Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Po kanjonu Vrbasa je precej nafrezanega asfalta. Mene je danes tam dobesedno prestavljalo. Pazit je malo treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kanjonu Vrbasa je precej nafrezanega asfalta. Mene je danes tam dobesedno prestavljalo. Pazit je malo treba.

Ja, o tem sem pisal malo nazaj....stvar se kar vleče, kakšnih 15-20km, po sredini sicer "špura" normalnega asfalta, ki pa na ovinkih nič ne pomaga ;)  Potovalna hitrost ti kar precej pade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kanjonu Vrbasa je precej nafrezanega asfalta. Mene je danes tam dobesedno prestavljalo. Pazit je malo treba.

Res je kar praviš, en odsek je precej nafrezan - tako oni preprečujejo "dirkanje" z mopedi. Drugače pa je pot vsaj zame zelo lepa in razgibana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ni dezja je tale cesta boljsa kot golica! In me na tej cesti ostavi samo Lav! :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake slabe ceste jebemu, glavne so v veliko boljšem stanju kot naše, speljane pregledno, placa za prehitevanje dovolj pa še folk se večinoma ne cijazi pol toliko katastrofalno kot pri nas. Če pa zaviješ v kakšno vukojebino pa prideš na takšne ceste kot so pri nas glavne česar pa smo že kao itak navajeni. V glavnem BiH ni nikakršen bavbav. Malo pazit na omejitve hitrosti (ki pa jih je veliko manj kot pri nas) in je to to. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena se javlja, ki gre po teh poteh v avgustu. Komaj čakam!  :)

Uzivaj in javi kako je blo. Mene ta dopust zabremzal vreme in nepredvideni izdatki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Jebeš državo brez Bosne !"

 

Pri seksu je predigra zakon. Med vožnjo po starih cestah do morja in potem čez Bosno preko Slavonije domov je bilo veliko predigre in seveda še več vrhuncev.

 

Predigra je recimo vožnja po Beli krajini in jagenjček oziroma odojek pri Samarinu. Nato pa eden od vrhuncev cesta Ogulin-Jasenac-Novi Vinodolski.  Staro ime za to cesto je Rudolfina. In seveda se pozna, da so jo trasirali za časa K.u.K. asfaltirala pa JLA. Ovinki brez konca in kraja, široka cesta, dobri razgledi, nikjer nikogar, vožnja nad 1000 m ... Magistrala Novi Vinodolski do Senja je po tem doživetju rahlo "passe". Potem pa spet v hribe po Jozefini do Otočaca. Prespala sva pri "Vrilo Gacke". Motor v garaži, vsepovsod pa voda dobesedno vre iz zemlje. Lepi sprehodi, dobra postrv (s pršutom in suho slivo) in za škrte slovenceljne še dobra cena.

 

Drugi dan gredo moje zahvale firmi "Wintex" oz. njihovemu dežnemu kombinezonu, ki naju je ohranil suha do Zadra. (Čez "šajbo" sladoled lizat ..)

 

Dalmacija kot Dalmacija. Malo voziš malo več počivaš. A eden od manjših vrhuncev je recimo vožnja po Korčuli. Kjer vidiš vse sorte zanimivosti( tabla:samostalna lovačko anarhistička republika močin-dolac). Najlepša pa je krožna cesta Pupnat-Smokvica-Čara-Pupnat. Še lepša je pozno ponoči, ko se ustaviš in gledaš v čisti temi kako majhni gremo pod zvezdami.

 

Na povratku si predigre sledijo ob Neretvi - možakarji so si  v senčki postavili platoje in počasi lovijo ribe, pijuckajo... potem pa orgazmično čakanje 20 m pred bosansko mejo kjer se grejo totalno kontrolo in spolno občujejo z EU.

Vožnja od meje mimo Mostarja mi ni ravno ostala v spominu razen idealne lege kafiča "Centar" v Potocih - parking, senca... Je pa zato do Jablanice ob Neretvi občutek - kaj naj rečem? Ustaviš se in gruntaš pa zakaj hudiča je Hitler tu preganjal Tita. Samo kamenje do neba in res lepi razgledi. In če želite jesti in se peljete proti Jajcu kot midva, se za to odločite do Jablanice. Potem so do Vrbasa zelo redke gostilne.

Od Jablanice proti Prozorju (zakaj je že padel), ko se cesta dvigne na 1000 m je pa spet kot v Disneyevi Fantaziji. Lepi razgledi, dobra cesta, malce preveč prometa, potem pa kar naenkrat gozdovi ja in res dobra teletina izpod peke "Kod Sičaje" v Pidrisu pred enim od  Vakufov. Mimo Bugojna in do Jajca se že naveličaš vožnje, ko prideš pa v dolino Vrbasa postaneš pa razdvojen. Cesta pofrezana - Vrbas enkraten. Še dobro da je začelo vlivati. Melisa naju je preganjala. Sicer je pa cesta pred in skozi Banja Luko zaradi prometa in naselij precej frigidna. Je pa doživetje kombinacija avtocesta in nato mejni prehod Gradiška. Beživa pred Meliso in za ta namen je avtocesta idealna. Potem pa prideš do kaosa, ki mu rečejo mejni prehod.

 

Vrhunec je zopet vožnja mimo Pakraca, Daruvarja do Virovitice. Široka, odprta, lepa pokrajina. In nato prenočišče hotel Mozart v Špišič-Bukovici. Hotel za mojo dušo. Majhen na velikem ograjenem posestvu, park, jezerce,potke... za dušo skratka.

 

Dolgčas je pa nato vožnja do Varaždina, ker so Hrvati združili naselja med seboj in je praktično povsod omejitev. Pa saj nočem od preveč onega umret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da nas prehitevajo Poljaki, Slovaki ..., še Bosna je pred nami. njihove ceste pa skoraj prva liga. V dveh dneh sva s kameratom naredila en krog po Hercegovini in ni za prehvalit. Od doma do Karlovca nezanimivo, od Karlovca dalje "pa je počelo". Velika Kladuša, Bihač (čevapi), Drvar, Livno (motorijada -komplet penzion me je koštal 15 evrov-s pivom po pol evra in čevapi ). Drugi dan pa Livno Sinj, Knin, Gračac, Paklenica, Senj do Karlovca in domov. Skratka cesta okoli Velebita je fenomenalna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidoma 21-24.8 v Sarajevu, če se kdo naslika v Underu dam za pivo :D

 

Vreme kot kaže bo, prej pa še nekaj dni morja nekje na jadranu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki greste v kratkem dol... bodite pozorni na padavine in narasle reke... baje se že spet izlivajo in poplavljajo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Oj, v petek bi kidnil do nedelje....glede na vreme bi v petek šel po magistrali proti paklenici, nato pa v bosno. Kak predlog za trodnevno traso-poudarek na naravi in fajni cesti :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, v petek bi kidnil do nedelje....glede na vreme bi v petek šel po magistrali proti paklenici, nato pa v bosno. Kak predlog za trodnevno traso-poudarek na naravi in fajni cesti :-)

Predlagam iz Knina ali Bihača proti Bosanskem Grahovu, Livnu preko Šuice, Mokronog za Prozor nato levo proti Bugojnu ali desno proti Jablanici. Ceste večinoma lepe, prometa malo ali nič, narava enkratna. 

Posebej priporočam odsek Bihač - Bosanski Petrovac, Mokronoge - Prozor, Bosansko Grahovo-Livno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam iz Knina ali Bihača proti Bosanskem Grahovu, Livnu preko Šuice, Mokronog za Prozor nato levo proti Bugojnu ali desno proti Jablanici. Ceste večinoma lepe, prometa malo ali nič, narava enkratna. 

Posebej priporočam odsek Bihač - Bosanski Petrovac, Mokronoge - Prozor, Bosansko Grahovo-Livno.

točno to sem že prevozil....lepa, zanima me pa še za nazaj ker bi se vračal...od Bugojno, mrkonjič grad, sanjski most višje se še nisem vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako ruto maš pa ti? Mrbit se kje srečamo :-)

Hmm po pravici se ne vemo, grem se z enim kolegom on je bil ze veckrat dol...bova vidla sproti, do nedelje je cas da se vrneva. Ce se kje srecamo pa...verjetn ne bo veliko oranžnih Versysov dol...kar oglasi se da kako rečemo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bosta naletela še na belega Versysa... ".it is aj, Leclerc". Grem nekam do Zadra...potem bom šele razmišljal za naprej. Do nedelje sem pač prost domačih obnveznosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!