Skoči na vsebino

SF

Priporočene objave

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

pol manj :D

razlika se pojavi:

dobre zavore (močne) hitrejši vstop v ovinek

dobro vzmetenje, boljši kontrola skozi ovinek

moč agregata, pobeg iz ovinka, ko je samo še črta za njim

ampak hitrost skozi ovinek določa fizika, toliko gre več ne gre, pa četudi imaš 500konjev, se pravi dobre gume dobro vzmetenje, sama moč agregata zelo malo vpliva (ali nič)

bom pa še mojo primerjavo napisal, čeprav ni starih jajc vmes, Z900 se zaradi konstrukcije (krajša medosna) bbolj igriva ciklistika, veliko bolje in lažje pelje čez zaprte ovinke (predvsem serpentine) kot SX na kateremu je potrebno kar veliko dela. To se tudi lepo vidi na videu.

Ko pa enkrat pridemo do dolgih in lepih ovinkov, pa spet zmaga SX,,  ki je zato narejen, od aerodinamike, ciklistike itd je zato je pri velikih hitrostih od 140km/h dalje veliko boljši in bolj obvladljiv kot pa Z900.

Če pa še dodam piko na i, GT ima semiactive vzmetenje in veliko aktivne varnosti, kar spet nekaj malega doda, k varnosti in hitrosti skozi ovinek.

Seveda pa to ne pomeni, da včasih ni bilo motorjev, ki so imeli fantastično ciklistiko in 60 konjev in prav s temi se tudi danes lahko skoraj konkurenčno odpelješ čez ovinek.

 

Nedvomno! Bi pa dodal, da bo nekdo, ki nima izkušenj od vsega naštetega imel bolj malo, pa rajši še manj. Največ pripomore dobro in pravilno nastavljeno vzmetenje...

Mi je pa všeč pogled na inštrumente in prek njih na cesto... Sveta preproščina za telebane! hehehe

 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zadaj (Schaaf) se je cca pol leta nazaj med enim takileh "podvigov" prav lepo skantal (skor do smrt). Vranica ven, 1 ledvica ven, ta druga ne deluje pravilno, itd., itd... Je pa fajn wannabe moto GP fural po javnih cestah ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Xebec pravi:

Tale zadaj (Schaaf) se je cca pol leta nazaj med enim takileh "podvigov" prav lepo skantal (skor do smrt). Vranica ven, 1 ledvica ven, ta druga ne deluje pravilno, itd., itd... Je pa fajn wannabe moto GP fural po javnih cestah ;)

Stara jajca ni tema o preventivi in lažnem sočutju, niti ni namenjena moraliziranju, ampak dobrim, starim a ničvrednim motorjem...

Gp na javni cesti? Jebi ga desc se je stresel, kot se je tisti dan po svetu streslo še na tisoče takih, ki so vozili popolnoma po predpisih ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

hehe...ti spadaš med stacinarce, tisti, ki se niti ne premaknejo na mopedu. Če Zgornji ne bi visel kot opica bi pošlajsal celga SXa, lahko mi verjameš. In vozi točno tako, kot moped zahteva.

Sem prevozil cca 90.000km na SXu in večino v opičjem stilu.

Ampak zate itak noben nima pojma, zato je tudi debata tule brezpredmetna.

HONDA rules :P

 

Ta prvi nima pojma. Če se nekdo s predpotopno mašino vozi za njim, potem je problem v vozniku. 

Za tvoj stil mi je znano iz slik in filmov iz jadranke. Ko se steguješ k sosedom. Bravo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, SF pravi:

Ne bluzi. Oba se dobro peljeta.

Ampak če bi ju ti dobil v pest... Uffff Kaj bi jim delal...

Oba podivjana prasca bi oglobil, pa ne zaradi preventive, ampak fovšije... :fyou:

Zanimivo, kaj počneta hudobija in jeza iz človeka. Pojdi do strokovnjaka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 8. 2017 ob 22:01, Borutt pravi:

Ta prvi nima pojma. Če se nekdo s predpotopno mašino vozi za njim, potem je problem v vozniku. 

Za tvoj stil mi je znano iz slik in filmov iz jadranke. Ko se steguješ k sosedom. Bravo. 

Lej, iz tvojega posta je razvidno znanje, ki ga učiš....očitno ne zmoreš niti en video normalno pogledat, kaj šele razumet. 

Tip dobro vozi, tako prvi kot drugi, in sem ti že povedal, zgrešil si poanto SFjevega posta, ker očitno iščeš samo neke napake in če jih ni jih pa ustvariš.

Tip dobro vozi in pika. 

Za moj stil boš pa moral še kak stožec obrnit :ras:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8/11/2017 ob 19:55, SF pravi:

Gp na javni cesti? Jebi ga desc se je stresel, kot se je tisti dan po svetu streslo še na tisoče takih, ki so vozili popolnoma po predpisih ... 

Dec je izzival usodo precej časa. Pa precej časa je imel precej sreče. In v hosto iz ceste pod breg ne vstreliš če vsaj malo upoštevaš predpise. Sam ajd, pustimo to.

Stara jajca grejo. Vsak stroj gre precej bolj kot si večina voznikov drzne pomisliti. Da boš pa na zastareli in podhranjeni CB500 ganjal SX-a v kolikor na obeh strojih sedita približno enako nora voznika pa pozabi. Nimaš šanse na CB-jki. Bo pa v vsakem primeru tudi pri starih jajcih tipa CB500 fino letelo. Dosti bolj kot je zdravo na javni cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Lej, iz tvojega posta je razvidno znanje, ki ga učiš....očitno ne zmoreš niti en video normalno pogledat, kaj šele razumet. 

Tip dobro vozi, tako prvi kot drugi, in sem ti že povedal, zgrešil si poanto SFjevega posta, ker očitno iščeš samo neke napake in če jih ni jih pa ustvariš.

Tip dobro vozi in pika. 

Za moj stil boš pa moral še kak stožec obrnit :ras:

 

S starimi jajci se vozi za nekom s superduper novimi jajci. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm zmer konkurencen ce se ziv in zdrav pripeljem domov.. s celimi jajci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

S starimi jajci se vozi za nekom s superduper novimi jajci. 

A ni kul, da so stara jajca, dobra jajca :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Borutt pravi:

S starimi jajci se vozi za nekom s superduper novimi jajci. 

SX super duper?Borutt res ga serješ...

Nasplošno se na posnetku čisto normalno turistično peljeta,pri svoji vožnji nikogar ne ogrožata...prvi,ki je po tvoji presoji opica,pa le malo potelovadil in užival v turistični vožnji..mogoče ve koliko lepše se motor pelje v,skozi in iz ovinka...

Sam veliko raje srečam takšnega motorisca ko udeleženca v prometu....jaz imam občutek,da ve kaj dela....lepo se pripelje in z mirnim motorjem odpelje dalje...Sneci sory...ne pa taki,ki se peljejo 58 na uro in te ovirajo,res,da malo manj kot traktor a ovira!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

SX super duper?Borutt res ga serješ...

Nasplošno se na posnetku čisto normalno turistično peljeta,pri svoji vožnji nikogar ne ogrožata...prvi,ki je po tvoji presoji opica,pa le malo potelovadil in užival v turistični vožnji..mogoče ve koliko lepše se motor pelje v,skozi in iz ovinka...

Sam veliko raje srečam takšnega motorisca ko udeleženca v prometu....jaz imam občutek,da ve kaj dela....lepo se pripelje in z mirnim motorjem odpelje dalje...Sneci sory...ne pa taki,ki se peljejo 58 na uro in te ovirajo,res,da malo manj kot traktor a ovira!

Serješ ga ti, ker bereš dobesedno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da bomo v temi...na Yamaha Tmax na 132.000/km crknil regler....Če redno in sam vzdržuješ moped od novega in redno res obup s starimi jajcami...Do zdaj se že menjal variomat in jermen in valjčki,gume,disk ploščice in redne menjave olja aja še zavorno olje...Sami stroški s starimi jajcami...uuuu pa 18krat plačat registracijo :smoke:

@maus in @DAMI34 teh problemov nimata ko imata nove jajce...:whistle:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm dober stroj! Praktično samo potrošni materijal... Konec koncev tudi krmilnik napetosti lahko pregori tudi v primeru, da redno čistiš kontakte na njegovem konektorju... Se pa s tem skuterjem vsi pohvalijo...

Off topic omembi mausa in damija bi se pa vseeno lahko izognil, ker ves, kam to pelje... Grrrrr

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Hmmm dober stroj! Praktično samo potrošni materijal... Konec koncev tudi krmilnik napetosti lahko pregori tudi v primeru, da redno čistiš kontakte na njegovem konektorju... 

Vem zato se norca delam...obup kaj daje skozi ta Tmax...Večina v službo,domov,na plažo domov...odkar ga ima vse napisano menjeval preventinvno...zdaj pa regler...je kr začel nove mopede gledat...18let na enmu je le doba...seveda ni denarja,da pogleda kaj druga kot yamaho...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20170812_210750.thumb.jpg.0cca0c11ba49ab59e2a5fdf09d8a5db4.jpgJaz trenutno na:scut: 111.000 km ,a to pomen,:hmm: da imam samo še malo  km za naredit pol pa odpad :eek: ker vrednosti že sedaj nima nič:huh: pelje se še pakar ok:whistle:. Sem pa mislil  ,da bo še en cajt mir:devil: .Pa samo letos sem mu tri komplete gum kupil, jao jaz:slap::D

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mavti po moje si prešo na Dinosu že zdavnaj zamudil! (po slovenskih standardih)

Preostane ti samo, da ga voziš! :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od malo večjih skuterjev sem do sedaj vozil samo tri in sicer pred leti po improvizirani stezi na celjskem sejmu.  Gilero Nexus smo pazili in z njo nismo niti poizkusili vozit malo hitreje. Druga zgodba sta bila Piaggio x9 in MP3. Kljub malo izkušnjam bi bil x9 čisto dostojen prevoz -jasno dokler ne bi poizkusil kaj boljšega... Mp3? Imel bo ga, če bi minga kdo poklonil, da bi ga takoj pretopil v denar, ker se vsaj za moje pojme zelo čudno vozi in sem ga posledično skoraj vrgel po tleh... X9 se danes dobi za nek smešen denar...

Yamahe? Ma če pomislim, nisem videl nobene, da bi plastike dol visele ali zgledale slabo zaradi vremenskih vplivov, je pa res, da sem večino videl na servisu, kar posledično pomeni, da imajo ponavadi ljudje vsaj denar za vzdrževanje...  So to Yamahimi agregati?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, SF pravi:

. Mp3? Imel bo ga, če bi minga kdo poklonil, da bi ga takoj pretopil v denar, ker se vsaj za moje pojme zelo čudno vozi in sem ga posledično skoraj vrgel po tleh...?  

Jz neki sanjam,da bi si za v trgovino kupo neko staro jajco od mp3...pol lepša gilera fuoco pa spet cena,počutje telesno...

Katerega mp3 si vozu?Kaj se ti čudno zdelo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj ne spomnim se, bil je eden prvih... Motilo me je težko prelaganje motorja levo-desno. Na koncu mi je vzelo sprednji konec in mi ni jasno, kako sem zadevo ujel... Skratka ni tipičen skuter, verjamem pa, da marsikomu s slabo motoriko ali pa telesno okvaro omogoči vsaj približno vožnjo dvokolesnika... Zame pač ni narejen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, SF pravi:

Joj ne spomnim se, bil je eden prvih... Motilo me je težko prelaganje motorja levo-desno. Na koncu mi je vzelo sprednji konec in mi ni jasno, kako sem zadevo ujel... Skratka ni tipičen skuter, verjamem pa, da marsikomu s slabo motoriko ali pa telesno okvaro omogoči vsaj približno vožnjo dvokolesnika... Zame pač ni narejen...

Vedno sem mu rekel invalidski moped :bounce:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!