Skoči na vsebino

Prometna nesreča in pravno vprašanje


Caby

Priporočene objave

pred 33 minutami, . pravi:

Se mi je zdelo, se pravi je oni zgoraj tistega vsaj delno nategnil..., bi moralo biti vsaj deljeno, je tisti zapeljal desno ker itak tam nebi smelo biti nikogar :smoke:

Dodatno vprašanje, če je deljena krivda, vsak malo, koliko in komu potem vrača zavarovalnica, vsakemu pol, ali nobenemu nič?

II. ODGOVORNOST PRI NESREČI, KI JO POVZROČIJO PREMIKAJOČA SE MOTORNA VOZILA

154. člen

(1) Pri nesreči premikajočih se motornih vozil, ki je bila povzročena po izključni krivdi enega imetnika, se uporabljajo pravila o krivdni odgovornosti.

(2) Če je krivda obojestranska, odgovarja vsak imetnik za vso škodo, ki jima je nastala, v sorazmerju s stopnjo svoje krivde.

(3) Če ni kriv nobeden, odgovarjata imetnika po enakih delih, razen če pravičnost ne zahteva kaj drugega.

(4) Če za škodo, ki jo utrpijo drugi v celoti ali deloma odgovarjata dva imetnika motornih vozil, je njuna odgovornost solidarna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je instruktor (za motor) v avtosoli dejal, da lahko peljem naravnost preko avtobusnega postajalisca, ki je prikazano na "slika 50", v kolikor je to prazno.

Konkretno se je slo, ko sem, se vedno na svojem voznem pasu, malenkost levo obvozil postajalisce v Mostah (Zaloska cesta, blizu gledalisca/trznice) oz. malo naprej proti klinicnemu centru pri zelezniskih tirih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Slow pravi:

Meni je instruktor (za motor) v avtosoli dejal, da lahko peljem naravnost preko avtobusnega postajalisca, ki je prikazano na "slika 50", v kolikor je to prazno.

Konkretno se je slo, ko sem, se vedno na svojem voznem pasu, malenkost levo obvozil postajalisce v Mostah (Zaloska cesta, blizu gledalisca/trznice) oz. malo naprej proti klinicnemu centru pri zelezniskih tirih.

d)      zaznamovanje mest na vozišču, ki so rezervirana za avtobusna postajališča (V-43)(slika 50),

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko ste se lotili teh avtobusnih postajališč,naj vam povem,da je bila dotična nesreča v naselju ,kjer avtobusno postajališče ali malce večja plast asfalta ni imela talnih označb. Cesta ima le sredinsko črto vse ostalo je luknja ali asfalt širši ali ožji,dober ali slab.Je pa zanimiva tudi ta tema,kako se lahko prekršiš 1,2,3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevestno delo v službi

258. člen

Uradna oseba, ki zavestno krši zakone ali druge predpise, opušča svoje nadzorstvo ali kako drugače očitno nevestno ravna v službi, čeprav predvideva ali bi morala in mogla predvidevati, da lahko nastane zaradi tega hujša kršitev pravic drugega ali škoda na javni dobrini ali premoženjska škoda, in res nastane kršitev oziroma večja škoda, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. december 2015 at 23:04, Borutt pravi:

Mislim, da bo ta oseba morala dokazati tvojo "prehitro" vožnjo, medtem, ko imaš ti na svoji strani Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče, kjer je napisana odgovornost za nastanek prometne nesreče.

Včeraj sem dobil od odvetnice izvedeniško mnenje, moja hitrost 70 km/h, povzročiteljeva 14 km/h. Če bi vozil 58 km/h bi se lahko ognil prometni nesreči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, alfa155 pravi:

Včeraj sem dobil od odvetnice izvedeniško mnenje, moja hitrost 70 km/h, povzročiteljeva 14 km/h. Če bi vozil 58 km/h bi se lahko ognil prometni nesreči.

Se opravičujem za čakanje. Si moram vzeti čas za branje vsega špeha. Nekaj sem  prebral in se mi zdi, da je tvojo hitrost izračunal na podlagi premika avtomobila. Zanimivo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni!

Pogovor na vaš predlog KZ-1 z odvetnikom je negativen,ker je zadeva mučna,z nejasnim koncem in vpletam vse priče-rezultat pa jalov. 

Drugače sem pa bil na sodišču in nihče ni videl in dokazal moj prekršek-vožnja čez polno črto. Vse se je opiralo na pričo iz zelenjavnega vrta,ki pa je že na prvem sojenju povedal,da ni videl po katerem voznem pasu sem peljal,le da sem peljal po levi strani stoječih avomobilov. Sedaj pa še eno vprašanje na trditev policista pri pričanju,da tudi če ne povoziš sredinske črte in da če ti gleda krmilo čez črto si v istem prekršku kot če bi jo povozil!!?? Prosim za komentarje! Lep vikend vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, luxuz pravi:

pozdravljeni!

Pogovor na vaš predlog KZ-1 z odvetnikom je negativen,ker je zadeva mučna,z nejasnim koncem in vpletam vse priče-rezultat pa jalov. 

Drugače sem pa bil na sodišču in nihče ni videl in dokazal moj prekršek-vožnja čez polno črto. Vse se je opiralo na pričo iz zelenjavnega vrta,ki pa je že na prvem sojenju povedal,da ni videl po katerem voznem pasu sem peljal,le da sem peljal po levi strani stoječih avomobilov. Sedaj pa še eno vprašanje na trditev policista pri pričanju,da tudi če ne povoziš sredinske črte in da če ti gleda krmilo čez črto si v istem prekršku kot če bi jo povozil!!?? Prosim za komentarje! Lep vikend vsem!

Tista trditev policista je njegova bujna domišljija in nima veze s tvojim primerom, ker te ni videl voziti. Pravzaprav so zaj... vse, kar se je zaj... dalo. Kaj pravi odvetnik na vse skupaj ?

Bo spodnji člen dovolj jasen odgovor za tvoj primer ? 

37. člen

1.     Neprekinjena vzdolžna črta je lahko ločilna ali robna (sliki 1 in 2).

a)   Ločilna črta (V-1) se rabi za:

-   ločitev (razmejitev) dvosmernih voziščnih površin na smerna vozišča,

-   ločitev (razmejitev) smernega vozišča na prometne in posebne pasove;

B)   Robna črta (V-1.1) se rabi za označitev roba vozišča.

Neprekinjena ločilna črta prepoveduje vozniku vožnjo po njej ali preko nje, kadar ločuje smerni vozišči pa tudi vožnjo po smernem vozišču za nasprotni promet.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpen odgovor! Ja sam sem bil presenečen nad izjavam na sodišču in pokazalo se je da so me pošteno namočili. Skica je bila,oziroma ni bilo označeno mesto trka ,skratka zelo pomanjkljiva slik ni oziroma ne vedo kje so sledi na cestišču ni bilo.....Izjava voznika avta,da je pogledal desno in zavil levo ,cvetka je bil pa drugi policist,ki je bil menda zraven ,ker ni bilo drugega in nima pojma o prometu,ker je kriminalist in je bil zraven,za meter držat,kot je sam izjavil,pri prometni je bil pa najpametnejši in ni in ni mu zmanjkalo,da sem jaz kriv. Torej presenečenj je bilo več kot dovolj. Zdaj poda še mnenje izvedenec prometne stroke ,pa bomo videli ,kaj se bo izcimilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, alfa155 pravi:

Če je udeležen motorist so vedno take komplikacije? Al smo samo mi taki "srečneži".

Ne niso, je vse odvisno, kako svoje delo opravi policija, kaj si misli zavarovalnica in koliko komplikacij ustvarja tudi soudeleženec v prometu. Vsaj v mojem primeru  ni bilo problemov, je pa res, da se je šlo za klasičen odvzem prednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 2. 2016 at 8:30, alfa155 pravi:

Če je udeležen motorist so vedno take komplikacije? Al smo samo mi taki "srečneži".

Ah kakšne komplikacije,pri men so pri vsakem padcu ugotovili neprilagojeno hitrost ,a ni to simpl B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Ah kakšne komplikacije,pri men so pri vsakem padcu ugotovili neprilagojeno hitrost ,a ni to simpl B)

ja,sam ti si neki posebnega :P pa AO+100% izkoristiš

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ja,sam ti si neki posebnega :P 

Ja pa nadpovprečne bremze imam :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Ja pa nadpovprečne bremze imam :lol1:

res je, ograja sicer takoj ustavi, pa znak tud, se mi zdi, da pa listje ni ravno najbolj, je pa najmehkejše :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

res je, ograja sicer takoj ustavi, pa znak tud, se mi zdi, da pa listje ni ravno najbolj, je pa najmehkejše :smoke:

Zase se brigej pa glej da ne podreš ravno vseh citroenov ....:fyou::D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Zase se brigej pa glej da ne podreš ravno vseh citroenov ....:fyou::D

sam morš priznat da se je SX na mestu ustavil, anede, anede, nadpovprečne zavore ma jaaaa, je pa res da je zdej ene 10cm krajši :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sam morš priznat da se je SX na mestu ustavil, anede, anede, nadpovprečne zavore ma jaaaa, je pa res da je zdej ene 10cm krajši :(

Ja res dobre zavore na SX , motor je krajši za 10cm sam se mi zdi da si ti tud .....a to je od zavor na Sx :eek:ne maram takih zavor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Ja res dobre zavore na SX , motor je krajši za 10cm sam se mi zdi da si ti tud .....a to je od zavor na Sx :eek:ne maram takih zavor :P

ti pa tut nikoli nisi zadovoljen :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Njegova pravi, da je ...

njegova sigurno je :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!