Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Aja še to...

Kako je pa kaj z policijo?

Jih je dost pa se še vedno pogajajo? :)

še vedno se pogajajo, samo da ne boš preveč ponujal, ker nam boš povprečje dvignil :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri ste res čudni in prepričujete druge, da bližnji incidenti ne vplivajo na priljubljenost.

Nema veze, kljub temu, da jim nosimo denar med turistično sezono ne pomeni, da jim lahko po glavah serjemo in jih zmerjamo!

Sredi Sarajeva je lahko povod alkohol, da se pijan sarajevčan spomni na nedavno pizdarijo, ki se je zgodila, sigurno, da vas ne bo objemal in vam plačeval pijače.

Da bi se te stvari zgodile 1x, pa ajde, ampak takšni bolani vzkliki na nogometnih, rokometnih ... košarki, se dogajajo konstantno in ne vem, kaj imajo naši navijači sploh omenjat Srebrenico ... itd.

Vsekakor se takšne stvari "zapečatijo" v možgane ljudi, ponavadi slabih stvari ne pozabimo tako hitro ... to se kopiči in nihče ni tako butast, da bo konstantno prenašal poniževanja v svoji domovini.

Moje mnenje je, da ni potrebe ostajat doma in se izogibat dežele čevapov, vsekakor pa je po takšnih incidentih potrebno biti bolj previden kot ponavadi. Mahnit z roko "ah, saj ni nič" ravno ne gre, saj se povsod najde peščica ljudi, ki vam zagreni potovanje.

Pa srečno!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri ste res čudni in prepričujete druge, da bližnji incidenti ne vplivajo na priljubljenost.

Nema veze, kljub temu, da jim nosimo denar med turistično sezono ne pomeni, da jim lahko po glavah serjemo in jih zmerjamo!

Sredi Sarajeva je lahko povod alkohol, da se pijan sarajevčan spomni na nedavno pizdarijo, ki se je zgodila, sigurno, da vas ne bo objemal in vam plačeval pijače.

Da bi se te stvari zgodile 1x, pa ajde, ampak takšni bolani vzkliki na nogometnih, rokometnih ... košarki, se dogajajo konstantno in ne vem, kaj imajo naši navijači sploh omenjat Srebrenico ... itd.

Vsekakor se takšne stvari "zapečatijo" v možgane ljudi, ponavadi slabih stvari ne pozabimo tako hitro ... to se kopiči in nihče ni tako butast, da bo konstantno prenašal poniževanja v svoji domovini.

Moje mnenje je, da ni potrebe ostajat doma in se izogibat dežele čevapov, vsekakor pa je po takšnih incidentih potrebno biti bolj previden kot ponavadi. Mahnit z roko "ah, saj ni nič" ravno ne gre, saj se povsod najde peščica ljudi, ki vam zagreni potovanje.

Pa srečno!

paranoja .... bolj previden kot ponavadi ? kak pa to zgleda?

ostaneš doma, med štirimi stenami in čakaš da mine .... povsod se naeedjo huligani taki in drugačni... ki nimajo nobenega vpliva na razmišljanje ljudi, ki jih taki incidenti ne spremenijo v paranoične osebke, ki drugim perejo možgane .. s tem, da zdaj pa najboljš da si pištolo omislite in hodite z njo okol, zarad par idiotov ki izzivajo in o katerih se na veliko govori po javnih medijih in povzroča nepotrebno paniko...

ajme , gde ja živim .... ups....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah jst bom kar šel, sej mam LJ registracijo, pa tistle hotelček zgleda res prima, za eno noč bo, čez dan se bom probal pa samo za parking zment tam, popoldne pa pridem po mopo

pol pa proti Mostarju pa gas dalje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah jst bom kar šel, sej mam LJ registracijo, pa tistle hotelček zgleda res prima, za eno noč bo, čez dan se bom probal pa samo za parking zment tam, popoldne pa pridem po mopo

pol pa proti Mostarju pa gas dalje :)

dej ne kompliciri pa pejt že :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se vrnil iz 14 dnevnega potepanja po celi bivši državi (nisem bil prvič niti zadnjič) Lepa beseda lepo mesto najde, tudi nasmešek in prijazen pozdrav je dober recept. Če ne iščeš (pizdarij), jih tudi ne dobiš itd..itd.. skratka lepo je bilo, poceni je bilo, predvsem pa vroče. Na 3912 kilometerski poti sva bila 6x ustavljen z loparčkom, kratek prijazen pogovor (nisem divjal in kolikor tolikor sem se držal omejitev) in že sva drvela naprej, brez plačevanja. Ljudje prijazni v lokalih, hotelih, kampih, osebje ob minimalni napitnini (cca 1 eur) neverjetno ustrežljivi.

Plan za naslednje leto je že nekje skrit. :OK: (aja, po bivši jugi mislim) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

paranoja .... bolj previden kot ponavadi ? kak pa to zgleda?

Gde ti živiš se zna ....

A nisi previdna ko se odpravljaš na pot? A motor pustiš kar pred hotelom v Bosni? Zakaj potem toliko paranoje okrog tega nasploh? A to ni smatrano kot previdnost?

Zanimivo, a nisi prebrala celega mojega komentarja, kjer pravim, da ni potrebe zaradi huliganov ostajat doma!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gde ti živiš se zna ....

A nisi previdna ko se odpravljaš na pot? A motor pustiš kar pred hotelom v Bosni? Zakaj potem toliko paranoje okrog tega nasploh? A to ni smatrano kot previdnost?

Zanimivo, a nisi prebrala celega mojega komentarja, kjer pravim, da ni potrebe zaradi huliganov ostajat doma!?

parking je parking... če bi ga kdo hotu spizdit, bi mi ga lohka tut iz garaže....

ja ja.... sem prebrala :) kaj so to huligani? :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ne kompliciri pa pejt že :P

Ja sej bom šou no, drug teden ne me prganjat :)

Hvala za deljenje izkušnje jakATV, mislim da bo prav fin trip, za motor parking sem pa spraševal zato, ker mamo pol dneva rafting po Neretvi

in bom bolj užival če vem da bo nekje, ker je vsaj za oddtenek varneje... Sam filing igra vlogo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav. Ima kdo kakšno priporočilo za prenočišče (2 osebi + motor) v Banja Luki? Potrebujeva namreč nočitev iz srede na četrtek, na poti v Gučo hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj skok v Bihač na čevape: Maribor-Podčetrtek-Brežice-Samobor-Jastrebarsko-Karlovac-Slunj-Plitvička jezera-Bihač-Cazin-Velika Kladuša-karlovac-Metlika-Novo mesto-Trebelno-Mokronog-Sevnica-Celje-Maribor.

Ni bilo sicer neko silno potovanje po Bosni, pa vseeno. Na poti sem si vzel malo časa in se ustavil na točkah, kjer običajno peljem mimo: Turanj (razstava orožja iz domovinske vojne), Slunj (Rastoke) in Plitvička jezera. Ta so očitno še vedno magnet za turiste - vsaj 50 meterska vrsta za nakup kart. Jaz sem parkiral kar ob cesti, skočil na urejeno pot in naredil nekaj fotk od zgoraj.

Na meji Hrvaška-Bosna je bila kar velika gneča. Obojni so natančno preverjali osebne dokumente, Hrvati pa še vozila (na poti nazaj je hrvaška policistka zahtevala prometno dovolenje).

Drugače pa sem ponovno v Bosni opazil dve stvari: ogromno bencinskih črpalk (tudi v manjšh vaseh sta po dve ali pa stoji sredi "ničega) in avtopralnic (skoraj v vsaki je stal avto in se pral). Te zadnje očitno imajo dovolj dela, saj le redko na cestah vidiš toliko umazanih in predvsem prašnih avtomobilov. Glavne ceste so sicer v redu, očitno pa ko se malo zapelješ z njih, se asfalt konča (tudi pakirišča ob trgovinah ob cesti so praviloma brez asfalta).

Aja, čevapi so bili odlični.

post-17732-0-20175800-1345018317_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Prosil bi, če mi lahko opišeš kako pridem do tolikokrat omenjene čevabđinice Mlin, lahko tudi koordinate. Naslednji vikend imam namreč namen peljat ženo za rojstni dan na čevape v Bihač. V maju sem že šel skozi Bihač, ko smo šli v Sarajevo, pa nisem nikjer opazil omenjene restavracije. Po slikah sodeč pa more biti tam fenomenalen ambient.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi, če mi lahko opišeš kako pridem do tolikokrat omenjene čevabđinice Mlin, lahko tudi koordinate. Naslednji vikend imam namreč namen peljat ženo za rojstni dan na čevape v Bihač. V maju sem že šel skozi Bihač, ko smo šli v Sarajevo, pa nisem nikjer opazil omenjene restavracije. Po slikah sodeč pa more biti tam fenomenalen ambient.

Pelješ se kot, da bi želel proti Bosanskem Petrovcu. Ob cesti v izhodu Bihača vidiš na desni strani............

N44 48.076 E15 54.482

post-23577-0-03581100-1346785921_thumb.jpg

post-23577-0-66023900-1346785930.png

post-23577-0-75122200-1346786077_thumb.jpg

post-23577-0-96277300-1346786229_thumb.jpg

post-23577-0-01041300-1346786422_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

7 km iz osijeka - Bilje, malce naprej kompleks dvorec Tikveš, blizu je tudi dvor Eugena Savojskega.

Popravljeno . Popravil jakATV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se da videti v okolici Osjeka ? Grem v sredo z motorjem v Osjek oz.Kupački rt za 3 dni in me zanima kaj se da videti v okolici 200 km.

malo si oglej tu :

Še več opis in slike : page__st__225

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam namen preživeti noč v Banja Luki. Kje kak poseben lokal, kakšni skriti kotički? Zanimive točke v bližnji okolici mesta?

V glavnem za kakršnekoli informacije sem zelo hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Še zadnji letošnji obisk v meni priljubljeni restavraciji v Bihaču .

Aha... in kdo vas je slikal?... pa opozoril na rahlo razjarjene policaje? ....

Hvala Ferek!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete samo je splavalo po vodi ni prosto v apartmaju kjer sem mislil it (corina-bilje) imam plačane kupone ki pa so unovčlivi do 1.6.2013 tako da bom šel drugo leto.Grem pa v Bihač in bom tudi 2x prespal in si ogledal malo okolico .Odhod juti zjutraj .LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!