Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

ali slučajno kdo ve, če lahko na pregled pridem brez vabila, ker res ne vem kam sem ga založil?? imam pa kopijo vloge ki sem jo tam oddal osebno, imajo to kje zapisano kdo pride in kdaj?

Bil sem tam 2 tedna nazaj, lahko prideš brez povabila, samo imej ostale papirje zravn ter bodi točen, imel sem eno stvar za

pregledat in brez kartončka pa me je prišlo 52 Eur. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no danes bil na homologaciji, in so me lepo zavrnili :headbang: s sabo nisem imel tehničnega poročila o predelavi motorja in tovarniškega poročila (wtf je tovarniško poročilo :blink: ), tako da zdaj mi mora serviser še to napisat, da potem to nesem nazaj na LPP, je pa dobra stran ker mi ni treba več motorja pelat gor, ampak samo še papirje uredim pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no danes bil na homologaciji, in so me lepo zavrnili :headbang: s sabo nisem imel tehničnega poročila o predelavi motorja in tovarniškega poročila (wtf je tovarniško poročilo :blink: ), tako da zdaj mi mora serviser še to napisat, da potem to nesem nazaj na LPP, je pa dobra stran ker mi ni treba več motorja pelat gor, ampak samo še papirje uredim pa bo

So te zavrnili zaradi izpuha ali blokade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes homologiral v Avtoplusu (uvoz)

Ženska je hotela overjeno kupoprodajno, ACI in odjavljeno prometno. Za CoC je potrebno vpisat samo kdaj je bil izdan (datum prve registracije v tujini).

Potem je prišel en tipo, povedal da sem eden redkih s popolnoma serijskim motorjem, poslikal št. šasije in cel motor. Plačal 96€ in čao. Kartonček pride baje v sredo (torej 3 delovne dni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no danes bil na homologaciji, in so me lepo zavrnili :headbang: s sabo nisem imel tehničnega poročila o predelavi motorja in tovarniškega poročila (wtf je tovarniško poročilo :blink: ), tako da zdaj mi mora serviser še to napisat, da potem to nesem nazaj na LPP, je pa dobra stran ker mi ni treba več motorja pelat gor, ampak samo še papirje uredim pa bo

jeba :krneki:

no srečno s papirji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So te zavrnili zaradi izpuha ali blokade?

blokado so zavrnili, izpuh sploh ni problema, važno da imaš tisti akrapovičev oranžen papir, na loncu številko e1 xxxx pa dušilec noter

jeba :krneki:

no srečno s papirji

ja hvala, sej pomoje bo sam še tista dva lista nesem da mi štemplajo kartonček pa bo v redu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blokado so zavrnili, izpuh sploh ni problema, važno da imaš tisti akrapovičev oranžen papir, na loncu številko e1 xxxx pa dušilec noter

ja hvala, sej pomoje bo sam še tista dva lista nesem da mi štemplajo kartonček pa bo v redu

Upam da se zavedaš da boš dobil homologacijo če imaš papir od Kawasaki serviserja. Ker če nimaš, niti ne hodi še enkrat. Jaz sem imel od Yamaha servisa za Suzo in ni hotel niti slišat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda imam, vgrajena je bila pri pooblaščenem kawasaki serviserju kjer je bila tudi naročena, blokada pa je original kawasaki-jeva in ne alphatechnik-ova

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda imam, vgrajena je bila pri pooblaščenem kawasaki serviserju kjer je bila tudi naročena, blokada pa je original kawasaki-jeva in ne alphatechnik-ova

Zakaj pa so te potem zavrnili? A nisi imel s seboj potrdila o strokovni vgradnji od serviserja in dokumentacije o blokadi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kar sem dobil zraven blokade sem imel s sabo, ampak na izjavi o strokovni vgradnji piše samo:

izjavljamo da smo pooblaščeni serviser znamke kawasaki, vsi posegi na motornem kolesu so bili izvedeni strokovno in v skladu z zahtevami proizvajalca....pri izvedbi predelave smo dosledno upoštevali navodila proizvajalca, ki so priložena....

fora pa je v tem, da bi jaz moral s sabo prinesti ta navodila, kjer se vidi kaj točno je bilo narejeno, se pravi komplet postopek predelave, in kaj točno ter kako je bil motor predelan

pa še izjavo serviserja kako je predelal motor, primer: ......na mesto označeno za predelavo sem pritrdil element, ki omejuje hod ročice plina, pod sedežem motorja pa sem na konektor pritrdil mostič, ki povezuje.........

vglavnem nekaj takega, poročilo o predelavi pa mora serviser ki ti je to vgradil natipkati ali napisati na roke, jaz pa sem dobil samo tisti papir kjer je tisti odebeljen tekst, spodaj pa žig in podpis serviserja.......pa čeprav sem imel s sabo vse tovarniške skice, kjer je lepo prikazano kam in kaj je vgrajeno na motor, ampak to ni bilo zadosti :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj še vedno lahko za motor vpišeš stvari samo pri LPPju v Ljubljani ali tudi kje drugje, recimo RTI v Mariboru?? Na web straneh je bolj malo informacij.

Tnx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj še vedno lahko za motor vpišeš stvari samo pri LPPju v Ljubljani ali tudi kje drugje, recimo RTI v Mariboru?? Na web straneh je bolj malo informacij.

Tnx.

Vuk, mislim, da ti je Ljubljana res najbližje za homologacije na motorju. Mislim, da se še da v Kopru, nisem pa prepričan.

Za RTI v Mariboru pa sem slišal, da niti homologacij za osebna vozila ne opravljajo več, ampak še samo za tovornjake. Za avte pa bi naj v Mariboru prevzel homologacije Štajerski avtodom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes uspešno opravil homologacijo KTMa na Avtoplusu. Prijazni, hitri, oderuški :D. Ampak sem zadovoljen, da ni blo nobenih problemov. Papir naj bi bil drug teden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi RTI v Mariboru, po novem opravlja preglede za predelave na motornih kolesih. Za razliko od LPPja v LJ tukaj rabiš izpolnjeno in z strani servisa poštempljano tehnično poročilo o predelavi vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima, če peljem motor na homologacijo zaradi blokade 25kw, pa mam neoriginalne žvigavce (manjši so), me ne bodo spustili čez, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to lih ne vem ampak na vabilu piše da moraš na pregled pripeljat tehnično neoporečno vozilo...tako da jaz sem dal in žmigavce gor in original nosilec tablice.......da bi zaradi tega moral dvakrat hodit v lj z prikolico... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da bi zaradi nosilca tablice tudi znali komplicirat? Problem je, ker nimam original tega sploh, bom si mogu nekje posodit, kr 2x gor hodit je res brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah kje. pojma nimajo.

Gor sem mel alu nosilec pa ni noben nič težil. Pregledali so mi samo zavore, homologiral sem pa blokado :headbang:

Tud tisti "šef", ki naj bi največ vedel je rekel, da blokade se pa takoalitako ne vidi in da nima kej gledat :headbang:

Vzel papirje in zdej čakam na kartonček, da grem zamenjat prometno in na zavrovalnico, da mi vrnejo evre.

Iščem enga serviserja, da mi blokado ven pobere. Šternu ne vem če bi ga spet nazaj peljal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Tud tisti "šef", ki naj bi največ vedel je rekel, da blokade se pa takoalitako ne vidi in da nima kej gledat :headbang:

...

Vse res. Le glej sedaj, da ne boš kakšne neumnosti počel, ker potem se pa hitro lahko pogleda. :evilgrin:

Na stroške, ki jih boš pokril taisti zavarovalnici, ki si jo nategnil pa raje ne misli. Sploh v primeru kakšne nesreče.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da bi zaradi nosilca tablice tudi znali komplicirat? Problem je, ker nimam original tega sploh, bom si mogu nekje posodit, kr 2x gor hodit je res brezveze.

zadnje cajte zelo komplicirajo (v Kp) glede nosilcev in (predvsem zadnjih) zmigavcev..tko da najboljs je met original...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo prosim razloži kako izgleda italijanska overjena kupoprodajna pogodba?

v italiji sem kupil rabljen motor, prodajalec (fizična oseba) mi je trdil, da notarji več ne obstajajo v italiji, in da nima to kdo overit.

hvala za kakršnokoli pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo prosim razloži kako izgleda italijanska overjena kupoprodajna pogodba?

v italiji sem kupil rabljen motor, prodajalec (fizična oseba) mi je trdil, da notarji več ne obstajajo v italiji, in da nima to kdo overit.

hvala za kakršnokoli pomoč

Italijan laže, pogodba izgleda podobno kot pri nas (podatki o kupcu, prodajalcu in vozilu, kupnini), je na zadnji strani overjena s strani notarja ali ustrezne službe na njihovi občini (ali kako se že točno reče).......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!