Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Se strinjam, toda rad bi predelal original ror ker ne bi rad dal 600€ za Akrapota :grrr . Mogoče kdaj drugič :grim . Bolj me zanima ror domače izdelave (predelave). :naughty:

aaaaa ni mi zal niti 3 cente za Akrapota...demferje mam pa lahko v zepu ce je kksn ORGAN prevec pameten..hehe samo nisem sel se na LPP vpisat..a je to tko full nujno...kaj .. sej nej bi kao nosil sabo homologacijo pa kaj sej nisem s kombijem da bom uno A4 polo sabo vlacu...Drugace so me pa ze ustavli ORGANI ... brez demferjev..pa je zelel le voznisko pa prometno...edino kar je se zelel je da srecno nadaljujem pot ;) AKRAPO RULz

Popravljeno . Popravil jny007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a je to tko full nujno...

..ja to je full nujno, če nočeš imeti morebitnih težav. Heh :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Se strinjam, toda rad bi predelal original ror ker ne bi rad dal 600€ za Akrapota :grrr . Mogoče kdaj drugič :grim . Bolj me zanima ror domače izdelave (predelave). :naughty:

Plačal za Akrapoviča 420 EUR-in NE 600 EUR odkje ti ta cena. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

aaaaa ni mi zal niti 3 cente za Akrapota...demferje mam pa lahko v zepu ce je kksn ORGAN prevec pameten..hehe samo nisem sel se na LPP vpisat..a je to tko full nujno...kaj .. sej nej bi kao nosil sabo homologacijo pa kaj sej nisem s kombijem da bom uno A4 polo sabo vlacu...Drugace so me pa ze ustavli ORGANI ... brez demferjev..pa je zelel le voznisko pa prometno...edino kar je se zelel je da srecno nadaljujem pot ;) AKRAPO RULz

Tisti rumen homologacijski list od Akrapoviča rabiš za vpis v homologacijski kartonček,drugače (je merodajen)samo v tujini ,pri nas pa motorji,ki so novejši mislim,da to velja za vse ,ki so registrirani(prodani) po letu 2005,pa mora biti Akrapovič vpisan v našo homologacijo,ki jo moraš ravno tako kot prometno nosit s sabo(zadostuje fotokopija). Ko boš naletel na pravega policista,ki to pozna boš pustil motor na njihovi policijski postaji ali,če bo ravno delavni dan boš imel spremstvo na tehnični pregled. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal za Akrapoviča 420 EUR-in NE 600 EUR odkje ti ta cena. :hmm:

Mogoče ker ma dvojnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes homologiral Akrapote na FZ6S. Stane vsega 31 eur ter eno furco v ''močvaro'' in si rešen ''pametnih''policajev.

Je pa samo vprašanje časa kdaj bodo tudi pri nas začeli meriti hrup ki ga povzroča odprt ror

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da še dolgo ne. Raje glasen izpuh, kot da te nekdo spregleda, ko ga prehitevaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da še dolgo ne. Raje glasen izpuh, kot da te nekdo spregleda, ko ga prehitevaš...

Mene je tip spregledal,ko sem ga prehiteval z odprtim Akrapotom pri cca. 10000/11000 RPM;recimo,da ni glih tih izpuh takrat.

Če te nekdo spregleda te bo spregledal tudi če z ne vem čem priletiš mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene nekaj zanima glede plavčkov in homologacij...

po kaki logiki ti policaj naumi da nimaš kakega dela homologiranega (dobro, za razne temne šipe na avtih, akrapoviče, wingse, remuse itd... to zastopim ker je očitno)? recimo da imaš na motorju avspuh domače izdelave, ki pa očitno ne iztopa da ni original (lepo narejen, barvan s toplotno barvo, brez nalepk - na videz isti k*rac kokr moj original), te lahko pod kakšnim razlogom zvleče na tehničnega, razen mogoče decibele merit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene nekaj zanima glede plavčkov in homologacij...

...decibele merit?

Na aftermarket delih, ki morajo biti homologirani so vtisnjene številke certifikata, ki potrjuje, da so primerni za v promet. Na originalnih delih (izpuhi, luči... ) so tudi vtisnjene številke. Če jih nimaš je morda že malo sumljivo. Kar se pa tudi da rešit O:-)

Reskiraš pa vedno s takim nehomologiranim delom. Možnih je več scenarijev, ki ti lahko precej izsušijo žep. Pri avtomobilih recimo, se je že zgodilo, da niso bile izplačane odškodnine zaradi nehomologiranih delov na avtu. Temu seveda sledi še kazen...

Kazen, ki ti jo napiše policaj zaradi nehomologiranih delov je lahko še najmanjši strošek. Lahko se pa zanašaš na to, da nihče ne bo opazil kar je pa tudi precej verjetno. Morda celo bolj kot vse ostalo. Vendar, kaj pa če... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kdo ma dvojnega jaz ne 4-v en ror. :OK:

Lahko ti potrdim, da je slip on lonec za fz6 let. 04 1 v 2, tako da sta 2 lonca. Cena takih je npr. v louisu čez 700€. Ne vem, kje si ga ti dobil za 420€??? :hmm:

[attachmentid=97673][attachmentid=97674] :grim

Ne vem, kakšen auspuh maš ti? :hmm:

post-13355-1179686676_thumb.jpg

post-13355-1179686707.jpg

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti potrdim, da je slip on lonec za fz6 let. 04 1 v 2, tako da sta 2 lonca. Cena takih je npr. v louisu čez 700€. Ne vem, kje si ga ti dobil za 420€??? :hmm:

[attachmentid=97673][attachmentid=97674] :grim

Ne vem, kakšen auspuh maš ti? :hmm:

Brumerm sploh nima FZ6, ampak ima nek BMW moped... :blink:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj potem trdi, da je auspuh 420€, če je priporočljiva cena za fz6 točno 650€??? :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

danes na LPPju homologiral leo vincete, stroški 31eur atest + 21 eur homologacijski kartonček, skupaj 52eur, banda,

sem mu rekel da kartonček že imam, pa je rekel, da imam ta starega(manjšega), da so zdaj po tanovem večji, da je pač zakon tak :naughty: , kaj sem hotel, plačal in s spuščenimi ušesi zapustil LPP, pa naj še kdo reče, da smo poceni država :naughty:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na LPP delajo homologacije od pon. do pet. od 8h do 13h.

Danes ob 8h se pojavim tam, pri okencu plačam 72€, čakam do 8:45 možica, prijazno pregleda pa pomeri pa vse moj moped (starodobnik pač), pravi da dobim zadevo domov po pošti. Možakarju zraven je povedal, da traja kakšne 2-3 delovne dni.

No ja, upam da res samo toliko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Na LPP delajo homologacije od pon. do pet. od 8h do 13h.

....... kakšne 2-3 delovne dni.

No ja, upam da res samo toliko.

LP

5.7.07 bil na pregledu, kartonček dobil po "posredovanju prijatelja" šele 20.7.07. Tko da :headbang: :headbang: treba bo težit na tel: 5322717 ga. Tina , ki pa se skoraj nikoli ne javi :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro,noro in še enkrat noro. Homologirav izpušno cev 23.7 na lpp ,danes še vedno nisem dobil kartončka. Klical danes rekli mogoče bo ta teden. Upam da ne bo šla cela sezona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro,noro in še enkrat noro. Homologirav izpušno cev 23.7 na lpp ,danes še vedno nisem dobil kartončka. Klical danes rekli mogoče bo ta teden. Upam da ne bo šla cela sezona

Jaz sem bil tam danes na strokovnem pregledu. Čakal sem 20 min na to, da je stric z vsemi sodelavci vpričo vseh nas čakajočih, spil kavico iz avtomata. Poleg tega je čez celo halo vpil in spraševal sodelavce, če bi tudi oni kavico. :headbang: In to čakanje je bilo zato, da je šel precenjeni gospod iskat na šalter papirje. Ko sem za to prosil drugega zaposlenega (v hali je postopalo vsaj šest ljudi v zelenih delovnih opravah) je rekel, da bodo prinesli. :headbang: Čakal je tudi kontrolor, ki mojih papirjev ni dočakal in je šel nekam zadaj. In potem, ko je stric spil kavico, in prinesel papirje, sem pa čakal kontrolorja naslednjih 10 min. Ta je porabil točno 50 sekund, da je pregledal akrapoviča.

Povzetek: Za to, da je kontrolor v 50 sekundah pogledal akrapoviča, sem čakal 30 minut. :headbang: To je možno samo ob monopolu, ki ga LPP pač ima. Ko sem prišel na LPP ob naročeni uri, ni bilo nobene gužve. Da pa se je potem nabralo veliko ljudi pa sploh ni potrebno opisovati. :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam tut eno vprašanje..

mam husqvarno te 610 letnik 98..

homologacijski kartonček je, registriran je tudi že bil vendar par let nazaj.

zdaj ga bi probal spet registrirat vendar pa ni nobenih luči, žmigovcev in ogledal gor..

pa da se ne matram preveč in montiram gor cel kup navlake..je dost da so samo luči?

ker sem slišal da če kot original ni mel vse navlake gor da tudi potem ne rabim..

se kje v homologaciji to vidi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!