Skoči na vsebino

Pravni nasvet - nujno!


Priporočene objave

V pogodbi o zaposlitvi piše tako: Delovno razmerje se sklepa za čas opravljanja storitev pri naročniku-ih: določen čas, za čas izvajanja projekta storitev po pogodbah o fizičnem varovanju na objektih (piše katerih!). Delavec bo delo nastopil dne (piše datum!) in bo razporejen na delovno mesto....ne piše pa do kdaj! Firma ma sigurno neko pogodbo z temi naročniki, ki je datumsko opredeljena, če pa ni opredeljena pol bi pa mogo bit zaposlen za nedoločen saj, saj se nebi mogli naslonit na njih - se motim? In ne vem zakaj v pogodbi ni tega datuma?! Pa to ni edino - datuma ne napišejo niti na kreditno polo, to pomeni da ti onemogočijo da dobiš kredit tudi v času, ko si pri njih zaposlen!!! Kaj se samo meni zdi da tukaj nekaj smrdi? Zdi se mi, da se oni s tem samo zavarujejo - če jim propadejo posli te lahko postavijo na cesto in se izgovorijo na pogodbo! Mam kako možnost da pridem do kredita al se lahko obrišem pod nos oz. iščem drugo, malo bolj normalno službo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem poslušal na TV ne boš prišel do kredita dokler ne boš redno zaposlen (nedoločen čas) tako da menjaj službo ali pa starše za rokav pocuki! Vprašaj na banki če ti dajo kredit? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zasledil da bo ( je )sprejeto, da ti mora ko kredit najameš, najmanj 75.000 ostati, drugače ne dobiš kredita, tako da je to še ena ovira.

Ja AREA, ti pa raje začni drug job iskat, saj sva o tem že enkrat debatirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zasledil da bo ( je )sprejeto, da ti mora ko kredit najameš, najmanj 75.000 ostati, drugače ne dobiš kredita, tako da je to še ena ovira.

Potem bodo kredite jamali samo še tisti, ki jih itak ne potrebujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 52. čl. zakona o delovnih razmerjih (Ur.l. RS, št.: 42/02) so taksativno našteti primeri, ko se lahko sklene delovno razmerje za določen čas. Glede na napisano bi bila možna pogodba za določen čas. Kljub temu pa bi v pogodbi moral biti naveden datum do kdaj velja, saj je ta datum ključnega pomena za iztek pogodbe.

Da verjamem, da imaš težave s pridobitvijo kredita. Predlagam ti, da na bankah povprašaš tudi za potrošniška posojila, ki pa so praviloma omejena do zneska 1.000.000 SIT.

lp, Anika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zasledil da bo ( je )sprejeto, da ti mora ko kredit najameš, najmanj 75.000 ostati, drugače ne dobiš kredita, tako da je to še ena ovira.

Potem bodo kredite jamali samo še tisti, ki jih itak ne potrebujejo.

Potem bodo jemali kredite tisti, ki si s kreditom ne ogrozijo preživetja !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zasledil da bo ( je )sprejeto, da ti mora ko kredit najameš, najmanj 75.000 ostati, drugače ne dobiš kredita, tako da je to še ena ovira.

Potem bodo kredite jamali samo še tisti, ki jih itak ne potrebujejo.

Potem bodo jemali kredite tisti, ki si s kreditom ne ogrozijo preživetja !!!

In z 75.000 SIT lahko normalno preživiš al kaj. 50.000 SIT so samo položnice ala komunala, elektro itd. Se pravi 25.000 SIT pa je za hrano al kaj dovolj na mesec? Me zanima kdo je prišel do tega zneska, morda ljudje, ki imajo dohodke od 500.000 SIT/mesec in višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zasledil da bo ( je )sprejeto, da ti mora ko kredit najameš, najmanj 75.000 ostati, drugače ne dobiš kredita, tako da je to še ena ovira.

Potem bodo kredite jamali samo še tisti, ki jih itak ne potrebujejo.

Potem bodo jemali kredite tisti, ki si s kreditom ne ogrozijo preživetja !!!

In z 75.000 SIT lahko normalno preživiš al kaj. 50.000 SIT so samo položnice ala komunala, elektro itd. Se pravi 25.000 SIT pa je za hrano al kaj dovolj na mesec? Me zanima kdo je prišel do tega zneska, morda ljudje, ki imajo dohodke od 500.000 SIT/mesec in višje.

računaj še, da je kredit lahko najet za avto (tipični slovenec :roll: ) in ti niti 25.000 ne ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In z 75.000 SIT lahko normalno preživiš al kaj. 50.000 SIT so samo položnice ala komunala, elektro itd. Se pravi 25.000 SIT pa je za hrano al kaj dovolj na mesec? Me zanima kdo je prišel do tega zneska, morda ljudje, ki imajo dohodke od 500.000 SIT/mesec in višje.

Definitivno lažje kot s kreditom na 75000 in vzdrževanjem stvari, ki si jo kupil s kreditom ( če nisi kupil stanovanja s tem ali stvari s katero boš ceneje živel, npr. prč za ogrevanje, ... kar je pa verjetno bolj izjema).

Preživiš, ampak ne "normalno", sicer pa tudi normalno ne delaš ( glej povprečne plače v naši državi :) ).

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preživiš, ampak ne "normalno", sicer pa tudi normalno ne delaš ( glej povprečne plače v naši državi :) ).

Povprečna plača v Sloveniji ni nikakršno merilo, je samo za metanje peska v oči, ljudem, ki ne vedo kako se sploh izračuna povprečna plača in kaj pomeni.

Dejstvo je, da je povprečna plača daleč od realnosti plač v Sloveniji in da jih velika večina visi na zajamčeni plači. Če ne bi bila ta predpisana bi imeli verjetno še manjše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprečna plača v Sloveniji ni nikakršno merilo, je samo za metanje peska v oči, ljudem, ki ne vedo kako se sploh izračuna povprečna plača in kaj pomeni.

Dejstvo je, da je povprečna plača daleč od realnosti plač v Sloveniji in da jih velika večina visi na zajamčeni plači. Če ne bi bila ta predpisana bi imeli verjetno še manjše.

hmm, vsota izplačanih plač deljeno z število plač je prav lep pokazatelj dejanskega stanja z manjšo napako, ki jo pa odpravijo drugi kazalci ( mediana, modus ).

Lahko pa pobrskaš še za tema dvema kazalcema in si vzameš velikosti le teh za neko analizo. Pa nista pri 75kSIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, vsota izplačanih plač deljeno z število plač je prav lep pokazatelj dejanskega stanja z manjšo napako, ki jo pa odpravijo drugi kazalci ( mediana, modus ).

Lahko pa pobrskaš še za tema dvema kazalcema in si vzameš velikosti le teh za neko analizo. Pa nista pri 75kSIT.

Za politike morda, vendar je statistika & Co. veda, ki je enaka politiki. Samo v okolici kjer živim ti naštejem firme, kjer imajo dejanske plače na osnovnih (in ne gre za majhne firme). Če sedaj izvedeš povprečno plačo vsekakor prideš do podatka, da je stanje idealno in da imajo vsi plače nad 140.000 SIT.

Bodimo iskreni, četudi pride na 80.000 (govorimo o dejanskem izplačilu) to, glede na dejanske stroške ni za dostojno življenje.

Recimo statistično ti lahko dokažem, da je najbolj varno voziti, če voziš čim bolj hitro in čim bolj pijan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za politike morda, vendar je statistika & Co. veda, ki je enaka politiki. Samo v okolici kjer živim ti naštejem firme, kjer imajo dejanske plače na osnovnih (in ne gre za majhne firme). Če sedaj izvedeš povprečno plačo vsekakor prideš do podatka, da je stanje idealno in da imajo vsi plače nad 140.000 SIT.

Bodimo iskreni, četudi pride na 80.000 (govorimo o dejanskem izplačilu) to, glede na dejanske stroške ni za dostojno življenje.

Recimo statistično ti lahko dokažem, da je najbolj varno voziti, če voziš čim bolj hitro in čim bolj pijan.

Glej, statistika je čisto koristna stvar, če znaš interpretirati rezultate. Da bi se pa uporabljala za dokaze pa prvič slišim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, statistika je čisto koristna stvar, če znaš interpretirati rezultate. Da bi se pa uporabljala za dokaze pa prvič slišim :)

Kako da se je ne uporablja za dokazovanje. Kaj pa z njo počnejo politiki. Še pred nedavnim so jo uporabljali za dokazovanje nujnosti sprejetja anti alko-zakona, kar jim uspelo.

Statistično so slovence prikazali kot same kronike in s tem so šli tako daleč, da se potem pojavijo članki na CNN, da v Sloveniji vsak šolar po pouku zavije v gostilno na vrček ali dva piva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medotološka pojasnila računanja povprečne plače so zajeta tukaj:

http://www.gov.si/zrs/leto02/13-02.pdf

Area, datum poteka je v pogodbi nujen. Za pojasnila, obrazložitve in nadaljne napotke se lahko obrneš na Inšpektorat Republike Slovenije za delo (tudi anonimno).

Link verjetno deluje samo ob uradnih urah :), ki so seveda po par ur/teden.

Malo zlobe, ampak pravkar sem se mučil z Inšpektoratom za delo in na gorenjskem ni nikogar ( delajo v ponedeljkih in sredah od 8-10 :) ).

Imajo pa avtomatski odzivnik prijave črnega zaposlovanja :)

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Link verjetno deluje samo ob uradnih urah :) , ki so seveda po par ur/teden.

Poskusi na osnovni strani (http://www.gov.si/zrs/).

Malo zlobe, ampak pravkar sem se mučil z Inšpektoratom za delo in na gorenjskem ni nikogar ( delajo v ponedeljkih in sredah od 8-10 :) ).

Imajo pa avtomatski odzivnik prijave črnega zaposlovanja :)

Pokliči na Urad v LJ (Urad predstojnika), imaš več možnosti, da ne dobiš odzivnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi na osnovni strani (http://www.gov.si/zrs/).

Pokliči na Urad v LJ (Urad predstojnika), imaš več možnosti, da ne dobiš odzivnika.

Tudi na osnovni in na www.gov.si in na ip-ju ne dela. Bom probal ob uradnih urah :) Dobr da nimamo takih poslovnih partnerjev. To mora biti kriza da rabiš take informacije večkrat :twisted:

Tisto o odzivniku je blo pa samo opazka.

Pa novem iščem ministrstvo za delo ne pa inšpektorat kot mi razlagajo :)

Jaz bi samo nekaj splošnih informacij o pripravništvu :roll:

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tujini (razvitejši) že dolgo velja, da je kredit stvar za bogate (gotovinski seveda)

garancija zanj je ponavadi vrednejša nepremičnina in ORTO plača

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!