Skoči na vsebino

Kri


Priporočene objave

Zna se zgoditi, da boste čez nekaj mesecev dobili anketo, kdo gre na motoristično krvodajalsko. Bolje dati kri na zavodu, kot v obcestnem jarku!

zdaj mi to poves?! :shock: :x

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat še nobenkrat :oops:

Baje so krvodajalcem pripadajoči večdnevni (mislim da 3-dnevni) dopust ukinal... :roll: ... verjetno bo to pomenilo še manj krvodajalcev (verjetno je blo vmes dost takih, ki so to delal le zarad fraj dni) :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat še nobenkrat :oops:

Baje so krvodajalcem pripadajoči večdnevni (mislim da 3-dnevni) dopust ukinal... :roll: ... verjetno bo to pomenilo še manj krvodajalcev (verjetno je blo vmes dost takih, ki so to delal le zarad fraj dni) :roll:

Odnekdaj, včasih in pri nas v službi zaenkrat pripada 2 dni izrednega plačanega dopusta. Včasih se je še dalo pokrivinariti, pa si nabral 2x 2 dni pa še kakšen praznik zraven, pa te cel teden ni bilo na šiht. Sedaj nujno na dan odvzema in naslednji dan. Pošteno, dopust je mišljen, da se spočiješ po krvodajalski akciji. Poznam pa firme, kjer ti dopusta za krvodajalsko akcijo ne odobrijo. Davek manegerski zaplankanosti, ki nezadržno rine kjer le more. Tudi kri bi najraje vrednotili z denarjem, ker potem bi si jo seveda le oni lahko privoščili. Revež bo pa dušo spustil v jarku! Malo pretirano povedano, ampak čisto resnično!

Sam sem že nekajkrat doživel, da sem kljub temu, da ponavadi ne veš komu daruješ, videl komu sem pomagal, mogoče celo rešil življenje. To je občutek, ki si ga zapomniš za vedno. Počutim se, kot da bi mi ti otroci darovali in ne obratno.

Torej bi daroval kri, tudi če ne dobim dopusta? Ne vem, verjetno bi me popadla sveta jeza na delodajalce in bi jim privoščil, da svojo izpuščajo v gnojno jamo! Ne vem, zato ker vem, da oviranje pri prostovoljnem brezplačnem krvodajalstvu vodi v plačano krvodajalstvo, kaj to pomeni pa vidimo iz zahodnje soseščine, kjer prodajajo kri, da preživijo na cesti ipd.

Slovenci smo v vrhu darovanja krvi, vendar je krvi že začelo občasno zmanjkovati. Bomo videli, kako se bo obračalo v prihodnjosti. :? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46X do sedaj. Naprej bomo pa še videli!

Jast pa 44X.

Za naprej bomo pa še vidl, ker trenutno moje ne marajo več.

So mi najdl neki na jetrcah in zdaj čakam kaj to je.

HHV upam, da te bom lahko še kdaj ujeu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46X do sedaj. Naprej bomo pa še videli!

Jast pa 44X.

Za naprej bomo pa še vidl, ker trenutno moje ne marajo več.

So mi najdl neki na jetrcah in zdaj čakam kaj to je.

HHV upam, da te bom lahko še kdaj ujeu.

Kaj pa vem, saj so mene zadnjič tud zavrnili. Imam baje prtisk za štrajfix, holesterola pa za izvoz. Pa se ne sekiram, grem lepo zdravo prasce po gmajni lovit, pol pa jetrca pa base jemo, pa šnopc pijemo.

Ma pojma nimajo, moj pritisk je čist u redu, sam una sestrača, ki mi je pritisk merila, je imela do popka dekolte, jest ata sestradan bi kmal uče zgubil! :shock: :shock: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest jo sicer še ne morm darovat,ker še nisem polnoleten,samo kanim to narediti kmalu po 18. rojstnem dnevu.

BTW:K smo že glih pr darovanju;kuko pa kej mislte o darovanju organov?

Men misel,da bi nekomu pomagal živeti,čeprav bi bil jaz sam že mrtev,dopade.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Men misel,da bi nekomu pomagal živeti,čeprav bi bil jaz sam že mrtev,dopade.

Lp

Sigurno da. Samo kaj, ko pa tudi te stvari vedno bolj komercializirajo. To mi gre pa na bruhanje! :evil: Prokleta ciganska država, da ne more teh stvari poglihat. Milijarde za steklene bajte, nekajmilijonske odpravnine koritnikov, poslanske plače in podobno sranje, drobiža za plačan izredni dopust krvodajalcem pa ne! Pa tudi kaj bo tvoj podarjeni organ pomagal enemu revežu, ki ga bo potem kap sunila, ko mu bodo račun za bolnico pokazali? :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ranjki JNA so nam dali vsaj "malo jaću marendu" v obliki klobase, pa

malo več počitka :D aja! pa tri dni nagradnega dopusta - "Big deal!",

sem bil 500km od doma! :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz letos ne .... a-a :roll: ... drugače pa se mi zdi da tko al tko še nisem ... (mogoč 1x) :idea: :?: :!: :roll: :wink: :lol: :o :) :shock: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi še ne :oops: imam pa namen it ...bi bilo res v redu, če bi naredili nekaj takega kot sta predlagala Vale in HHV....lepa gesta, ki bi motoriste javnosti predstavila v lepši luči...

A kdo kaj ve kako je s tistim, če želiš postati darovalec organov? Sem slišal, da potem baje eno kartico nosiš s sabo?Pa kje se to prijavi? Se mi zdi da je boljše, da je tudi po smrti(ki bo upam, po mene prišla šele čez nekaj desetletij :wink: ) kaj koristnega od mene, kakor da me celega črvi navrtajo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz priznam, da je nisem še nikol. Še takrat ko me piknejo, da mi jo vzamejo za vzorc mi rata slabo. Kaj šele, da bi morala (kolk cajta že) immet tisto iglo zapičeno v svoji roki. Brrrrrrrr

Upam, da ne bom nikoli rabila kake infuzije ali karkoli podobnega.

mačica , jaz imam popolnoma enak problem.... :oops: :roll:

sem na sistematskem pregledu kar vkup zlezla ko mi je zabodla iglo v žilo..... groza!!!! :shock:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no če ne druga se za vas vsaj ne rabimo bat da se boste začele (na tak način) drogirat!!!! :wink: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...A kdo kaj ve kako je s tistim, če želiš postati darovalec organov? Sem slišal, da potem baje eno kartico nosiš s sabo?Pa kje se to prijavi? Se mi zdi da je boljše, da je tudi po smrti(ki bo upam, po mene prišla šele čez nekaj desetletij :wink: ) kaj koristnega od mene, kakor da me celega črvi navrtajo :?

Včasih vem, da so jih imeli na zavodu za transfuzijo krvi! Ali je danes še tako, ne vem. Pokliči jih in vprašaj, pa še nam napiši!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsako leto govorim, da moram darovati kri pa mi do zdaj še ni uspelo! Prevečkrat sem jo že dala zaradi preiskave tako, da sem že sita zdravnikov....... pa vseeno, enkrat se bo zgodilo, da jih bom obiskala in darovala svojo kri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst nisem še nikoli darovala kri in jo tudi nikoli verjetno ne bom ker sem full občutljiva na inekcije,kri in te variante.Žal :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tud še nisem ... pa niti nisem preveč  zainteresirana ... :roll:  :oops:

nič hudega,

pač ni vsakomur dano.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...A kdo kaj ve kako je s tistim, če želiš postati darovalec organov? Sem slišal, da potem baje eno kartico nosiš s sabo?Pa kje se to prijavi? Se mi zdi da je boljše, da je tudi po smrti(ki bo upam, po mene prišla šele čez nekaj desetletij :wink: ) kaj koristnega od mene, kakor da me celega črvi navrtajo :?

Včasih vem, da so jih imeli na zavodu za transfuzijo krvi! Ali je danes še tako, ne vem. Pokliči jih in vprašaj, pa še nam napiši!

Baje da ima zdaj to čez RKS....kaj več lahko izveste tu :arrow:

http://www2.arnes.si/~ljrksl/html_slo/darorganov.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!