Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 43 minutami, Kugelschreiber pravi:

Tako me pa že dolgo ni ben užalu. A ti res delujem k SDSjevc, al kaj? :eek:

 

 

Mogoče pa kmet mislil,da si ponarejal izpuh z drugo nalepko...ker organ neki,dan napisal,da lepljenje nalepke na izpuh pomeni ponarejevanje...saj drugih zaščit ni oz niso pomembne za organ...

TAKO,DA SE ENKRAT!

DAJANJE NALEPK NA SVOJE REČI NI REKLAMA,PAČ PA PONAREJANJE!

p.s

kitajske nalepke na izpuhih pa strogo prepovedane saj smo v tej brali,da enmu država trdila da narocu ponaredek...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Tako me pa že dolgo ni ben užalu. A ti res delujem k SDSjevc, al kaj? :eek:

 

 

Sprosti se, sarkazem, cinizem na Boruttovo pisanje:)

P.S. Deluješ mi bolj LMŠ-jvc:naughty:

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

WTF?

mislu je, da si tak k Lepi MŠ ;)

če je vgrajen homologiran izpuh in potem je ta izpuh brez katalizatora in dušilca, ki ga je ob homologaciji imel, je ta izpuh, kljub številkam in vpisu v homologacijski kartonček, nehomologiran ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Dej ne laži spet!!! 

Kot veš sem kontaktiral lastnika da mi da originalne dokumente o izpuhu, jaz sem imel samo homologacijsko listino.

In ko je nekje nekdo prebral na ms , ker smo kar nekaj napisali o tej zadevi, se možak ni več javljal na foun in ti to veš, ker sva bila okrog tega problema na vezi.

Zato prst spet uoeri na sebe.

Primerjava je bila nalašč karikirana (tisto o tovornjaku) ker sem upal, da boš razumel, da nekdo , ki opravlja homologacije, mora tudi nekaj vedet!

Razlika med izpuhom Akrapovič za legalno uporabo in izpuhom za moto gp 2  je ogromna razlika , tako v videzu, kot glasnosti!

 

 

Kakšna laž? Ti sam nisi hotel, da se še karkoli ugotavlja v zvezi tvojega motorja. Niti nisi hotel, da se pri Akrapoviču preveri izpuh in dokumente. 

Pošten možakar je bil prejšnji lastnik, ker je izginil, ko si ga vprašal po izpuhu. 

Kako naj nekdo vse ve in še posebej o vsakem izpuhu posebej? Na mizo je dobil dokumente in naredil, kar je naredil. Je pa vprašanje, če je bil soudeležen. Me pa res zanima, kako nisi ti opazil razliko. Vsak dan si ga gledal in poslušal in nisi nič opazil. 

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Kakšna laž? Ti sam nisi hotel, da se še karkoli ugotavlja v zvezi tvojega motorja. Niti nisi hotel, da se pri Akrapoviču preveri izpuh in dokumente. 

Pošten možakar je bil prejšnji lastnik, ker je izginil, ko si ga vprašal po izpuhu. 

Kako naj nekdo vse ve in še posebej o vsakem izpuhu posebej? Na mizo je dobil dokumente in naredil, kar je naredil. Je pa vprašanje, če je bil soudeležen. Me pa res zanima, kako nisi ti opazil razliko. Vsak dan si ga gledal in poslušal in nisi nič opazil. 

 

Nisem opazil , ker nisem plačan za to , če pa bi bil,  bi sigurno vedel , da nekaj ne štima ! 

Še enkrat jaz ločujem v svojem poslu trifazni od enofaznega toka , tako pa bi moral nekaj vedeti tudi tisti , ki dela homologacije , ampak , če ti praviš , da mu ni treba vedet nič , res ne vem zakaj ga imajo sploh tam , da homologira neumnosti, težave bi imel pa jaz . 

Tipično za našo državo .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Nisem opazil , ker nisem plačan za to , če pa bi bil,  bi sigurno vedel , da nekaj ne štima ! 

Še enkrat jaz ločujem v svojem poslu trifazni od enofaznega toka , tako pa bi moral nekaj vedeti tudi tisti , ki dela homologacije , ampak , če ti praviš , da mu ni treba vedet nič , res ne vem zakaj ga imajo sploh tam , da homologira neumnosti, težave bi imel pa jaz . 

Tipično za našo državo .

Stric je dobil na mizo dokumente. Kako naj on iz dokumentov ugotovi, da nekaj ni ok, če pa v teh dokumentih piše, da je ta izpuh za ta motor? In ta stric ničesar ne homologira, ker je to obveznost proizvajalca. Stric samo vpiše na podlagi dokumentov oziroma vpiše homologirane dele. In, če se spomniš, je marsikdo napisal, da so vpis naredili brez ogleda motorja. Torej, kako naj ta stric ve, da nekaj ni ok, če pa dokumenti pravijo, da je vse v najlepšem redu? Je bil stric soudeležen? Mogoče, kajne. 

Če ti v svojem poslu ločuješ trifazni in enofazni tok in to primerjaš s stricem, potem si nekoliko zgrešil primerjavo. On ne izdeluje izpuhe, da bi z vtikanjem prstov v luknjo vedel, kakšno moč imajo. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Če ti ločuješ različne faze toka in to primerjaš s stricem, potem si nekoliko zgrešil primerjavo. On ne izdeluje izpuhe, da bi z vtikanjem prstov v luknjo vedel, kakšno moč imajo. 

Vav... @Kmet2 glede borutov post izdeluješ ti enofazno in trofazno elektriko?Si kaj cenejši kot ostali dobavitelji....nisem vezan na koga se lahko prestavim...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Borutt pravi:

Stric je dobil na mizo dokumente. Kako naj on iz dokumentov ugotovi, da nekaj ni ok, če pa v teh dokumentih piše, da je ta izpuh za ta motor? In ta stric ničesar ne homologira, ker je to obveznost proizvajalca. Stric samo vpiše na podlagi dokumentov oziroma vpiše homologirane dele. In, če se spomniš, je marsikdo napisal, da so vpis naredili brez ogleda motorja. Torej, kako naj ta stric ve, da nekaj ni ok, če pa dokumenti pravijo, da je vse v najlepšem redu? Je bil stric soudeležen? Mogoče, kajne. 

Če ti v svojem poslu ločuješ trifazni in enofazni tok in to primerjaš s stricem, potem si nekoliko zgrešil primerjavo. On ne izdeluje izpuhe, da bi z vtikanjem prstov v luknjo vedel, kakšno moč imajo. 

Stric bi moral nekaj vedeti o glasnosti izpuha ,se ti ne zdi ? 

To je zelo lahko preverit, odtipkaš akrapovič za diavel in dobiš vse na pogled ? 

Tam se vidi , da takšnega izpuha za takšen motor ne izdelujejo . 

Kdo je pa kje vmešan je pa tvoje delo ne moje . 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Kmet2 said:

Stric je dobil na mizo dokumente. Kako naj on iz dokumentov ugotovi, da nekaj ni ok, če pa v teh dokumentih piše, da je ta izpuh za ta motor?

Iz dokumentov? Med drugim, zahtevajo tehnično risbo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

Iz dokumentov? Med drugim, zahtevajo tehnično risbo. 

Ti to resno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Stric bi moral nekaj vedeti o glasnosti izpuha ,se ti ne zdi ? 

To je zelo lahko preverit, odtipkaš akrapovič za diavel in dobiš vse na pogled ? 

Tam se vidi , da takšnega izpuha za takšen motor ne izdelujejo . 

Kdo je pa kje vmešan je pa tvoje delo ne moje . 

 

Stric je dobil dokumente na mizo. In glasnosti ne meri ta stric. Ker so dokumenti pravili, da je vse ok. 

Zakaj bi nekaj iskal, če ima vse dokumente pred seboj? Uradne dokumente. 

Nič ni tvoje delo. Je pa tudi res, da nisi hotel, da raziščem zadevo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kugelschreiber pravi:

Homologiral sem kar nekaj izpuhov pa mi tega ni bilo treba nikoli dostavit poleg dokumentov . 

Je pa res da smo kot cigani , pri vsakem izvajalcu homologacij oz. vpisa je postopek malo drugačen . 

Nekje zahtevajo potrdilo o vgradnji , nekje tud trzne ne samo vpiše itd ........Mujo varianta ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Stric je dobil dokumente na mizo. In glasnosti ne meri ta stric. Ker so dokumenti pravili, da je vse ok. 

Zakaj bi nekaj iskal, če ima vse dokumente pred seboj? Uradne dokumente. 

Nič ni tvoje delo. Je pa tudi res, da nisi hotel, da raziščem zadevo. 

Vidim spet policijsko logiko zato lep dan naprej . 

Po diskusiji s tabo pridemo do sklepa , da je lahko zaposlen na pregledih , ne za okencom ,  NA PREGLEDIH , preden se vpiše v dokumente sprememba  čisti lolek , ki nima pojma o strojništvu in je lahko v bistvu tudi slaščičar ,saj mu ni potebno vedet nič , ker on gleda samo dokumente in ni vazno kaj mu pripelješ , lahko tudi izpuh od tovornjaka , glavno , da v dokumentih piše , da je ta izpuh za motorno kolo  .  (bo primerjava zdaj v redu ) izpuh je izpuh ?

Tako nekako nam ti predstavljaš funkcioniranje sistema , bravo za tebe in bravo za to državo , res smo carji !

 Ti prijavljaj koga hočeš , jaz tožil nikoli nisem in nikoli ne bom , to je bolj vaša domena . 

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Kmet2 pravi:

Vidim spet policijsko logiko zato lep dan naprej . 

Po diskusiji s tabo pridemo do sklepa , da je lahko zaposlen na pregledih , ne za okencom ,  NA PREGLEDIH , preden se vpiše v dokumente sprememba  čisti lolek , ki nima pojma o strojništvu in je lahko v bistvu tudi slaščičar ,saj mu ni potebno vedet nič , ker on gleda samo dokumente in ni vazno kaj mu pripelješ , lahko tudi izpuh od tovornjaka , glavno , da v dokumentih piše , da je ta izpuh za motorno kolo  .  (bo primerjava zdaj v redu ) izpuh je izpuh ?

Tako nekako nam ti predstavljaš funkcioniranje sistema , bravo za tebe in bravo za to državo , res smo carji !

 Ti prijavljaj koga hočeš , jaz tožil nikoli nisem in nikoli ne bom , to je bolj vaša domena . 

 

Kaj tebi ni jasno? In še stotič; dokumenti so bili za izpuh in dokumenti so bili za motor. In vse skupaj se je ujemalo. Ker se ni povsod opravljal pregled, se je tukaj naredil vpis na podlagi dokumentov. In kaj bi pri pregledu lahko videl? Vse isto, kot na dokumentih. Ker so se številke na izpuhu ujemale z dokumentom. Ti je sedaj bolj jasno? 

Tako ti predstavljaš oziroma si ti predstavljaš nekaj, čeprav sem ti že stokrat napisal, kako postopek poteka oziroma kakšne možnosti so. Poleg tega so tudi drugi napisali, kako je potekal vpis pri njih. Ampak ne, ti samo svoje trdiš in trdiš. Bravo zate. 

Glede prijavljanja je pa tako, da ti vedno in povsod vlečeš ta motor in ta izpuh na plano. Torej tožariš. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Homologiral sem kar nekaj izpuhov pa mi tega ni bilo treba nikoli dostavit poleg dokumentov . 

Je pa res da smo kot cigani , pri vsakem izvajalcu homologacij oz. vpisa je postopek malo drugačen . 

Nekje zahtevajo potrdilo o vgradnji , nekje tud trzne ne samo vpiše itd ........Mujo varianta ......

Mord je za plebejske znamke drugace, kot za bavarce in holcarje? Bmw in ktm imata drugacne dogovore z Akrapovicem. Drugo pa je, da so v Postojni birokrati res mocni. Bol papezevski od papeza. 

Sicer, ni cist tako. Je podobno. Nimajo termusa kave, majo pa redne sestanke, pri avtomatu ? Tezko priznajo poraz. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

Mord je za plebejske znamke drugace, kot za bavarce in holcarje? Bmw in ktm imata drugacne dogovore z Akrapovicem. Drugo pa je, da so v Postojni birokrati res mocni. Bol papezevski od papeza. 

Sicer, ni cist tako. Je podobno. Nimajo termusa kave, majo pa redne sestanke, pri avtomatu ? Tezko priznajo poraz. 

 

Glede postojnskih birokratov kar napiši, kako so bolj papeški. Ker, da so bolj papeški, ne pove ničesar. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Borutt said:

Glede postojnskih birokratov kar napiši, kako so bolj papeški. Ker, da so bolj papeški, ne pove ničesar. 

 

Paaaaaa na enem izletu, je  kolovodja po avtocesti vozil 110 namest 130. Birokrat po srcu in dusi, tud u civilu, ali na internetu.  ;) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Paaaaaa na enem izletu, je  kolovodja po avtocesti vozil 110 namest 130. Birokrat po srcu in dusi, tud u civilu, ali na internetu.  ;) 

 

 

Ne pozabi napisati, da je skozi naselje peljal 50 km/h. Vsaj to ima lahko v plus. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Ne pozabi napisati, da je skozi naselje peljal 50 km/h. Vsaj to ima lahko v plus. 

50 na vsak kolo?  :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Borutt said:

Ne pozabi napisati, da je skozi naselje peljal 50 km/h. Vsaj to ima lahko v plus. 

Kako pa drugace. Cim se nek nardi ok, je treba to hvalt do nezavesti...... drgac pa...

Mors vedet, de se je vse to zgodilo strasno pasivnemu, neaktivnemu cloveku, ki se vec al manj ukvarja sam s sabo. Kaj vse slisim od aktivnih, od organizatorjev prireditev, sportnih drustev in klubov...ce delim s 3, me se zmer zaboli glava. 

 

Birokrat je stal ob avtu, in cakal, da se iztece parkirni listek, zacolal 1min po izteku

Birokratka za priglasitev prireditve, ni prebrala celega predpisa, in je zahtevala skoraj stalno pripravljenost resevalnega helikopterja. V nadaljevanju predpisa, je navedenih 10-20 izjem...ampak gospa ni prsla do njih, in je zahtevala VSE. 

Pa birokrat na tehnicnih ni hotel homologirat uvozenga motorja z LEGALNIMI avspuhi vred, ampak najprej motor, dodatno se avspuhe. 

Birokrat na obcini ni dal dozvole za delno zaporo trzaske, ce zapore ne izvede ta pa ta izvajalec....

 

jp. Vojtila na letaliscu ni bil pol kurca papeski.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Birokrat je stal ob avtu, in cakal, da se iztece parkirni listek, zacolal 1min po izteku

Birokratka za priglasitev prireditve, ni prebrala celega predpisa, in je zahtevala skoraj stalno pripravljenost resevalnega helikopterja. V nadaljevanju predpisa, je navedenih 10-20 izjem...ampak gospa ni prsla do njih, in je zahtevala VSE. 

Pa birokrat na tehnicnih ni hotel homologirat uvozenga motorja z LEGALNIMI avspuhi vred, ampak najprej motor, dodatno se avspuhe. 

Tole je mešanica birokratske hudobije in idiotizma. Plus precej nesposobnosti pri birokratki. Kjer se zaradi strahu da ne bi bilo kaj narobe, zahteva dosti preveč dosledno sledenje zakonodaji. Brez ozira na situacijo na terenu.

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

Birokrat na obcini ni dal dozvole za delno zaporo trzaske, ce zapore ne izvede ta pa ta izvajalec.... 

Tole je pa definicija korupcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Kaj tebi ni jasno? In še stotič; dokumenti so bili za izpuh in dokumenti so bili za motor. In vse skupaj se je ujemalo. Ker se ni povsod opravljal pregled, se je tukaj naredil vpis na podlagi dokumentov. In kaj bi pri pregledu lahko videl? Vse isto, kot na dokumentih. Ker so se številke na izpuhu ujemale z dokumentom. Ti je sedaj bolj jasno? 

Tako ti predstavljaš oziroma si ti predstavljaš nekaj, čeprav sem ti že stokrat napisal, kako postopek poteka oziroma kakšne možnosti so. Poleg tega so tudi drugi napisali, kako je potekal vpis pri njih. Ampak ne, ti samo svoje trdiš in trdiš. Bravo zate. 

Glede prijavljanja je pa tako, da ti vedno in povsod vlečeš ta motor in ta izpuh na plano. Torej tožariš. 

 

 

Hehe ne nabijej, kdo je koga cukal za rokav , pošlji mi sliko izpuha, homologacijo, ne laži.

In ni se in nikoli se samo vpiše ampak se naredi tudi pregled, poslika in če to opravljaš moraš vrjetno tudi nekaj vedet o tem poslu, ki ga opravljaš.

In kaj se ti sploh oglašaš, si preglednik na homologacijah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!