Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Oj. Gledam v luisu auspuhe, pa me zanima če se da v sloveniji homologizirat, če ima izdelk na int. strani un znak: moder, EG - BE , pa zvezdice so okrog? :unsure: Al to nima veze? SE povezava

V koliko zraven ispuha piše: Diese Auspufftöpfe haben keine ABE und kein TÜV ...takega ne moreš ne pri njih ne prinas homologirat

v koliko pa ima oznako EG - BE pa dobiš ustrezne papirje ...samo pazit pri nakupu, da je točno za ta tip motorja, ker te tudi na to opzarja priloženi TUV......drugače ni nič s homologacijo :naughty:

lp

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozanimaj se v Krškem. Baje da se po novem neke homolomo dajo delati tudi tam.

samo za avte...dela kolega tam

kolikor jaz vem se da homologacijo delat samo in edino na LPPju :headbang:

koper,LJ,CE(Žonta-ce se prav spomnim), in pa kmalu dobi stajerski avtodom(MB)

Nope, homologacijske postopke so dobili tudi v AVTO KRKA - Novo mesto in Krško.

Je pa res, da ne vem, če velja to tudi za motorna kolesa.

so dobili pred kratkim ja,vendar samo za avte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacijo za motorje se da naredit tudi v Novem mestu (Avto Krka).Bojijo se v Avto Krka,da nebodo dolgo kasirali namreč,ko bo šengen premaknjen bodo po vsej verjetnosti veljale pri nas vse homologacije iz EU,saj naj bi veljalo- prost pretok blaga in storitev.Po vsej logiki,to pomeni,da moramo upoštevati mi kot tudi oni,da je pri nas ali pri njih opravljena storitev enakovredna in ZAKAJ bi nekdo polnil blagajne z BREZPOTREBNO storitvijo!!!!! :headbang: Saj smo EU :eek: aneda počasi bi lahko imeli kakšne koristi tudi navadni državljani! :whistle: Živela EU :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brummer kje pa se nahaja ta Avto Krka, približno?

Pa še nekaj me zanima če mi lahko kdo pomaga. Pred nekaj meseci sem kupil motor yamaha ybr 125 pa bi nanjo rad namontiral širšo zadnjo gumo iz 90 na 110. Pa me zanima kako je s homologacijo (koliko stane) :unsure:

LP, salama

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko jaz vem v novem mestu nimajo za motorje,...ker kolega dela v krskem pa mi je reko da nimajo ne tu ne v NM in pa se en mi je hodo nekaj sprasevat v NM na avto krka pa so mu tudi rekli da za motorje ne delajo homologacij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bo šengen premaknjen bodo po vsej verjetnosti veljale pri nas vse homologacije iz EU,saj naj bi veljalo- prost pretok blaga in storitev.

Šengen nima nič z homologacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šengen nima nič z homologacijo.

Jaz to dobro vem,da Šengen ni ma nikakršne veze s tem,(mogoče edino časovno 01.01.08) samo iz zaupnih virov sem izvedel,da pač nebojo (smeli)več kasirat za dvokratno delo(prost pretok storitev) OK razumi že enkrat,sicer pa bomo videli,če bo to res.Tudi nismo verjeli,da bodo cene telefoniranja po EU usklajene (enaka tarifa za EU)od 16.09.07 po vsej EU max. dovoljena cena impulza 50 Centov za minuto. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz Nemčije sem uvozil rabljeno motorno kolo, ki mu je registracija potekla. Imam vse dokumente zanima me pa kaj vse mi bodo na homologaciji gledal- ker v izpuhu ni dB killerja

+a kdo ve v katerem dok (po Nemško) bi morala pisat neka direktiva brez katere ne gre v Sloveniji in kaj če je slučajno ni?

motor: CH Racing WSM 125 l. 2005

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz Nemčije sem uvozil rabljeno motorno kolo, ki mu je registracija potekla. Imam vse dokumente zanima me pa kaj vse mi bodo na homologaciji gledal- ker v izpuhu ni dB killerja

+a kdo ve v katerem dok (po Nemško) bi morala pisat neka direktiva brez katere ne gre v Sloveniji in kaj če je slučajno ni?

motor: CH Racing WSM 125 l. 2005

Hvala!

Meni so na homologaciji pogledali samo šteivlko šasije, je pa že par ljudi povedalo, da se gospodom sploh ni dalo ven it gledat motorja...

Direktiva bi pa morala biti vpisana v 'Fahrzeugbrief', je pa možno, da je pri letniku 2005 že samoumevna in ni posebej napisana.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so na homologaciji pogledali samo šteivlko šasije, je pa že par ljudi povedalo, da se gospodom sploh ni dalo ven it gledat motorja...

Direktiva bi pa morala biti vpisana v 'Fahrzeugbrief', je pa možno, da je pri letniku 2005 že samoumevna in ni posebej napisana.

D.

ql :naughty:

pa si šel t v KP?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en problem....

je res da ne morem naredit homologacije za blokado,ce imam gor izpuh ki ni za na cesto???????????

ce je to res bi proso ce ma kdo Slip-On original ror????????ker celih krivin ne grem se 1x sravfat............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en problem....

je res da ne morem naredit homologacije za blokado,ce imam gor izpuh ki ni za na cesto???????????

ce je to res bi proso ce ma kdo Slip-On original ror????????ker celih krivin ne grem se 1x sravfat............

jst bi reku da ne, ker ti blokado dajo notr v šternu (al kjerkol že ) in oni ne bodo nč kompliciral glede auspuha... vsaj mislm tak

pol pa kolkor vem itak dobiš papirje in to neseš kamorkol že (lpp je v lj) in tam pol samo čakaš na kartonček... tko da ne vem

pozanimaj se , pomojem nebi smeu bit problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam eno vprašanje..

A ima kdo tu v homologacijo vpisane kakšne smernike, nosilec tablice, druge tačke, krmilo,..?

Če ima kdo bi lepo lepo prosil, če mi lahko poskenira hrbtni del homologacijskega kartončka, da vidim na kakšen način je to vpisano, oziroma kaj vsebuje opis predelave in pošlje na PM. Rabim samo hrbtni del, tako da prednjega dela kartončka, kjer so podatki ne rabim, da ne bo kdo mislil da nameravam kaj zlorabit :D

Uslugo povrnem s :beer2: :beer2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes končno po 25 dneh čakanja dobil račun od špagetarja. Jutri pokličem na Avtoplus Koper, da se zmenim za homolomo. Mogoče kdo ve kaki so kej čakalni roki? Bi blo možno, da bi bil na vrsti že v petek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kopru se ni treba najavljat, je prijazna teta tko povedala. Sem pa enkrat slišal od nekoga da se je treba najaviti. No sej nima veze :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!