Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Italijan laže, pogodba izgleda podobno kot pri nas (podatki o kupcu, prodajalcu in vozilu, kupnini), je na zadnji strani overjena s strani notarja ali ustrezne službe na njihovi občini (ali kako se že točno reče).......

kako pa se reče po italijansko overjena kupoprodajna pogodba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile zajci na Avtoplusu so mi 3podatke narobe prepisali.

Teža motocikla, razmerje med močjo in maso je kr eno, ki se ne ujema s napisanimi KW in kg, niti s pravimi, pozabili so mi dopisati zadaj še guma 160. jebomast

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo prosim razloži kako izgleda italijanska overjena kupoprodajna pogodba?

v italiji sem kupil rabljen motor, prodajalec (fizična oseba) mi je trdil, da notarji več ne obstajajo v italiji, in da nima to kdo overit.

hvala za kakršnokoli pomoč

različno zgledajo. lahko je tut navaden bel a4 format popisan s pravilnimi podatki (motor, šasija, stari lastnik, novi lastnik, če rabiš vse kar je gor pošlji ZS pa ti bom poslikano poslal.)

Overjena kuporodajna pogodba pri notarju se reče pa: Contratto di compravendito legalizatto di notaio. Ne vem če sem pravilno napisal, ampak bo že vedel kaj hočeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

različno zgledajo. lahko je tut navaden bel a4 format popisan s pravilnimi podatki (motor, šasija, stari lastnik, novi lastnik, če rabiš vse kar je gor pošlji ZS pa ti bom poslikano poslal.)

Overjena kuporodajna pogodba pri notarju se reče pa: Contratto di compravendito legalizatto di notaio. Ne vem če sem pravilno napisal, ampak bo že vedel kaj hočeš.

ja super, hvala za pomoč, sem ti poslal ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

včeri biu v KP in je vse šlo skoraj gladko:

edin mi je težila (ful je zgledala jezna) da kupoprodajne jest ne bi smeu dat delat ker sm ne-polnoletn

pa za reg. bom rabu pisno potrdilo staršev da lahko :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jst čakam na homologacijo iz Kopra že od prejšnega ponedeljka :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst čakam na homologacijo iz Kopra že od prejšnega ponedeljka :unsure:

no jaz isto čakam od prejšnjega ponedeljka!

danes sem vsaj 50 krat poklical na njihovo telefonsko, pa se ni noben javil.

v bistvu se mi v treh tednih niso nikoli javili na telefon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz isto čakam od prejšnjega ponedeljka!

danes sem vsaj 50 krat poklical na njihovo telefonsko, pa se ni noben javil.

v bistvu se mi v treh tednih niso nikoli javili na telefon

men se tud ne javjo, prejšn pondelk pa so rekl: imamo gužvo, dobite po praznikih :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz že čakam od 25.4.08 na telefon jih dobiti čista utopija,kaj čmo so edini in monopolisti pokasirajo 96 eur pol pa čakaj njihovo milost.In to naj bi bila neka resna firma?Baje zavlačujejo zato,

ker uradni uvozniki močno pritiskajo na njih,ker uvažamo čedalje več motorjev mimo njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz že čakam od 25.4.08 na telefon jih dobiti čista utopija,kaj čmo so edini in monopolisti pokasirajo 96 eur pol pa čakaj njihovo milost.In to naj bi bila neka resna firma?Baje zavlačujejo zato,

ker uradni uvozniki močno pritiskajo na njih,ker uvažamo čedalje več motorjev mimo njih.

kakšni monopolisti, saj homologiraš lahko tudi v LJ, ni ti treba v KP vlačit motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšni monopolisti, saj homologiraš lahko tudi v LJ, ni ti treba v KP vlačit motorja

a si tolk prijazen pa poveš kje sem pripravljen še enkrat plačat če prec dobim papir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lpp izvaja homologiranje (oz. pregled o ustreznosti) tudi na drugih lokacijah. sam sem ga opravill v sg-ju 22.4., res pa je , da še zmeraj čakam na papir. po zakonu o upravnem postopku mora organ izdati odločbo v roku 1 meseca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si tolk prijazen pa poveš kje sem pripravljen še enkrat plačat če prec dobim papir

LPP, a prvič slišiš :hmm: , saj si iz domžal, bi lahko vedel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si tolk prijazen pa poveš kje sem pripravljen še enkrat plačat če prec dobim papir

Nikjer ga ne boš dobil prec :whistle:

Banda.....bi nekdo moral sprožit ustavni spor. Po celi EU veljajo TUV-i, razen pr nas treba še dodatn kasirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se kdo slucajno ne ve, tudi RTI v Mariboru po ´novem´izvaja preglede za motorje...v ponedeljek bom poizkusal sreco :whistle: z mojim Akrapotom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam 21.5. pregled oz vpis.

BTW...a vabilo iz MB je tudi "na horuk" napisano? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam 21.5. pregled oz vpis.

BTW...a vabilo iz MB je tudi "na horuk" napisano? :slap:

Kako mislis na horuk??? Jaz sem se vsaj en mesec ze vnaprej narocil na tocno ta termin, ker mam samo takrat cas.

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LPP, a prvič slišiš :hmm: , saj si iz domžal, bi lahko vedel

Jaz sem mislil za uvožen motor iz Nemčije,kot vem delajo samo v Kopru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mislis na horuk??? Jaz sem se vsaj en mesec ze vnaprej narocil na tocno ta termin, ker mam samo takrat cas.

Zato, ker na LPP-ju pošlješ prošnjo za pregled in ti potem oni povej kdaj prideš. Papir, ki ti ga pa pošljejo, je pa navadno skropucalo. Ga jutri skeniram in prilepim........sramota!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacijo kar se tiče predelav se da nardit tudi pri ŽONTI v Celju (Tehnični pregledi ŽONTA).

Bil tam ravno včeraj zaradi izpuha in smerokazov.

Ob prijavi za tehnični pregled predelave, mi je bilo rečeno da so pregledi načeloma ob sredah, ko je dovolj prijav, tako, da ti javijo nekje dva dni prej kdaj se lahko zglasiš na tehničnem pregledu.

Na homologacijski kartonček, ki ga pošljejo po pošti naj bi se čakalo nekje 14 dni, ...bomo vidl :)

LP

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker na LPP-ju pošlješ prošnjo za pregled in ti potem oni povej kdaj prideš. Papir, ki ti ga pa pošljejo, je pa navadno skropucalo. Ga jutri skeniram in prilepim........sramota!!!

ja, ampak to dejansko vsem pošiljajo, ne vem ali niso ugotovili da je vse brez presledkov al kako :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mislil za uvožen motor iz Nemčije,kot vem delajo samo v Kopru

saj jaz sem tudi tako mislil, ne pa na homologacijo aftermarket dodatkov.

sicer nisem preizkusil v praksi (zato ne bom na sveto trdil), ker motorja nisem kupoval v tujini, ampak tako homologacijo naj bi se dalo narediti tudi v LJ na AMZS na dunajski - če sem prav informiran - preveri po telefonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!