Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

Vsi lastniki HD (sedanji, bodoči in v upanju) trdijo, da je nekaj posebnega. Verjetno tudi je. Pač legenda. Tudi kvaliteta izdelave in vozne lastnosti so povsem primerljive s podobnimi motorji drugih proizvajalcev. Le cena je visoka.

In se vprašam, kaj je toliko več na HD, da bi se splačalo dati toliko več denarja. Npr: Electra glide je krasen potovalnik a je VN 1700 Vojager verjetno enako dober za manj denarja. Dyna je krasen čoper (različni modeli) a primerljive Yamahe, Suzukiji, Kawasakiji in drugi so skoraj pol cenejši. Če bi imel preveč denarja, bi ga verjetno kupil, če bi bil šminker, bi ga moral imeti, tako pa se tolažim, da imam motor za užitek vožnje in, da pri tem ni pomembna znamka in cena.

Gotovo je impozantno sedeti na Road Kingu, poslušati ta zvok in uživati v občutku, da voziš HD, vprašanje pa je, če je to res vredno te razlike v ceni. Pri motorjih se mi zdi, da kopije niso nič slabše od originalov, morda celo boljše in original slovi predvsem na legendi.

Pa prav uživam v pogledu na kak lepo urejen HD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi lastniki HD (sedanji, bodoči in v upanju) trdijo, da je nekaj posebnega. Verjetno tudi je. Pač legenda. Tudi kvaliteta izdelave in vozne lastnosti so povsem primerljive s podobnimi motorji drugih proizvajalcev. Le cena je visoka.

In se vprašam, kaj je toliko več na HD, da bi se splačalo dati toliko več denarja. Npr: Electra glide je krasen potovalnik a je VN 1700 Vojager verjetno enako dober za manj denarja. Dyna je krasen čoper (različni modeli) a primerljive Yamahe, Suzukiji, Kawasakiji in drugi so skoraj pol cenejši. Če bi imel preveč denarja, bi ga verjetno kupil, če bi bil šminker, bi ga moral imeti, tako pa se tolažim, da imam motor za užitek vožnje in, da pri tem ni pomembna znamka in cena.

Gotovo je impozantno sedeti na Road Kingu, poslušati ta zvok in uživati v občutku, da voziš HD, vprašanje pa je, če je to res vredno te razlike v ceni. Pri motorjih se mi zdi, da kopije niso nič slabše od originalov, morda celo boljše in original slovi predvsem na legendi.

Pa prav uživam v pogledu na kak lepo urejen HD.

pejt ga enkrat peljat pa bos videl v čem je čar HD-ja (je pa res da ni vsak motor za vsakega).

In jaz tako pravim vsakemu, najprej pejt peljat motor, potem pa imamo lahko o njem debato

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejt ga enkrat peljat pa bos videl v čem je čar HD-ja (je pa res da ni vsak motor za vsakega).

In jaz tako pravim vsakemu, najprej pejt peljat motor, potem pa imamo lahko o njem debato

Pa ti res misliš, da imajo HD-ji čar? Čar se je peljati s čoperjem počasi, pa s sportakom po pisti, pa s kroserjem po šumi, pa še kaj, ampak, da bi HD imel čar samo zato, ker je HD pa le ne verjamem. Gotovo se je fino peljati z njim, zvok je značilen, tresenje pri nekaterih tudi pa vseeno. Čar se je že peljati z motorjem.

Prav gotovo je potrebno motor najprej peljat pa potem debatirati o njem pa vseeno: Kaj je npr. na Electri glide takega, česar ni na VN 1700 Voyagerju? ali v čem je čar Dyna Wide Glidea, da je toliko boljši od Intruderja 1800?

Kot bi rekel, da je Yamaha R1 čisto nekaj drugega kot Honda CBR RR (v bistvu poznam premalo motorjev, da bi lahko delal prave primerjave pa vseeno upam trditi, da je nakladanje o superiornosti ene znamke malce mimo).

Ma, težko je tako po forumu debatirati o občutkih in vtisih.

V bistvu so mi HD-ji všeč ampak o čaru za pol višjo ali dvojno ceno pa vseeno nisem prepričan. Kot je recimo čar voziti starodobnika ampak tam točno veš, kaj lahko pričakuješ in sprejemaš vse stroške in težave na račun tega, čar samega imena pa malce diši po snobizmu.

Prav lahko pa se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti res misliš, da imajo HD-ji čar? Čar se je peljati s čoperjem počasi, pa s sportakom po pisti, pa s kroserjem po šumi, pa še kaj, ampak, da bi HD imel čar samo zato, ker je HD pa le ne verjamem. Gotovo se je fino peljati z njim, zvok je značilen, tresenje pri nekaterih tudi pa vseeno. Čar se je že peljati z motorjem.

Prav gotovo je potrebno motor najprej peljat pa potem debatirati o njem pa vseeno: Kaj je npr. na Electri glide takega, česar ni na VN 1700 Voyagerju? ali v čem je čar Dyna Wide Glidea, da je toliko boljši od Intruderja 1800?

Kot bi rekel, da je Yamaha R1 čisto nekaj drugega kot Honda CBR RR (v bistvu poznam premalo motorjev, da bi lahko delal prave primerjave pa vseeno upam trditi, da je nakladanje o superiornosti ene znamke malce mimo).

Ma, težko je tako po forumu debatirati o občutkih in vtisih.

V bistvu so mi HD-ji všeč ampak o čaru za pol višjo ali dvojno ceno pa vseeno nisem prepričan. Kot je recimo čar voziti starodobnika ampak tam točno veš, kaj lahko pričakuješ in sprejemaš vse stroške in težave na račun tega, čar samega imena pa malce diši po snobizmu.

Prav lahko pa se motim.

Motiš se. Simpl ko pasulj. Samo na žalost si preveč zagledan v svoj prav, da ne dojameš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti res misliš, da imajo HD-ji čar? Čar se je peljati s čoperjem počasi, pa s sportakom po pisti, pa s kroserjem po šumi, pa še kaj, ampak, da bi HD imel čar samo zato, ker je HD pa le ne verjamem. Gotovo se je fino peljati z njim, zvok je značilen, tresenje pri nekaterih tudi pa vseeno. Čar se je že peljati z motorjem.

Prav gotovo je potrebno motor najprej peljat pa potem debatirati o njem pa vseeno: Kaj je npr. na Electri glide takega, česar ni na VN 1700 Voyagerju? ali v čem je čar Dyna Wide Glidea, da je toliko boljši od Intruderja 1800?

Kot bi rekel, da je Yamaha R1 čisto nekaj drugega kot Honda CBR RR (v bistvu poznam premalo motorjev, da bi lahko delal prave primerjave pa vseeno upam trditi, da je nakladanje o superiornosti ene znamke malce mimo).

Ma, težko je tako po forumu debatirati o občutkih in vtisih.

V bistvu so mi HD-ji všeč ampak o čaru za pol višjo ali dvojno ceno pa vseeno nisem prepričan. Kot je recimo čar voziti starodobnika ampak tam točno veš, kaj lahko pričakuješ in sprejemaš vse stroške in težave na račun tega, čar samega imena pa malce diši po snobizmu.

Prav lahko pa se motim.

hmm, kaj naj reče, pejt pelat HD pa Kawo,....pa R1 pa CBR-RR pol bos pa lahko rekel, a je ali ni razlike

med njimi.

Jaz nisem peljal nič od tega in zato ne favoriziram nobenega od njih.

Mi gre pa že počasi na živce ker na forumu kar naprej poslušam, ko se ena znamka favorizira v nebo in kakšna druga zaničuje.S tem da tisti, ki so tako pametni sploh ne probajo motorjev.

Ok dopuščam mnenje glede dizajna in podobnih stvari ... ampak glede vožnje pa, dokler motorja ne voziš, ni treba komentirati

BTW na motorcycle-usa so naredili test med HD in Voyagerjem - glede vožnje (po ovinkih) HD prekaša Voyagerja,

pri zaviranju je pa Voyager boljši (oba z ABS-om). Kaj je zdaj prioriteta motoristu je pa njegova odločitev.

Vemo pa, da je v velikih primerih pri nakupu motorja odločujoča emocija - tu pa ima HD veliko prednost pred Voyagerjem.

Jaz sem si za motor omislil GS-a in sploh nisem razmišljal ali je boljši ali ne od KTM-a ali TDM-ke (ktm-a in tdm-ke

tudi nisem vozil in me tudi ne mika). Pa je GS boljši ker je dražji od TDM-ke ali KTM-a? po pravici

povedano me sploh ne zanima, se raje vsedem na motor in peljem (in pustim da me ktm in tdm-ovci veselo

prehitevajo - sem bolj počasen voznik). GS-a sem vzel ker mi je pač všeč.

Snobizem - daj raje ne uporabljaj te besede če ne veš kako, kaj in kam z njo :slap:

(kako bi pa imenoval tiste ki imajo po 2 motorja doma?)

Popravljeno . Popravil nejcgs
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motiš se. Simpl ko pasulj. Samo na žalost si preveč zagledan v svoj prav, da ne dojameš.

Če mi to napiše en skuterist:fredy: , se moram gotovo zamisliti. Saj sem rekel, da je težko razpravljati o takih zadevah po forumih, kjer ni možnosti sprotne razlage in razumevanja podtonov. Še pri tem postu boš skočil v zrak (pa vsi, ki vozijo Aprilie), čeprav je mišljen neresno.

Še Nejcu: BMW je recimo dražji od drugih ampak lastniki verjamejo, da je toliko boljši, kar je razumsko gledano čisto v redu. Tudi Honda GW stane za dober avto pa jo kupujejo tisti, ki cenijo tak način vožnje in udobje, ki ga nudi. Za snobizem smatram nakup le na osnovi blagovne znamke, ki nima pokritja v kvaliteti ali drugih prednostih. Tudi jaz nisem nobenega od zgoraj naštetih in lahko samo teoretiziram. Sam si rekel, da je Electra Glide boljši in slabši in Voyagerja, kar pomeni da sta primerljiva. Če je primerljiva tudi cena, potem je nakup stvar okusa. če pa HD stane 50% več in ga kupiš samo zato ker je HD, potem pa to smatram za snobizem. Tako, da približno vem, kam s to besedo.

(tiste, ki imajo doma dva motorja ali več, pa bi imenoval nezadovoljne - ker ne morejo imeti enega motorja, ki bi ustrezal vsem njihovim potrebam)

Navedba vseh motorjev pa se mi ne zdi hvalisanje ampak informacija o članu foruma.

Da zaključim s svojim smetenjem te teme: HD vsekakor so kup železja in to dobrega železja, ki so čisto primerljivi z drugimi motorji enega razreda. Do leta 1974 so celo zmagovali na moto dirkah. V začetku teme so namreč nekateri pljuvali po njihovih pospeških, zavorah, letečih vijakih, tresenju, razpadanju, duši in podobnem, ter jih primerjali z japonskimi in nemškimi motorji z več moči, boljšimi zavorami in sploh in oh. Ta del razprave se mi zdi zgrešen. Primerjamo jih lahko le z enakimi motorji drugih znamk. Res pa je cena posebno poglavje in tu sem usmeril svoj razmislek. Če bom imel možnost preizkusiti HD-ja in bom ob tem doživel moto orgazem, se vam bom vsem globoko opravičil, prodal oba motorja (sta že naprodaj), pa še avto, vzel kredit in kupil HD-ja. Če pa ne, pa bom užival v primerljivem cenejšem motorju in sramežljivo skrival poglede pred lastniki HD-jev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti res misliš, da imajo HD-ji čar? Čar se je peljati s čoperjem počasi, pa s sportakom po pisti, pa s kroserjem po šumi, pa še kaj, ampak, da bi HD imel čar samo zato, ker je HD pa le ne verjamem. Gotovo se je fino peljati z njim, zvok je značilen, tresenje pri nekaterih tudi pa vseeno. Čar se je že peljati z motorjem.

...

Prav lahko pa se motim.

Jah, vsak si svojo vrsto romantike išče in doživlja na določenih motorjih. Če ti pri HD tega ne občutiš/vidiš, to ne pomeni, da tega ni (oziroma, da tega drugi ljudje ne občutijo/vidijo).

Eni pač radi kavsajo blondinke, drugi pa črnolaske :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(tiste, ki imajo doma dva motorja ali več, pa bi imenoval nezadovoljne - ker ne morejo imeti enega motorja, ki bi ustrezal vsem njihovim potrebam)

Navedba vseh motorjev pa se mi ne zdi hvalisanje ampak informacija o članu foruma.

Viš, ajz bi pa jhi imenoval "zelo zadovoljni", ker si lahko kupijo več različnih motorjev :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Darko; Četudi res furam eno od najbolj zafrkavanih znamk v obstoju, sem z njo zadovoljen, ampak to ni poanta te teme.

Kar se tice HDja. Sem ga peljal, celo 2. greenyjevega StreetBoba pa enkrat sem dobil za en krog enga Sportsterja 833.

Sportster je bil.. smesen. Tudi za peljat. Nic od nic od tega, kar pricakujes od Harleya, razen tresljajev. Je pa cena temu primerljiva. Za Sportsterja pa res ne mores trdit, da je drag.

Kar se pa Greenijevega Street Boba tice, pa ... Mel bi ga. Resno. Nisem neki blazni fen une : Live to ride... karkoli ze, ampak zdelo se mi je, da je SB popolnoma sposoben tudi za na slovenske ceste, kar za Sportsterja nebi mogel trditi. Je pa drag. Ceprav TAKO ZELO pa spet ne. Poglej cenik pa primerjaj s kaksno drugo relativno redko in buticno zadevo. Pa si spet tam, kjer ni muh. V denarnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, kaj bi človek rekel na vse skupaj .....

Vsak svoje tera in redki so tisti, ki bi priznali, da so se ob nakupu motorja zafrknil, nategnil in sedaj kupujejo drugega. .... Pravijo, da moraš motor probat, recimo v Sloveniji ni testne CBR 600 RR za mal naokol, .... a bom druge fehtal, da se lahko nekdo okol zapelje??? Na TC Motošopu so bili toliko fer, da smo testiral kar nekaj motorjev,....

Izbrala je Y FZ6 S2 .... Prej je imela pa ER6-N......, pa še vedno iščemo eno Hondico :):D

Želel sem si točno tak motor, imam ga in vozim ga, .... Kaj si želite vi in kaj vozite je pa verjetno vaša stvar .... Live to Ride, Ride to Live, .......

Popravljeno . Popravil Greeny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj se motorji nehajo delit na 'moške' pa 'ženske' motorje, ker je to čisti nesmisel. street boba vozim z lahkoto, še njegov lastnik sedi zadaj kot gospod in nima pripomb, s sportsterjem se 'ne ujameva', s testnim xr 1200 pa nisem znala niti okrog ovinka. motor za ženske??!

p.s.: nimam HD-ja, bi ga pa takoj kupila, če bi imela #0.000 eur na zalogi. ali 'ko bom imela' .. fat boya.

potem bi vozila oba. s HD-jem predvsem na nedeljska kosila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, kaj bi človek rekel na vse skupaj .....

Vsak svoje tera in redki so tisti, ki bi priznali, da so se ob nakupu motorja zafrknil, nategnil in sedaj kupujejo drugega. .... Pravijo, da moraš motor probat, recimo v Sloveniji ni testne CBR 600 RR za mal naokol, .... a bom druge fehtal, da se lahko nekdo okol zapelje??? Na TC Motošopu so bili toliko fer, da smo testiral kar nekaj motorjev,....

Izbrala je Y FZ6 S2 .... Prej je imela pa ER6-N......, pa še vedno iščemo eno Hondico :):D

Želel sem si točno tak motor, imam ga in vozim ga, .... Kaj si želite vi in kaj vozite je pa verjetno vaša stvar .... Live to Ride, Ride to Live, .......

Zlomka. :hmm: jaz sem jo vozil. AS Domžale, pa akrapota je mela :D sicer sem mislil da je blo to lani, je blo pa 2008.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlomka. :hmm: jaz sem jo vozil. AS Domžale, pa akrapota je mela :D sicer sem mislil da je blo to lani, je blo pa 2008.

letos tega ni več. v 'čakalni vrsti' od marca :headbang: pa nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Te debate kaj je najboljše so čist mim ....

Vse je odvisno od tega kaj ti paše. Daleč od tega, da je pomembna samo debelina denarnice... Če si pač nekaj zelo želiš, boš nekoč že prišel do tega... Jaz sem potreboval 46 let in mi ni žal.

Prebiram vse te primerjave, ki za mene niso relevantne. Kot da bi kdo hotel koga prepričati, da je samo njegov prav prav. Se pač ne morem strinjati s tem, saj bi s takim mišljenjem vse ostale firme propadle ;-) Rad imam različnost, drugačnost in to da vsi zagovarjate svoje koničke - tudi jaz ga, ampak ne na račun drugega. Spoštujem različno miselnost in pozdravim vsakega motorista ( no ja, skoraj vsakega, včasih je pač preveč dela, hehe ). Zelo rad preberem kašen test, kjer mi korektno napišejo zakaj je nekaj dobro in drugo pri drugem motorju pač boljše. Poizkusil sem nekaj HDjev in naredil kompromis, ki je zame najbolj ugoden... Na temu bom pač ostal, samo še dodajam krom in kakšen kos opreme..... in prebiram debate o tem kako je nekaj boljše od drugega in zakaj .....

Kako je že tista - kaj je bilo prvo : Kura ali jajce ????

Uživajte v vožnji svojih najboljših motorjev punce in fantje, ko pa se srečamo grem z veseljem z vsakim/o na pir, samo ne me vabiti v vašo cerkev ali stranko - pustimo politiko politikom in vero duhovščinam, mi pa uživajmo v prelepem hobiju.

PEACE :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te debate kaj je najboljše so čist mim ....

Vse je odvisno od tega kaj ti paše. Daleč od tega, da je pomembna samo debelina denarnice... Če si pač nekaj zelo želiš, boš nekoč že prišel do tega... Jaz sem potreboval 46 let in mi ni žal.

Prebiram vse te primerjave, ki za mene niso relevantne. Kot da bi kdo hotel koga prepričati, da je samo njegov prav prav. Se pač ne morem strinjati s tem, saj bi s takim mišljenjem vse ostale firme propadle ;-) Rad imam različnost, drugačnost in to da vsi zagovarjate svoje koničke - tudi jaz ga, ampak ne na račun drugega. Spoštujem različno miselnost in pozdravim vsakega motorista ( no ja, skoraj vsakega, včasih je pač preveč dela, hehe ). Zelo rad preberem kašen test, kjer mi korektno napišejo zakaj je nekaj dobro in drugo pri drugem motorju pač boljše. Poizkusil sem nekaj HDjev in naredil kompromis, ki je zame najbolj ugoden... Na temu bom pač ostal, samo še dodajam krom in kakšen kos opreme..... in prebiram debate o tem kako je nekaj boljše od drugega in zakaj .....

Kako je že tista - kaj je bilo prvo : Kura ali jajce ????

Uživajte v vožnji svojih najboljših motorjev punce in fantje, ko pa se srečamo grem z veseljem z vsakim/o na pir, samo ne me vabiti v vašo cerkev ali stranko - pustimo politiko politikom in vero duhovščinam, mi pa uživajmo v prelepem hobiju.

PEACE :boobies:

Se popolnoma strinjam :D Vsakemu po lastnih željah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se o menjavi prednjih vilic, ... mogoče za kakšen centimeter daljših, ..... ma kdo mogoče kakšno varianto za priporočit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se o menjavi prednjih vilic, ... mogoče za kakšen centimeter daljših, ..... ma kdo mogoče kakšno varianto za priporočit :D

Pravi naslov bo Tona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se o menjavi prednjih vilic, ... mogoče za kakšen centimeter daljših, ..... ma kdo mogoče kakšno varianto za priporočit :D

Smodiš iz Šmarja-Sap bi bil kar pravi naslov za te zadeve ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Skratka Zdravo, Srečno in Uspešno v 2011 :beer1:

Popravljeno . Popravil Greeny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno me zanima koliko se pozna montaža hladilnika za olje. Ali je samo podaljšanje življenjske dobe ali je tudi motor hladnejši ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!