Skoči na vsebino

Motoristični video posnetki


Noise

Priporočene objave

Meni ta filmček ne zgleda preveč verodostojen. Ali drugi ne znajo vozit v ovinek ali pa je speedway motor toliko močnejši.

Morda tema za mitbusterja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Darko3g said:

Meni ta filmček ne zgleda preveč verodostojen. Ali drugi ne znajo vozit v ovinek ali pa je speedway motor toliko močnejši.

Morda tema za mitbusterja.

 Hm zakaj? Tole je oval, torej ni veliko zaviranja in hudega pospesevanja... bolj pomembna je masa, in tistile mopedek je videti precej lahak. Zato tudi ne rabi sirsih gum... Torej,  ni veliko pospesevanja in zaviranja, zato moc agregata, zavor in togost okvirja ni tako pomembna. Lahko je celo problem. Masa pa zelo, ker je vse skupaj en velik ovinek in manjsa masa pomeni manjso sredobezno silo, kar se na koncu lahko prevede v vecjo hitrost v zavoju (npr: motogp je od vseh klas najpocasnejsi v ostrejsih zavojih). Zato lahko motor, ki je specialka za prav takole dirkanje, premaga sportaka, ki je narejen za nekaj povsem drugega. Na pisti bi premocno zmagal cestak, na supermoto progi bi zmagala supermoto mopeda, na ovalu pa pac tale naprava...   (tudi ni speedway motor, ki so, btw, kretensko mocni) Se tudi lepo vidi kako je hiter skozi zavoje, sploh, ko je le ta ostrejsi. Ne pospesuje mocno, ne zavira mocno, samo en hiter stalen krog vozi.... In sportaka tudi ne moreta izkoristiti svoje moci (kot sta jo na startu naravnost), ker sta skozi precej v nagibu.   Milsim, da tule ni nobene prevare ipd... Pac pa pravo orodje za doloceno delo.

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala @jvalant! Si mi prihranil nekaj tipkanja. 

Nekoč, ko se je SP v hitrostnem motociklizmu še vozilo na Grobniku, (še pred predelavami zaradi tragičnih nesreč, ko so bile ograje povsem blizu steze in si lahko res občutil hitrost), se je že na oko videlo, koliko so bili npr. v reškem ovinku 125ccm hitrejši od 500ccm. Ko je med odmorom za demo tam skozi pripeljal Keke Rosberg s F1 bolidom pa je bila sploh druga dimenzija...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Joker said:

Hvala @jvalant! Si mi prihranil nekaj tipkanja. 

Nekoč, ko se je SP v hitrostnem motociklizmu še vozilo na Grobniku, (še pred predelavami zaradi tragičnih nesreč, ko so bile ograje povsem blizu steze in si lahko res občutil hitrost), se je že na oko videlo, koliko so bili npr. v reškem ovinku 125ccm hitrejši od 500ccm. Ko je med odmorom za demo tam skozi pripeljal Keke Rosberg s F1 bolidom pa je bila sploh druga dimenzija...

 Uh F1 je cisto drug svet... Pred par leti sm zasledil meritve hitrosti skozi serijo zavojev: motogp 130km/h, F1 240! Zaviranje na koncu ravnine: motogp 275m, F1 80m  se mi zdi... precej divje, F1 je pac popolna specialka za to kar dela.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa opazil sem, da je pista na prejsnjem posnetku mokra. Glede na to, jo kr orenk tiscijo!  Tale je bila v suhem in se takoj vidi da gre precej hitro. H2R je med njimi in se takoj vidi, da mu moc ne pomaga cisto nic ;)
 

 

Tle so pa reveza cist nazaj poslali, da bo bolj fer! :D

 

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to asvaltna oblika našega speedwaya?  ?
Zanima me, če se jim leva noga kaj pregreva na podplatu???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!