Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

@kp, a že maš gpx-e?

Joj, en kup ostalega dela, da se nisem še lotil. Bom probal čez vikend in ti jih pošljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj iz smeri Orašja proti Brčkem (BIH) par novih GS-ov. Mogoče kdo od tukaj, nisem uspel razbrati tablice..

 

Drugače pa za vse, ki potujete po Bosni. Malo ven iz Bijeljine natančneje v Patkovaći imajo lep športni center OSSA kateri ima lepe sobe za zelo lepo ceno.. Vedno dobrodošli, je pa ob cesti.. Hrana domača, super..

 

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ko bom naslednjič v Bosni okoli Mostarja, grem še to pogledat - Blagaj in izvir reke Bune: http://visitmycountry.net/bosnia_herzegovina/bh/index.php/turizam/vjerski/92-turizam/vjerski/904-blagaj-tekija

ne bo ti žal :D

 

71613_100885483314346_4426630_n.jpg

 

33645_100885803314314_1306675_n.jpg

 

66507_100885906647637_382994_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sva prevozila približno pot na spodnji sliki, narejeni pred odhodom. Dobra izkušnja, sploh ceste v Bosni....

 

Vozil sem, med drugim, s pomočjo avtokarte založnika Kartografija....Hrvaška, Slovenija, Bosna in Hercegovina z letnico izdaje 2012. Ko sem šel drugi dan iz Pal na Jahorini proti Višegradu sem doživel neprijetno izkušnjo. Dan je bil siv, tik pred dežjem (kasneje naju tudi dodobra namočilo). Po cesti M5 skozi vas Praća....in takoj po desnem odcepu za Goražde....konec ceste! Tabla, cesta v izgradnji....kar se izkaže za neumnost....kolovoz je nedotaknjen že dolga leta!

Skratka pot je kolovoz, polna temnih blatnih tunelov. Na zemljevidu je cesta označena z rdečo, proti Goraždu pa rumena in še grozeči črni oblaki. Upala sva, da te poti ni veliko in za vsakim tunelom upala da se bo "odprlo" a tega je bilo skoraj 20km in gotovo več kot deset rovov, ne tunelov!.....in ko sva bila že kar globoko v "dreku", ni bilo več variante nazaj....ne, ne grem še enkrat čez vse tisto.....in za konec še dva tunela (popolna tema, črne stene in ne vidiš nič!) zvožena od gozdnih traktorjev, kjer sva se pogrezala za debelino gume....kako sva "priplesala" ven brez padca, mi še zdaj ni jasno.

 

Za napako na karti sem pisal na Kartografijo in dobil tudi korekten odgovor.....Vse skupaj zato, da bi seznanili vse, ki bi jih pot vodila v tiste konce.

 

Odgovor založnika: " Zahvaljujemo se vam za posredovano informacijo, ki nam je odprla še nekaj vprašanj za katera bomo poskušali najti ustrezne rešitve.

 

V vednost le toliko, da je na naših avtokartah  prikazana cestna mreža po državni klasifikaciji in le te ne smemo spreminjati. Potrudili se bomo pridobiti dodatne informacije o stanju cest in take, kot je spodaj omenjena na karti prikazati s posebnimi znakom."

 

Lp

post-18195-0-15468900-1405017765_thumb.jpg

post-18195-0-89759100-1405017802_thumb.jpg

FireShot Screen Capture #012 - 'Google Zemljevidi' - www_google_si_maps_@43_7308635,18_9005966,12z.pdf

post-18195-0-48129900-1405017903_thumb.jpg

post-18195-0-92965000-1405017934_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem, med drugim, s pomočjo avtokarte založnika Kartografija....Hrvaška, Slovenija, Bosna in Hercegovina z letnico izdaje 2012. Ko sem šel drugi dan iz Pal na Jahorini proti Višegradu sem doživel neprijetno izkušnjo. Dan je bil siv, tik pred dežjem (kasneje naju tudi dodobra namočilo). Po cesti M5 skozi vas Praća....in takoj po desnem odcepu za Goražde....konec ceste! Tabla, cesta v izgradnji....kar se izkaže za neumnost....kolovoz je nedotaknjen že dolga leta!

Skratka pot je kolovoz, polna temnih blatnih tunelov. Na zemljevidu je cesta označena z rdečo, proti Goraždu pa rumena in še grozeči črni oblaki. Upala sva, da te poti ni veliko in za vsakim tunelom upala da se bo "odprlo" a tega je bilo skoraj 20km in gotovo več kot deset rovov, ne tunelov!.....in ko sva bila že kar globoko v "dreku", ni bilo več variante nazaj....ne, ne grem še enkrat čez vse tisto.....in za konec še dva tunela (popolna tema, črne stene in ne vidiš nič!) zvožena od gozdnih traktorjev, kjer sva se pogrezala za debelino gume....kako sva "priplesala" ven brez padca, mi še zdaj ni jasno.

 

Vozila sta se po trasi bivše ozkotirne železnice. Če bi šla pa še pred Palami desno, bi se vozila po planoti Romanija.

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem nameraval septembra na Jahorino in potem naprej proti Goraždu. A potem boljše nazaj v Donje Ljubogošte in po 19-3 na Rogatico i Novo Goražde?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozila sta se po trasi bivše ozkotirne železnice. Če bi šla pa še pred Palami desno, bi se vozila po planoti Romanija.

Ja...sam še vlak da mi nasproti pripelje.... :OK:

Šla sva najkrajšo pot za Višegrad in niti pomislil nisem, da bo cesta taka...

 

 

Sam sem nameraval septembra na Jahorino in potem naprej proti Goraždu. A potem boljše nazaj v Donje Ljubogošte in po 19-3 na Rogatico i Novo Goražde?

Ja, to napisal tud "Whisky" (ki ima primeren motor za tiste ceste :OK: )....kakšna je cesta ti naj pove kdo drug. Gotovo je pa tudi boljša varianta, da po vasi Praća zaviješ desno za Goražde in greš čez hribe....kakšna je cesta pa spet naj pove kdo drug :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

screenshot2034.jpg

 

Garmin ima tam klasificiran kolovoz (delno)

o tut garmin ga serje po Bosni..pa karta tudi :( preverjeno....na kolovozu Mosko-Ljubinje (karta kaže asvalt, prav tako se AR 2012 ni nič bunil, pa je imel prepoved makedama. Teren pa tak, da niti za KTM ni bil primeren)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR 2012, mi pa smo v 2014, ja bravo :)

 

Večkrat smo že napisali, da pozabi na AR, samo še CN 2015+

 

Ne rečem, da so gps zemljevidi perfketni, so pa neprimerljivo bolj natančni in ažurani napram katerikoli papirnati karti.

 

O kateri cesti je govora? sem pogledal, stari ar kaže makadam, cn pa ceste nima povezane in ne pelje tam preko...

screenshot2038.jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej to je blo lani, zemljevidi AR pa od 2012 (sej zemljevide sva skup na garmina metala, če se spomniš).....no nč hudga, še bolj nas je zavedla karta, ker sem se bolj po nji orientiral, (lepa rumena cesta). Sicer pa če bi bil   normalen makedam, bi šli naprej, ampak je bil skoraj nemogoč kolovoz in to preko hriba, primeren za trial mopede :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole.. prebrala že mal več kot pol teme, res pa sem mal skakala med stranmi, vendar še nisem našla odgovora.

 

Resno vprašam: je bla že ktera bejba sama z bajkom v Bosni (razen Benke)? Bi bilo priporočljivo na kaj še posebej pazit? (Poleg lulanja med minami...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak, k nisem bla :P vem sam da z avto ni varn štoparjev pobirat :P z motorjem pa nism probala, to boš pa ti povedala ;)

pa kva se sekiraš, sej do Bih-ača je čist bliz, bliži k do Paklenice  :whistle:

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imej vedno v glavi da je Bosna večinoma muslimanske vere, tam je pa ženska manj vredna kot moški... Pa do konca meseca imajo ramadan, kajne? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne si delat nekih velikih strahov.Ti predvsem glej,da boš do teme našla solidno prenočišče zase in moped.Res da nisem ženska,sem pa v Bosni srečeval solo švabice in avstrijke.Muškarci držijo od šoka kar malo distance ko vidijo bejbo na pravem motorju.

Drugače pa mislim da ne boš rinila z cestakom prav po nekih vukojebinah,drži se pač bolj prometnih cest in krajev.Kot motorist ,ne glede na spol,pa dobro pazi predvsem na anarhijo v prometu.

Mogoče planiraš v eno smer čez BIH in drugo po Jadranki.

Lepo se imej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ženske v bosni niso manj vredne kot moški., kake buče spet :BUA: niti muslimanke .....

ja pa kva če je ramadan....sej sm ti rekla da ne jej preveč, k nauš mogla vozit pol :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne si delat nekih velikih strahov.Ti predvsem glej,da boš do teme našla solidno prenočišče zase in moped.Res da nisem ženska,sem pa v Bosni srečeval solo švabice in avstrijke.Muškarci držijo od šoka kar malo distance ko vidijo bejbo na pravem motorju.

Drugače pa mislim da ne boš rinila z cestakom prav po nekih vukojebinah,drži se pač bolj prometnih cest in krajev.Kot motorist ,ne glede na spol,pa dobro pazi predvsem na anarhijo v prometu.

Mogoče planiraš v eno smer čez BIH in drugo po Jadranki.

Lepo se imej

Odlično, najlepša hvala! :D

Ja, dol Jadranka, gor celina.

Samo jajca še zberem. Če mi jih ne rata, bo Jadranka v obe smeri, kar tud ni švoh :shy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično, najlepša hvala! :D

Ja, dol Jadranka, gor celina.

Samo jajca še zberem. Če mi jih ne rata, bo Jadranka v obe smeri, kar tud ni švoh :shy:

V Bosni ne boš nič manj varna, kot na Hrvaškem ali v Sloveniji. Enako je glede anarhije v prometu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!