Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

V enem dnevu?? Kje? V Ljubljani sigurno ne, tu si vzamejo vsaj 14 dni časa...

Meni je uslužbenka po telefonu na Proavtu KP rekla, da naj se kar oglasim jutri zjutraj v Kopru, ker je kao že zamujeno za oddajo vloge (klical včeraj) in da naj bi isti dan dal vlogo in opravil homologacijo, če bo vse po sreči in bo inšpektor pri volji seveda.

Bom sporočil, kako se bo izšlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz opravil pregled in homologacijo bp, tudi vpisali so vse ok. Pohvalno,da so vse uspeli zrihtat v enem dnevu, vsa zadeva pa me je stala nekaj malega cez 37 EUR.

in od kje razlika v ceni med andro82 in tabo????

jst bom pelju v pon., dušilc zvoka pa sm si sposodu kr ga nimam

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem dnevu?? Kje? V Ljubljani sigurno ne, tu si vzamejo vsaj 14 dni časa...

RTI Maribor

in od kje razlika v ceni med andro82 in tabo????

jst bom pelju v pon., dušilc zvoka pa sm si sposodu kr ga nimam

lp

Verjetno je v MB malce drazje kot v LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dal za homologacijo blokade 60€. pa sem kartonček že imel.

nemogoče, ena stvar za homologirat pride v Lj na LPPju 31€, tako da sem sam dal za izpuh in blokado 62€, pa sem kartonček prav tako že imel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nemogoče je mogoče. točno 63€ sem plačal 9.4.2008 na LPPju. Kartonček sem dobil na avtoplusu že prej.

možno, da so me nategnili. bom uprašal 29. ko grem homologirat akrapota. morda mi štejejo v plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

jaz imam en problem glede homologoacije. Kupil sem gianelli izpuh za hondo 1000rr letnik 04 izpuh je rabljen sedaj pa bi ga jaz rad homologiral.Kje naj dobim papirje od izpuha kam se naj obrnem na zdnji strani lonca sicer ima odtisnjen E pa oznako ampak samo z tem homologacije ne dobim

vem da se je dalo tuf tudi ponaredit vendar ne najdem nič v zvezi z gianeli izpuhom

lepo prosim za pomoč

lp,nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

jaz imam en problem glede homologoacije. Kupil sem gianelli izpuh za hondo 1000rr letnik 04 izpuh je rabljen sedaj pa bi ga jaz rad homologiral.Kje naj dobim papirje od izpuha kam se naj obrnem na zdnji strani lonca sicer ima odtisnjen E pa oznako ampak samo z tem homologacije ne dobim

vem da se je dalo tuf tudi ponaredit vendar ne najdem nič v zvezi z gianeli izpuhom

lepo prosim za pomoč

lp,nejc

Najdi uvoznika ali pa malo poglej po internetu ter jim lepo napisi mail, da bi rabil papirje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
eh slovenija.........

ce je e stevilka vtisnjena na smerniku MORA veljati tudi v sloveniji (EU zakonodaja in te fore).

samo so slovenceljni ocitno se preleni, da bi se drzali zakonov.

cakam samo, da bo nekomu prekipelo in bo stozil vse skupaj.

homologacija na EU-homologirano vozilo. pa kaj si ti nor ! :unsure:

slovenija je pa kaj .........clanica NAFTA-e ?!

V zvezi z tem sem poslal email na Preverjeno (POP TV) in na Ministerstvo za promet, s prošnjo o obrazložitvi.

Pa še kam bom, če bo treba.....

Pa da vidimo.....BANDA.

PS.: To bi lahko sprožili že kakšne druge inštitucije.......

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Zanima me, če se je treba na RTI v mariboru tudi naročat za homologacijo izpuha, ali lahko vse opraviš v enem dnevu?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem po cca 3h tednih po pregledu od LPP prejel kuverto z dopisom, homologacijo in vpisanimi predelavami... že v prvi vrsti 2 napaki, ena v imenu znamke izpuha, in druga v serijski številki :headbang: :headbang: :headbang:, dalje sploh nisem preverjal

Komu lahko zdaj j... m... :angry:

Kako se da to najhitreje uredit ...ima kdo kake izkušnje (verjamem da vas more bit kar nekaj :huh: )

...hvala,

lp

D.

Popravljeno . Popravil Dante
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem po cca 3h tednih po pregledu od LPP prejel kuverto z dopisom, homologacijo in vpisanimi predelavami... že v prvi vrsti 2 napaki, ena v imenu znamke izpuha, in druga v serijski številki :headbang: :headbang: :headbang: , dalje sploh nisem preverjal

Komu lahko zdaj j... m... :angry:

Kako se da to najhitreje uredit ...ima kdo kake izkušnje (verjamem da vas more bit kar nekaj :huh: )

...hvala,

lp

D.

Poskusi najprej poklicat in jim na lep način povedat, da če za tist denar ki si jim ga pustil ne znajo vsaj pravilno napisat, lahko nehajo delat :headbang:

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi najprej poklicat in jim na lep način povedat, da če za tist denar ki si jim ga pustil ne znajo vsaj pravilno napisat, lahko nehajo delat :headbang:

Ja se strinjam, da lepa beseda lepo mesto najde, če naletiš na pravega sogovornika.

Najbolj me jezi to, da sploh moram kontrolirati, če je nekdo tam vse prav prepisal. To je v bistvu njihovo delo, da tudi dvakrat preverijo, če je potrebno ali so cifre in vse ostalo prav prepisane.

Ni čudno, da je veliko dela, če je stvari treba 2x delat.

LP

D.

Popravljeno . Popravil Dante
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam, da lepa beseda lepo mesto najde, če naletiš na pravega sogovornika.

Najbolj me jezi to, da sploh moram kontrolirati, če je nekdo tam vse prav prepisal. To je v bistvu njihovo delo, da tudi dvakrat preverijo, če je potrebno ali so cifre in vse ostalo prav prepisane.

Ni čudno, da je veliko dela, če je stvari treba 2x delat.

LP

D.

Tud jest sm pred kratki dobil novo homologacijo z opisom predelave, pa sploh nisem pogledal ali so vse pravilno napisali. Sem takoj iz kuvetre pa direkt pod sedež na motorju dau :unsure: Bo treba preverit ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če ne prej bi te verjetno stric na tehničnem pregledu opozoril :headbang:

Ne vem kako je s tem me pa zanima, če že ima kdo podobno izkušnjo... ali komplicirajo glede takih 'tiskarskih' napak pri predelavah in te pošljejo nazaj ali so popustljivi kar se tega tiče.

lp

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zvezi z tem sem poslal email na Preverjeno (POP TV) in na Ministerstvo za promet, s prošnjo o obrazložitvi.

Pa še kam bom, če bo treba.....

Pa da vidimo.....BANDA.

PS.: To bi lahko sprožili že kakšne druge inštitucije.......

Odgovor iz DCC, na moja vprašanja:

Zakaj je potrebno na preglede kljub TUV-u?

Zakaj se to ne more urediti po pošti?

in še nekaj stvari v zvezi s tem...

Spoštovani, vsaka predelava, ki se izvaja na vozilih in posega v homologirane dele, se mora vpisati v potrdilo o skladnosti. Ob predelavi je potrebno predložiti dokument, iz katerega je razvidno, da je element homologiran, in da je vgradnja dovoljena za točno določen tip vozila. Na elementu mora biti oznaka, iz katere mora biti vidna povezava med certifikatom in elementom. Tak vpis predelave je zahtavan samo za elemente, ki so podvrženi homologaciji in je ustaljena praksa tudi v drugih državah članicah EU. Lep pozdrav, Tina Bučić, univ.dipl.kom.

Služba za odnose z javnostmi

Direkcije RS za ceste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Zanima me, če se je treba na RTI v mariboru tudi naročat za homologacijo izpuha, ali lahko vse opraviš v enem dnevu?

LP

Moras se narocit;pregled in dvig dokumentov pa lahko opravis v enem dnevu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kolega je montiral akrapota na motor, pa klical v ivančno gorico glede homologacije, in mu je ženska na drugi strani slušalke razložila, da ne rabi hodit nikamor na LPP in homologirat zadeve, saj je homologacija narejena že v tovarni za vsak motor posebej, da je dosti samo tisti papir ki ga dobiš zraven izpuha.....a se kaj premika v tej smeri :hmm: ....je pa jasno, da določene organizacije s tem samo pobirajo denar, naredijo pa čisto nič :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je montiral akrapota na motor, pa klical v ivančno gorico glede homologacije, in mu je ženska na drugi strani slušalke razložila, da ne rabi hodit nikamor na LPP in homologirat zadeve, saj je homologacija narejena že v tovarni za vsak motor posebej, da je dosti samo tisti papir ki ga dobiš zraven izpuha.....a se kaj premika v tej smeri :hmm: ....je pa jasno, da določene organizacije s tem samo pobirajo denar, naredijo pa čisto nič :angry:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?s=...t&p=1378495

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi ne da brat 39 strani zato me zanima če ni blo omenjeno kako pa je s homologacijo varnostnih utripalk.Namreč namestil sem "carbon look" utripalke in je v trgovini reku da je kao že homologirano in ne rabiš nič, sm pa malo v dvomih sej ne verjamem da naša država nebi zgrabla tko mamljive ponudbe da bi še tle kaj zaslužla.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi ne da brat 39 strani zato me zanima če ni blo omenjeno kako pa je s homologacijo varnostnih utripalk.Namreč namestil sem "carbon look" utripalke in je v trgovini reku da je kao že homologirano in ne rabiš nič, sm pa malo v dvomih sej ne verjamem da naša država nebi zgrabla tko mamljive ponudbe da bi še tle kaj zaslužla.

LP.

Žmigovce je isto treba homologirat, fora je pa v tem da se ne dajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, na žalost res.. Pa so lahko 100x evropski, pa ustrezni in legalni povsod drugod :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi ne da brat 39 strani zato me zanima če ni blo omenjeno kako pa je s homologacijo varnostnih utripalk.Namreč namestil sem "carbon look" utripalke in je v trgovini reku da je kao že homologirano in ne rabiš nič, sm pa malo v dvomih sej ne verjamem da naša država nebi zgrabla tko mamljive ponudbe da bi še tle kaj zaslužla.

LP.

Poglej, če maš gor oznako E. Če je, potem ti jih vpišejo v kartonček brez problemov. Je pa vprašanje, če se ti zdi vredno dajat EUR za vpisat ene žmigavce ? Najboljše je, da jih daš vpisat skupaj s kakšno drugo predelavo in prišparaš.

Če se bo pa kdo zapičil v žmigavce, ti lahko po zakonu komot da 500 EUR kazni in odvzem tablice (prepoved vožnje) zaradi neizpravnega vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!