poklican, da bi karkoli pametoval, je to ravno Zgubo Jelovac oz. Z. Jelinčić. Tri (3) mandate je  varno preživel v opoziciji parlamenta, kjer zaradi znanih razmerij med večino in manjšino ne glede na dviganje rok ni odločal o NIČEMER. 12 let ob 4500€ brutto NI ODLOČAL O NIČEMER, pa je tu in tam imel vsaj male škarje in košček platna v rokah.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni prav kar delajo politiki in vsi so za j.....,vendar stopite v njihove cevlje in odkrito povejte,ali bi se vi branili denarja in vseh ugodnosti ki jih prinasa politika???.Kar se pa tice migrantov-na hrvaski meji naredit krozisce in jih usmerit nazaj v hrvasko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da velika večina zaposlenih v državnem aparatu na "višjem nivoju",  ne zasluži svoje plače...

slovenske železnice so pa...

Jelinčič je zguba, pove pa to kar je res...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jelincic je tulu z volkovi-zmeri se je oglasu in spelu rajo,da je govorila o drugih stvareh,tako da so imeli ostali cas vse aktualne stvari pomesti pod preprogo.Vsi dobivajo placo od istega delodajalca,in delajo tako kot jim diktirajo.Kdor se je malo prevec uprl je mogu it.Poglejte ozadje kreg v parlamentu,potem pa skupaj na pijaco in pogovori ali so rajo dovolj obrnili,in kje se pokrasti denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 11 urami, skalar36 pravi:

Ej točno tako, jaz jih ne sovražim ampak se jih bojim. Bojim se neznanega, bojim se da bodo moji otroci odrščali v bedi, da ne bodo imeli služb, dostojnega življenja, da bo stanje postalo tako kot je trenutno v Siriji...

 

 

Potem se pa boj "Zahoda". Ker je Zahod zakuhal to kar je danes v Siriji. In Zahod je povabil vso, kot ji vi pravite "golazen" proti evropi.
Preden te obrežejo, prepovejo klobase in pivo ter strpajo babnico v čador, pa za bedno prihodnost tvojih otrok povprašaj kar
Janšo, Kučana, Cerarja, Pahorja, Hildo, Zidarja, Kramarja, raznorazne uspešne direktorje, privatnike ki utajujejo davke, podjetnike, ki skrivajo denar v tujini, neumno državno ureditev, propadajoče zdravstvo, šolstvo brez orientacije, kazino sistem gospodarstvo, Bruselj, ...

 

mah

10952239_794768790601827_140870363329324

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 10. 2015, skalar36 pravi:

I 30, ti si pa en drekač, ki se skriva za tipkovnico. Si en usrane, ki u živo ni tok pogumen kot za tipkovnico...

 

Dej mi povej, zakaj pobijaš živali po gozdu? Zaradi zabave? Zaradi užitka gledati nekoga, nekaj, ko umira? Dej ne seri več...da ti ne bom spet naredu celga prispevka, kjer sam sebe demantiraš...stalno!

 

 

A ti mene poznaš? 
Če drugega ne, me poznajo po tem da skočim u luft, ko se nekdo spravi drkat druge brez veze in krivično. Tako kot si ti označil ljudi za golazen. 
Če tebi zamešam drek sem prav zadovoljen. Z veseljem golazen golazenska.
Zakaj lovim se pod
A - tebe ne tiče, ker zaenkrat še ne tebe.
B - stvar druge teme.

Kar se tiče tvoje "dobrodelnosti", je to tipična krščanarska sprevrženost. Enaka kupovanju odpustkov, ko lahko delaš pizdarije, potem pa "ja se kajem" in ti je vse odpuščeno. S pobijanjem vred. Poznamo iz lastne zgodovine.
Tu sedaj pa si krščanarji perete dušico, ker ste pregnili, da bi se zavzeli za sistemske spremembe, ki bi človeka nevredna  stanja onemogočala, ne sanirala. Pa naj bo za revščino in krivice doma ali pa po svetu. 
Zame je tak odnos hlapčevski in hinavski!

Tudi te "pomoči" migrantom so zame sprevržena zadeva. Zadeva, ki problem le potencira in nadaljuje. Potrebno je prijeti bika pri rogeh. Pri tistih, ki so val migracije povzročili, ergo globalizacija, pri trgovcih z grozljivimi transporti, pri tisti prasici, ki si je drznila vabiti v švabarijo zaradi lastnih pohlepnih potreb po novi neizobraženi delovni sili, sedaj pa morajo druge, prav tiste države, ki jih preko evropske birokracije slači do golega pokrivati to njeno zgrešeno avanturo. Kar nekaj milijonov minusa imamo že pri tem kljub drobtinicam iz evropske malhe. In bo ostal, jebanje nas s strani evropske birokracije pa s tem ne bo manjše!

Nič nisem usmijen do teh migrantov, pa jih vseeno ne označujem za golazen, temveč za ljudi, ki so se podali na trnovo pot in ki bodo nekateri plačali grozen davek za napačne odločitve.

Ob 31. 10. 2015, Tedybear pravi:

Če kdo NI avtoriteta in poklican, da bi karkoli pametoval, je to ravno Zgubo Jelovac oz. Z. Jelinčić. Tri (3) mandate je  varno preživel v opoziciji parlamenta, kjer zaradi znanih razmerij med večino in manjšino ne glede na dviganje rok ni odločal o NIČEMER. 12 let ob 4500€ brutto NI ODLOČAL O NIČEMER, pa je tu in tam imel vsaj male škarje in košček platna v rokah.

Ta Zgubo Jelovac je daleč od zgube. Svoje usluge glasovanja po naročilu je vedno dobro zaračunal strani, ki je njegov glas potrebovala za premik tehtnice na svojo stran.
Tisti, ki ga jemljejo in dajejo za zgled in podajajo naprej njegova razmišljanja imajo pri meni enako vrednost. Nekje doli globoko pod kevdrom latrine.

Ob 31. 10. 2015, Kölm pravi:

 

 

Potem se pa boj "Zahoda". Ker je Zahod zakuhal to kar je danes v Siriji. In Zahod je povabil vso, kot ji vi pravite "golazen" proti evropi.
Preden te obrežejo, prepovejo klobase in pivo ter strpajo babnico v čador, pa za bedno prihodnost tvojih otrok povprašaj kar
Janšo, Kučana, Cerarja, Pahorja, Hildo, Zidarja, Kramarja, raznorazne uspešne direktorje, privatnike ki utajujejo davke, podjetnike, ki skrivajo denar v tujini, neumno državno ureditev, propadajoče zdravstvo, šolstvo brez orientacije, kazino sistem gospodarstvo, Bruselj, ...

 

mah

10952239_794768790601827_140870363329324

 

 

Kongratuiram za ta zapis. Kratko jedrnato in točno v center.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 10. 2015, Cartman pravi:

 

A si gil kdaj na solidnem moto zboru v nedeljo popoldan? Ko cel klub pobira smeti? Al pa Planica dan po tem?! Pa je infrasteuktura postavljena, smetnjakov dovolj, pospravla se tud med prireditvijo in obiskovalci niso prestrasena pesadija s culo s kompletnim imetjem......dejte no. Kjerkoli se zbere 20000 ljudi je za njimi stala. Edino skoda da drzava ne organizira cistilnih akcij z ljudmi z zavoda in morajo to pocet lokalci sami. 

Vso tisto svinjarijo, ki si jo pustil za sabo na motozboru ali v Planici, si moral kupiti in v ceni je bilo vkalkulirano tudi čiščenje za tabo. Pa motozbor organiziraš, če nočeš pa ne. Nihče ne pride k tebi nepovabljen in te prisili v to.

 

Ob 31. 10. 2015, skalar36 pravi:

 ...

Če pomislim drugače. Koliko ozemlja smo Slovenci-slovani-Karantanci zgubili skozi zgodovino. Je ni sosednje države, ki nam nebi ukradla koščka zemlje- zakaj, verjetno zaradi hlapčevskega mišljenja, zaradi razdora med ljudmi-neenotnosti, največ pa zaradi pomankanja nacionalizma...

A to imaš v mislih ozemlje, ki so ga naši predniki Begunci iza Karpatov odvzeli staroselcem z ognjem in mečem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!