Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 22 minutami, Kugelschreiber pravi:

Kako pa drugace. Cim se nek nardi ok, je treba to hvalt do nezavesti...... drgac pa...

Mors vedet, de se je vse to zgodilo strasno pasivnemu, neaktivnemu cloveku, ki se vec al manj ukvarja sam s sabo. Kaj vse slisim od aktivnih, od organizatorjev prireditev, sportnih drustev in klubov...ce delim s 3, me se zmer zaboli glava. 

 

Birokrat je stal ob avtu, in cakal, da se iztece parkirni listek, zacolal 1min po izteku

Birokratka za priglasitev prireditve, ni prebrala celega predpisa, in je zahtevala skoraj stalno pripravljenost resevalnega helikopterja. V nadaljevanju predpisa, je navedenih 10-20 izjem...ampak gospa ni prsla do njih, in je zahtevala VSE. 

Pa birokrat na tehnicnih ni hotel homologirat uvozenga motorja z LEGALNIMI avspuhi vred, ampak najprej motor, dodatno se avspuhe. 

Birokrat na obcini ni dal dozvole za delno zaporo trzaske, ce zapore ne izvede ta pa ta izvajalec....

 

jp. Vojtila na letaliscu ni bil pol kurca papeski.....

Ker je takšna tema; ti je birokrat na tehničnem razložil, zakaj je tako? Ti je obrazložil postopek? 

Ostalo ne bi komentiral, ker je vse res in, ker je pred kratkim inšpektor za promet na tej upravi zahteval dovoljenje za javno prireditev, ker so hotele učiteljice peljati šolarje kolesarje po kolesarski stezi po Postojni in so želele policijsko spremstvo z motorji. Verjetno si jih videl lani in predlani v Postojni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

Hehe ne nabijej, kdo je koga cukal za rokav , pošlji mi sliko izpuha, homologacijo, ne laži.

In ni se in nikoli se samo vpiše ampak se naredi tudi pregled, poslika in če to opravljaš moraš vrjetno tudi nekaj vedet o tem poslu, ki ga opravljaš.

In kaj se ti sploh oglašaš, si preglednik na homologacijah?

O kakšni laži spet bluziš? 

Ti res ni jasno, da jih je veliko opisalo vpis, kateri ni zahteval pregleda vozila in drugega dela. Si razumel? Niso opravili pregleda. Preberi si. Niso opravili pregleda. Še enkrat; preberi si izkušnje članov MS. Ni bilo pregleda. Bo šlo? 

Do sedaj so te že “skužili” in vedo, da obvladaš zavajanje in bluzenje. V tej temi si se spet izkazal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, jskrablin pravi:

Tole je mešanica birokratske hudobije in idiotizma.

se strinjam .. ampak včasih je potrebno nižjega birokrata razumet, da dela po neumnih predpisih, kajti, če se slučajno kaj zalomi, ga malo višji birokrati zjebejo, ker ni delal po birokratskih predpisih, zaradi tega, da so oni očiščeno očiščeni pred predpisi, nižji biroktek pa zgubi ali je sankcioniraš na še tako slabo plačanem birokratsko birokratskem delovnem mestu brez možnosti spreminjanja alo poenostavljanja birokratsko birokratskih predpisanih predpisov :huh:

p.s.

to sem preprosto poskušal napisati s črkami

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

O kakšni laži spet bluziš? 

Ti res ni jasno, da jih je veliko opisalo vpis, kateri ni zahteval pregleda vozila in drugega dela. Si razumel? Niso opravili pregleda. Preberi si. Niso opravili pregleda. Še enkrat; preberi si izkušnje članov MS. Ni bilo pregleda. Bo šlo? 

Do sedaj so te že “skužili” in vedo, da obvladaš zavajanje in bluzenje. V tej temi si se spet izkazal. 

Ti se vedno izkažeš ko gre za zavajanje in bluzenje , celo lagat si začel .

Ti res ni jasno da to ni po pravilih in mora biti ob vpisu spremembe tudi pregled kaj se vpisuje ,ti res ni jasno , ti res ni jasno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Ti se vedno izkažeš ko gre za zavajanje in bluzenje , celo lagat si začel .

Ti res ni jasno da to ni po pravilih in mora biti ob vpisu spremembe tudi pregled kaj se vpisuje ,ti res ni jasno , ti res ni jasno ?

Osebno veliko homologiral...brez da slikali NOT GO... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Osebno veliko homologiral...brez da slikali NOT GO... 

Izgleda da yess GO .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Izgleda da yess GO .

V KP ni šlo in v KK na avtokrka tudi ne..Za vsako le pogled,slika,adijo...

Razne prevare bi sle verjetno skozi...a pogled cifer na izpuho in slika nujno za vsako...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Ti se vedno izkažeš ko gre za zavajanje in bluzenje , celo lagat si začel .

Ti res ni jasno da to ni po pravilih in mora biti ob vpisu spremembe tudi pregled kaj se vpisuje ,ti res ni jasno , ti res ni jasno ?

Lažeš sam. So že ugotovili. Za ostalo že vedo. 

Tebi ni jasno, da so tukaj opisovali postopek vpisa, kateri ni vseboval pregleda. In ti sploh ne poznaš predpise, pa jih sedaj nekaj omenjaš. Poleg tega bodo takoj birokrati zagamani, ker bodo opravili pregled in poslikali vse skupaj. Kaj sploh hočeš in, kaj bi sploh rad? Ne odgovarjaj, vem; serješ po vseh in po vsem. To počneš in to hočeš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

. Poleg tega bodo takoj birokrati zagamani, ker bodo opravili pregled in poslikali vse skupaj. Kaj sploh hočeš in, kaj bi sploh rad? Ne odgovarjaj, vem; serješ po vseh in po vsem. To počneš in to hočeš. 

Men ni sla kdaj kaj slikat una na salterju ampak un ko tehnicne in homologacije dela....Birokratinja me le z lepim izgledom in prijaznostjo orubila za dinarčke v zameno za list papirja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Borutt pravi:

Lažeš sam. So že ugotovili. Za ostalo že vedo. 

Tebi ni jasno, da so tukaj opisovali postopek vpisa, kateri ni vseboval pregleda. In ti sploh ne poznaš predpise, pa jih sedaj nekaj omenjaš. Poleg tega bodo takoj birokrati zagamani, ker bodo opravili pregled in poslikali vse skupaj. Kaj sploh hočeš in, kaj bi sploh rad? Ne odgovarjaj, vem; serješ po vseh in po vsem. To počneš in to hočeš. 

So že ugotovili , že vedo ......kaj rabiš publiko , koga vmešavaš v diskusijo , ne bit otroček . 

V pravilih piše , da se lahko vpiše sprememba na motorju brez pregleda namontiranega dela , ki ni original ?

Jaz ne bi nič rad .....no da se naučiš brat , to bi bilo lepo , ne da bereš samo sebe . 

A ti delaš na homologacijah , če ne bodi tiho , ker nimaš pojma o njihovem delu ......sej veš anede , tvoji odgovori .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avto registrirat ... in motor potrebuješ samo račun, homologacijo in zavarovanje in dobiš prometno ... nuben ga ne pogleda :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

Za avto registrirat ... in motor potrebuješ samo račun, homologacijo in zavarovanje in dobiš prometno ... nuben ga ne pogleda :huh:

 

Ker ga pri homologaciji...

Popolnoma vsak uvozen motor,ki je homologiran v SLO je slikan motor in številke na geštelu...

Za rabljenga to trdim z 100% gotovostjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Ker ga pri homologaciji...

homologacijo izda uvoznik ... ?

za novega trdim zagotovo ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa sej to je problem...

...birokracija je  sama sebi namen, kar je lepo povedal @Kmet2 ..in že prej semizdi tudi @Borutt ...ko na homologaciji samo vpišejo podatke od drugega v neki papir...in s tem prelagajo odgovornost na tistega prejšnjega...(v naši "aferi auspuh"). To je samo kraja denarja in nič drugega.

..en instrument za merjenje jakosti hrupa košta recimo1000eur...in bi ga moral homologacijski urad tudi imeti in uporabljati...da izda homologacijski karton kot je treba...s končnim preskusom jakosti hrupa...preveriti kvaliteto vgradnje ...itd.

...prepisat podatke in preložiti odgovornost na drugega in za vse to fino zaračunati zna verjetno vsak...najbolje pa to obvladajo v parlamentu...

...govorim samo za izpuhe...kje drugje je verjetno bolj komplicirano...recimo pri prikolicah..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Kmet2 pravi:

So že ugotovili , že vedo ......kaj rabiš publiko , koga vmešavaš v diskusijo , ne bit otroček . 

V pravilih piše , da se lahko vpiše sprememba na motorju brez pregleda namontiranega dela , ki ni original ?

Jaz ne bi nič rad .....no da se naučiš brat , to bi bilo lepo , ne da bereš samo sebe . 

A ti delaš na homologacijah , če ne bodi tiho , ker nimaš pojma o njihovem delu ......sej veš anede , tvoji odgovori .

Publika naju vedno željno pričakuje. V katero temo greva sedaj? 

Pravila so in bodo. Kljub temu se počne marsikaj. Tvoj motor oziroma izpuh je dokaz. Poleg tega sem že napisal, kakšne stvari se dogajajo; motor registriran na prometno drugega, avto registriran na drugo prometno in komplet predelan, da ustrezajo številke, ..., avto, ki je bil registriran in sploh ni bil avto iz dokumentov, ... Vse uradno. In v nobenem primeru ni bil nihče kriv oziroma ni to nikogar zanimalo. Ne delam na homologacijah, pa sem vseeno vse to in še marsikaj ugotovil in dokazal. Samo se potem višje ustavi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

Za avto registrirat ... in motor potrebuješ samo račun, homologacijo in zavarovanje in dobiš prometno ... nuben ga ne pogleda :huh:

 

A potrebuješ samo račun, ko na avtu zamenjaš izpuh z športnim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Publika naju vedno željno pričakuje. V katero temo greva sedaj? 

Pravila so in bodo. Kljub temu se počne marsikaj. Tvoj motor oziroma izpuh je dokaz. Poleg tega sem že napisal, kakšne stvari se dogajajo; motor registriran na prometno drugega, avto registriran na drugo prometno in komplet predelan, da ustrezajo številke, ..., avto, ki je bil registriran in sploh ni bil avto iz dokumentov, ... Vse uradno. In v nobenem primeru ni bil nihče kriv oziroma ni to nikogar zanimalo. Ne delam na homologacijah, pa sem vseeno vse to in še marsikaj ugotovil in dokazal. Samo se potem višje ustavi. 

No to je odgovor. 

Še vedno pa mi nisi odgovoril ali na homologacijah velja predpis, da treba aftermarket v našem primeru izpuh , tudi pogledat, pregledat ali je dovolj brez vsega samo na podlagi papirja vpisat spremembo.

Pa govorim o rabljeni zadevi , da se ne bo spet kaka mš mešala, kot vegeta povsod:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

A potrebuješ samo račun, ko na avtu zamenjaš izpuh z športnim?

pojma nimam .. jaz sem ponavadi auspuhe na motorjih že homologirane kupu, še predno sem odpelju motor...

kako so mi v Elisi naredili ne vem, vem pa ... da so na tačrni 10-ki zahtevali papirje ra ročke ... tuf certifikat in so ga seveda dobili, saj je prišel z ročkami :D

kokr je meni znano, se ga mora tja peljati in slikati, da se dokaže, da je bil tam ... kako je pa zadnjih par let, pa ne vem

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

A potrebuješ samo račun, ko na avtu zamenjaš izpuh z športnim?

računa ne rabiš

rabiš pa certifikat in potrdilo o strokovni vgradnji

s certikifatom so ponavadi še skica in navodila za montažo

pa eur da ti vpišejo spremembo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

:D kokr je meni znano, se ga mora tja peljati in slikati, da se dokaže, da je bil tam ... kako je pa zadnjih par let, pa ne vem

Pol ti ne kupujes novih motorjev pac pa ze vozene....placujes pa nove...cudna mš si mi ti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 2. 2019 ob 11:06, b-sprint pravi:

Pozdravljeni

Kupil sem BMW r1200gsa 2008. Namontiran ima slip on Remus Powercone, ki pa ni vpisan v kartonček. Kako lahko uredim papirje? Izpušni lonec ima vgravirane oznake

PC 1

e4 2187 9

 

Hvala.lp

Danes uspešno homologiral izpuh! ?

Hvala vsem.. pa malo manj kreganja in več km vam želim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, b-sprint pravi:

Danes uspešno homologiral izpuh! ?

Hvala vsem.. pa malo manj kreganja in več km vam želim.

nisi ga homologiral (to je naredil že proizvajalec)  :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, b-sprint pravi:

Danes uspešno homologiral izpuh! ?

Hvala vsem.. pa malo manj kreganja in več km vam želim.

No...so slikali motor?

Čestitke...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!