Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

pred 3 minutami, b-sprint pravi:

Haha.. vpisal.. itak :)

 

slikali iz vseh zornih kotov.

To trdimo boruttu,ker za vsako slikajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 2. 2019 ob 16:04, Kmet2 pravi:

No to je odgovor. 

Še vedno pa mi nisi odgovoril ali na homologacijah velja predpis, da treba aftermarket v našem primeru izpuh , tudi pogledat, pregledat ali je dovolj brez vsega samo na podlagi papirja vpisat spremembo.

Pa govorim o rabljeni zadevi , da se ne bo spet kaka mš mešala, kot vegeta povsod:naughty:

Samo zate sem se še enkrat pozanimal, kako je s to zadevo. Odgovor sledi po oglasih. 

Postopek evidentiranja spremembe zahteva dokumente brez, pazljivo še enkrat, brez ogleda vozila. 

Danes vegeta nič. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

Pol ti ne kupujes novih motorjev pac pa ze vozene....placujes pa nove...cudna mš si mi ti....

če bi pogruntu, kaj si hotel povedat in kaj si sploh mislil, bi ti še poskušal odgovoriti, tko pa ne morem .. ko primejo pomirjevala, lepo počasi napiši še enkrat ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

če bi pogruntu, kaj si hotel povedat in kaj si sploh mislil, bi ti še poskušal odgovoriti, tko pa ne morem .. ko primejo pomirjevala, lepo počasi napiši še enkrat ;)

 

Imajo motorji ob prevzemu 0 km na števcu ali ne?

Nikoli kupo novga mopeda ali avta.....če bi,bi zahteval 0 prevozenih....za VW vem,da gre za sigurno to dobit le pri njih...ti ga dvigalo dostavi...je posnetek na youtube...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Imajo motorji ob prevzemu 0 km na števcu ali ne?

Nikoli kupo novga mopeda ali avta.....če bi,bi zahteval 0 prevozenih....za VW vem,da gre za sigurno to dobit le pri njih...ti ga dvigalo dostavi...je posnetek na youtube...

Vsi moji novi motorji so imeli 0 km .. ker so prišli v škatlah in pred mano odprti ... zamenjava vseh delov, ki sem si jih zmislil, se opravi v pooblaščeni KWAK mehanični delavnici... motor se naloži v kombi in se ga odpelje na homologacijski pregled in vpiše vse kar je potrebno... nato s homologacijskim kartončkom, računom in zavarovanjem vzdignem registrko tablico (nataknem staro, ker je moja last) ... predno odpeljem motor, ga Tomaž odpelje en majčken krogec ... cca 1 km, da preveri vse vitalne dele, tako kot to stori po vsakem servisu .. ne vem kako je drugje, ampak meni v Elisi vse potrebno uredijo tako kot je potrebno.

Počas sem pisal .. si razumel ;)

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

Vsi moji novi motorji so imeli 0 km .. ker so prišli v škatlah in pred mano odprti ... zamenjava vseh delov, ki sem si jih zmislil, se opravi v pooblaščeni KWAK mehanični delavnici... motor se naloži v kombi in se ga odpelje na homologacijski pregled in vpiše vse kar je potrebno... nato s homologacijskim kartončkom, računom in zavarovanjem vzdignem registrko tablico (nataknem staro, ker je moja last) ... predno odpeljem motor, ga Tomaž odpelje en majčken krogec ... cca 1 km, da preveri vse vitalne dele, tako kot to stori po vsakem servisu .. ne vem kako je drugje, ampak meni v Elisi vse potrebno uredijo tako kot je potrebno.

Počas sem pisal .. si razumel ;)

Hvala....vidiš tak bi jz hotu...da kdaj kupim nov mopi...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, b-sprint said:

Danes uspešno homologiral izpuh! ?

Hvala vsem.. pa malo manj kreganja in več km vam želim.

Čestitam, očitno birokrtat nima pojma kaj počne, oziroma ne loči  med k1200 r/s in r1200gs, ali je kaj drugega po sredi .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, maus pravi:

....predno odpeljem motor, ga Tomaž odpelje en majčken krogec ... cca 1 km, da preveri vse vitalne dele, tako kot to stori po vsakem servisu ..

...ha...sm vedu....da je tvoji kwaki en drug junfr sneu....

...vedu sm....vedu sm...  :panic:

...hahaha....hahaha...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, maus said:

Vsi moji novi motorji so imeli 0 km .. ker so prišli v škatlah in pred mano odprti ... zamenjava vseh delov, ki sem si jih zmislil, se opravi v pooblaščeni KWAK mehanični delavnici... motor se naloži v kombi in se ga odpelje na homologacijski pregled in vpiše vse kar je potrebno..

Da so pršli v škatli in da so jo odpiral pred tabo verjamem, da pa je bil števec na 0 km, pa žal ne .....kakor je meni poznano vsak motor v fabrk mal laufajo, da prekontrolirajo, če vse štima ..... tudi števc .....prekontrolirajo i zraven ene take male štampilke štampilkajo ...

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Lipstick pravi:

Da so pršli v škatli in da so jo odpiral pred tabo verjamem, da pa je bil števec na 0 km, pa žal ne .....kakor je meni poznano vsak motor v fabrk mal laufajo, da prekontrolirajo, če vse štima ..... tudi števc .....prekontrolirajo i zraven ene take male štampilke štampilkajo ...

verjameš ali ne .. meni je vseeno .. moji so imeli vsi 0 ... vem da jih laufajo tudi na ponku laufajo .. preden jih pripravijo za na pot, resetirajo števce ;)

meni se ne reče da lažem, ker sem videl z lastnimi očmi ;)

če ti ne verjameš, a to pomeni da jaz lažem ? :huh:

pred 20 minutami, Zivnorc pravi:

...ha...sm vedu....da je tvoji kwaki en drug junfr sneu....

...vedu sm....vedu sm...  :panic:

...hahaha....hahaha...

po pravici povedano, ga prvih nekaj metrov iz delavnice sam zapeljem :jezik:

tudi prvi štart je moj ;)

image.thumb.jpeg.c1f34bb91a35c43e12c8de4286043457.jpeg

prvih 5-10 metrov

image.thumb.jpeg.bc3859288339dcf2456e09e73c0f82ae.jpeg

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

Jez pa ne verjamem, de nimas nit ene fotke stevca z 000000!? 

veš da sem iskal .. ampak nimam ;)

tole mam
image.thumb.jpeg.9975fc174dbde0d49f99baa4f7777146.jpeg

pa tole .. ta pnevmatika ni naredila niti 10 metrov .. edino če so mel u tovarni Mitaske in se gonil okol in preden zapakirajo zamenjajo pnevmatike :P

image.thumb.jpeg.240d935b451952fadbc9fbd07c492a10.jpeg

p.s.

ne rečem, če ga kupiš v štacuni, da ima kakšn km ali dva ;) .. ker ga sestavijo in preizkusijo ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, maus said:

veš da sem iskal .. ampak nimam ;)

tole mam
image.thumb.jpeg.9975fc174dbde0d49f99baa4f7777146.jpeg

pa tole .. ta pnevmatika ni naredila niti 10 metrov .. edino če so mel u tovarni Mitaske in se gonil okol in preden zapakirajo zamenjajo pnevmatike :P

image.thumb.jpeg.240d935b451952fadbc9fbd07c492a10.jpeg

p.s.

ne rečem, če ga kupiš v štacuni, da ima kakšn km ali dva ;) .. ker ga sestavijo in preizkusijo ;)

 

Ja to je pa nerodno, de nis kluca obrnu....

 

Aaaaaaa...Markezinke :cry: nit u nocni mori se jim ni sanjalo, de bodo po vukojebinah trogale kufre in torbe.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, sesir pravi:

@maus pri teh tvojih fintah,sem mogu pocakat,da pomirjevalo prime,da razlozis...WTF

sj sm ti razložu .. raje enkrat v živo, pa da ti dam za probat tale moja jajca, da strokovno oceniš, če je vse homologirano kot mora biti ;)

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ja to je pa nerodno, de nis kluca obrnu....

 

Aaaaaaa...Markezinke :cry: nit u nocni mori se jim ni sanjalo, de bodo po vukojebinah trogale kufre in torbe.....

sj sm ga ... sam sliku nism :jezik:

trgale so se druge gume .. tele so trajale kakšne dva meseca .. pol pa valda taprave gume gor ... CSA3 (Conti valda) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

sj sm ti razložu .. raje enkrat v živo,

pa da ti dam za probat tale moja jajca, da strokovno oceniš, če je vse homologirano kot mora biti ;)

sj sm ga ... sam sliku nism :jezik:

 

Ce se ninje ne pripeljes pokazat in na kavo,ko drviš mimo...

Probale bi oči,drugače peljat nisem hotu niti prijateljeve rsv4 aprc...po omejitvah mi brez veze (imam raje spomine)za normalno voznjo pa nisem vec sposoben,ce bi smatral,da sem,bi si registriru ninjo....

Naslednji nakup malo bolj dokumentiri,ker imas finte kot bi jih sanjal sam...(mislim,da odlična reklama...zakaj kupiti nov motor v Elisi..)

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, maus said:

sj sm ti razložu .. raje enkrat v živo, pa da ti dam za probat tale moja jajca, da strokovno oceniš, če je vse homologirano kot mora biti ;)

sj sm ga ... sam sliku nism :jezik:

trgale so se druge gume .. tele so trajale kakšne dva meseca .. pol pa valda taprave gume gor ... CSA3 (Conti valda) :P

 

Trogaš=prenašaš. Zganju sm empatijo s feltnami, z dirkalnimi, kovanimi Markezinkami.  Narjene z idejo zmagat. Zdej pa špilajo dostavo po balkanu.....ampak, ziher zelo dobro dostavlajo. Kaj dobro. Odlično. 

 

Čak, glede na temo, bo treba kej  homologirat, . Auspuh, je bil ze gor tak? Je to del RR paketa? Al si ga dokupil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Trogaš=prenašaš. Zganju sm empatijo s feltnami, z dirkalnimi, kovanimi Markezinkami.  Narjene z idejo zmagat. Zdej pa špilajo dostavo po balkanu.....ampak, ziher zelo dobro dostavlajo. Kaj dobro. Odlično. 

 

Čak, glede na temo, bo treba kej  homologirat, . Auspuh, je bil ze gor tak? Je to del RR paketa? Al si ga dokupil? 

bil je del paketa ampak ga dobiš zraven (performance) ... sem ga dal vseeno homologirat, ker se mi ne da pregovarjat ali paše zraven ali ne in slike pol po netu iskat .. 50 € in mir :P

p.s.

kovame merkenzinke se full dobr obnesejo po makadamu in brezpotjih :P ... so originalne gor in jih ni potrebno homologirat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Samo zate sem se še enkrat pozanimal, kako je s to zadevo. Odgovor sledi po oglasih. 

Postopek evidentiranja spremembe zahteva dokumente brez, pazljivo še enkrat, brez ogleda vozila. 

Danes vegeta nič. 

 

Sta sedaj oba s hrupom v mejah normale oziroma do številke v homologaciji in na nalepki? 

Zato pa potem prihaja do zlorab in ponarejanja .

Zakaj potem večini slikajo in vedno so , vsaj pri meni če je vse jasno napisano , pazljivo še enkrtat, jasno napisano .

In drugič prinesem dokumente in ga pošljem nekam , ko bo želel slikat in če potem ne bo želel opravit vpisa te pokličem ,da mu objasniš postopek ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Lipstick pravi:

Čestitam, očitno birokrtat nima pojma kaj počne, oziroma ne loči  med k1200 r/s in r1200gs, ali je kaj drugega po sredi .....

S papirji vse štima. Izpuh je predviden tudi za moj motocikel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Zivnorc pravi:

..en instrument za merjenje jakosti hrupa košta recimo1000eur...in bi ga moral homologacijski urad tudi imeti in uporabljati...da izda homologacijski karton kot je treba...s končnim preskusom jakosti hrupa...preveriti kvaliteto vgradnje ...itd.

...prepisat podatke in preložiti odgovornost na drugega in za vse to fino zaračunati zna verjetno vsak...najbolje pa to obvladajo v parlamentu...

...govorim samo za izpuhe...kje drugje je verjetno bolj komplicirano...recimo pri prikolicah..

kompleten prostor za merjenje hrupa , ki je narejen po eu standardih , ki določajo homologacijske postopke stane 1000e? dej no... mal pomisli.. jurja ni dost za izolacijo..

pred 12 urami, Snecer pravi:

nisi ga homologiral (to je naredil že proizvajalec)  :) 

v bistvu ga je - ker do vpisa izpuha v homologacijski kartonček in obenem vpisom v homologacijski sistem motor ni bil legalen oz.ni imel celotne homologacije... 

na izrednem tehničnem pregledu je tak motor birokratsko ilegalen ..

ja - v bistvu ga je homologiral .. ker takega kot je sedaj proizvajalec motorja ni homologiral - ker če bi ga , bi lahko pri proizvajalcu zaprosil za nov homologacijski kartonček z vpisanim tipom izpuha , ki je sedaj na motorju in bi bila stvar legalna in zaključena brez pregleda in vpisa na naši homologacijski ustanovi .

 

pred 9 urami, Zivnorc pravi:

...ha...sm vedu....da je tvoji kwaki en drug junfr sneu....

maus vsak nov motor najprej mal v auspuh še ko je na paleti.. pa ko se auspuh menja stoji zraven pa ko je privijačen takoj še mal v ta nov auspuh.. točno zato , da to ne naredi kdo drug..

pred 9 urami, Lipstick pravi:

Da so pršli v škatli in da so jo odpiral pred tabo verjamem, da pa je bil števec na 0 km, pa žal ne .....kakor je meni poznano vsak motor v fabrk mal laufajo, da prekontrolirajo, če vse štima ..... tudi števc .....prekontrolirajo i zraven ene take male štampilke štampilkajo ...

nekateri proizvajalci imajo narejeno tako , da se po sestavi in prvem testu motorja pred predajo končnemu kupcu resetira računalnik kar obenem pomeni tudi prenos vseh podatkov s testa in resetiranje števcev.

pri triumphu je pred predajo motorja v uporabo potrebno narediti nek zagonski protokol..če se tega ne naredi - in se je v sloveniji pri enih kao "pooblaščenih prodajalcih" ki nimajo pojma o servisiranju teh motorjev - tudi zgodilo ..motor pa potem obmolkne po določenih km..med vikendom... ko ima pooblaščeni serviser zaprto in je 500km stran. stranka pa pizdi na tega serviserja , ki motorja sploh ni videl..

tolk o tem..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Zato pa potem prihaja do zlorab in ponarejanja .

Zakaj potem večini slikajo in vedno so , vsaj pri meni če je vse jasno napisano , pazljivo še enkrtat, jasno napisano .

In drugič prinesem dokumente in ga pošljem nekam , ko bo želel slikat in če potem ne bo želel opravit vpisa te pokličem ,da mu objasniš postopek ??

Nekateri opravijo ogled in slikajo zaradi strank v postopku. Se swašta dogaja. In tudi marsikoga ni na spregled, ko pride dan ogleda. Le zakaj, kajne. 

Ti imaš tako ali tako vse urejeno in boš prišel na ogled in na vročo čokolado s smetano :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk eni ne razumejo , da se pri nas dejansko vsi vpisi aftermarket loncev vpisujejo NA LEPE OČI - SAMO PO ČRKAH S PAPIRJA!!! pa odkoderkoli je že ta papir prišel in ima pečat s strani eu certificirane ustanove , ki lahko izda uradne meritve..

dejansko v sloveniji ni enega motorja , pri katerem se je naknadno zamenjal izpušni lonec z aftermarket loncem drugega proizvajalca , ki bi bil dejansko izmerjen in s tem potrjena legalnost na točno dotičnem motorju na katerem je namontiran.. 

vsi , ki ste ob homologacijskem pregledu za vpis in s tem legalizacijo zamenjanega lonca prejeli dejansko na licu mesta izmerjene vrednosti glasnosti izpuha od certificirane ustanove za merjenje glasnosti - prosim če se javite in me demantirate... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa bom pisal počasi tako da bodo tudi birokrati razumeli:

 

1. kupec naroči izpuh

2. dobavitelj montira izpuh, da vse potrebne dokumente, vključno s potrdilom o strokovni vgradnji

3. kupec odpelje vozilo na pregled in vpis

4. organ zadevo pogleda, poslika in vpiše v homologacijski kartonček in pokasira

 

in zaplet

pri montaži je bil odstranjen katalizator...vidno vsem ,tudi organu, ki je zadevo pogledal in poslikal.

In sedaj se policaj spomni zajebavat kupca....fak kera logika.

 

 

pred 3 minutami, thumper pravi:

pravzaprav - oz. dejansko pa nimaš nobene uradne meritve certificiranega merilnega laboratorija za glasnost motornih vozil , s katero bi to lahko dokazal...

kaj se tebi zdi je pa nekaj drugega.. 

 

so ti pa ob pregledu vpisali tudi odstranjen katalizator - kar un gor ne bo nikol uštekal pa bo tumbal svoje naprej..

zakaj trdim tako ? zato , ker so na pregledu NA POOBLAŠČENI USTANOVI pred vpisom predelav ali sprememb na motorju pismeno potrdili , DA MOTOR Z DOTIČNIMI PREDELAVAMI , ZAMENJAVAMI IN SPREMEMBAMI USTREZA VSEM HOMOLOGACIJSKIM ZAHTEVAM ! TO DOKAZUJE ŽIG IN PODPIS NA HOMOLOGACIJSKEM KARTONČKU TER VPIS V URADNEM SISTEMU !!!!!!!!!!!!!

S TEM ŽIGOM IN PODPISOM TER VPISOM JE MOTOR USTREZAL VSEM ZAHTEVAM !

PA JE VSEENO , ČE BI IMEL ODŠRAUFAN AUSPUH  ČE SO GA TAKEGA POTRDILI SO POTRDILI TAKO GLASNOST KOT IZPUSTE ! URADNI PREGLED ZA HOMOLOGACIJO JE MOTOR USPEŠNO OPRAVIL IN USTREZA !!!

fakof birokratki ..

to je res, jaz samo špekuliram da je glasnejši, pa da so večji izpusti, uradno pa nimam nič

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

pri montaži je bil odstranjen katalizator...vidno vsem ,tudi organu, ki je zadevo pogledal in poslikal.

In sedaj se policaj spomni zajebavat kupca....fak kera logika.

 

V Slo tk ne bo zapleta v AT,ce imas dB killer not pa tudi ne!

Imel frend komplet akrapota brez katalizatorja z dB in nama obema zazelu AT policaj po merjenju SRECNO POT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!