Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Bom kr tle uprasu. a mogoče kdo ve kva je to za en auspuh? nimam nobenih papirjov pa tega, gor pa tut nč ne piše (alpa sm slep) razn 17g2 e4 štempl je na zgornmu roru na spodnmu pa c4. 

rabu bi nek ene papirje staknt da grem homologirat en dan, zej tle pr ns je treba itak vse homologirat tut ce ma e4 certifikat ce se ne motm.

 

 

 

dsc0102.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kr tle uprasu. a mogoče kdo ve kva je to za en auspuh? nimam nobenih papirjov pa tega, gor pa tut nč ne piše (alpa sm slep) razn 17g2 e4 štempl je na zgornmu roru na spodnmu pa c4. 

rabu bi nek ene papirje staknt da grem homologirat en dan, zej tle pr ns je treba itak vse homologirat tut ce ma e4 certifikat ce se ne motm.

 

 

 

dsc0102.jpg

Tole neboš nikjer čez homologacijo spravil, jaz bi kje na E-beyu našel original Viragotove izpuhe in še glas je vredu !

Sicer pa eni s temi čoperji tako nagravžno ropotajo,da ni za nikamor ! glas spominja na bivše Aran motorje,ki so jih uporabljali za razna dela npr.;mlatilnice, žage,pajtlne,slamoreznice,vitle, itd. ! !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če je motor star mislim da do enega 96 leta ni blo homologacij in ne rabiš če je pa novejši bi ga mogel dobiti zraven motorja ;)


Se pa da zaprositi za duplikat če si ga izgubil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. 

 

Zanima me katere papirje rabim za homologacijo Akrapović izpuha?? Motor nima drugih predelav.

 

LP Blaž

Če to sprašuješ za tomosa ne boš homologiru po legalnem načinu. Je mel kolega tak problem par let nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, klical na saplex (generalni uvoznik za to zanmko, vendar danes ne uvažajo več motorjev). Gospa rekla, da po trr pošljem nakazilo 25€, po mailu pa samo prošnjo za duplikat in kopijo prometne. Vesel, ker ni astronomska cena, pa še mirno se bom lahko od sedaj naprej vozil po cestah :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo družba

 

Sem prebral kar nekaj strani sam nisem našel odgovora kaj je to, oziroma kje dobiš potrdilo o strokovni vgradnji izpuhov.

Rore bi sam zamenjal sam baje ta papir nucaš za homologacijo...je to res...vsi to zahtevajo...

 

hval za odgovor, če kdo ve seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na servisu dobiš

rajš nesi tam rore pa plačaš tistih 35 evrov kolker računajo za montažo in dobiš (kr če boš sam za potrdilo reku ponavadi ne šmirgajo pet posto)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo družba

 

Sem prebral kar nekaj strani sam nisem našel odgovora kaj je to, oziroma kje dobiš potrdilo o strokovni vgradnji izpuhov.

Rore bi sam zamenjal sam baje ta papir nucaš za homologacijo...je to res...vsi to zahtevajo...

 

hval za odgovor, če kdo ve seveda...

Jst sm rabu met potrdilo, ampak vsak drugi k ga vprašam ga ni rabil. Enako je z motosvetovci, eni smo ga rabil drugi ne. Zelo dobro mamo to pri nas urejeno :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz sem kupil motor z ze montiranimi Akrapovici in brez homologacije. In ce sem hotel registrirat, sem moral postimat papirje, sem iz interneta potegnil TUV papirje in sel na homologacijo, kjer so vse pregledal, poslikal in to je to. Nobenga potrdila o vgradnji, ker sem motor ze tak kupil....kje nej potlej jst papir o strokovni vgradnji dobim? Ga grem "pofejkat" ane.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja je taka.

 

Izpuh sem vedno sam gor dal, če nisem imel potrdila je vedno zadostovala knjižica, ki jo dobiš zraven, oz. certifikat s spletne strani in pa poslikal je motor z 16 koncev. Enkrat pa sem po naključju imel potrdilo o strokovni vgradnji + certifikat, pa so mi dejali da niti ne bi rabil vozit motorja. 

 

Tako da, moja izkušnja je taka...

 

Potrdilo o vgradnji + certifikat = homologirano

 

Certifikat + motor ( ki ga poslikajo) = homologirano ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda kdo ve kateri obrazec o strokovni vgradnji mi mora serviser izpolnit? predvidevam da tega zadnjega OBR RTI 795

 

ko sem nazadnje vpisoval avspuh ni bilo tak komplicirano.. :wacko: :glare:

 

http://www.rti.si/index.php?option=com_content&view=article&id=40&Itemid=54&lang=sl

 

tud mene zanima ker tud jaz nucam...

samo zdej ko gledam tale link je po moje pravilen obrazec 763....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem ga jaz homologiral (na LPPju) sem sprintal 795 in odnesel mehaniku. Zraven potrdila sem jim dal tudi kopijo računa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker mi ni dalo miru sem šel osebno preverit kako je s temi homoligacijami. Na Avtokrki so mi rekli, da rabiš potrdilo o vgradnji vendar ga v primeru, da si izpuh sam montiral tudi sam izpolneš. Razloženo mi je bilo tako, da v primeru npr. izpuh pade iz motorja so oni zavarovani, da ni njihova napaka temveč tistega, ki je izpuh vgradil. Cena je pa 35€. Pol smo še skočl do LPPja kjer so pa rekli, da če nimaš potrdila o vgradnji pride samo dražje 32€, namesto 19€ če imaš potrdilo.

Seveda pa pri obeh rabiš dokaz o lastništvu, certifikat in motor moraš fizično pokazat.

V naslednjih dneh imam plan izpuh homoligirat in bomo videli če je kej na tem. Bom pa šel na LPP (3€ so le 3€ :D).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima - ali rabis potrdilo o strokovni vgradnji ce zamenjas samo koncni del auspuha (slip on)?!

Nekak razumem, da zamenjat ceu auspuh in da je tut vse pol nastavljeno je eno....drugo je pa odvit in privit 3 sraufe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima - ali rabis potrdilo o strokovni vgradnji ce zamenjas samo koncni del auspuha (slip on)?!

Nekak razumem, da zamenjat ceu auspuh in da je tut vse pol nastavljeno je eno....drugo je pa odvit in privit 3 sraufe...

Ne ne rabis potrdila, moras pa predloziti medaljo zlati soncek iz 3jega razreda osnovne sole, v kolikor je nimas vec moras kontaktirat vodstvo sole kako je s tem.

 

Eno uro pred tabo ti je nekdo, ki se je pozanimal tocno napisal kaj rabis in kaksne so cene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!