Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Vse imaš.

Če hoče kasneje kupec dat original rore gor, jih lahko brez problema. ne potrebuje nobenega vpisa več, saj so serijski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa še en problem, ker ne znam vsega izpolniti na tistem obrazcu. Bi mi lahko kdo povedal katere številke vstavim pod rubriko PRILOGE K VLOGI ZA POSAMIČNO ODOBRITEV VOZILA. Pod 1. je homologacija motorja, pod 4. pa številka prometnega dovoljenja, ne vem pa kaj je 2. in 3.

post-20041-1220875818_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 in 3 so ti dokumenti od izpuha, jaz sploh ne bi nič pisal sem, saj to itak prineseš s sabo na pregled, bodo že oni vedeli kaj s tem, zato so tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej blokade homologira samo LPP in RTI, a se je pojavil še kakšen ponudnik ???????

Nebi dal roke v ogenj, samo kot vem so po novem homologacije tudi drugje. Jaz sem na avtu homologiral vlečno kljuko, s papirji vred 20min. :worship:

naredil sem pa na avto-Krka v Postojni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanimajo kako je z homologacijami večjih predelav. To zimo se bom namreč po vsej verjetnosti spustil v izgradnjo streetfighterja. Se pravi drug zadek, subframe, superbike kit, maska, luči, žmigavci itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še jaz imam eno vprasanje glede homologacije izpuha. kupil sem izpuh leovince,in je uvozen iz nemcije(se mi zdi). imam papirje od izpuha,tisto nalepko.

nimam pa računa,mi ga "dobavitelj" ni zraven poslal. je vredu,se bo dalo homologirati brez računa?

mam pa tudi žig,oz potrdilo o strokovni namestitvi

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanimajo kako je z homologacijami večjih predelav. To zimo se bom namreč po vsej verjetnosti spustil v izgradnjo streetfighterja. Se pravi d ob rug zadek, subframe, superbike kit, maska, luči, žmigavci itd...

No ponavljam vprašanje. Kako težko je dobiti in/ali je sploh mogoče dobiti homologacijo za večjo predelavo? Čez tehnični pregled bi motor verjetno spravu tudi brez homologacije-zanima me kako je v tem primeru z zavarovalnicami v primeru nastale materialne škode. Aja motor je letnik 96.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to tut mene mal skrbi. Imam v planu enga nakeda iz cestaka naredit, če bom dobil kakšen dober primerek.

S samo homologacijo se nebi preveč sekiral, ker bi bilo brezupno vse predelave legalizirat. Glede materialne škode ti pa pač ocenijo tisto kar je poškodovano. Če ni več plastik ti jih pač ne morejo ocenit in tako naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislu sem v smislu da bi se zavarovalnica izgovarjala na nehomologirane dele in nebi hotela krit škode... Si lahko predstavljamo da samo opraskaš kakšnega BMW-ja al pa merco.

kolikor sem pa gledal po netu se je v zadnjih dveh letih prodajalo nekaj predelav, ki dvomim da so imele homologacijo pa se je vse dalo registrirat tko da pomoje ni takega problema... Z policaji se pa že zmeniš, pa dvomim da se kakšen tok spozna da bi šel težit zarad plastik.......prej zarad preglasnega izpuha :evilgrin:

Mal še razmišljam če bi motor predelal-ampak se jo bom verjetno kr pogumno lotil to zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje še imam. za homologacijo izpuha. je mogoče da dam svojem bratu papirje od motorja,izpuha, potrdilo oz ikzjavo da ga pooblascam da uredi to zadevo za mene,da se ne vozim zato v ljbuljano,ker brat ša živi zraven lpp

je to možno?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu ne rabiš ničesar, prijavi te lahko on ja, ampak motor pa boš moral peljat na pregled osebno (ali pa tvoj brat), jaz sem delal homologacijo za izpuh in blokado ko je bil motor še pisan na prejšnjega lastnika, nobeden ni nič vprašal o kaki kupoprodajni pogodbi, le papirje je potem dobil prejšnji lastnik na svoj dom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu ne rabiš ničesar, prijavi te lahko on ja, ampak motor pa boš moral peljat na pregled osebno (ali pa tvoj brat), jaz sem delal homologacijo za izpuh in blokado ko je bil motor še pisan na prejšnjega lastnika, nobeden ni nič vprašal o kaki kupoprodajni pogodbi, le papirje je potem dobil prejšnji lastnik na svoj dom

ko bom peljal motor na pregled,je potrebno imeti dušilec al kako s eimenuje to v izpuhi notri? ker jaz ga imam zunaj

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Živjo mene zanima če mi lahko kdo pomaga,moj brat ma ninjo9 in ma akrrapoviča

okroglega zanima me kje ma vgravirane številke,ker okoli je full malo placa.

Upam da mi lahko kdo odgovori ni važno za kak motor gre sam če je okrogu avspuh,

pa če ma kdo kako sliko bi blo super. lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr jst vem, bi mogle bit številke pri koncu izpuha, na čepu dušilca, kjer izstopijo izpušni plini. Pa si siguren, da ima ror homologacijo? Če je mogoče nima, tud številke zaman iščeš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ror ni homologiran sam bi ga jst homologiral ni prvi ;)

ovalni majo cifre zadaj na vrhu sam okrogli pa nevem,ker tam je full malo

placa 3cm in mašina za graviranje ne more pridet zraven,zato me zanima če ma kje drugje

upisano nisem nikoli gledal okrogle kako majo.

čene pa ga bomo homologirali kot da je leovinci ;)

Sam res bi rabu kako slikco al kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!