Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Načelomo bi moral homologirati tudi aftermarket nalepke :headbang:

..in ja danci...ni homologirano, vsaj pri nas ne :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj se da naredit, ce nimas homologiranih par stvari, razen tega da das original gor?

P.S. nimam računov :SS

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Zanima me, koliko policaji težijo glede teh homologacij. namreč zanima me, če sploh praša kdaj za kartonček, ker ga v motor nimam kam za dat, edino v žep od jakne. Je pa kar ogromen list, najraj bi ga ene 50x prepognil da ga spravim v prometno, tako kot bom to storil s potrdilom o zavarovanju. Potem pa še nekaj, zadaj bi si dal tail tidy nosilc za tablico, nebi ga sam naredil ampak bi ga kupil, pa me zanima, kko je stem. Mi zna zatežit za nosilc, morm kej nardit oz. mu sam kaj rečem, al pa kakšen račun...Vrjetno bom imel najbolj nabito promento, ker bom vse not stlačil :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacijo moraš met vedno s sabo (naredi tako kot jaz: skopiraj si jo in original pusti doma, tiste kopije pa že ni škoda prepogibat)!

glede nosilca: glej le na to da se tablico dobro vidi in da ima lučko za osvetlitev; če je vse to ne bo nobeden težil in nobenega računa ne nič ne rabiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacijo moraš met vedno s sabo (naredi tako kot jaz: skopiraj si jo in original pusti doma, tiste kopije pa že ni škoda prepogibat)!

glede nosilca: glej le na to da se tablico dobro vidi in da ima lučko za osvetlitev; če je vse to ne bo nobeden težil in nobenega računa ne nič ne rabiš

Poj praviš da je kopija zadovoljiva? UU hvala ti 10x :) V pondelk kuj letim kopirat, ker doma kopirc neki zajbava :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poj praviš da je kopija zadovoljiva? UU hvala ti 10x :) V pondelk kuj letim kopirat, ker doma kopirc neki zajbava :)

Ko si že pri tem, skopiraj še prometno, pa zavarovalno polico, potem izpit, pa osebno in potni list...saj kopija velja povsod; zakaj torej potrebujemo originale, ki so 100X zaščiteni pred ponarejanjem. Bom vozniško skopiral, če mi jo vzamejo, saj itak kopija velja :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si že pri tem, skopiraj še prometno, pa zavarovalno polico, potem izpit, pa osebno in potni list...saj kopija velja povsod; zakaj torej potrebujemo originale, ki so 100X zaščiteni pred ponarejanjem. Bom vozniško skopiral, če mi jo vzamejo, saj itak kopija velja :slap:

Homologacijo prekopirano mu pokažem na kraju, če pa ni zadovolen pa v roku 3 dneh na policijski postaji. Lahko mu jo pa v 3x3cm papirčkem prepognem - sem dober v tem;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacijski kartonček je dokument, ki ga je potrebno v originalu pokazati ob registraciji in tehn. pregledu. V kolikor imaš na motorju nekaj kar ni original prva vgradnja,pa je dovolj da imaš s sabo fotokopijo originalne homologacije da lahko pandurju pokažeš da je tista reč vpisana v originalnem homologacijskem kartončku. Da bo pa res vse po regulah pa še fotokopijo overi pri notarju ali na UE da je istovetna originalu pa si 100% di regula.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo pa res vse po regulah pa še fotokopijo overi pri notarju ali na UE da je istovetna originalu pa si 100% di regula.

To pa ja, to bo že bolj držalo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akrapovič?Tudi če dobiš ob nakupu nek kartonček ki ga baje ima vsak njegov škarik je treba to vse not vpisovat al je zadosti če ga samo priložiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100x že napisan...

Prijazni gospod FRIPS a lahko še enkrat poveste da mi ne bo treba 100x brat za nazaj toliko strani :kva2:

100x že napisan...

Prijazni gospod FRIPS a lahko še enkrat poveste da mi ne bo treba 100x brat za nazaj toliko strani :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti misliš....je potrebno? ali vsi mečemo denar skozi okno, ko nosimo € na LPP inp.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes šel v PO na Avto Krko(za Evrošpinom) na homologacijo kljuke na avtu. V pol ure imel kartonček v roki z vpisano predelavo, cena 20€. Je pa nov avto, tako da ni bilo potrebno narediti novega kartončka. Tako da LPP Fu×× off forever!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Homologiral bi LeoVince na XT660 25 kW. Me pa zanima, če mogoče zaradi povečanja moči od izpuha vpišejo več kW?

Kam lahko grem homologirat in kje dobim obrazec?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ljubljani na LPPju ali v mariboru na RTIju (se mi zdi), povečana moč pri aftermarket izpuhih ne igra nobene vloge, vsaj kar se tiče papirjev ne (sam imam vpisanega akrapoviča in 25kw blokado pa ni problema), obrazec dobiš na lpp strani, pa izpuh mora bit street legal, torej z papirji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem klical na RTI in vse štima, vendar je problem, ker sem ga vgradil sam. Kako ste vi to rešili?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem dobil poštempljano. Vendar mojstri pravijo različno. Eden je rekel, da ne potrebuje vpisa, da potrebujem le tisto nalepko (na sliki označeno z 1), ki jo vedno nosim s sabo in ne bo problemov. Drugi pa je rekel, da potrebujem neko knjižico. Nič več mi ni jasno. Prilagam slike kaj imam.

post-20041-1220626507_thumb.jpg

post-20041-1220626590_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem dobil poštempljano. Vendar mojstri pravijo različno. Eden je rekel, da ne potrebuje vpisa, da potrebujem le tisto nalepko (na sliki označeno z 1), ki jo vedno nosim s sabo in ne bo problemov. Drugi pa je rekel, da potrebujem neko knjižico. Nič več mi ni jasno. Prilagam slike kaj imam. Kaj od tega potrebujem?
Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje imam: V kolikor se odločim in dam prebarvat moped na kako drugo barvo, ali je nujno novo barvo homologirat (no dobro, to najbrž je) - bolj me zanima, kako in kje lahko dobim potrdilo, da je ta barva ustrezna za homologacijo in koliko me to stane.....

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem dobil poštempljano. Vendar mojstri pravijo različno. Eden je rekel, da ne potrebuje vpisa, da potrebujem le tisto nalepko (na sliki označeno z 1), ki jo vedno nosim s sabo in ne bo problemov. Drugi pa je rekel, da potrebujem neko knjižico. Nič več mi ni jasno. Prilagam slike kaj imam.

Potrebuješ vpis v homolagicijski kartonček in pika ;)

Tisto pod "1" ti je dovolj samo v tujini.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje imam: V kolikor se odločim in dam prebarvat moped na kako drugo barvo, ali je nujno novo barvo homologirat (no dobro, to najbrž je) - bolj me zanima, kako in kje lahko dobim potrdilo, da je ta barva ustrezna za homologacijo in koliko me to stane.....

Hvala

nič ni treba homologirat, ti pojdi samo tja kjer delaš tehnične, in reci naj ti zamenjajo prometno ker imaš drugo barvo motorja, to je to, strošek ti je samo nova prometna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ker še zdaj nimam točnih podatkov me zanima ali imam vse potrebno za homologiranje. Imam fotokopirano prometno, fotokopirano homologacijo motorja, potrdilo o strokovni namestitvi izpuha in stvari na slikah. Je to vse, ali mi kaj manjka?

Aja pa še to. Ko mi homologirajo nov izpuh in nato jaz prodam motor in kupec želi imeti nameščene original izpuhe. Ali je potrebno nato nazaj homologirati original izpuhe ali jih lahko brez homologacije uporablja?

post-20041-1220783685_thumb.jpg

post-20041-1220783772_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!