Skoči na vsebino

V Rusiji prepovedana uporaba kletvic


Priporočene objave

Ruski poslanci so s sprejetjem zakona o jeziku v Ruski federaciji prepovedali kletvice in izraze iz tujih jezikov v javni rabi, danes pišejo moskovski časniki. Novi zakon prepoveduje uporabo kletvic v javnih uradih, industriji, transportu ter na področju energetike in telekomunikacij. Prepovedane so tudi besede iz tujih jezikov, če zanje obstaja ruski izraz, še navaja francoska tiskovna agencija AFP.

http://www.siol.net/novice/default.asp?pag...603020613275625

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo pametno ce ti je kolikor toliko mar za svoj jezik in kulturo!Pri nas se bomo itak kmalu poanglezili al pa poamerikanili ali kakor koli ze.....

Kletvice so pa itak za mnoge Slovence zakon oz. si ne morejo kaj da nebi kaksne socne vrgli...Sej ne recem da men nic ne uide :oops: samo se nacrtno odvajam in mi kar uspeva :D :D :D Ja mal balkanizma nam je se ustalo,ni kaj :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nezaslisano :evil: :evil: :evil: ............a se idioti zavedajo , da omejujejo uporabo besednega zaklada lastnega naroda na cca.: 27,6583%.

lp DTW :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja super so naredil. Bogi ruski k že tko zmrzujejo tm gor pa morjo zdej še lepo govort. Vsaj to bi jim lahk pstil de bi mraz preklinjal. Sicer bi se kletvic tut jst zlo ret odvadu. Sicer sem jih zdej zlo omejil jih čist ikorenint ne morem. sem jih pa kekšen let nazaj jst največ govoru po šol. Vpiv doma kaj češ :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena stvar, ki se bo znašla na črnem trgu...prodam knjigo tujih kletvic za 1 dolar

JAz pa prodam kaseto s kletvicami. Stran A: nemške-gastrbajterske, Stran B: šiptarske in amerjičke :)

Cena sitnica: kangla boršča ali vedro votke :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morš verjet :roll: Kletvice so prepovedal samo zato ker jih je večina letela na poslance in pa vlado :twisted:

Očitno jim je šlo zlo na jetra, da jih folf kolne, ali pa so v tem videli novo možnost za polnitev prazne državne blagajne :shock:

M.. k....:oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazhalste tavariši, ja nijet strinjajet z ruskim bulšijitom. Z dekreti mislijo

kultivirat rajo :roll: What's next?? Kajenje na posebaj odrejenem stadionu

ala Singapore? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojm se čutjo ogrožene! :roll:

Morjo zaščitt svojo kulturo! :cry:

Tko kt mi: anker na vratih ne piše, da gre za "stranišče" :? ...... zmer piše, da mamo toalete al pa WC al pa že kej...... lahk tud slikca...... slovensko pa anker ne piše!

Mormo zaščitit svojo kulturo! :twisted:

A sm omenla kaj vse se najde v Slovenskem pravopisu in Slovarju SLO knjiž. jezika!? :twisted: :oops: :shock: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojm se čutjo ogrožene! :roll:  

Morjo zaščitt svojo kulturo! :cry:  

Tko kt mi: anker na vratih ne piše, da gre za "stranišče" :? ...... zmer piše, da mamo toalete al pa WC al pa že kej...... lahk tud slikca...... slovensko pa anker ne piše!

Mormo zaščitit svojo kulturo! :twisted:  

A sm omenla kaj vse se najde v Slovenskem pravopisu in Slovarju SLO knjiž. jezika!? :twisted:  :oops:  :shock:  :lol:

Ne, nisi še... dej mal, če maš cajt, kakšno stvar se prav lepo bere :lol: :lol: :lol:

Za stranišča pa vseeno predlagam namesto napisa stranišče slikco fanta, ki ga v roki drži pa v kahlco lula, na vratih zraven pa deklino, ki čiča na kahlci in počne isto kukr prej omenjeni fantič...mogoče... al pa ne..se ne vem, kaj bi blo bolj modro :? :oops: :roll: :lol: :wink: Mogoče obe slikci na enih :roll: vratih :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebelacesta...sej ce nam prepovedo vse tuje, bi blo tut zelo zalostno preklinjat!

Katere so pravzaprav tiste prave, nase, stare, domace kletvice?

Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tristo hudičev, ne najdem nobenega slovarja kletvic. A sploh obstaja, prmejduš? Šment, bo treba mal prebrskat ta presneti internet. Orkalapipala, a bo kdo začel sestavljati ta frdaman seznam kletvin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse z orko je tuje. Pride iz porco (it. = prase, pujs, svinja).

Tako, da iz sl. zakladnice izpadejo: porkamadona, orkamadona, orkodindjo, porkaduš, že zgoraj omenjanam orkalapipa itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prov zanima kako se bodo kregal z "lepimi" besedami... :roll:

A kdo kej ve kakšne bodo kazni - gotov ne bodo prstov sekal (al pa) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:twisted:krucefiks :wink:  :D

Figo freško, ta je pa švabska! :twisted: :twisted:

:cry: sej zato: mal lahi, mal švabi...pa smo brez :evil: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:twisted:krucefiks :wink:  :D

Figo freško, ta je pa švabska! :twisted: :twisted:

:cry: sej zato: mal lahi, mal švabi...pa smo brez :evil: 8)

a ni blo glih obratno? smo si slovenceki malo "sposojali" okoli in prirejevali..... :) ...ker je to tko kul in IN in ful dabr..... :roll: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!