Skoči na vsebino

Vpis v tretji letnik faksa...in naše ljubo šolstvo


Priporočene objave

Pod 2.)Če bi se ti kdaj izredno šolu, pa sam plaču (ne firma), ne bi takele stvari pisu...za dva letnika "upgradea" sem dal 4850 DEM. Zame je to kar velik... :?

Še enkrat, to je ZASTONJ. Sem napisal že tukaj obrazložitev :arrow: http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...p=127982#127982

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim pa, da nekateri ne razlikujete nazivov in nivojev sploh, kar ni čudno ker si jih faksi sprot zmišljujejo...zakaj?...v tem je denar, ker se vsi borijo in plačajo za papir. Kriterije dol, masa ljudi not...ajnfok :P

Tomy...meni so po končani višji dodelili en tak super naziv (ZA VIŠJO ŠOLO SKORAJ PREDOLG...HEHEHEH... :wink: )..organizator poslovanja v turizmu....če bi končala Turistico v Portorožu (torej visoka strokovna...traja tri leta), bi dobila spredaj še samo dipl.

In v čem je potem štos??? na fakulteti za organizacijske vede pa bi mi vzeli stran le turizem...torej bi "bila" dipl. organizator - menedžer...jaka fora :wink:

za tiste, ki pa bi dokončali recimo univezitetni študij, pa bi dodali še univ. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim pa, da nekateri ne razlikujete nazivov in nivojev sploh, kar ni čudno ker si jih faksi sprot zmišljujejo...zakaj?...v tem je denar, ker se vsi borijo in plačajo za papir. Kriterije dol, masa ljudi not...ajnfok :P

Tomy...meni so po končani višji dodelili en tak super naziv (ZA VIŠJO ŠOLO SKORAJ PREDOLG...HEHEHEH... :wink: )..organizator poslovanja v turizmu....če bi končala Turistico v Portorožu (torej visoka strokovna...traja tri leta), bi dobila spredaj še samo dipl.

In v čem je potem štos??? na fakulteti za organizacijske vede pa bi mi vzeli stran le turizem...torej bi "bila" dipl. organizator - menedžer...jaka fora :wink:

za tiste, ki pa bi dokončali recimo univezitetni študij, pa bi dodali še univ. :?

problem vseh teh peripetij je samo to, da te višje šole niso pod okriljem univerze. Pa da ne boste mislili, da so prehodi med ljubljansko in mariborsko univerzo kaj lažji.

Kar pa se tiče plačila šolanja. Teh 2500 EUR lahko ti z višjo izobrazbo kar hitro nazaj noter dobiš pri plači (v enem letu al pa dveh):wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pa se tiče plačila šolanja. Teh 2500 EUR lahko ti z višjo izobrazbo kar hitro nazaj noter dobiš pri plači (v enem letu al pa dveh):wink:

če bi bilo "le" 2.500 EUR, bi še šlo...tako pa za tri leta pride malce več kot 4.000 EUR... :?...pa saj tu ne gre le za denar, gre za preprosto žalostno dejstvo, da je naše šolstvo v zadnjih nekaj letih tako hudo spremenilo sistem šolanja! in s tem marsikoga pošteno zafrknili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod 2.)Če bi se ti kdaj izredno šolu, pa sam plaču (ne firma), ne bi takele stvari pisu...za dva letnika "upgradea" sem dal 4850 DEM. Zame je to kar velik... :?

Še enkrat, to je ZASTONJ. Sem napisal že tukaj obrazložitev :arrow:http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.php?p=127982#127982

Sem prebral tvojo obrazložitev....1250SIT/uro...res je mal, če bi mel privatnega predavatelja, pa bi revež popoldne sam na meni služu, je to zanj res mal...

:?

Sam tam nas je kar bliz 30 sedel po cca 3ure, to je pa že 112.500SIT na en popoldne. :o

Tko se pa kar mal več na uro nabere (37500SIT), ne de Noise? Pa ne želim razvrednotiti njihovega (vašega?) dela, take so pač urne postavke, sam zame osebno to ni pocen, še manj pa zastonj. Plaču bi pa tud danes seveda takoj... :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uti, men se zdi, da to niso glih kompatibilne zadeve (Turistica in pa fak.za organizacijske vede). Mogoce poklica nista ravno prevec v sorodu ? Nimam pojma !

Sam tole pa ne smes nobenemu verjet :arrow:

"Takrat ob vpisu so nam tak lepo zatrjevali, da se bomo lahko po končani višji šoli vpisali na katerokoli fakulteto v tretji letnik...lepo, lepo!"

Sploh pa nisem tolk poucen o tem, da bi tocno vedel. :roll:

aja , se tale cvetka. Recimo, da zelis kupiti del zemlje, ki spada pod kmetijsko obmocje.

A ste vedli, da so tele tri stvari enacijo:

- opravljena srednja kmetijska sola;

- opravljen preizkus znanja (~40 KSIT);

- potrdilo, da si starejsi od 30 let in, da si od 15.leta naprej vsaj 5 let pomagal na kmetiji;

go figure.

Ce sem star 28 let in imam diplomo iz racunalnistva in ze od malih nog pomagam na kmetiji nisem primeren obdelovanje tistega dela zemlje.

ok, bom nehal. Grem , samo tole sem moral iz sebe vn spravt. :twisted: :evil:

sem ze boljse volje. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod 2.)Če bi se ti kdaj izredno šolu, pa sam plaču (ne firma), ne bi takele stvari pisu...za dva letnika "upgradea" sem dal 4850 DEM. Zame je to kar velik... :?

Še enkrat, to je ZASTONJ. Sem napisal že tukaj obrazložitev :arrow:http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.php?p=127982#127982

Tole me pa na Šuštarja spominja, ko je reku, da on že ni kriv, ker so drugi še bol krivi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno pa z višjo strokovno lahko nadaljuješ študij na visoki strokovni, a ne moreš Uti?

Saj, to je največji problem, da SE NE MOREM vpisati niti na visoko strokovno...saj se ne bi na univezitetni šrtudij, ker itak nimam mature, ampak zaključni izpit!

To je pa pizdarija...kaj pa v isti smeri, pa ne obstaja? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morebiti bo tole malo grobo izpadlo, vendar mislim, da zadeve v glavnem take so.

Tudi šolstvo je postalo tržna kategorija. Osnovne šole še ne toliko, višje pa bolj. Pa tudi v osnovnem šolstvu spoznavajo, da otrok nekako zmanjkuje in da ni več čisto enostavno in samoumevno napolniti vse obstoječe učilnice in zaposliti vse učitelje.

V šolstvu preko srednje šole je pa ta problem še bolj pereč.

Šole in predavatelji se prodajajo na prostem trgu, tako kot pralni prašek. In zato, tako, kot praškarji, marsikaj obljubijo, čeprav ni vse čisto res samo, da dobijo kupce. In bolj, kot je šola leva in trivialna in več ugodnosti, kot obljublja, večja je verjetnost, da gre za nateg.

To, da izobrazba (formalna) ni nič vredna, je v glavnem "tolažba" tistih, ki jim je malo manjka, ker je to po mojem tako, kot biti motorist, brez motorja.

Študij ob delu, potem, kos si že nekaj časa zaposlen in že zdavnaj iz rednega šolstva, je pa ravno to "spoznaje", da če hočeš biti motorist, moraš prej ali slej kupiti tudi motocikel, pa čeprav imaš od prej petnajst let izkušenj na biciklu. In kot imamo motorje in "motorje", tako imamo tudi šole in "šole".

Zato polagam na srce tistim, ki so morda sedaj na razpotju, ali zagrabiti v težko "pravo" šolo ali se peljati bolj na komot po obvoznem šolstvu, ta pregovor: brez muje se niti čevlja ne obuje, da ne boste zaradi nepremišljenosti in izbire bolj ugodne poti, na koncu ostali bosi.

Saj vem, predavam vam in vas silim v nekaj, kar vam ne diši, a tudi prihodnost bo enkrat zgodovina in takrat boste vse vedeli :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral tvojo obrazložitev....1250SIT/uro...res je mal, če bi mel privatnega predavatelja, pa bi revež popoldne sam na meni služu, je to zanj res mal...

:?

Sam tam nas je kar bliz 30 sedel po cca 3ure, to je pa že 112.500SIT na en popoldne. :o

Govorim o PRIMERJAVI s "komercialnimi" tečaji in podobnimi klobasami... Tudi tam jih sedi po 30 komadov noter...

(Pa definitivno ne traja študij enega predmeta samo 5 tednov al koliko sem že tam napisal ampak na EF Ljubljana npr. vsaj 8 tednov x 4 ure...)

Izredni študij je pri nas _zelo poceni_ (ne bom rekel zastonj, ker se bo spet kdo obesil na moje besede), redni je pa itak zastonj. Tako da, šolajte se, dokler se še lahko za tak drobiž. Da vam ne bo žal čez 10 ali 15 let!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uti vpiši se v novo mesto na strokovno šolo pa naredi 7. stopnjo, za mali denar pa maš strokovno 7. stopnjo, samo predlagam :D :D

to je tista visoka upravna al nekak tak???

visoka šola za upravljanje in poslovanje novo mesto :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato polagam na srce tistim, ki so morda sedaj na razpotju, ali zagrabiti v težko "pravo" šolo ali se peljati bolj na komot po obvoznem šolstvu, ta pregovor: brez muje se niti čevlja ne obuje, da ne boste zaradi nepremišljenosti in izbire bolj ugodne poti, na koncu ostali bosi.

Saj vem, predavam vam in vas silim v nekaj, kar vam ne diši, a tudi prihodnost bo enkrat zgodovina in takrat boste vse vedeli :roll:

Meni osebno dosti pomeni, da se v šoli tud nekaj naučim, zaradi službe pa, da imam papir :? ...konec koncev je zato šola...a če ti povem, da sem se na višji šoli več naučila, kot bi se na visoki strokovni (govorim o isti smeri..turizem), mi najbrž ne boš verjel...ne gre samo za dudlanje iz knjig, gre tud za kaj več...

In z veseljem se potrudim še enkrat, ampak zakaj potem razpisujejo nekaj, kar ni možno in da delajo takšne razlike...saj mi ni problem narediti še kakšen diferencialni izpit več...z veseljem...ne zdi se mi pa smiselno, da bi morala delati vsa tri leta! pa ne bi sedaj komu delala krivice, bodimo realni...kolk znanja je nekomu ostalo v glavi, če je šolo končal pred 15 ali 20 leti in se bo sedaj vpisal na fkas, ker pač v službi to zahtevajo?!

jaz bi to primerjala iz ipitom za motor....če si naredil omejeno, pa bi moral pod dveh letih spet isti izpit naredit za neomejeno...a ne bi bilo to povsem nesmiselno??? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj potem na vseh razpisih iščejo ljudi z ne vem koliko let delovnih izkušenj? Če bi naše šole res nudile tako visokokvalitetno znanje, bi se delodajalci trgali za pravkar izšolane ljudi.

Tisti delodajalci, ki na tak način dobijo kader ( izšolan z n leti delovnih izkušenj v stroki, za katero rabijo strokovnjaka ) so lahko samo srečni.

Malo manj srečni dobijo izšolan kader v katerega morajo vložiti nekaj Mio SIT preden postane "uporaben".

Najslabša varianta pa je seveda vsem jasna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(Pa definitivno ne traja študij enega predmeta samo 5 tednov al koliko sem že tam napisal ampak na EF Ljubljana npr. vsaj 8 tednov x 4 ure...)

a to velja za izredne...pol so pa res srečneži.

ti bom povedala kako je na fakulteti za organizacijske vede kranj: študij za en predmet traja natanko 4x3 ure pol pa čez en mesec izpit. imam pa osem predmetov to je skupaj 96 ur predavanj v celem šolskem letu.

znanje ki ga moram pokazat na izpitu mora bit enakovredno tistemu znanju , ki ga pokaže redni študent iste smeri.( tu ni dileme da bi morala jest manj znat. je samo primerjava koliko bolj se moramo izredni truditi poleg tega pa še mastno plačati, za ta denar pa ne dobim niti kvalitetnega predavanja.)

dr.looney :twisted

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam pa osem predmetov to je skupaj 96 ur predavanj v celem šolskem letu.

Glede števila ur si na podobnem ( če greš na vsa predavanja ) s študenti ki redno študirajo :) :)

Posledica brezplačnega šolanja ? Verjetno.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

a to velja za izredne...pol so pa res srečneži.

... je samo primerjava koliko bolj se moramo izredni truditi poleg tega pa še mastno plačati, za ta denar pa ne dobim niti kvalitetnega predavanja.)

Dojdi, dojdi k nam... mi se potrudimo za vsakega studenta posebej... 8)

Vsaj pri informatiki... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dojdi, dojdi k nam... mi se potrudimo za vsakega studenta posebej... 8)

Vsaj pri informatiki... :wink:

zelo mamljivo :wink: :D samo informatika mi ne diši preveč... :wink: :oops: :D

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to velja za izredne...pol so pa res srečneži.

ti bom povedala kako je na fakulteti za organizacijske vede kranj: študij za en predmet traja natanko 4x3 ure pol pa čez en mesec izpit.

Hja... in koliko to pomeni na uro predavanj v SIT?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr. Loony: a ti hods na organizacijo v Kr.??

seveda.... :roll: :wink:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... in koliko to pomeni na uro predavanj v SIT?

to pomeni natanko 2062,50 SIT na uro od enega študenta .... :roll: :wink:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavrnitev zaradi previsoke izobrazbe ?

Mogoče se v industriji branijo kakega dr. znanosti brez praktičnih izkušenj zaradi akademskega načina reševanja problemov, drugače pa več je bolje.

Tudi to se dogaja, verjemi, sem sama doživela, pa nisem dr. znanosti in tudi brez praktičnih izkušenj nisem. In dosti je še takih podjetij, kjer imajo tisti na visokih položajih pač bolj nizko izobrazbo in enostavno ne dobiš službe, če imaš višjo od njih.

Kar se pa naših visoko strokovnih šol tiče bi pa samo nekaj dodala. Res si pri svojih predstavitvah privoščijo marsikatero laž. Ena od najbolj zanimivih, ki sem jih pred kratkim slišala je ta, da ko končaš Visoko šolo za management v Kopru lahko takoj nadaljuješ z magistrskim študijem :shock: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pomeni natanko 2062,50 SIT na uro od enega študenta .... :roll: :wink:

Eto... poceni, ne?

Če primerjaš z raznimi komercialnimi "tečaji", za katere ljudje plačujejo tudi po 40 tisoč na dopoldne (10.000 SIT npr. na uro) je tvoje izobraževanje poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa naših visoko strokovnih šol tiče bi pa samo nekaj dodala. Res si pri svojih predstavitvah privoščijo marsikatero laž. Ena od najbolj zanimivih, ki sem jih pred kratkim slišala je ta, da ko končaš Visoko šolo za management v Kopru lahko takoj nadaljuješ z magistrskim študijem :shock: :wink:

...kar pa seveda ni laž. :!: Jih poznam kar nekaj, ki so šli po tej poti (GEA :arrow: FPDES) in so sedaj tik pred magisterijem... :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!