Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Ko bosta naletela še na belega Versysa... ".it is aj, Leclerc". Grem nekam do Zadra...potem bom šele razmišljal za naprej. Do nedelje sem pač prost domačih obnveznosti.

Super, upam da se srecamo kje dol...mi2 greva do Mostarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat cbr900rr, suzuki gladius, tdm 900-jutr jadranka do paklenice nato smer knin...mogoče potegnemo do sarajeva, stvar trenutne volje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni z motorjem (ampak letalom), a vseeno Lp vsem forumcem iz večernega Sarajeva (od danes).

post-46634-0-99270300-1412280280_thumb.jpg

post-46634-0-71223100-1412280289_thumb.jpg

post-46634-0-93677700-1412280312_thumb.jpg

post-46634-0-49051900-1412280325_thumb.jpg

post-46634-0-52441500-1412280372_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil ringo5
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

''Če koga zanima: soba (s kopalnico in kuhinjo) 200m stran od Baščaršije, garaža za motor 30€/noč''

 

Bi me zanimalo, naslov in ime apartmaja bi prosil ... hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V Angliji ni tako preprosto priti do "zelene karte" . Večina zavarovalnic tega sploh ne dela in vse skupaj sploh ni poceni, zato so angleži malo "paranoični" s tem zavarovanjem za tujino.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

The Green Card system

1034_015f305859846bb_150x120.jpgThe Green Card system is designed to make it easier for vehicles to move freely over borders and to protect the interests of the victims of foreign registered vehicles.

The Green Card

The Green Card is a document that is recognised in over 40 countries including all the countries of Europe.

It offers no insurance cover. It is proof that the minimum legal requirements for third party liability insurance in any country for which the Green Card is valid are covered by the insured person's own motor policy.

It’s overseen by the Economic Commission for Europe based in Geneva.

Where the Green Card is needed

A Green Card is not required by law to cross borders within the European Union and some other countries. This is because all EU countries and certain other countries comply with the first directive on motor insurance, which says that every insurance policy issued in the EU must provide the minimum insurance cover required by law in any other EU country.

The countries that don't need a Green Card are:

Andorra, Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden and Switzerland.

The countries that do need a Green Card are: Albania, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Former Yugoslav Republic of Macedonia (FYROM), Islamic Republic of Iran, Israel, Moldava, Morocco, Russia, Serbia and Montenegro, Tunisia, Turkey and Ukraine.

Where to get a Green Card

Many insurers will issue a Green Card, but have no obligation to do so. If they won't, you may wish to make enquiries with other insurers or ask about getting border insurance at the point of entry into the country.

The Green Card document itself is only proof that the minimum third party liability cover required by law in the visited country is in force. You should check with your insurer to make sure that your UK policy cover is fully in force when you travel abroad whether or not a Green Card is issued.

Within the countries where frontier inspection is no longer required, the Green Card is still the insurance document most readily recognised and understood by national police forces. As you may need to produce evidence of insurance other than at a border for example after an accident, you may consider it advisable to carry a Green Card to avoid any inconvenience.

The Green Card system is administered in the UK by the Motor Insurers’ Bureau (MIB).

Motor Insurers' Bureau

Linford Wood House

6-12 Capital Drive

Linford Wood

Milton Keynes

MK14 6XT  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole temo sem prečekiral 8 strani nazaj.

 

Za letošnje prvomajske praznike planiramo 5 dnevno turo, nekje na področju Bihač - Prijedor - Jajce - Sarajevo - Mostar - Livno. Se pravi bolj osrednji del Bosne. Zanimajo me tisti "bonbončki", ki jih je kdo od vas sigurno že obiskal ali našel, in bi jih priporočil. Kot npr. izvir Bune, kakšen zanimiv kanjon (Neretva), etno vas, kakšne druge lokalne zanimivosti...).

Zanimajo me tudi konkretni naslovi ugodnih prenočišč (še posebej za Sarajevo in Mostar). 

Kampiranje tokrat ne pride v poštev, potovalo se bo s familijo, z avtom (upam, da to ne bo ovira za vaše nasvete).

Hvala za vse izvirne in uporabne informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je fasciniral park prirode Blidinje, ki je na poti iz Konjic v Livno. Lani je bila pot do tja še makadamska a v izgradnji in sem skoraj prepričan, da je letos že asvaltirano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jajce-slap,hiša AVNOJ,pred Jajcem na desni Plivsko jezeero..

Sarajevo-baščaršija,tunel pod letališčem,čevapi...

Lahko zaviješ pred Mrkonjić gradom desno proti Glamoč-Livno obiščeš Zelenkovac, greš naprej proti Livnu prideš v Mlinište poješ kralja živali greš naprej...ali pa zaviješ v Baračih levo in greš v Šipovo (kajmak pri domačinih)in naprej v Kupres-Bugojno....Al greš v Vrbljane vprašaš domačine za izvir reke Sane.. variant ni da ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede Bosne in velikonočnih praznikov, predvsem me zanima za velikonočni ponedeljek. Kako delajo restavracije in gostilne v času praznikov. Če bodo vreme in ostali dejavniki dopuščali bi šla z drago na čevape, pa nebi rad da prideva pred zaprto gostilno.


Eno vprašanje glede Bosne in velikonočnih praznikov, predvsem me zanima za velikonočni ponedeljek. Kako delajo restavracije in gostilne v času praznikov. Če bodo vreme in ostali dejavniki dopuščali bi šla z drago na čevape, pa nebi rad da prideva pred zaprto gostilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede Bosne in velikonočnih praznikov, predvsem me zanima za velikonočni ponedeljek. Kako delajo restavracije in gostilne v času praznikov. Če bodo vreme in ostali dejavniki dopuščali bi šla z drago na čevape, pa nebi rad da prideva pred zaprto gostilno.

Eno vprašanje glede Bosne in velikonočnih praznikov, predvsem me zanima za velikonočni ponedeljek. Kako delajo restavracije in gostilne v času praznikov. Če bodo vreme in ostali dejavniki dopuščali bi šla z drago na čevape, pa nebi rad da prideva pred zaprto gostilno.

sam dons ni več 1.april....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje glede Bosne in velikonočnih praznikov, predvsem me zanima za velikonočni ponedeljek. Kako delajo restavracije in gostilne v času praznikov. Če bodo vreme in ostali dejavniki dopuščali bi šla z drago na čevape, pa nebi rad da prideva pred zaprto gostilno.

Eno vprašanje glede Bosne in velikonočnih praznikov, predvsem me zanima za velikonočni ponedeljek. Kako delajo restavracije in gostilne v času praznikov. Če bodo vreme in ostali dejavniki dopuščali bi šla z drago na čevape, pa nebi rad da prideva pred zaprto gostilno.

V Bosni imaš 3 religije: Muslimansko, Pravoslavno in Rimokatoliško. Velikonočni ponedeljek je samo RK praznik (če se ne motim), zato bi znale biti zaprte restavracije na področju Herceg-Bosne (kjer so katoliki v večini). Malo poguglaj na katerih področjih je to. Lahko pa da v Bosni vse religije kar vse praznike praznujejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zihr, vse restavracije bodo zaprte... ne hodit

sem slišal, da bodo tudi meje zaprl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!