Skoči na vsebino

V Rusiji prepovedana uporaba kletvic


Priporočene objave

Ja Ice, res je šmorn (orka motorka itak ne velja), kletvice uvožene, vici poleg blondink in policajev tudi samo še o Mujotu in Hasotu in to v originalu. Smo pa res ena posvalkana beda. :cry: :oops: To je to, ko smo ob Alan Fordu, Kapitanu Marku in Blek Steni gor rasli. Da o Doc Hollidayu ne govorim. :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vici poleg blondink in policajev tudi samo še o Mujotu in Hasotu in to v originalu.

Jej imas se polno vicev o Janezku :twisted: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce boste se kaj dosti nadaljevali, me boste cisto razveselicili ... :twisted: :lol: :wink: (poglejte SSKJ :D)

Razveseličili te bomo? :shock: :?

Jaz sem pa od vedno mislila, da je ti nimaš... veseličke :lol: :lol: :lol:

Drgač pa še nekaj domačih iz našga konca :

-prmejduš

-prmejtrikrat

-bemtinalevo

-frdaman dec :lol: (ta mi je všeč)

(zdej se jih ne spomnem več.....)

Bom pa pobrskala do jutr, ker mi pa imamo v eni knjižici zbrane narečne besede za kletvice in jih bom v naslednjih dneh delila z vami, kršen matiček, da jih bom.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa od vedno mislila, da je ti nimaš... veseličke :lol: :lol: :lol:

:lol:

Hja - sej se rece da te kdo raz*izdi - enako zlozena beseda :lol: :wink: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa- kršen matiček, al nekaj takega, a ni bla to tud neka kletvica?

A je kje kaka bolj izvirna od te ki jo uporablja moj foter: Je*** ti Hitlerovo sestro, babico in sestrično. (a so te v H. familiji spoh obstajale?) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prmejun prmej tretji! Bolj ko čitam bolj se mi zdi, da slovenci nimamo

kletvic al so pa totalno neefektne!? :? A imamo mi sploh kakšne sočne

nazive za rodila al kaj!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imamo mi sploh kakšne sočne nazive za rodila al kaj!?

Ma pejt u rit s temi tvojimi rodili :twisted: :twisted: :idea: :wink: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri "kosi" ki tudi nekako spadajo v kategorijo "rodila" so že sami po sebi sočni, tako, da je brezveze, cyc, da iščeš besede po slovarju ali pa da brskaš po spominu in iščeš une besede na p.... :roll:

Sočni izrazi... hmja... no....

Kaj pa sočnica :?:

Ustreza dejanskemu stanju, ni kletvica ali žaljivka... pa še tako..hm... sočno se sliši :lol: :lol: :lol:

p.s.

Cyc, tvoje veseličke, pič** in piz** se ne uporablja več, prav :?: :lilangel:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sočni izrazi... hmja... no....

Kaj pa sočnica :?:

Ne vem če bo ustrezno. Sočnica ali sukulenta je namreč rastlina (npr. netresk) in razen po zvenu besede kaj malo spominja na dotično zadevo. Potem je že boljši približek dobra stara ČEŠPLJA, I guess.

Kar se pa tiče prepovedi kletvic v Rusiji, si pa predstavljam, da bo pristojni organ prejkone nastopil v stilu: "Ne bodi prostaški, pička ti materna!" ali: "Če boš se enkrat izustil besedo pička, ti bomo jebali vse po spisku!" Pač del kulture, kaj čmo. Saj tudi s tisto veliko kampanjo proti vodki niso imeli prav spektakularnih uspehov.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, pa naj bo češplja :? , po tvoje, dear PEPE :D (sam lepo prosim, ko boš uporabljal to besedo, za božjo voljo izpusti "stara dobra ali pa vsaj "stara".... :? :lol: :wink:

p.s.

Jazbomvseenouporabljalamojovarianto press :oops: :oops: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma veš kaj, Manuela, dokler uporabljam samo besedo, se pač ne bom dosti sekiral okoli takih ali drugačnih okrasnih pridevkov. Ko pa beseda meso postane, se zadeva seveda bistveno spremeni. Saj veš, na kaj (malce okorno) namigujem, ane :?: :wink: :oops:

Pa kar korajžno uporabljaj svojo...eeeh...aja, sem se že spomnil: SOČNICO. Popularnost ti ne gine :wink: :P :P :P

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruski poslanci so s sprejetjem zakona o jeziku v Ruski federaciji prepovedali kletvice in izraze iz tujih jezikov v javni rabi, danes pišejo moskovski časniki. Novi zakon prepoveduje uporabo kletvic v javnih uradih, industriji, transportu ter na področju energetike in telekomunikacij. Prepovedane so tudi besede iz tujih jezikov, če zanje obstaja ruski izraz, še navaja francoska tiskovna agencija AFP.

http://www.siol.net/novice/default.asp?pag...603020613275625

Podobna stališča imajo tudi francozi, urad za zaščito jezika, obvezna uporaba francoskih izrazov .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma veš kaj, Manuela, dokler uporabljam samo besedo, se pač ne bom dosti sekiral okoli takih ali drugačnih okrasnih pridevkov. Ko pa beseda meso postane, se zadeva seveda bistveno spremeni. Saj veš, na kaj (malce okorno) namigujem, ane  :?:  :wink:  :oops:  

Pa kar korajžno uporabljaj svojo...eeeh...aja, sem se že spomnil: SOČNICO. Popularnost ti ne gine  :wink:  :P  :P  :P  

PEPE

To je zdej lahko tut narobe razumljeno :? se bojim :shock: ....in sploh ne vem, na kaj (malce okorno) namiguješ :oops: Škoda, da te ne poznam :( No ja... se ni važno.... zihr si kul :D :D :D

Ampak... beseda SOČNICA mi je pa res všeč. Imenitna je.

(sem šla zdaj v kopalnico pred ogledalo in jo na glas rekla... res se lepo sliši)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!