Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

A se kako da zmenit, da motorja v koper sploh ne pripelješ? Da samo pokažeš papirje in je to to?

Baje da ne. Bi blo pa lepo, ker se mi zdi beda jemat preizkušnjo za 2h vožnje, potem bi pa lahko že registriral normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kopru se ni treba najavljat, je prijazna teta tko povedala. Sem pa enkrat slišal od nekoga da se je treba najaviti. No sej nima veze :D

čakaj malo, a to pomeni da če hočem jaz homologirat izpuh in blokado, samo naložim motor na prikolico in odpeljem v koper, brez kakega najavljanja :hmm: in dol potem oni takoj pregledajo motor in če vse štima lepo naredijo štempelj v homologacijo in jaz takoj potem šibam domov z komplet zrihtanimi papirji :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne moreš dobit preizkušnje če motor ni homologiran?

se da se da

sam se morš mal zment:

"ne morem vam dati poizkusnih ker nimate homologacije"

"ampak jaz rabim poizkusne da dobim homologacijo"

"res je- evo ti jih!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakaj malo, a to pomeni da če hočem jaz homologirat izpuh in blokado, samo naložim motor na prikolico in odpeljem v koper, brez kakega najavljanja :hmm: in dol potem oni takoj pregledajo motor in če vse štima lepo naredijo štempelj v homologacijo in jaz takoj potem šibam domov z komplet zrihtanimi papirji :?

Ne vem kako je s homologacijo takih stvari v Kopru, vem da to delajo na LPPju, v Kopru pa je za uvožene motorje. pokliči pa vprašaj, samo pazi, ker delajo samo od 8-12h

sam mora bit pa motor zavarovan? Na zavarovalnici ne komplicirajo?

Danes sem klical na UE in so rekli da ne vejo, da naj pokličem na zavarovalnico, rekel je, da imajo še nekaj preizkusnih tablic :rolleyes: Potem sem pa klical na Triglav in niso nič rekli da nebi mogel. Sem pa omenil da je motor iz ITA pripeljan in da rabim tablice da ga peljem na homologacijo.

Tako da če počakaš do petka, ti povem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam mora bit pa motor zavarovan? Na zavarovalnici ne komplicirajo?

Za kolikor dni vzames preizkusnjo, za toliko dni ti zraven zaracunajo tudi zavarovanje - ce moped se ni zavarovan. Tako so mi lani v Kranju na AMZS dejali.

Jst sem najprej na zavarovalnici zavaroval motor za celo leto in nato vzel preizkusnjo ( preizkusnja toliko cenejsa )

Da bi pa samo dokumente dol poslal - vcasih se je to proti dodatnemu placilu BAJE dalo, pa so jih mal pritisnili, ker je folk susmaril...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prošnji za izdajo preizkusnih tablic je potrebno priložiti na vpogled:

* vlogo na predpisanem obrazcu,

* dokaz o izvoru in lastnini vozila,

* odjavljeno prometno dovoljenje (za rabljeno vozilo),

* polico zavarovanja avtomobilske odgovornosti,

* osebni dokument za fizične osebe,

* obvestilo AJPES-a o razvrstitvi po dejavnosti in žig za pravne osebe.

www.amzs.si

Nimam še kupoprodajne, torej ne morem dvignit preizkusnih tablic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze z homologacijo,pa vseeno.Kupil sem motor od uvoznika iz Italije,pa mi trdi da ni treba (še) zaenkrat plačati tistega davka za motorje.A je to res,da me ne bodo pol mene ganjali za davek.Registriral ga še nisem ker čaka na homologacijo,tko da tut to ne vem,če mi bodo kaj pri reg. težili,čeprav sem slišal da lahko težijo v drugih državah ko te ustavijo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze z homologacijo,pa vseeno.Kupil sem motor od uvoznika iz Italije,pa mi trdi da ni treba (še) zaenkrat plačati tistega davka za motorje.A je to res,da me ne bodo pol mene ganjali za davek.Registriral ga še nisem ker čaka na homologacijo,tko da tut to ne vem,če mi bodo kaj pri reg. težili,čeprav sem slišal da lahko težijo v drugih državah ko te ustavijo.

lp

Motorna kolesa so (zaenkrat še) oproščena davka na motorna vozila (DMV). DDV pa le preveri, če je plačan :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze z homologacijo,pa vseeno.Kupil sem motor od uvoznika iz Italije,pa mi trdi da ni treba (še) zaenkrat plačati tistega davka za motorje.A je to res,da me ne bodo pol mene ganjali za davek.Registriral ga še nisem ker čaka na homologacijo,tko da tut to ne vem,če mi bodo kaj pri reg. težili,čeprav sem slišal da lahko težijo v drugih državah ko te ustavijo.

lp

DMV-ja za motorna kolesa ni.

Če si kupil motor od fizične osebe sta DDV-ja oproščena ti in on.

Če si kupil motor od pravne osebe (concessionario), potem mora on odvesti davek (I.V.A. v italijanščini) in ga napisati na fakturi, ki ti jo izda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DMV-ja za motorna kolesa ni.

Če si kupil motor od fizične osebe sta DDV-ja oproščena ti in on.

Če si kupil motor od pravne osebe (concessionario), potem mora on odvesti davek (I.V.A. v italijanščini) in ga napisati na fakturi, ki ti jo izda.

Hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj kdo ve koliko časa je potrebno čakati za homologacijski kartonček v KOPRU? Je takoj ,ali je treba kak teden počakati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel zavarovati za celo leto, vzeti prvo preizkušnjo, in potem še tapravo registracijo, pa so komplicirali da ne morjo datumov popravljat, ker da potem ni isto, pa nevem kaj... Tko da bo treba 2×plačat, pa sej ni tko drago, samo vseeno :D

No, hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa danes na zavarovalnici rekla da lahko.

Torej zavaruješ za celo leto, vzameš preizkušnjo, greš v Koper, homologiraš, prideš domov in registriraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa danes na zavarovalnici rekla da lahko.

Torej zavaruješ za celo leto, vzameš preizkušnjo, greš v Koper, homologiraš, prideš domov in registriraš.

... in če je kaj narobe in ne moreš opraviti homologacije še kak mesec dni, ti zavarovanje propada in ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacijo lahko narediš tudi drugje, ne samo v kopru..

sedaj nevem ali ste vsi s primorske, ker na zadnih 3 straneh je bilo vedno govora samo o kopru..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem na precej tehničnih pregledov, lpp in vsi so me poslali v koper.

naj bi pa po novem imel tudi rti v mariboru.

... in če je kaj narobe in ne moreš opraviti homologacije še kak mesec dni, ti zavarovanje propada in ...

če imaš vse potrebne papirje je verjetnost za to zelo majhna.

Popravljeno . Popravil lmperator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

torej, v petek imam pregled motorja na LPP-ju, vpisat bom dal 25kw blokado ter akrapovič izpuh....a kdo ve kok približn bo to navrglo......pa enkrat je bilo nekaj govora o velikih homologacijskih kartončkih, jaz že imam tistega A4, ki ga moram 6 krat prepognit da ga stlačim v ovitek zraven prometne :headbang: ......torej če imam ta kartonček pride nekaj ceneje, kot če imam tistega ki je velik kot prometna a ne ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o hvala :OK: so pa stroški pregleda tudi na LPP objavljeni :slap: za en del pride 31€, torej bo skupaj 62 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o hvala :OK: so pa stroški pregleda tudi na LPP objavljeni :slap: za en del pride 31€, torej bo skupaj 62 :D

Nisem čisto prepričan, ampak pomoje boš plačal samo 1x. Torej en pregled za 31e.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali slučajno kdo ve, če lahko na pregled pridem brez vabila, ker res ne vem kam sem ga založil?? imam pa kopijo vloge ki sem jo tam oddal osebno, imajo to kje zapisano kdo pride in kdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!