Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

2 hours ago, I30 said:


A menim, da je prvi korak ravno opozarjanje na vzroke in pritisk na dejanske krivce, da povzamejo vse potrebne ukrepe za normalno asimilacijo teh ljudi tam, kamor so jih vabili in eliminacijo vseh nasilnih in kriminalnih posameznikov in skupin, ki so migracijo izkoristili. Tudi zato sem proti tem pomočem, ker dajejo sporočilo, da smo dovolj bogati in pripravljeni vse te prišleke sprejeti in se pokoriti njihovim navadam.
Kot praviš, ko prideš v drugo okolje, se mu moraš prilagoditi. Vedeti pa je treba, da vsako tako mešanje kultur prinaša spremembe, kar sploh ni slabo, je celo odlično, da prevetri zasmrajeno trohnobo. Vendar spremembe ne smejo biti v smeri krnjenja svoboščin in izkoriščanja. Ko pa govorimo o izkoriščanje se pa spet hitro zaletimo v naše moderne sisiteme.
Enega brez drugega ne bo moč rešiti!

Sej v končni fazi vidiš, da se strinjava. Le to, da bi jaz kot prvi korak izbral to da najprej rešimo problem, ki je pri nas, potem nadaljevanje tvojega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Sej v končni fazi vidiš, da se strinjava. Le to, da bi jaz kot prvi korak izbral to da najprej rešimo problem, ki je pri nas, potem nadaljevanje tvojega..

Ljudje ko enkrat rešijo prvi korak in zagotovijo neko lažno varnost postanejo pasivni in si mislijo "lahko bi bilo še slabše" in še sploh slovenci so potem že hlapčevsko zadovoljeni. Ni to prava pot do rešitve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

i30 je tud mene presenetu mal. precej zanimiv zapis morm rečt.

kot vmes razbrano, je problemček še v krščansko-kapitalistični miselnosti/vzgoji kjer definira 'moja družina - moj svet' . Vsak izvaja svoj coconing in se zgraža nad okolico. Ob vsem tem je pa zelo pasiven. Skor čestitam štajercem za akcijo 'gotof-je', ker drugje se tako burno nebi odzvali.

Muslimanski svet je bistveno bolj povezan. Naj bodo suniti ali extremni šiiti (so med njimi sicer precejšne!! razlike), noben nima tako enoceličnega in me myself and I načina.

Še eno dejstvo pa je da Slo neke aktivne vloge pri teh transferjih sploh ne more igrat, povezanost s sosedi je pa trenutno tud bol betežna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je tudi to, da ravno sedaj "država" zaostruje politiko pri športnem strelstvu. Prodaja "surplus"(odvečno) orožje po zelo nizkih cenah, pri čemer se človek vpraša, kaj je smisel prodaje in kaj je smisel omejevanja!? Po drugi strani sem pa slišal Cerarja, da če bo potrebno bo naredil vpoklic redne vojske, hm s čim se pa bomo borili?

Da evropa razpada se lepo vidi, Madžari po svoje, Hrvati po svoje, Avstrijci, Nemci.

Ko bo 3. begunski val bo Nemčija, Avstrija zaprla svoje meje. Nezadovolni migranti se bodo nakopičili v Slovenji, kaj bomo potem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, skalar36 pravi:

Zanimivo je tudi to, da ravno sedaj "država" zaostruje politiko pri športnem strelstvu. Prodaja "surplus"(odvečno) orožje po zelo nizkih cenah, pri čemer se človek vpraša, kaj je smisel prodaje in kaj je smisel omejevanja!? Po drugi strani sem pa slišal Cerarja, da če bo potrebno bo naredil vpoklic redne vojske, hm s čim se pa bomo borili?

Da evropa razpada se lepo vidi, Madžari po svoje, Hrvati po svoje, Avstrijci, Nemci.

Ko bo 3. begunski val bo Nemčija, Avstrija zaprla svoje meje. Nezadovolni migranti se bodo nakopičili v Slovenji, kaj bomo potem?

Špagini, M48, Naganti in podobna šara ne bi itak nič kaj prav prišla.
To da se misli zjebat športno strelstvo je pa očitno politika nekaterih, ki bi radi iz društvene sfere to spravili le na plačljiva podjetniška strelišča. Glavni akterji so policisti ki so na položajih, kjer nimajo kaj početi in zganjajo paranojo. 
Očitno se nismo sposobni naučiti recimo od švicarjev kako se tem rečem streže in bojo športno strelstvo uničili. Kaj bo naslednja poteza? Likvidacija tovarn jedilnih nožev? 
Vpoklic redne vojske? Ja koga pa boš vpoklical, če folk ni služil vojaškega roka in niti ne zna rokovati z orožjem, oziroma še pomembnejše,, niti se ne zna odzivati na ukaze, kaj šele jih dajati. 
Ti časi so mimo in tudi ni primerno, da se vračajo. 
Vojska je na voljo tudi za pomoč v situacijah kot je ta migrantska kriza. Ne le redna profesionalna, temveč tudi rezervni sestavi. Trenutni problem in seveda nujni zajeb slovenceljske politične šalabajzarije je ta, da se sedaj preklajo okoli zakona o obrambi, kar je tudi prav, saj začasni ukrepi v začasnih kriznih razmerah nimajo kaj iskati v zakonu, ki bi vojsko pooblaščal tudi v normalnih časih. To uvaja "polkovniško" diktaturo. 
Za trenutne krizne razmere se sprejme intervencijske zakone z omejenim trajanjem. A očitno nekateri na bedi in krizi ljudi spet kujejo politične točke. Za kozlat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi pozitivni učinki teh migrantov se že kažejo. Vsi mediji na veliko gonijo kako je svinjina hudo škodljiva za organizem.

I30, ja ne bo druge, vojska lahko vpokliče edino tvojo generacijo. Zato pa prodajajo orožje. Bergle čisto zadostujejo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lokacija: Center Ljubljane, 15. maj 2016

Sirijec se sprehaja po Ljubljani, ko sreča prvega moškega, ga zaustavi in se mu zahvali: Hhvala vam Slovencem, ker mi dovolite biti v vaši domovini, ker ste mi dali bivališče, denarno podporo, zastonj zdravstveno oskrbo, brezplačno bivanje, zastonj izobraževanje in malico za moje otroke v vrtcu in šoli".

Možakar mu odgovori: "Zmotil si se, jaz sem Palestinec".

Sirijec se opraviči in gre dalje, ko sreča naslednjega možakarja, ponovi zahvalo.

Možakar mu odgovori, "Zmotil si se, jaz sem Afganistanec".

Sirijec nadaljuje svojo pot in ko sreča naslednjega, mu stisne roko in ponovi zahvalo.

Možakar mu odgovori: "Zmotil si se, jaz sem Pakistanec".

Sirijec ubere drug način in vpraša prvo žensko na katero naleti: "Oprostite ali ste vi Slovenka"?

Ona odgovori: "Ne jaz sem iz bližnjega vzhoda".

Sirijec ves zmeden: "Ja kje pa so Slovenci"?

Ona odgovori, "verjetno so v službah in delajo zato, da imamo mi zastonj bivališča, denarno in socialno podporo, zastonj zdravstveno oskrbo, brezplačno bivanje, zastonj izobraževanje in malico za naše otroke v vrtcu in šoli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, I30 pravi:

 temveč tudi rezervni sestavi. 

A verjameš, da je danes vpoklic rezervne sestave (od leta 2009 povsem zanemarjen segment "abrambe") prehud zalogaj za to vlado/državo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

A verjameš, da je danes vpoklic rezervne sestave (od leta 2009 povsem zanemarjen segment "abrambe") prehud zalogaj za to vlado/državo.....

sm rezervist, bil tudi na misiji, vpoklica ni bilo od leta 2012, glavni vzrok je DENAR, ker je vpoklic treba plačat meni in delodejalcu, ko sm za tri dni bil vpoklican, mi je na račun poleg vsakega mesca pripravljenosti sedel znesek za vpoklic, še enkrat toliko:smoke: Na leto je bilo prej 5 vpoklicov od teh je bil en teren od min.5 dni, vglavnem kr velik finančni zalogaj za našo obuboženo državo:blush: 

p.s. cca 400€ je bilo na vpoklic:010 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega....natančno vem, o čem pišeš, ker....to je moje delovno področje.

Si bil na misiji z unimi iz B. Bele??

 

PS

Ves naslednji teden bom v neposredni bližini....sokoordiniral delo naših na meji...če bo kaj časa...boš dal za en krog??? :lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Tedybear pravi:

Kolega....natančno vem, o čem pišeš, ker....to je moje delovno področje.

Si bil na misiji z unimi iz B. Bele??

 

PS

Ves naslednji teden bom v neposredni bližini....sokoordiniral delo naših na meji...če bo kaj časa...boš dal za en krog??? :lol1::lol1:

na misiji bil z 10.,leta 2011, ko je meja "gorela":P

poklič, številko maš v mojmu profilu:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 02/11/2015 11:11:53, Alla said:

Lej, na njihovo obnašanje ne morem vplivat.  Lahko pa na svoje. In to, da sem človek do ljudi je moja odločitev, ki ni pogojena s tem, da se oni enako obnašajo do mene.

Sveta ne morem spremenit, lahko pa sebe.

In tu se stvar zaplete za nas, oziroma tukaj naša družba odpove.

Kako se obnašati dobro do nekoga, ki se ne obnaša dobro do tebe? Kako lahko damo "človekove pravice" nekomu, ki jih nam nikoli ni in ne bo privoščil?

Ogromno prišlekov se še danes zabava s to mislijo, kako smo naivni in kako smo neumni. Pa ne ti, ki so prišli letos, vprašajte tiste, ki so prišli 10 let nazaj, 20 let nazaj, in še koga..

Zato ker imamo pri nas ljudi, brez samospoštovanja, brez lastne vrednosti življenja in brez lastne identitete.. In tole je čisti primer, kjer se človek za svojo vest in fantazije, odmakne od realnega sveta in sprejme svojo usodo (karkoli bo pač bo), se niti ne misli branit ali borit za svoje življenje (tudi za sočloveka ne, niti za lastno družino).

Ne želim žalit, ampak, ne razumem, zakaj se nekateri tako malo cenijo.

Kjer je Turkom v prejšnjem tisočletju spodletelo, se zdaj nadaljuje in bo še samo huje. Će so že ljudje, kot je Alla, ki so se sami predali in svojo usodo, naj vsaj ne bodo v oviro tistim, ki se niso in še imajo željo po življenju.

In še to, ti ljudje ne bodo dali mira, dokler ne bodo v večini, potem pa lahko samo sklepamo kaj bo. Že kot manjšine imajo nore ideje in izjave, za vse ostalo je utemeljena skrb in ne strah! Kar je velika razlika, to je dejstvo in ne neutemeljeno čustvo.

Popravljeno . Popravil Izek
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, Izek said:

In tu se stvar zaplete ........

Kako se obnašati dobro do nekoga, ki se ne obnaša dobro do tebe?

Ogromno prišlekov se še danes zabava .........

vprašajte tiste, ki so prišli 10 let nazaj, 20 let nazaj, ........

Kjer je Turkom v prejšnjem tisočletju spodletelo, ..........

In še to, to je dejstvo in ne neutemeljeno čustvo.

dejansko se je na tem mestu potrebno ustavit, naredit korak nazaj, temeljito premislit, se za trenutek vsesti in sprejeti odločitev.

vrnimo se nazaj k Francu Jozefu in začnimo lepo znova !

 

pa jebote, najbolš, kot vidim je:

nič naj se ne spremeni, če že pol pa nej bo v mojo ekonomsko prid. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi govorite kak se cenite in borite "proti" migrantov, ste pa ovce zavedene od lastne države več desetletij. Mogoče pa samo nezadovoljstvo tolče iz vas, ker vas rojaki na pozicijah vlečejo za nos in jim dol visi za vse skupaj.

Tragikomično. *jem kokice, nomm nommm"

Vsepovsod vidite sovražnike, a sovražnik ste sami. Vsi negativni, nastrojeni, brezjajčni Slovenci so krivci za stanje v naši državi, ne prišleki. Konc koncev samo lapate in dejanj ni. Zato pa ste glavni na forumu. :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, frischfleisch said:

Vsi govorite kak se cenite in borite "proti" migrantov, ste pa ovce zavedene od lastne države več desetletij. Mogoče pa samo nezadovoljstvo tolče iz vas, ker vas rojaki na pozicijah vlečejo za nos in jim dol visi za vse skupaj.

Tragikomično. *jem kokice, nomm nommm"

Vsepovsod vidite sovražnike, a sovražnik ste sami. Vsi negativni, nastrojeni, brezjajčni Slovenci so krivci za stanje v naši državi, ne prišleki. Konc koncev samo lapate in dejanj ni. Zato pa ste glavni na forumu. :P

 

 

and you are one of us...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

you wish. :P

ej a nebi raje pisal v slovenščini, če je slovenski forum in namenjen slovencem!! Angleško še te bo kak sirijec razumel.

Je že prevečrat bil napaden kak hrvaški potopis, da to ne spada v ta forum. Tako da prosim, bodi patriot do konca.

Kar se pa tiče provokacije, pa je tako... sem in nisem. Več ne povem... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u bre, lako tebi kad si pobego čak do minkena. 

a tamo beše onaj Hotel Simo ili se zove Hotelisimo.

ps. sem zakodiral zapis da me siric ne razkrinka :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, frischfleisch said:

you wish. :P

ej a nebi raje pisal v slovenščini, če je slovenski forum in namenjen slovencem!! Angleško še te bo kak sirijec razumel.

Je že prevečrat bil napaden kak hrvaški potopis, da to ne spada v ta forum. Tako da prosim, bodi patriot do konca.

Ne, nebi, ker je uporaba angleščine v kolokvialnem smislu zgolj pripomoček, ne pa glavno sredstvo za strukturiranje povedi.

 

S tem misleč lahko brez skrbi v svojo skromno misel vključiš splošno znane enovrstičnice iz bodisi angleščine, latinščine ali francoščine- vsaj za zdaj tej jeziki prevladujejo, ko je govora o kolokvialni uporabi tujk.

 

Poskusi v povsem tujem jeziku načeti temo in se v le-tej izražati zgolj v tujem jeziku, tako kot nekateri hrvaški potopisi.

Mislim, da boš deležen istega odziva, medtem ko nekdo by the way uporabi frazeme še zdaleč ne počne tega, da bi komu škodil in se odločil okupirati slovenski forum.

 

48 minutes ago, skalar36 said:

Evropa, oziroma cel svet rabi reset. Vprašanje je za kakšno ceno!?

Najlažji way out. "Nekaj smo zajebali, kje stisnem gumb za nazaj?"

 

Ne gre tako.

 

Popravljeno . Popravil Aynach
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!