Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

Še vedno me zanima koliko se pozna montaža hladilnika za olje. Ali je samo podaljšanje življenjske dobe ali je tudi motor hladnejši ?

Pri visokih zunanjih temperaturah se pozna,imajo pa turing modeli

od 2010 hladilnik olja serijsko.Zgleda da neki bo na tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno me zanima koliko se pozna montaža hladilnika za olje. Ali je samo podaljšanje življenjske dobe ali je tudi motor hladnejši ?

To je OLJNI hladilnik in ne hladilnik motorja !!!Namreč bolj pomembno je, da se olje hladi zaradi vizkoznosti,večji pritisk olja,manj izgori(olje se manj stara), boljše mazanja mašine(ležajev,cilindrov) itd.

Kajti pri zračno hlajenem motorju niti ni toliko pomembno ali imaš poleti brez oljnega hladilnika navrhu Vršiča 180 stopinj ali z oljnim hladilniko 170 stopinj!! :hmm:

Ps:zakaj misliš imajo oljni hladilnik tudi nekateri vodnohlajeni motorji in avtomobili,pa avti z avtomatskim menjalnikom, sigurno ne zaradi hlajenja menjalnika !! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je OLJNI hladilnik in ne hladilnik motorja !!!Namreč bolj pomembno je, da se olje hladi zaradi vizkoznosti,večji pritisk olja,manj izgori(olje se manj stara), boljše mazanja mašine(ležajev,cilindrov) itd.

Kajti pri zračno hlajenem motorju niti ni toliko pomembno ali imaš poleti brez oljnega hladilnika navrhu Vršiča 180 stopinj ali z oljnim hladilniko 170 stopinj!! :hmm:

Ps:zakaj misliš imajo oljni hladilnik tudi nekateri vodnohlajeni motorji in avtomobili,pa avti z avtomatskim menjalnikom, sigurno ne zaradi hlajenja menjalnika !! :hmm:

Se popolnoma strinjam .... Olje je optimalno pri določeni temperaturi ... odvisno kaj uliješ v motor .... menjava je pa tako ali tako priporočljiva oziroma obvezna po določenem časovnem ali pa kilometerskem intervalu.

Pri H-D-jih za naše podnebne zahteve in ostale pogoje mogoče res ne potrebuješ hladilnika olja (moje osebno mnenje) Druga plat resnice je pa ta, da če več gor navesiš imaš potem tudi možnost večih problemov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če povzamem, olje ima deset stopinj manj. Torej je tudi vse okoli manj vroče. Torej tudi meni ki sedim na motorju manj kuha. Kakšni so pa potem drugi problemi? Ali kot pravi dalajlama, na vsako stvar moraš pogledati z veliko zornih kotov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če povzamem, olje ima deset stopinj manj. Torej je tudi vse okoli manj vroče. Torej tudi meni ki sedim na motorju manj kuha. Kakšni so pa potem drugi problemi? Ali kot pravi dalajlama, na vsako stvar moraš pogledati z veliko zornih kotov.

Drugi problemi so:ca 1/2l več olja pri menjavi,problemi kam montirat,povezava z dragimi visokotlačnimi cevmi,montaža flanšne med oljni filter z obemi priključki(izhod in vhod)v oljni hladilnik,cena kompleta,montaža itd. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi problemi so:ca 1/2l več olja pri menjavi,problemi kam montirat,povezava z dragimi visokotlačnimi cevmi,montaža flanšne med oljni filter z obemi priključki(izhod in vhod)v oljni hladilnik,cena kompleta,montaža itd. :hmm:

O ja s tem se pa popolnoma strinjam. Zadeva za dober razmislek, če bo kej efekta od vsega skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Blackline "nov" model Harlija. Kaj je novega? Zadnja pnevmatika je 140. Nazaj v prejšnje stoletje. Fat ass je out. Retro je in. :naughty:

:naughty: sej sportster ni imel nikoli ne vem kakšnih širokih dimenzij :naughty: je pa še najbolj divjaško nastrojena serija in lažje vodljiva z ožjo gumo zadaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

čas je za zamenjavo gum .... Katere gume uporabljate za HDje ....

Ima kdo izkušnje z Metzeler ME 880 Marathon ? Po nekaterih kritikah sodeč so v dežju slabe ....

Torej kaj ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ME 88 in ME 880 sem uporabljal na VF 750 c v ´90tih; predvsem vzadaj (redno 16k, vcasih 19-20k km z eno gumo). takrat dobra guma. ce so jo od takrat razvijali dalje ne vem.

na stil voznje z HD menim, da ne bi smel biti problem s temi gumami. izogibaj se ML 2 - je bila ze takrat trda kot les. zdrzi tudi do 30k km, a je zato pac trda in meni osebno ni vlivala zaupanja.

ce dobis ME 33 za spredaj, ali naslednico te gume, tudi ne bos falil veliko. na VF 750 c je zdrzala do 16k km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

čas je za zamenjavo gum .... Katere gume uporabljate za HDje ....

Ima kdo izkušnje z Metzeler ME 880 Marathon ? Po nekaterih kritikah sodeč so v dežju slabe ....

Torej kaj ?????

Sem premišljeval tudi o ME ampak sem kar raje počakal na Dunlop-ko. Sicer ne piše gor H-D ampak je ista serija in sem čist cool zadovoljen.

Eni majo tud Continental in so super zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop D 402 F , made in USA Harley Davidson. Tona me je prepričal - zaradi teže RK naj bi bile te ta prave.

Ampak kot pravi dalajlama kakšni so pa drugi pogledi. Ali je ta napis samo dvig cene ali je resnično močnejša. Odgovor bom verjetno dobil ,ko jo izrabim in jo nato razrežem da vidim kaj je notri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: sej sportster ni imel nikoli ne vem kakšnih širokih dimenzij :naughty: je pa še najbolj divjaško nastrojena serija in lažje vodljiva z ožjo gumo zadaj :D

Če boljše pogledaš, tole ni sportster ampak softail baje zamenjava za Night Train. V ZDA je nekaj več kot 15 000 $. Med resnimi custom fabrikanti ne najdeš več gume širše od 140. Na tekmovanjih da ne govorimo. Trenutno so popularne ozke pnevmatike in kolesa več kot 21" pa do 30"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop D 402 F , made in USA Harley Davidson. Tona me je prepričal - zaradi teže RK naj bi bile te ta prave.

Ampak kot pravi dalajlama kakšni so pa drugi pogledi. Ali je ta napis samo dvig cene ali je resnično močnejša. Odgovor bom verjetno dobil ,ko jo izrabim in jo nato razrežem da vidim kaj je notri.

Dražje so zaradi HD logota, tako kot če kupiš spodnje perilo z HD logotom.....Da so zaradi tega boljše, globoko dvomim.

Gold Wing, Kawa VN 2000... niso nič lažji, imajo pa bistveno močnejši agregat, torej....

Glede gum, priporočam stran:

http://www.tyretest.com/motorcycle_tyres/index.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boljše pogledaš, tole ni sportster ampak softail baje zamenjava za Night Train. V ZDA je nekaj več kot 15 000 $. Med resnimi custom fabrikanti ne najdeš več gume širše od 140. Na tekmovanjih da ne govorimo. Trenutno so popularne ozke pnevmatike in kolesa več kot 21" pa do 30"....

U madoniš pa res :D bolj malo šarim po uradni spletni strani, se mi ne zdi glih posrečena .... vedno zaplavam nekam .... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dražje so zaradi HD logota, tako kot če kupiš spodnje perilo z HD logotom.....Da so zaradi tega boljše, globoko dvomim.

Gold Wing, Kawa VN 2000... niso nič lažji, imajo pa bistveno močnejši agregat, torej....

Glede gum, priporočam stran:

http://www.tyretest....yres/index.html

Meni so pri uradnem uvozniku za zadnjo Dunlopko rihtal ceno 280 iz 320 (original z logotipom H-D). Na Brezovici pa je taka guma brez logota H-D koštala z menjavo vred 145.

Če bo zdržala 14.000 kot original in za razliko lahko potem še eno naročim :D:D

Je pa res, da je treba mal počakat, ker ma Dunlop veliko opravka s H-D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so pri uradnem uvozniku za zadnjo Dunlopko rihtal ceno 280 iz 320 (original z logotipom H-D). Na Brezovici pa je taka guma brez logota H-D koštala z menjavo vred 145.

Če bo zdržala 14.000 kot original in za razliko lahko potem še eno naročim :D:D

Je pa res, da je treba mal počakat, ker ma Dunlop veliko opravka s H-D :D

320 ojrov. Kul. :naughty: Jaz sem z Dunlop (delno zadovoljen) naredil 12 000, Bridgstone bt 021 (odlična) 16 000, zdaj imam Michelin Pilot Road2 (odlična), do zdaj naredil 12 000 in upam še na vsaj 5-6 ooo. Za teh 320 ojrov kupiš komplet, pa še ostane za kakšno dobro kosilo ali dva. :beer1: Res je pa da potem nimaš logotipa HD na pnevmatiki. Kako boleče. :whistle: Glede info, povohaj, cyrilhuzeblog.com :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo borci .

Motorje vozim že 25 let in nekako imam željo v štralo prignati kakšnega HD-ja :grim .

Nimem te sreče, da bi poznal kakšnega pravega ljubitelja oz. poznavalca tega železja, zato prosim za nasvet.

Na netu je en "HarleyDavidson FXSTC SOFTAIL". Zanima me, če spada ta model med tiste HD-je,

na katerih se recimo temu udobno sedi in je primeren tudi za malo daljše vožnje :? .

In še to, a mogoče kdo ve, če je možno zadnji sedež odstraniti.

Hvala za odgovore :notworthy: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo borci .

Motorje vozim že 25 let in nekako imam željo v štralo prignati kakšnega HD-ja :grim .

Nimem te sreče, da bi poznal kakšnega pravega ljubitelja oz. poznavalca tega železja, zato prosim za nasvet.

Na netu je en "HarleyDavidson FXSTC SOFTAIL". Zanima me, če spada ta model med tiste HD-je,

na katerih se recimo temu udobno sedi in je primeren tudi za malo daljše vožnje :? .

In še to, a mogoče kdo ve, če je možno zadnji sedež odstraniti.

Hvala za odgovore :notworthy: !

Pozdravljen,

Softaili imajo različne sedeže, odvisno od letnika .... Nekateri imajo dvojnega v enem kosu, imaš lahko vsakega posebaj ali pa samo enojnega.

Zadeva je v tem, da je vse prilagodljivo ...

Sedenje na njemu je ugodno in neutrudljivo, ni ravno v razredu "velikih krav", kar je pri meni pozitivno....

V salonu v Novi Motolegendi imaš enega razstavljenega pa poizkusi in ima vsak sedež posebaj, drugega lahko odmontiraš.

Mogoče se oglasi kdo ki ga vozi in ti bo lahko kaj več povedal ali celo dal dva ovinka...

... glede gum pa mislim, da se bom odločil za Metzeler ME 880 Marathon, upam da ne narobe.

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

Softaili imajo različne sedeže, odvisno od letnika .... Nekateri imajo dvojnega v enem kosu, imaš lahko vsakega posebaj ali pa samo enojnega.

Zadeva je v tem, da je vse prilagodljivo ...

Sedenje na njemu je ugodno in neutrudljivo, ni ravno v razredu "velikih krav", kar je pri meni pozitivno....

V salonu v Novi Motolegendi imaš enega razstavljenega pa poizkusi in ima vsak sedež posebaj, drugega lahko odmontiraš.

Mogoče se oglasi kdo ki ga vozi in ti bo lahko kaj več povedal ali celo dal dva ovinka...

... glede gum pa mislim, da se bom odločil za Metzeler ME 880 Marathon, upam da ne narobe.

HD-Dyna, najlepša hvala!

Iskreno sem vesel tvojega mnenja.

Ko te prvič kje srečam, ne bom pozabil povabiti na pijačo!

Hvala in srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD-Dyna, najlepša hvala!

Iskreno sem vesel tvojega mnenja.

Ko te prvič kje srečam, ne bom pozabil povabiti na pijačo!

Hvala in srečno!

Yp, pri pivu sem slab .... Tukaj me zmeri lohka dobiš ;-)

Lahko bi bil politik, si me prepričal z enim stavkom :worship:

Ajde, se vidmo, zakaj pa ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD-DFyna :notworthy: .

Zmenjeno in tudi prijateljstvo si štejem v čast!

nekaj osebkov kateri kar nekaj km naredimo z HD ji se vsako sredo dobimo pri Vaških bojsih izvoz AC Domžale potem takoj levo si dobrodošel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!