Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

@motofrik, hvala, mi je že jasno kam in kako :)

Eno vprašanje za harley-evce:

Koliko povprečno prevozi povprečni lastnik HD-a /sezono?

Lp, Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motofrik, hvala, mi je že jasno kam in kako :)

Eno vprašanje za harley-evce:

Koliko povprečno prevozi povprečni lastnik HD-a /sezono?

Lp, Z

Od kar ga imam nič manj kot z Varaderotom (zadnji dve sezoni kar sem ga imel).

Smo namreč dobili naraščaj in se večinoma v službo vozim z motorjem in mogoče kakšni enodnevni izleti padejo.

Na dopust pa ne hodimo z motorjem že zadnje tri sezone :cry: .

Drugače je pa km čisto stvar posameznika, jaz z prvim Kawlom VN 800 Classic nisem nič manj km delal kot potem z Varaderotom in če bi bil že prvi motor takšen HD kot ga imam sedaj najbrž ne bi bilo nič drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, stereotipi o Harleyih so močno zakoreninjeni. In če ti vedno znova trobijo, da Harleyi puščajo olje, pa deli kar po tekočem traku letijo z njega... :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, stereotipi o Harleyih so močno zakoreninjeni. In če ti vedno znova trobijo, da Harleyi puščajo olje, pa deli kar po tekočem traku letijo z njega... :naughty: :whistle:

No, jaz tega ne verjamem najbolj. Sem pa pred Schön Brunom na Dunaju slikal nekoč Goldwinga s kantico pod mašino, polno olja. Mu je zgleda nekaj konkretno "počilo" tam spodaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz tega ne verjamem najbolj. Sem pa pred Schön Brunom na Dunaju slikal nekoč Goldwinga s kantico pod mašino, polno olja. Mu je zgleda nekaj konkretno "počilo" tam spodaj...

Zoran, imam dve leti H-D Dyna Street Bob-a. Prvi vijak pa mi je odletel s čelade Nolan 103 :headbang: Prvo leto sem naredil cca 8.500 km, letos pa bolj slabo kar se sezone tiče.

Čez zimo pa spodobnih 2.000 in še nekaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zaj, so resice že počesane za na Faakića ? :whistle:

Zoran, imam dve leti H-D Dyna Street Bob-a. Prvi vijak pa mi je odletel s čelade Nolan 103 :headbang: Prvo leto sem naredil cca 8.500 km, letos pa bolj slabo kar se sezone tiče.

Čez zimo pa spodobnih 2.000 in še nekaj :D

Za Harley-Fahrerja je to čisto spodobno. V glavnem se itak samo šminkira naokoli ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zaj, so resice že počesane za na Faakića ? :whistle:

Za Harley-Fahrerja je to čisto spodobno. V glavnem se itak samo šminkira naokoli ;)

Itak, takoj sem ti eno točko stisnu na plus :D:OK::P .)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še teden dni do Faaka... :kva2: :kva2:

Me zanima, če bom letos slišal glas one predelave na šanku Harley bara. Pa kakega oldyja bo tudi za videt. Lani je bil en Madžar s 1925 letnikom. No, tam nekje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 days to goooooooooo !!!! :010:yea2: za vreme me pa en drek briga :D

Malo več kot 4 pa že ...taeni bomo čakali do sobote zjutraj :wallbash: takrat pa tud, če koli letijo z neba :yea1:

Popravljeno . Popravil schani_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo več kot 4 pa že ...taeni bomo čakali do sobote zjutraj :wallbash: takrat pa tud, če koli letijo z neba :yea1:

:OK::010:yea1:

3 days to gooooooooooooooo !!!! :D

Popravljeno . Popravil Greeny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O džizas ...

Džizas ima štand na Faaku in že prodaja spodnje perilo z HD logotom. Promet je zaenkrat dvosmeren. Povprečna starost bajkerjev je cca 65 let. Posluša se nemški punk rock. Skratka kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka vse cool, žura en kup, kilometrov ogromno, .... Samo muska na glavnem odru je bla bolj porazna. Lasko leto mi je bla bolj všeč :))) Dons pa še celo Tenoriste Unlimited pogrešam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motofrik, hvala, mi je že jasno kam in kako :)

Eno vprašanje za harley-evce:

Koliko povprečno prevozi povprečni lastnik HD-a /sezono?

Lp, Z

12 km :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdravo

ne vem v katero temo naj napišem a se mi zdi ta najbolj primerna.

Imam namen zamenjati motor. Vozim Bmw 1200 gs, pogledujem pa proti Harleyu Road king classic.

Ogledal sem si ga, sedel na njemu in iščem čas za testno vožnjo (Clocktower Graz).

Zamenjati želim, ker sem z GS-om prepotoval, kar sem želel na način, kot sem želel (dosti offroada, veliko prtljage...).

Zdaj pa iščem motor, ki bi bil malo za lagano vožnjo (tam nekje do 120km/h), primeren tudi za sopotnico in vsaj nekaj prtljage, če me prime spet kaj.

Nočem razprave BMW-Harley, ker se mi zdi nepotrebna.

Zanima me ali je Road king classic tudi vsakdanje uporaben motor (recimo vožnja po mestu- služba), se pelje ok v dvoje (vem, da ima malo majhen zadnji sedež) in še kar vam pride na pamet.

Še enkrat: vem, da gre za drug koncept motorja, vem da gre za drugo znamko, poznam tehnične podatke....

Skratka samo mišljenja, malo debate pač...

hvala (če komu kaj pade na misel).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

Vozim Bmw 1200 gs, pogledujem pa proti Harleyu Road king

Zamenjati želim, ker sem z GS-om prepotoval, kar sem želel na način, kot sem želel

Zanima me ali je Road king classic tudi vsakdanje uporaben motor (recimo vožnja po mestu- služba), se pelje ok v dvoje (vem, da ima malo majhen zadnji sedež) in še kar vam pride na pamet.

Če hodiš kaj v masažne salone zdaj ko voziš BMW-eja potem ti nebo potrebno več hodit, ker te bo pošteno prerukalo na motorju in to ne samo zaradi trdega vzmetenja ampak tudi vsled vibracij mašine !!!Za vsakdanjo uporabo ta motor sigurno ni:velika poraba,neokreten,slabi žlajfi,težak dragi servisi,dragi in težko dobavljivi rezervni deli, itd.itd.

Kot praviš za vožnjo po mestu(v službo) z max.125 Km/h je dovolj kak lahki motor do max 750 ccm. npr. Yamaha virago,fejzerca,BMW z manjšo kubaturo itd.itd. ali kaj podobnega.Dobro razmisli po toči zvonit bo prepozno !

Ps:ta motor ti res nepriporočam,prodajajo jih kar pod ceno, kajti nevstrezajo več EU normam izgorevanja in bojo morali skonstruirat novo mašino z boljšim izgorevanjem za EU trg!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me napak razumeti: Harleya ne kupuješ za leto-dve. No, v bistvu, ja. Samo dve možnosti sta -kupiš in po parih mesecih prodaš, ko vidiš, da je težak, okoren, slabe zavore, nikakršni pospeški, zastarel,...

Ali pa ga ne zamenjaš zlepa za kaj drugega. Ko enkrat vidiš, da se da z manjšo hitrosto priti dlje, bolj uživati,...

Slabe zavore? Prehitro se pelješ...

Vzmetenje udarja skupaj? Kaj pa rineš na makadam, kdo te bo pa tam videl...

Težak? Res je, ni za reve. Moraš biti vsaj malo dedca..

Zastarel je? Temu se reče konstantnost modela.

Neokreten? Kakor za koga. Mogoče na mestu, ko spelješ, teža ''izgine''.

Drag je? Kar je dobro, je drago. Zato pa rabljen drži ceno.

Kičast je? Stvar okusa. Papagajske barve sportakov pa niso...?

Nepraktičen je? Eh, kupite si skuterja.

Sam sicer nimam Harleya, ampak odkar sem 1997 kupil VN800Classic, sem spoznal ''to je to''. Edino za novejši model sem ga zamenjal. Nekomu neumno, meni pač odgovarja. Smo pač norci, ki ne damo kaj dosti na ogromne konje, stratosferične pospeške, zadostuje nam vožnja po omejitvah (no, kakšen kilometer več, ne rečem da ne). :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deja-vu.

Vozil sem R1150R dosti let. In bi ga še če me ne bi hitra Ksenja ...

Potem sem malo bluzil na CBF 1000.

In ja Road King me je izbral. Res je to je druga dimenzija. Letošnji izlet z mojo na Sanje v Medani in nato povratek preko Krasa mi bo za vedno ostal v spominu.

In tudi vsaka vožnja pa četudi samo do črpalke je doživetje.

Danes sem slišal dober odgovor na vse te dileme. V kanadskem filmu ima možakar raka in se odpravi z motorjem na pot. Nekje vmes vpraša slučajnega znanca,ki je poročen že mnogo let kako je vedel, da je ta ženska prava zanj. In odgovor :" Če moraš vprašati potem že ni. Sicer si pa odgovor že tako vedel. "

Skratka poskusi, zberi občutke in potem bo kar pač bo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vozil Greenyjevega StreetBoba mal okrog kako leto nazaj. Moram rect, da je bilo precej bolj prijetno kot sem sprva mislil. Edino kar je res, je pa to, da ima ta model spredaj Brembo in tudi ostali pravijo, da se RES pozna.

Kar se pa samega motorja tice je pa tkole: za drugi motor bi ga mel. Malo za sproscanje. Kot edinega pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj gre debata v pravo smer... hvala za vsak komentar...

malo se bom pogovarjal in odgovarjal:

.) zavore so res Brembo in ima tudi ABS. torej ne more biti tako grozno ali pač?

.) HD Road king classic je od leta 2009 malo dodelan. tudi vpetje motorja je baje tako, da ne trese tako. no malo pa že mora, ne?

.) težak. saj je tudi GS. prevrnil sem ga na mestu (nič prask!- ščitniki cilindrov) s tremi kovčki, tank torbo in kaj vem kaj sem imel navezano in trije smo ga dvigovali:)

.) vem, da ni ravno za v službo in vem, da ni junaka v Lj, ki me pusti zadaj, ko divjam med avti z GS-om a zanima me ali gre, se da? greste z njim le v nedeljo na izlet ali ga vžgete do službe, ljubice, iz Bežigrada v Šiško?

In še nekaj. Po testu Motorrada je bil na 1. mestu med motocikli na testu 50.000km. Ta izvod imam doma.

A ok. Ni to nek faktor zame, ker GS je bil 12. pa nimam z njim nič težav.

O drugem motorju razen tega HD, ne razmišljam. Saj mi moj GS povsem ustreza a mislim, da je čas za spremembe.

Andrej.d - sem gledal ta film ja. Saj se strinjam s tem, da če moraš vprašati, da že ni. A jaz če se predam čustvom sem pri HD. A glede na to, da imam doma super motor je odločitev težka.

Zato pač moram vprašat.

In ja... najbolje bi bilo imeti oba. Pa še eno staro Vespo za na kofe na hiter do konca ulice:)

To pa ne gre vse.

Mogoče se še kako sezono navlečem na GS-u in potem morda pride Road King.

Meni je samo fascinantno, ko slišim zvok twina in da gre, da riješ, da voziš, da haraš... Z GS-om je včasih že tako popolno, da se bojim, da zaspim:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!