Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

In kupci Wolksvagnov so bili tudi sami krivi za goljufivo elektroniko, a ne @Borutt

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

In kupci Wolksvagnov so bili tudi sami krivi za goljufivo elektroniko, a ne @Borutt

Seveda zato mi stare jajce pol kupimo ne dobimo nic denarja.....pa ves jz bi tud kaj...haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ne ti osebno, ampak, ko je bil v tvoji lasti in uporabi. 

Brez katalizatorja zadeva ni več legalna. Izpusti in verjetno tudi glasnost presegajo zahtevane vrednosti. 

To je zgolj domneva, ki jo bo moral nekdo dokazati.

Jaz imam papir, da je vse legalno, vozilo pa tehnično brezhibno do 2020, homologirano, vse vpisano itd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

To je zgolj domneva, ki jo bo moral nekdo dokazati.

Jaz imam papir, da je vse legalno, vozilo pa tehnično brezhibno do 2020, homologirano, vse vpisano itd.

 

legalno je bilo ob izdaji potrdila ;)

domneva se lahko izkaže na izrednem tehničnem pregledu... lahko tudi tam, kjer je bilo to vpisano, pa naj potrdijo, da je še vedno v skladu z izdano homologacijo ... če je .. stroške plača policija ... če ni ... bože pomozi :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

To je zgolj domneva, ki jo bo moral nekdo dokazati.

Jaz imam papir, da je vse legalno, vozilo pa tehnično brezhibno do 2020, homologirano, vse vpisano itd.

 

Saj bi jo v primeru ustavitve in meritve. Takrat nikogar ne zanima, kaj in kako, ampak izmerjene vrednosti. In to se mu ne da dopovedati. Da je sam odgovoren in kriv, če bodo, zaradi odstranitve katalizatorja, izmerjene vrednosti višje od vpisanih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Butasto.  Ko da bi naredu tehnicni, prisel na parkplac, naredu burnout do dratov, in krical, to je tehnicno izpravn motor, ker sm naredu tehnicni...... pac ne.  Ni. Ni vec. Razn mord u tvojem, veri special vesolju   

 

Ps: ce avstrijski birokrat  v uniformi, tvojmu “legalnemu motorju” prisloni mikrofon, bo reklo, ta pa nima talenta. Kaching v AUT blagajno.  Lani sm na golici vidu take karaoke. 

Butasto. Naredim tehnični , pridem na parkplac in me ustavi policist in mi teži , da ta izpuh pa ni pravi in nima prave glasnosti itd pa nisem naprimer nič sam posegal v izpuh . 

Tak motor sem kupil z vsemi papirji in legalno vse vpisano . Ampak v vašem veri special vesolju to pije vodo in tisti , ki ni kriv nič nafuka najbolj .......

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kmet2 pravi:

Butasto. Naredim tehnični , pridem na parkplac in me ustavi policist in mi teži , da ta izpuh pa ni pravi in nima prave glasnosti itd pa nisem naprimer nič sam posegal v izpuh . 

Tak motor sem kupil z vsemi papirji in legalno vse vpisano . Ampak v vašem veri special vesolju to pije vodo in tisti , ki ni kriv nič nafuka najbolj .......

 

Nisi ti posegal, temveč nekdo pred teboj. Kriv si pa ti, ker imaš preglasen motor oziroma izpuh v cestnem prometu. Kot bi si sposodil vozilo, katero ima neko pomanjkljivost, za katero se kaznuje voznik. 

V tvojem primeru bi šli po papirnati sledi do začetka. Zato pa so papirji. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kmet2 pravi:

Tok je bilo napisanu na papirju , ostalo jih ne zanima, glavno , da vse plačaš , da te potem lahko hebejo plavi ........

 

V mojem primeru ni potreboval nobenih rentgenskih oči , samo malo razgledanosti in normalnega sluha, ker ko sem beštijo vžgal so se tresle šipe .........kar neki.....

Zakaj bi bil jaz odgovoren , če je nekdo drug nekaj naredil  in nekdo drug to vse lepo vpisal v homolomo , jaz sem samo kupil motor z vsemi legalnimi dokumenti in nelegalnim izpuhom .

Jaz sem električar , kako naj jaz vem , da izpuh  ni pravi , če še tisti , ki bi to morali vedet ne vejo ...a štekaš  zakaj bi bil jaz kriv , to je pa res logika za poklon .

In tudi če bi želel pred nakupom vse preverit na homologacijah , ker so tam "pravi" strokovnjaki bi mi povedali , da vse štima po črki zakona in potem prideš ti (karikiram ) in mi napišeš kazen za nelegalen izpuh in odvzameš tablice ....vrjem , da bi vsi bili na 24 kur  ti , jaz in še kdo ......

Koga z VW so jebali plavi? Ker že ravno omenjaš. 

Si prebral, da se vpis naredi na podlagi dokumentov? Zakaj pa ni mogoče, da je bil stric prijatelj lastnika? 

Ti si odgovoren za hrup, ker uporabljaš motor v cestnem primeru. Za ostalo je papirnata sled, katera tebe opere krivde. Za to so papirji. 

Štekaš, da stric mogoče ni videl motorja oziroma je mogoče prijatelj lastnika? Prejšnjega. 

Sem ti povedal, kje izveš vse o izpuhih Akrapovič. Menda jih tam celo izdelujejo. Sem siguren, da bi vedeli, če bi jih vprašal. Ampak sem še bolj siguren, da je tebe, ob nakupu motorja, čisto prevzel tisti hrup. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ukica pravi:

Usi k se vozte brez db killerja ste kriminalci:bum:

jst se vozim brez odstranljivega db kilerja - sem po tvoje kriminalec ali nisem? počakaj , razmisli , preberi kaj in potem šele odgovori - imaš pa vse podatke javne.. 

pred eno uro, maus pravi:

Nagradno vprašanje ... male sive celice .. ;) 

nabijaš in zavajaš kot tisti policaj , ki ima pooblaščenih najmanj 17 izobrazb in lahko na podlagi le teh opravlja in komentira delo najmanj s toliko področij.. pa zadnje čase pozablja vzet tablete za alzheimerja ker pozabi kar mu človek napiše..

če bi nekomu uspelo , da bi pripeljal iz pregleda z opravljeno homologacijo neglede na to , kakšen je motor in kaj ima ter kaj nima  in bi ga polcaj takoj nazaj nagnal na izrednega tehničnega - ker veselje bi bil ??? 

kdo bi odgovarjal za katero stvar? mogoče lastnik , ki ima vse papirje? le zakaj ?

 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Nisi ti posegal, temveč nekdo pred teboj. Kriv si pa ti, ker imaš preglasen motor oziroma izpuh v cestnem prometu. Kot bi si sposodil vozilo, katero ima neko pomanjkljivost, za katero se kaznuje voznik. 

V tvojem primeru bi šli po papirnati sledi do začetka. Zato pa so papirji. 

 

Kako naj jaz vem ker sem pač električar in ne strokovnjak na homolomo , da je nekaj narobe , pač se ne vmešavam v tuje posle , sej veš :jezik:

In jaz nisem sposodil temveč kupil z vsemi legalnimi papirji in vpisi v homolomo .....

Če bi bila napaka na avtu (sposojenem ) brez strehe, luči v bistvu vizualno vidna , bi takšen avto zavrnil , če pa se sposodiš avto in ima Predelan smernik in na njemu ni št EU itd  zakaj bi bil jaz odgovoren . Res ne razumem zakaj , odgovorni in plačani pa si umijejo roke na račun mene, ki nisem ne kriv ne dolžen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Kmet2 said:

Tak motor sem kupil z vsemi papirji in legalno vse vpisano . Ampak v vašem veri special vesolju to pije vodo in tisti , ki ni kriv nič nafuka najbolj ..

jah....kolateralna škoda. Civili pogosto nafukajo. To ne spremeni dejstva, da si vozil nelegaln motor.  

bottom  line vprašanje je, KAJ JE RES. Čist preprosto. 

A je dimnik povsem skladen s predpisi? DA ali NE

Če je odgovor DA je debate konc.

 

Če je odgovor NE, se lahk tle prepucavamo in prepričujemo, kolkor se čmo. Auspuh NI skladn s predpisi. A birokrat ve? Morda ve, in je kupljen, morda ve, in ga boli kurac, morda ne ve. Če @DAMI34 ni mel db killerja, in tacga štopla v ceveh, je mel zgolfan motor. Euro3 katalizatorji niso velike zadeve. Ne rabiš lonca. Lonc je za glasnost.  

CAT CONVERTER F. SBK SLIPVem vem, Odgovor je da in ne.....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Kako naj jaz vem ker sem pač električar in ne strokovnjak na homolomo , da je nekaj narobe , pač se ne vmešavam v tuje posle , sej veš :jezik:

In jaz nisem sposodil temveč kupil z vsemi legalnimi papirji in vpisi v homolomo .....

Če bi bila napaka na avtu (sposojenem ) brez strehe, luči v bistvu vizualno vidna , bi takšen avto zavrnil , če pa se sposodiš avto in ima Predelan smernik in na njemu ni št EU itd  zakaj bi bil jaz odgovoren . Res ne razumem zakaj , odgovorni in plačani pa si umijejo roke na račun mene, ki nisem ne kriv ne dolžen.

Si imel s kakšnim motorjem, ki si ga odpeljal iz salona, bilo kakšne probleme? Pustimo okvare. Nisi, kajne. Pri kasnejših delih in predelavah pa nastane marsikaj. In res je, ti ne moreš vedeti, kaj kupiš rabljeno. In tudi vem, da si, kljub neznosnemu hrupu, verjel, da je vse ok s papirji in z izpuhom. Pač, nateg. 

Primer pri izposojenem vozilu sem dal za primer, ko je za prekršek odgovoren voznik. Tudi tukaj te lahko nekdo nategne in ti posodi nekaj, kar ni za na cesto. Kazen pa pokasira voznik. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

nabijaš in zavajaš kot tisti policaj , ki ima pooblaščenih najmanj 17 izobrazb in lahko na podlagi le teh opravlja in komentira delo najmanj s toliko področij.. pa zadnje čase pozablja vzet tablete za alzheimerja ker pozabi kar mu človek napiše..

če bi nekomu uspelo , da bi pripeljal iz pregleda z opravljeno homologacijo neglede na to , kakšen je motor in kaj ima ter kaj nima  in bi ga polcaj takoj nazaj nagnal na izrednega tehničnega - ker veselje bi bil ??? 

kdo bi odgovarjal za katero stvar? mogoče lastnik , ki ima vse papirje? le zakaj ?

 

lej .. zelo počas bom napisal ... motorist pripelje na tehnični pregled motor in ima notri DB kiler ... ja ? ...

preglednik vse pregleda in reče .. aha .. db kiler je notri ... ok ... priden ... udari štampilj in reče ... izpravno vozilo ...

motorist zapelje za vogal do lokala in vzame DB kiler ven .... ja ?

motor ni več legalen ... ja?

lastnik ima vse papirje, da je motor legalen, čeprav ni ... ja?

in ja .. videl nekajkrat z očmi na lastne oči :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Koga z VW so jebali plavi? Ker že ravno omenjaš. 

Jaz nisem omenil nobenega VW !

Si prebral, da se vpis naredi na podlagi dokumentov? Zakaj pa ni mogoče, da je bil stric prijatelj lastnika? 

Vse je mogoče.

Ti si odgovoren za hrup, ker uporabljaš motor v cestnem primeru. Za ostalo je papirnata sled, katera tebe opere krivde. Za to so papirji. 

No tega ne razumem , kako sem jaz odgovoren za hrup , če sem kupil motor z vsemi dokumenti , ki dokazujejo , da je z izpuhom vse v najlepšem redu , sej nisem akustik , da vem kdaj keri motor ropota tak , ko more .

Štekaš, da stric mogoče ni videl motorja oziroma je mogoče prijatelj lastnika? Prejšnjega. 

Spet je mogoče, samo za to nisem odgovoren jaz ! 

Sem ti povedal, kje izveš vse o izpuhih Akrapovič. Menda jih tam celo izdelujejo. Sem siguren, da bi vedeli, če bi jih vprašal. Ampak sem še bolj siguren, da je tebe, ob nakupu motorja, čisto prevzel tisti hrup. 

Kaj zdej spet nabijaš , to smo naredili in ugotovili da je izpuh od nekega motorja  in se uporablja v moto gp 2 ...si pozabil ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Kmet2 pravi:

Butasto. Naredim tehnični , pridem na parkplac in me ustavi policist in mi teži , da ta izpuh pa ni pravi in nima prave glasnosti itd pa nisem naprimer nič sam posegal v izpuh . 

Tak motor sem kupil z vsemi papirji in legalno vse vpisano . Ampak v vašem veri special vesolju to pije vodo in tisti , ki ni kriv nič nafuka najbolj .......

 

js tebe popolnoma razumem .. če nekaj kupiš v dobri veri, da je to kar si kupil enako kot je na papirjih in brez tvojih posegov v tako vozilo ... saj nisi usposobljen, da preverjaš ali je to, kar si v dobri veri kupil, homologirano 

bi moral bo preveriti pri pravnikih ala @Snecer .. je pa res, če kupiš v dobri veri ukraden avto od uradnega prodajalca, ti avto vzamejo in potem se ti moraš tožariti s tem prodajalcem :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

To je zgolj domneva, ki jo bo moral nekdo dokazati.

Jaz imam papir, da je vse legalno, vozilo pa tehnično brezhibno do 2020, homologirano, vse vpisano itd.

 

in tega Borut ne more razumeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

jah....kolateralna škoda. Civili pogosto nafukajo. To ne spremeni dejstva, da si vozil nelegaln motor.  

In tudi ne spremeni dejstva ,da za to nisem odgovoren jaz .

bottom  line vprašanje je, KAJ JE RES. Čist preprosto. 

Res je kar si prebral in kar sem napisal , če vrjameš ali ne je pa tvoj problem .

A je dimnik povsem skladen s predpisi? DA ali NE

Kako naj jaz laik to vem , če me vprašaš kaj o špediciji , štromu , tu se lahko meniva . Na papirju je bilo vse legalno , kakšno odgovornost naj bi jaz , kot nevednež potem nosil.

Če je odgovor DA je debate konc.

Glej prejšnji odgovor. 

 

Če je odgovor NE, se lahk tle prepucavamo in prepričujemo, kolkor se čmo. Auspuh NI skladn s predpisi. A birokrat ve? Morda ve, in je kupljen, morda ve, in ga boli kurac, morda ne ve. Če @DAMI34 ni mel db killerja, in tacga štopla v ceveh, je mel zgolfan motor. Euro3 katalizatorji niso velike zadeve. Ne rabiš lonca. Lonc je za glasnost.  

Se pravi biokrat , ker ne ve in nekaj vpisuje je nedolžen , jaz pa ki kupim motor v dobri veri , da je vse ok s papirji in jih tudi pogledaš sem pa odgovoren za hrup na cesti ......bravo , a ti sediš kje v parlamentu , da take bučke trosiš ? 

CAT CONVERTER F. SBK SLIPVem vem, Odgovor je da in ne.....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

sem ti že povedal, kot laik sem podal zgolj ugotovitev

nič nisem otročji, VW je prirejal določene dokumente in elektroniko. V mojem primeru trdiš, da sem sam kriv, torej so lastniki VW čisto sami krivi, po tvoji logiki.

plačali bodo ogromno kazni ... posameznik ni plačal nobene kazni zaradi laži, bodo pa tožili VW zaradi zavajanja ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kmet2 pravi:

 

 

F288DA90-318D-432A-9DDD-BF52714CD027.jpeg

Tukaj sem videl, da si citiral VW. 

Nisi kupil motor, kjer je hrup ok. Samo papirji so kao štimali. Hrup bi bil ok, če bi imel ustrezen izpuh. 

Sem že napisal, da ti nisi odgovoren za tisti vpis. 

Pred nakupom bi lahko preveril. Ker si ti omenil nakup in sem ti zato tako napisal. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Si imel s kakšnim motorjem, ki si ga odpeljal iz salona, bilo kakšne probleme? Pustimo okvare. Nisi, kajne. Pri kasnejših delih in predelavah pa nastane marsikaj. In res je, ti ne moreš vedeti, kaj kupiš rabljeno. In tudi vem, da si, kljub neznosnemu hrupu, verjel, da je vse ok s papirji in z izpuhom. Pač, nateg. 

Ja sem imel in to z KTM 1190 ADV prišel je z vso opremo direkt iz tovarne z Akrapovič loncem in tudi lepo so mi razložili, da vpis ni potreben , ker je bil razvit v sodelovanju z KTM in Akrapovič podjetjem in da se tretira , kot originalen . 

Ko sem ga prvič moral peljat na tehnični pa je biokrat začel težit in vpit itd  moral sem narediti homolomo ....evo primer in kolikor sem bral bi isti primer imel lahko Maus pa je raje homologiral , kot poslušal pametnjakoviče na homolomo, ki nimajo blage veze o svojem delu , za jebanje naroda pa so strokovnjaki! 

Primer pri izposojenem vozilu sem dal za primer, ko je za prekršek odgovoren voznik. Tudi tukaj te lahko nekdo nategne in ti posodi nekaj, kar ni za na cesto. Kazen pa pokasira voznik. 

Če je vozilo najeto pri firmi , ki renta avtomobil nisem odgovoren jaz , bo to držalo? 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kugelschreiber pravi:

jah....kolateralna škoda. Civili pogosto nafukajo. To ne spremeni dejstva, da si vozil nelegaln motor.  

bottom  line vprašanje je, KAJ JE RES. Čist preprosto. 

A je dimnik povsem skladen s predpisi? DA ali NE

Če je odgovor DA je debate konc.

 

Če je odgovor NE, se lahk tle prepucavamo in prepričujemo, kolkor se čmo. Auspuh NI skladn s predpisi. A birokrat ve? Morda ve, in je kupljen, morda ve, in ga boli kurac, morda ne ve. Če @DAMI34 ni mel db killerja, in tacga štopla v ceveh, je mel zgolfan motor. Euro3 katalizatorji niso velike zadeve. Ne rabiš lonca. Lonc je za glasnost.  

CAT CONVERTER F. SBK SLIPVem vem, Odgovor je da in ne.....

 

db killer bij je DA.

Dimnik bil je skladen DA, vse ostalo je zgolj špekulacija kot pri DIZLIH Wvja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Pa kdo pravi, de morš vedet? To more vedet tehnični preglednik in...policaj. 

Kakor sem doživel se mu tudi ne svita, kaj šele , da bi vedel , pa ni odgovoren za nič , jaz pa plačam kazen hahaha bananarepublika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!