Skoči na vsebino

Vpis v tretji letnik faksa...in naše ljubo šolstvo


Priporočene objave

Ne morem si kaj...jezna sem ko ris :x :x

Pred tremi leti sem končala višjo šolo, ki pač ne spada pod katero od Univerz (Ljubljana, Maribor), ampak ker so si omislili neke nove načine šolanja, je to čist šola zase...

Takrat ob vpisu so nam tak lepo zatrjevali, da se bomo lahko po končani višji šoli vpisali na katerokoli fakulteto v tretji letnik...lepo, lepo!

In sedaj se želim vpisat v tretji letni fakultete za organizacijske vede in mi hladnokrvno rečejo, da to ni možno (tud če nardim še kakšnega diferencialnega več), ker ta presneta višja strokovna šola pač ne spada k nobeni fakulteti :? a mama, ki je višjo (mislim da VEKŠ) končala pred točno dvajsetimi leti, pa se lahko brez problema vpiše v tretji letnik :shock: :shock: :shock: kaj si človek naj misli??? ostane mi še samo, da lepo odmislim dve leti študija ter se vpišem spet v prvi letnik in za tri leta izrednega študija "zapravim" skoraj miljonček tolarjev...prav krasno :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tretji? Jaz sem se zdaj vpisal v Višjo prometno v MB pa so rekli da če hočeš pol met 7. stopnjo greš na gradbeno fakulteto in v 2. (!) letnik s tem da opraviš na višji v teh dveh letih že prakso, ki pa jo tisti, ki grejo direkt na visoko delajo še po 3. letniku...tak da praktično nič ne zgubim...če se mi ne bo zgodlo kaj podobnega kot tebi :? Moje sožalje, jaz bi jim j*** vse po spisku :x :roll: Kje si pa delala to višjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ti nuca, če se lahko vpišeš v tretji letnik! A pol kar v enen letu izpite za 1., 2. in 3. letnik narediš? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tretji? Jaz sem se zdaj vpisal v Višjo prometno v MB pa so rekli da če hočeš pol met 7. stopnjo greš na gradbeno fakulteto in v 2. (!) letnik s tem da opraviš na višji v teh dveh letih že prakso, ki pa jo tisti, ki grejo direkt na visoko delajo še po 3. letniku...tak da praktično nič ne zgubim...če se mi ne bo zgodlo kaj podobnega kot tebi :? Moje sožalje, jaz bi jim j*** vse po spisku :x :roll: Kje si pa delala to višjo?

saj nam so tud to zatrjevali, da to velja za redni študij...izredni študij pa lahko nadaljuješ potem v tretji letnik, s končano diplomo :x

saj če bi mi barem omogočili vpis v drugi letnik, bi še požrla...ampak da začnem spet od čistega začetka..kje ima to smisel??? tak se mi zdi, kot da bi v šolo hodila v Bangladešu, pa s tisto bi imela manj težav...

tak da se po dveh letih ne čudi, če bodo spet drugače govorili...do lani sem se tud jaz lahko kao vpisala na Turistico v Portorožu....pa mi glih ni dišala...zdaj pa so baje še to ukinili...za kozlat :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ti nuca, če se lahko vpišeš v tretji letnik! A pol kar v enen letu izpite za 1., 2. in 3. letnik narediš? :shock:

jaz imam končano (z diplomo) že eno višjo šolo, torej 6. stopnjo izobrazbe...kar pomeni, da že imam določeno izobrazbo in po merilih za prehode (bla bla bla...) se lahko vpišeš v tretji letnik...seveda, če imaš "pravo" šolo....

tako dokončaš še letnik več za 7. stopnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in po merilih za prehode (bla bla bla...) se lahko vpišeš v tretji letnik...seveda, če imaš "pravo" šolo....

tako dokončaš še letnik več za 7. stopnjo...

Tale nas solski sistem BLJAK :? :x :evil:

Si me spomnla na neke slabe izkusnje, to je tragedija v pravljici... :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem si kaj...jezna sem ko ris :x :x

Pred tremi leti sem končala višjo šolo, ki pač ne spada pod katero od Univerz (Ljubljana, Maribor), ampak ker so si omislili neke nove načine šolanja, je to čist šola zase...

Takrat ob vpisu so nam tak lepo zatrjevali, da se bomo lahko po končani višji šoli vpisali na katerokoli fakulteto v tretji letnik...lepo, lepo!

In sedaj se želim vpisat v tretji letni fakultete za organizacijske vede in mi hladnokrvno rečejo, da to ni možno (tud če nardim še kakšnega diferencialnega več), ker ta presneta višja strokovna šola pač ne spada k nobeni fakulteti :? a mama, ki je višjo (mislim da VEKŠ) končala pred točno dvajsetimi leti, pa se lahko brez problema vpiše v tretji letnik :shock: :shock: :shock: kaj si človek naj misli??? ostane mi še samo, da lepo odmislim dve leti študija ter se vpišem spet v prvi letnik in za tri leta izrednega študija "zapravim" skoraj miljonček tolarjev...prav krasno :?

Milijon že miljon sam kaj ko je treba zadevo pol še narest in si zanjo vzet 'miljon' časa!!!Sam neki je pa res naložba v znanje se dolgoročno vsekakor splača!Uti držim pesti zate!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milijon že miljon sam kaj ko je treba zadevo pol še narest in si zanjo vzet 'miljon' časa!!!Sam neki je pa res naložba v znanje se dolgoročno vsekakor splača!Uti držim pesti zate!!

Ciao,by Pero

Ma pr teh naših faksih in šolah se sploh ne gre za znanje ampak samo za en k***ev papir, ki ti nekoč v prihodnosti lahko pride prav al pa tut ne. Kje pa piše, da te ne bodo zavrnili, ker si PREVEČ izobražen :shock: :shock: :shock: ? Pa da sploh ne omenjam tega, da se gre sam za cuzanje dnarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobr da sem redni student....sam vedno je tko , tist ki ne studira bi rad, tisti ki studira se mu pa ne da... :lol:

Lp, Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pr teh naših faksih in šolah se sploh ne gre za znanje ampak samo za en k***ev papir, ki ti nekoč v prihodnosti lahko pride prav al pa tut ne.

To pa že ni res! :D

Pri nas se v šole hodi po znanje! :?

Zakaj pa hodijo "starčki" s 30 letnimi izkušnjami v šole?

...da bodo znanje nabral, da bodo lahko še naprej isto delo opravljali, ker so naenkrat postal nestrokovni! :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višja strokovna šola (17 izpitov) al pa ta stara višja šola (28 izpitov) so, kljub temu, da so jih danes izenačli, dve popolnoma različni šoli, seveda po zahtevnosti.

Tisti, ki ste delali ta staro, pa danes v službi poslušate kolege s šnel kursom, dobro veste, kaj sem napisu. Če ne bi ob delu še nadaljeval študija, bi bil danes po izobrazbi popolnoma enak nekomu, ki sploh ni imel matematike 1 in 2, fizike 1 in 2, statike, trdnosti, dinamike in nihanj, ..., pa je glih tko inženir strojništva.

Verjetno pa z višjo strokovno lahko nadaljuješ študij na visoki strokovni, a ne moreš Uti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uti, welcome to the real world...

"so zatrjevali" itd... -> to se dogaja povsod... važno je, da se ti vpišeš, potem te pa zmolzejo... in pozabijo na obljube...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma une višje strokovne.. jest se z njo ne bom hvalu, ker sem pred enimi 16 leti delal višjo strojno, pa uno je blo kr fanj scanje krvi napram tej višji. Ima Tomy prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uti vpiši se v novo mesto na strokovno šolo pa naredi 7. stopnjo, za mali denar pa maš strokovno 7. stopnjo, samo predlagam :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

visoka strokovna - isto sranje... na univerzitetni študij ne boš mogla it, če nimaš mature, povprečja... tudi če oboje imaš, bo kriza z diferencialnimi izpiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pr teh naših faksih in šolah se sploh ne gre za znanje ampak samo za en k***ev papir, ki ti nekoč v prihodnosti lahko pride prav al pa tut ne. Kje pa piše, da te ne bodo zavrnili, ker si PREVEČ izobražen :shock: :shock: :shock: ? Pa da sploh ne omenjam tega, da se gre sam za cuzanje dnarja.

Zavrnitev zaradi previsoke izobrazbe ?

Mogoče se v industriji branijo kakega dr. znanosti brez praktičnih izkušenj zaradi akademskega načina reševanja problemov, drugače pa več je bolje.

O kakšnem papirju ti govoriš ? V šolo se hodi po znanje ne po papir !!!

Tistemu ki je do papirja pa upam da ni toliko trapast da bo hodil sedet v šolske klopi ko se pa da drugače priti do le tega.

Kar se pa cene rednega in izrednega šolanja tiče je pa poceni. No ja sej vem da zvezki pa torbice itd stane ampak najdražje je pa zastonj oz. poceni ( storitev šolanja ). Preverite raje cene komercialnih programov šolanja. Za take "malenkosti" so pa potem še štipendije. Jaz sem z njimi več kot pokril vse omenjene stroške.

Zase lahko tudi rečem da sem na vseh šolah do sedaj prejel več kot kvalitetno storitev da ne omenjam za kakšno ceno :) :) :)

Ko že toliko pljuvate po našem šolskem sistemu.

Da bi se po končani višji vpisal v 3. letnik visoke je malo preoptimistično, ampak kakšen izpit bodo pa verjetno na kaki od visokih tudi priznali.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakšnem papirju ti govoriš ? V šolo se hodi po znanje ne po papir !!!

Poznam ene 15 ljudi, ki se ob delu še šola!

Tole bom reku čist brez pretiravanja! :shock:

Niti eden od njih, ne hodi v šolo po znanje! Vsi se trudjo s čim manj truda dokopat do diplome!

To se vid tudi po smereh, ki jih izbirajo!

Ko pa naj bi od enga pravkar šolanga, super izobraženga, kaj koristnega padl, se pa delodajalci za glavo držijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno pa z višjo strokovno lahko nadaljuješ študij na visoki strokovni, a ne moreš Uti?

Saj, to je največji problem, da SE NE MOREM vpisati niti na visoko strokovno...saj se ne bi na univezitetni šrtudij, ker itak nimam mature, ampak zaključni izpit!

P.S.: na višji šoli smo imeli 20 izpitov (večinoma ekonomski), poleg tega pa ogromno praktičnega izobraževanja....s tem, da smo imeli tri tuje jezike, ki so se zaradi dolžine izobraževanja vlekli v obeh letnikih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uti vpiši se v novo mesto na strokovno šolo pa naredi 7. stopnjo, za mali denar pa maš strokovno 7. stopnjo, samo predlagam :D :D

to je tista visoka upravna al nekak tak???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uti, to je zaradi tega, ker te nočejo vzeti na UNIVERZO (visoki strokovni študij), saj si se šolala najprej IZVEN univerze.

TRPI. :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavrnitev zaradi previsoke izobrazbe ?

Mogoče se v industriji branijo kakega dr. znanosti brez praktičnih izkušenj zaradi akademskega načina reševanja problemov, drugače pa več je bolje.

Da ne boš mislu. Ravno zadnjič je ena kolegica razlagala, da so jo zavrnili, ker da je overeducated (OK zadeva se je zgodila v Angliji, ampak a nismo na poti v Evropo, v najslabših rečeh pa itak pred njo). Pa tudi meni so zadnjič napisali v eni obrazložitvi, da nimajo nobenega delovnega mesta, ki bi bilo primerno moji usposobljenosti. A ne diši to ravno na isto?

In zakaj potem na vseh razpisih iščejo ljudi z ne vem koliko let delovnih izkušenj? Če bi naše šole res nudile tako visokokvalitetno znanje, bi se delodajalci trgali za pravkar izšolane ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.)Tistemu ki je do papirja pa upam da ni toliko trapast da bo hodil sedet v šolske klopi ko se pa da drugače priti do le tega.

2.)Kar se pa cene rednega in izrednega šolanja tiče je pa poceni.

Pod 1.) Kako pa to gre :shock: ?

Pod 2.)Če bi se ti kdaj izredno šolu, pa sam plaču (ne firma), ne bi takele stvari pisu...za dva letnika "upgradea" sem dal 4850 DEM. Zame je to kar velik... :?

Vidim pa, da nekateri ne razlikujete nazivov in nivojev sploh, kar ni čudno ker si jih faksi sprot zmišljujejo...zakaj?...v tem je denar, ker se vsi borijo in plačajo za papir. Kriterije dol, masa ljudi not...ajnfok :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa cene rednega in izrednega šolanja tiče je pa poceni. No ja sej vem da zvezki pa torbice itd stane ampak najdražje je pa zastonj oz. poceni ( storitev šolanja ).

Ko že toliko pljuvate po našem šolskem sistemu.

Da bi se po končani višji vpisal v 3. letnik visoke je malo preoptimistično, ampak kakšen izpit bodo pa verjetno na kaki od visokih tudi priznali.

LP,

Klemen

Kot prvo...cene šolanja so mogoče zate ugodni, če imaš šolo skoraj pred nosom al pa če ti firma časti šolanje...če si želiš sam, je pa stvar malce dražja...in cene šolanja ob povprečni plači in visokih življenskih stroških sigurno ni poceni....torej se ti zdi več kot 300.000 SIT malo za eno leto faksa???

mi pa potem razloži še to logiko....Univerza razpiše za določen faks 150 mest za reden vpis (torej v 1. letnik), za izreden pa kar 400 mest!!!! a potem je pa naše šolstvo čist okey, ko vidiš, da se jim več kot očitno gre samo za denar??? namesto da bi se dijaki vpisali v redni študij, so prisiljeni se vpisati v izredni ter izcuzati starše do konca, da lahko končajo študij???

pa mi ni glih jasno, zakaj bi bila preoptimistična za vpis v tretji letnik saj če si malce pogledaš razpis, je vsako leto razpis tudi vpis v tretji letnik za nadaljevanje študija po merilih za prehode...z določenimi diferincialnimi izpiti....

_________________

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uti, to je zaradi tega, ker te nočejo vzeti na UNIVERZO (visoki strokovni študij), saj si se šolala najprej IZVEN univerze.

TRPI. :x

očitno bom res trpela :cry: ...resnično je žalostno, da uvajajo neke nove načine izobraževanja, s katerim si potem nimaš kaj počet, če želiš pridobiti še kakšno znanje...potem se pa vprašaš, če si sploh v Sloveniji v šolo hodil :wink: saj na Bledu tud govorijo slovens :roll: ko al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!