Skoči na vsebino

Kolenčkanje - ali je zato oprijem boljši?


Gost

Priporočene objave

Ob 26. 11. 2016 at 17:17, Borutt pravi:

Pa vzamem fotoaparat, da jih ovekovečim, kredo, da jih označim in meter, da jih postavim v prostor.

Ti si pol kt ene vrste umetnik:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

ne, se nism, k mam prekratke noge za po kolenu vozit. Pa tut endure nimam, da bi bil objestn. Se pa presedam, ker se velik bolje počutim skoz ovinek.

Ta podčrtano bo zazihr. :D

 

Čisto narobe si razumel poanto, namreč kolenčkanje ni namenjeno prekoračitvam hitrosti, ampak je vožnja v stilu "viseča opica" namenjena varni vožnji skoz ovinek. Bolj kot visiš dol z mopeda, bolj je ta pokonci, kasnej pride do zdrsa, pa še več placa na cesti zasedeš, da te objesten enduraš ne more prehiteti.

Torej "monkey stajl" vpliva na splošno varnost v prometu, saj posledično pripelje do umiritve objestnih stricev na endurah. :ras:

To ne bo čisto držalo , edino če si vzel v obzir samo profije . Namreč s presedanjem marsikdo (ni jih malo ) pokvarijo težišče motorju ,saj ne presedajo pravilno se držijo za krmilo ,vlečejo itd   pri presedanju je tudi tehnika in če ni pravilna pride prej do zdrsa , kot da ne presedaš .........poglej si Snecerjeve posnetke , nima pravilne drže  v ovinku že pri običajni vožnji , bolje da sploh ne proba presedat, bodo maline tud pri strogih omejitvah :D......

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

To ne bo čisto držalo , edino če si vzel v obzir samo profije . Namreč s presedanjem marsikdo (ni jih malo ) pokvarijo težišče motorju ,saj ne presedajo pravilno se držijo za krmilo ,vlečejo itd   pri presedanju je tudi tehnika in če ni pravilna pride prej do zdrsa , kot da ne presedaš .........poglej si Snecerjeve posnetke , nima pravilne drže  v ovinku že pri običajni vožnji , bolje da sploh ne proba presedat, bodo maline tud pri strogih omejitvah :D......

 

se strinjam, sploh tisti ki v levi ovinek presedejo na desno stran mopeda :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

se strinjam, sploh tisti ki v levi ovinek presedejo na desno stran mopeda :P

Eni se presedajo kt da majo hemeroide :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, thumper pravi:
pred 20 minutami, Kmet2 pravi:

To ne bo čisto držalo , edino če si vzel v obzir samo profije . Namreč s presedanjem marsikdo (ni jih malo ) pokvarijo težišče motorju ,saj ne presedajo pravilno se držijo za krmilo ,vlečejo itd   pri presedanju je tudi tehnika in če ni pravilna pride prej do zdrsa , kot da ne presedaš .........poglej si Snecerjeve posnetke , nima pravilne drže  v ovinku že pri običajni vožnji , bolje da sploh ne proba presedat, bodo maline tud pri strogih omejitvah :D......

 

Absolutno bi se strinjal...Sem pa uspel na Raceland peljat 56s obe nogi na levii strani mopeda...tako,da ne vem kak šalabajzer moraš biti,da ti to ni popolnoma jasno kako se naredi...aja eni ste taki židi,da se ne peljete v Krško in si privoščite "pico na pisti" poleg pice lahko odpeljete nekaj krogov..

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, sesir pravi:

.aja eni ste taki židi,da se ne peljete v Krško in si privoščite "pico na pisti" poleg pice lahko odpeljete nekaj krogov..

Nimam primernih  motorjev za na pisto ........sem pa tudi v resnici Žid , korenine iz Poljske (Varšava) :cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Nimam primernih  motorjev za na pisto ........sem pa tudi v resnici Žid , korenine iz Poljske (Varšava) :cool:

10 ninja tudi ni primerna,prvič bil s suzuki burgaman 250...brez izgovorov.Pač en dan ko lep se pelješ na pico v Krško.Men so pice na raceland dobre,čeprav ponavadi jem lignje..Daš tistih mislim 15eu poješ pico z lepim razgledom na progo in nato odpelješ teh nekaj krogov...tolk,da malo potelovadiš....

Če pridejo policaji z bmw in Fjr malo potrenirat in se razgibat ne morem razumet,da ne večina mopedistov...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj med Karlobagom in Starigradom se da tut fajn potrenirat :P

Edin na objestne strice na endurah moram vedno pazit :(

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, sesir pravi:

10 ninja tudi ni primerna,prvič bil s suzuki burgaman 250...brez izgovorov.Pač en dan ko lep se pelješ na pico v Krško.Men so pice na raceland dobre,čeprav ponavadi jem lignje..Daš tistih mislim 15eu poješ pico z lepim razgledom na progo in nato odpelješ teh nekaj krogov...tolk,da malo potelovadiš....

Če pridejo policaji z bmw in Fjr malo potrenirat in se razgibat ne morem razumet,da ne večina mopedistov...

Nisva se razumela .................ni mi težko dat za pizzo in vožnjo itd ......ampak ne potrebujem , znam presedat ......veliko rajši se odpeljem na izlet od 500+ km kot nažigat na pisti in jest pizzo ki je ena večjih svinjarija kar se jih je spomnilo človeštvo v prehrambeni industriji .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Nisva se razumela .................ni mi težko dat za pizzo in vožnjo itd ......ampak ne potrebujem , znam presedat ......veliko rajši se odpeljem na izlet od 500+ km kot nažigat na pisti in jest pizzo ki je ena večjih svinjarija kar se jih je spomnilo človeštvo v prehrambeni industriji .

Raceland je mali peskovnik za velike otroke...joj mi je blo lepo tam...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Jure pravi:

In če še malo teoretiziramo.. Če vzamemo A-ja in B-ja, ki se oba vsak na svoji R1 čez the ovinek na ridah peljeta 70km/h, le da eden klasično, "stric z gsom" stil, drugi pa kot "viseča opica" s kolenom na tleh, bo drugi pri identični vožnji zaradi vpliva težišča na limit od meje oddaljen malce več. In to, če že oba divjata, le lahko samo bolje za Bja.

Se strinjam z vsem kar si napisal prej! Pri tem odstavku bi pa sam dodal sledeče:

Bolje za voznika B je samo, ko na cesti ni nepredvidene situacije. Takoj ko se izza ovinka pojavi npr. traktor, ima voznik A že več možnosti da se uspešno izogne oviri, saj ne trati nepotrebnega časa in metrov zato, da se spravi nazaj na motor in začne ukrepati (zavirati, izogibati)....vsaj moje praktične izkušnje so take.

Na koncu so vedno prednosti in pomanjkljivosti. Zato smatram da je na odprti cesti še najbolje neka zlata sredina, se pravi presedanje v nekih normalnih okvirjih vendar brez kolenčkanja, razen na res preglednih ovikih.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skalaprava pravi:

Se strinjam z vsem kar si napisal prej! Pri tem odstavku bi pa sam dodal sledeče:

Bolje za voznika B je samo, ko na cesti ni nepredvidene situacije. Takoj ko se izza ovinka pojavi npr. traktor, ima voznik A že več možnosti da se uspešno izogne oviri, saj ne trati nepotrebnega časa in metrov zato, da se spravi nazaj na motor in začne ukrepati (zavirati, izogibati)....vsaj moje praktične izkušnje so take.

Na koncu so vedno prednosti in pomanjkljivosti. Zato smatram da je na odprti cesti še najbolje neka zlata sredina, se pravi presedanje v nekih normalnih okvirjih vendar brez kolenčkanja, razen na res preglednih ovikih.

 

 

moje pa ravno obratne. Oziroma, vsak način, bodisi je to statično sedenje ali presedanje ima svoj odgovarjajoč način za izmikanje oviri, tukaj seveda med kolenčkanje štejem tudi presedanje in "opoičje" visenje z motorja.

Jaz osebno velik lažje manevriram skozi ovinke (tudi posijeni manevri zaradi nepredvidenih ovir) če visim v ovinek s pol riti čez sedež in kolenom v smeri proti tlem. V bistvu v tem primeru vozim motor na rokah in prstih na nogah, ter ga zelo enostavno ali zaniham, ali zaviram, ter s telesom umirjam moped.

Če samo sedim (vožnja v dvoje) moram uporabiti več sile za podobne manevre, ali lomiti moped, ali zazibati kontra, da potem šele pade prav.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

moje pa ravno obratne. Oziroma, vsak način, bodisi je to statično sedenje ali presedanje ima svoj odgovarjajoč način za izmikanje oviri, tukaj seveda med kolenčkanje štejem tudi presedanje in "opoičje" visenje z motorja.

Jaz osebno velik lažje manevriram skozi ovinke (tudi posijeni manevri zaradi nepredvidenih ovir) če visim v ovinek s pol riti čez sedež in kolenom v smeri proti tlem. V bistvu v tem primeru vozim motor na rokah in prstih na nogah, ter ga zelo enostavno ali zaniham, ali zaviram, ter s telesom umirjam moped.

Če samo sedim (vožnja v dvoje) moram uporabiti več sile za podobne manevre, ali lomiti moped, ali zazibati kontra, da potem šele pade prav.

Če boš recimo z pol riti visel na levo ne boš nikoli tako hitro izvedel manever konkretnega izogibanja v desno, kakor če boš sedel vzravnano na motorju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej smo pa počas že na topli vodi :doze:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok!Nevarno je iz hiše iti,da ti kajna glavone pade...kolenčkajo..sem..ker je fajn,ker je filing,ker uživaš...brez veze neke spike kako je nevarno...

Dejstvo je,da bi vsak motorist mogu na začetku sezone na pisto ala raceland malo potrenirat...še celo brezplačno recimo Raceland ob otvoritvi sezone vabi vse motoriste na pisto ob inštruktorjih varne vožnje..

Frajerji pa imate trening za dolgo potovanje ali za otvoritev sezone hitro na moped in na pivo...

Verjemite,da kljub temu,da verjamete,da znate in poznate svojmopi se motite oz boste ga in sebe še bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

ok!Nevarno je iz hiše iti,da ti kajna glavone pade...kolenčkajo..sem..ker je fajn,ker je filing,ker uživaš...brez veze neke spike kako je nevarno...

Dejstvo je,da bi vsak motorist mogu na začetku sezone na pisto ala raceland malo potrenirat...še celo brezplačno recimo Raceland ob otvoritvi sezone vabi vse motoriste na pisto ob inštruktorjih varne vožnje..

Frajerji pa imate trening za dolgo potovanje ali za otvoritev sezone hitro na moped in na pivo...

Verjemite,da kljub temu,da verjamete,da znate in poznate svojmopi se motite oz boste ga in sebe še bolje...

Vozim se 12 mesecev na leto , res ne vidim potrebe po dodatnih treningih in zapravljanju denarja ........

lp Frajer 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, skalaprava pravi:

Če boš recimo z pol riti visel na levo ne boš nikoli tako hitro izvedel manever konkretnega izogibanja v desno, kakor če boš sedel vzravnano na motorju.

pr 150km/h precej bolje kot če bi sedel kot na kozolcu :ras:

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

Vozim se 12 mesecev na leto , res ne vidim potrebe po dodatnih treningih in zapravljanju denarja ........

lp Frajer 

kaj, kaj, js se tut vozm 12 mesecev, včasih kolenčkam, včasih klečim pa rotim KTM, pliiis dej laufi, laufi, včasih pa sedim kot štor. Jst bi tut bil frajer, a lahko, pliiis?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

sj med Karlobagom in Starigradom se da tut fajn potrenirat :P

Edin na objestne strice na endurah moram vedno pazit :(

 

Preverjaj ogledala :lol1::jezik:.

Vidim, da smo prišli do ugotovitve, da je tisto opičje visenje z motorja eno navadno preseravanje, katero ni za na cesto, saj ti viseči osebki s svojim pozerstvom ovirajo normalno vozeče strice. Pa še oviri se ne morejo izogniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Kmet2 said:

Zdej smo pa počas že na topli vodi :doze:

Pa na racnijah. se mal, in bom najdu  kasne helexe. pol me pa ne bo brigalo da ne kolenckam. pizde farmacevtske so drazji kot tankstele...!

20161128_150416.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Kmet2 said:

... in jest pizzo ki je ena večjih svinjarija kar se jih je spomnilo človeštvo v prehrambeni industriji ...

Če si pa to resno mislil, potem pa ne vem če ti je sploh kaj za verjet kar si do sedaj napisal in povedal, kjerkoli, kadarkoli..., je v prehranski industriji skoraj sama svinjarija, pa toliko jo je, da je pizza samo en majcen kamenček v tem mozaiku

(sem že kar opozoril moderatoja da tole prestavi v samostojno temo... :) )

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, twom pravi:

Če si pa to resno mislil, potem pa ne vem če ti je sploh kaj za verjet kar si do sedaj napisal in povedal, kjerkoli, kadarkoli..., je v prehranski industriji skoraj sama svinjarija, pa toliko jo je, da je pizza samo en majcen kamenček v tem mozaiku

(sem že kar opozoril moderatoja da tole prestavi v samostojno temo... :) )

Mal sm pretiraval ......sej boš prenesu ne :P

P.S. vrjet mi pa itak nč  ....

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Cartman pravi:

Pa na racnijah. se mal, in bom najdu  kasne helexe. pol me pa ne bo brigalo da ne kolenckam. pizde farmacevtske so drazji kot tankstele...!

20161128_150416.jpg

aspirin , maža in inhalator .. :hmm: stari teb so se hemeroidi vneli na glasilkah?

nobena teorija in nobena praksa ni boljša od te , da prideš domov cel,zdrav , dobre volje in prijetno utrujen ..in če je to zmeraj si speljal ..   načeloma sploh nima veze kako ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!