Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Sem razumel kaj si hotel reči , a ne bo šlo .

No bom pa dal poudarek na drugo besedo , ki je bolj prepričljiva .

Pa saj najdeš tudi kakšne bolj glasne izpuhe za tvoj motor , ni treba da je prav Racing

The Akrapovic Slip-On GP Series system is not homologated but has a replaceable noise damper that reduces noise to an acceptable level.

Mah še najbolj se nagibam k akrapotu zaradi izgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo , to je beseda .

Ne razumem , zakaj lahko v Ameriki delajo razne predelave na motorjih , da o avtih ne govorimo . Kakšen HOT ROD , tukaj bi te stala homologacija ene take predelave več kot sama predelava avta .

Moj prvi tak bolj pameten motor je bila Honda CB 500 FOUR . Gor je imela zmontiran Marving 4v1 . Še zdaj mi gredo kocine pokonci , ko se spomnim kako je to zajokalo v rdečem območju .

Sedaj te pridejo policaji iskat domov , če bi imel kaj takega .

Pa vseeno se še prodajajo na ebayu . In v Ameriki so "legal" .

Ja se spomnim "Jote 1200" , sedaj ima nekaj podobnega Triumph 1050 - 3 valjni motor mislim .

Samo nagibat se pa ni dalo preveč z Joto , je imela nerodno centralno stojalo , kolikor se spomnim .

Ne pozabi na stare čase , poje Ivančič , pa še res je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega sem imel na Laverdi1200. 3v1 totalno odprt, brez kakršnekoli vmesne stene, sam ror. Ma, ko je to zagrmelo... simfonija ti rečem. Ampak, bili so drugi časi, skozi tehničnega je šlo kot po maslu. Še oni so uživali v zvoku. :naughty: Žal dandanes ne gre več skozi. Včasih smo se vozili z Marwingi, Sebringi in home made rori brez skrbi. Eh, moral sem napisati. Takih časov ne bo več. Vse je postalo... ne vem, a hočejo sterilni svet ali kaj. Motor mora malo grmeti, kri nebeška. Seveda v mejah normale, malo pa že mora. Madona, razni ..ne bom napisal kdo, nabijajo cigo-migo glazbo, pa nikomur nič, a na moto izpuhe se bodo pa utikovali...

Za tole si pa prislužiš en velik DA(zdej bo spet kmal talent slo), mal heca. No en + pa res.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X2. Tudi jaz sem potreboval vse papirje oktobra 2009!

Marca 09 na LPP- ju nism potreboval nobenih papirjev o vgradnji izpuha. Mozno, da so kaj spremenili, zato je najbolj ziher poklicat na RTI ali LPP in vprasat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marca 09 na LPP- ju nism potreboval nobenih papirjev o vgradnji izpuha. Mozno, da so kaj spremenili, zato je najbolj ziher poklicat na RTI ali LPP in vprasat..

Zako bom tudi naredil, poklical bom na LPP in bom iz prve roke izvedelk kako je s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oktobra sm delal homologacijo za mojega mass-a na LLP in sem ga sam ugradil imel sem samo pripravljene papirje od igorja in izpolnjen dokument za homologacijo, malo so poslikal in to je bilo to v pol ure sm končal,

še slikca

post-28983-0-93547900-1293366139_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil dobravec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako tudi jaz. Vse papirje je dal Igor, možak od lpp je prišel v Adovščino na tp, poslikal, pokasiral 31€, izpolnil sem še vlogo in do konca tedna je prispela potrjena homologacija.

post-18923-0-85749500-1293372751_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem šel na RTI, med tem časom ko sem plačal 36€ mi je poslikal izpuh, homologacijo sem dobil že čez 2 uri wink.gif

post-16842-0-46615400-1293383329_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

lep pozdrav....

nekaj me zanima..ko greš drug izpušni lonec-slip on homologirat...če številke in pa podatki vsi štimajo...ali ti na homologaciji pogleda v izpušni lonec če so db killerji notri?? ker imam vse poštimano razen db killerjev nimam...

hvala!

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah še najbolj se nagibam k akrapotu zaradi izgleda.

A to ti pa ni lep izgled?

10020668.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav....

nekaj me zanima..ko greš drug izpušni lonec-slip on homologirat...če številke in pa podatki vsi štimajo...ali ti na homologaciji pogleda v izpušni lonec če so db killerji notri?? ker imam vse poštimano razen db killerjev nimam...

hvala!

lp!

dB killerji so glavna stvar za homologacijo poleg TUV certifikata :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da kaj v tem stilu dobit tudi za suzuki gsxr 600 k1 kot ima shark90?

Popravljeno . Popravil Dejanx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dB killerji so glavna stvar za homologacijo poleg TUV certifikata :fredy:

se pravi noter morajo bit...merijo pa ne glasnosti na homologaciji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kak link od strani kjer bi dobil certifikat (tist kar potrebuješ za homologacijo) za aftermarket izpuh GSXR 1100 katerekoli znamke. Oz. kje bi to zadevo lahko dobil.

Kolikor sem slišal so take stvari na netu??

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kak link od strani kjer bi dobil certifikat (tist kar potrebuješ za homologacijo) za aftermarket izpuh GSXR 1100 katerekoli znamke. Oz. kje bi to zadevo lahko dobil.

Kolikor sem slišal so take stvari na netu??

Hvala

Ahmm..same papirje ni tezko dobiti oz. "narediti". Večji problem ti bodo predstavljale homolgacijske številke, ki morajo boti vtisnjene na samem izpuhu. Brez tega ti papirji ne bodo dost pomagal

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se pa dobi te papirje? Aja pa dobr da si me spomnu-poleg papirjev bi rabu tud kako slikico (shemo) cifer-kako zgleda stv.ar na izpuhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da kaj v tem stilu dobit tudi za suzuki gsxr 600 k1 kot ima shark90?

Nobenega problema . Kar kontaktiraj me , Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Konec sezone sem kupil rabljen izpuh za FZ6 (MIVV SPORTLINE OVAL INOX), a ne vem koliko je imel že narejenih kilometrov (izpuh).

Skratka, izpuh se mi zdi preglasen oz. ima premalo globok zvok (v primerjavi z akrapoičem), oz. na trenutke ima tak kovinski zvok, zato sem posumil, da je morda potreben menjave volne.

Kje v okolici Slovenskih Konjic je kdo ali pa se kdo poklicno ukvarja s tem, ki bi bil pripravljen pogledati, če je izpuh sploh potreben menjave volne in če je menjava potreba, bi seveda tudi zamenjal volno. Volna pa mora biti kvalitetna, ker bi rad imel potem mir z izpuhom?

Koliko približno lahko računam, da bi me finančno stala menjava volne v izpuhu (fz6 iuma dva izpuha pod sedežem)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolno dobiš v Louisu, za dva izpuha približno 20 eur kolker se spomnim. Če je izpuh zanetan jo pa pomoje lahko zamenjaš sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urejeno, sem bil pri mojstru v Štorah.

Volna je še popolnoma OK in izpuh je baje zelo kvalitetno narejen, ima pa izpuh pač bolj rezek zvok in ne toliko globok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urejeno, sem bil pri mojstru v Štorah.

Volna je še popolnoma OK in izpuh je baje zelo kvalitetno narejen, ima pa izpuh pač bolj rezek zvok in ne toliko globok.

Na FZ6 sta akrapoviča brez vložkov nenormalno glasna, vsaj zame. Sem se vozil za enim FZ6, ene 20 minut je še šlo, potem pa začne glava bolet. Se dobesedno dere.

Meni se je tudi zdelo da je volna zanič. Z menjavo volne sem dobil malo globji zvok, samo še vseeno ne bobni kot bi si želel. Zvok je že glasen, samo ko se peljem na motorju se mi zdi kot da nekaj manjka, če ga pa poslušam od daleč, da vozi nekdo drug, mi je pa ok. Če dam pa čepke v ušesa je pa sprejemljivo. Manjka kubikov za pravo štimo :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Če bi bila država pametna bi dala subvencijo za Akrapoviča (lahko vsaj neke bone v mercatorju podarila, če ga kupiš:) ) in tako pomagala nekomu ki je uspel iz nič. Naša ljuba država pa tolče po žepu nas, ki nimamo enega kosa pleha v cevi in pa Akrapoviča ker je uspešen (beri visoki prispevki na dobiček, davki pri plačaha itd.), pa kako naj v državi nekaj funkcionira????

Akrapovič je zagrozil, da bo odšel v tujino in mu dam za prav....

Imam vse original na motorju, če bi bili naši modri organi (tudi država) bolj pri sebi bi ziher imel akrapoviča (seveda slip on) in bi bil zadovoljen glede izgleda in glasa, skratka vsi bi bili zadovoljini :)

Še ena anekdota:

Lastna izkušnja: Modri organ me je hotel dati na tehničnega zaradi stabiliziatorja, pač je bil tak rdeč pa original CSC :). Sem mu lepo razložu da je to zaradi moje varnosti (pač če država ne naredi za stanje cest) in ni to nek čip tuning motorja :))))

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!