Skoči na vsebino

Murter in dnevni izleti


lucif3rka

Priporočene objave

Čez dober teden bom z motorjem na Murterju, in ker drugih zadev ne morem uživati (kopanje, kakšno pivo.. long story), imam namen izkoristiti dneve za kakšne krajše lokalne vožnje. Okoliša ne poznam kaj preveč, od izpita še niti en mesec ni (torej makadami in ostale komplicirane poti odpadejo, sploh glede na to da bom sama).. Kakšen nasvet oz. ideja za izlet tam okoli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj še te "krajše lokalne vožnje" definiraj v km... sicer je pa variant ogromno..ti potem prilimam par poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff, pojma nimam, recimo do ene 250, 300? Odvisno od vročine in ceste in prometa... Nekako nimam še niti prve tisočice za sabo, težko ocenim :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, lucif3rka pravi:

Čez dober teden bom z motorjem na Murterju, in ker drugih zadev ne morem uživati (kopanje, kakšno pivo.. long story), imam namen izkoristiti dneve za kakšne krajše lokalne vožnje. Okoliša ne poznam kaj preveč, od izpita še niti en mesec ni (torej makadami in ostale komplicirane poti odpadejo, sploh glede na to da bom sama).. Kakšen nasvet oz. ideja za izlet tam okoli?

a pridem pa se greva vozt .. ta vikend sem lutal tam okol ... Paklenica, Skradin ... zapel se do paklenice .. to je cca 90 km .. al pa še malo dalj .. do Karlobaga ...

tut mal v notranjosti so fajn ceste ... 

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ponavadi nardim takole: odprem google zemljevide, vklopim spodaj slikce, si zmislim eno traso, povečam zemljevid in vlečem le tega po trasi, hkrati gledam slikce in ko je kaka lepa, hopcup, tule bom šel pogledat. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, lucif3rka said:

Wau, super, res sm hvaležna za vse predloge!

če greš to tretjo pot, se ustavi še ob izviru cetine .. lep krajek z lepo cerkvico ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Texo said:

če greš to tretjo pot, se ustavi še ob izviru cetine .. lep krajek z lepo cerkvico ..

ker v editu ne gre linkat, reply-am ..

govorim o tem: slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Texo pravi:

če greš to tretjo pot, se ustavi še ob izviru cetine .. lep krajek z lepo cerkvico ..

13428649_1082283785174506_91448734060771

na isti relaciji je izvir Une, Zrmanje in Cetine.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, lucif3rka pravi:

Čez dober teden bom z motorjem na Murterju, in ker drugih zadev ne morem uživati (kopanje, kakšno pivo.. long story), imam namen izkoristiti dneve za kakšne krajše lokalne vožnje. Okoliša ne poznam kaj preveč, od izpita še niti en mesec ni (torej makadami in ostale komplicirane poti odpadejo, sploh glede na to da bom sama).. Kakšen nasvet oz. ideja za izlet tam okoli?

Deklica, koliko časa si motoristka, res samo en mesec, ali si bila do sedaj sopotnica?

Če si res frišna tako kot si napisala, ti povem, da je na Murter-ju in okolici oz.malce v notranjost, kjer so ti predlagali poti, huuudičevo vroče. Pa ne sam na Murter-ju, poletje je, temperature konstantno nad 30, če se imaš kaj rada, poskrbi za primerna oblačila in hidracijo, ker se ti zna motorizem en malčk zamerit.

 Na Murter-ju preživim kar dosti časa, tak da, vsaka čast, da se boš čez dan vozila, meni osebno ne pade na pamet kar je nad 30 stopinj no go.

Aja, če so napovedali burjo, tudi rajši parkiraj motor, da te ne bo burja parkirala.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Texo pravi:

kaj so pa to za eno nesnago grdo oranžno postavli/zgradili tu na obrobju - na sliki spodaj? :eek: ko sem nazadnje tam hodil, tega še ni blo ..

seveda, k nisi znal dol pridet :P

pred 5 minutami, RSa pravi:

Deklica, koliko časa si motoristka, res samo en mesec, ali si bila do sedaj sopotnica?

Če si res frišna tako kot si napisala, ti povem, da je na Murter-ju in okolici oz.malce v notranjost, kjer so ti predlagali poti, huuudičevo vroče. Pa ne sam na Murter-ju, poletje je, temperature konstantno nad 30, če se imaš kaj rada, poskrbi za primerna oblačila in hidracijo, ker se ti zna motorizem en malčk zamerit.

 Na Murter-ju preživim kar dosti časa, tak da, vsaka čast, da se boš čez dan vozila, meni osebno ne pade na pamet kar je nad 30 stopinj no go.

Aja, če so napovedali burjo, tudi rajši parkiraj motor, da te ne bo burja parkirala.

 

 

če je 30C in več je povsod vroče...al se odpneš al slečeš al pa mau trpiš. Frišnim motoristom pri odkrivanju neznanega pa prav nič ne pride do živega :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače pa kot je drmr69 omenil, si lahko ogledaš slapove krke .. v Skradinu v marini se ustaviš in turistične ladjice vozijo od slapov, kjer te odložijo in se namakaš/sprehajaš/ogledaš ..

slapovi krke

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po magistrali do Karlobaga in nazaj. Lepa cesta pa luštni ovinki. Priporočam med tednom da ni prometa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Texo said:

ker v editu ne gre linkat, reply-am ..

govorim o tem: slika

Jp, sem se še kot sopotnica tukaj ustavila, res je lepo :)

10353363_10205579898551489_6962936999292754247_o.jpg

11218053_10205579897511463_8815205822799286121_n.jpg

4 hours ago, RSa said:

Deklica, koliko časa si motoristka, res samo en mesec, ali si bila do sedaj sopotnica?

Če si res frišna tako kot si napisala, ti povem, da je na Murter-ju in okolici oz.malce v notranjost, kjer so ti predlagali poti, huuudičevo vroče. Pa ne sam na Murter-ju, poletje je, temperature konstantno nad 30, če se imaš kaj rada, poskrbi za primerna oblačila in hidracijo, ker se ti zna motorizem en malčk zamerit.

 Na Murter-ju preživim kar dosti časa, tak da, vsaka čast, da se boš čez dan vozila, meni osebno ne pade na pamet kar je nad 30 stopinj no go.

Aja, če so napovedali burjo, tudi rajši parkiraj motor, da te ne bo burja parkirala.

 

 

Sicer si pri svojih letih ne bi več rekla "deklica", ampak ajd, paše v simpatično prozo zapakiran nasvet. 

Sem bila nekaj sezon sopotnica, sem pa frišna kar se tiče vožnje, priznam. Vročina mi je jasna, zato nameravam pač štartat čimbolj zgodaj pa vidimo kako bo, oprema je ena bolj letnih in zračnih, za hidracijo je kamelca v ruzaku, pa še revitov hladilni brezrokavnik mam za sprobat. Ampak hvala za skrb :)

Pa tudi koncept burje mi je jasen, čeprav nisem Primorka, ampak dejmo upat na čim boljše vreme :cool:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, lucif3rka pravi:

Jp, sem se še kot sopotnica tukaj ustavila, res je lepo :)

 

No, če si se kot sopotnica vozila tam okrog, potem ti je pa vse jasno. samo "ponovi vajo" , ampak solo.
Sedaj ko si "frišna" voznica je treba pridobivat izkušnje in kilometre, pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DL650 said:

No, če si se kot sopotnica vozila tam okrog, potem ti je pa vse jasno. samo "ponovi vajo" , ampak solo.
Sedaj ko si "frišna" voznica je treba pridobivat izkušnje in kilometre, pa srečno!

Hja, ampak takrat naju je na poti iz Mostarja vodil HyperJack, sploh nisem vedela, da je to tukaj, dokler nisem slikice pogledala :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lucif3rka pravi:

Hja, ampak takrat naju je na poti iz Mostarja vodil HyperJack, sploh nisem vedela, da je to tukaj, dokler nisem slikice pogledala :whistle:

A tako ....
No omenjaš Hypera .... torej, izkušen prijatelj, ki ti lahko ideje strese v hipu iz rokava.
Kot so ti predhodniki napisali že nekaj varjant, lahko samo dodam, da imaš tam res "nebroj" možnosti za vožnjo in zabijanje prostega časa. Nisem prebiral, če ti je kdo omenil NP Krka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če se misliš nazaj grede vračat po Jadranki, pa če še nisi bila na Pagu ti vsekakor priporočam. Na Maslenici zaviješ na Pag, pa samo naravnost do Novalje, pol pa na trajekt in si že v Prizni oz. Jadranski magistrali...Srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!