Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Se pravi da moram peljat na homologacijo tudi če je lonec že homologiran s strani izdelovalca in delan v sloveniji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam race ror na njega graviran št. in pol grem na LPP papirje se itak da bobit na netu.

bi pa sam rad vedu kje pridejo čifre napisane na roru pri okrogli varjanti ror pa je nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne leo vinci ma na objemki udarjene cifre akrapovič pa lasersko gravirano

logo pa tiste cifre.

no sej če ne dobim podatka ga bom pa homologiru kot da je neka druga znamka

sam nalepko dol pa uštimaš kej druzga.

če bi bil ovalen ni panike je dovolj placa.

ker so začeli policisti kr dobro talat kazni (417€)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm tale sploh ni slaba. Bi mi lahko malo bol podrobno opisal kako bi izvedel tole homologacijo. Vgraviram cifre-to mi je jasno naprej pa... Tud jst imam namreč nehomologirane izpuhe (pa še marsikaj druzga :rolleyes: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na netu dobiš papir in pol dobiš enga ki ma za lasersko graviranje (če govorimo za akrapovič)

ti tiste cifre gor gravira tako kot mora bit dobiš še tist kiler za v ror da ni taka luknja pa

da ga utiša in se prjaviš na homologacijo.

papirji so lahko kopirani važno da dokažeš da je ror za ta model.

Sam vse to mora bit v nulo narejeno!!

Fantje uštimite to ker če bojo kej spremenili bomo v p... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha pač graviraš iste cifre kot so na papirju... OK-razumem. A bi lahko dal še kakšno stran na netu kjer se dobijo papirji-sem mal gledal pa nisem nič našel. Ja drugač pa glede na to da bo moj moped obsežneje predelan, bi si rad pridobil vsaj en del homologacij da mam vsaj nekaj za pokazat če me kdo ustavi...

Drugač pa hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je ror lahko homologiran za cestno uporabo ali pa ne, kar pomeni da ustreza določenim predpisom ki tam veljajo (glasnost, ipd), homologiran torej mora imeti vtisnjeno homologacijski predpis-to je tista številka, ki je vpisana na roru, ter serijsko št. samega izpuha.

Ti moraš potem ta motor, na katerem imaš montiran homologiran izpuh, peljati nekam kjer izpuh pregledajo (to delajo LPP in podobni...) in temu se reče da opraviš a-test. Oni ti nato vpišejo ror v homologacijski kartonček in to je to. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti moraš potem ta motor, na katerem imaš montiran homologiran izpuh, peljati nekam kjer izpuh pregledajo (to delajo LPP in podobni.. .) in temu se reče da opraviš a-test. Oni ti nato vpišejo ror v homologacijski kartonček in to je to. :naughty:

ne delaš a-testa ;), samo pregled in vpis v homolomo.

A-testi so narejeni že s strani firme, da so sploh lahko dobili t.i. TUV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne delaš a-testa ;), samo pregled in vpis v homolomo.

A-testi so narejeni že s strani firme, da so sploh lahko dobili t.i. TUV

Men je un tip ki mi je pregledal ror, rekel da se temu reče a-test. Če on laže potem tud jaz. :blush: Drugače pa je to samo kao pregled, jst sm motor pripeljal v kombiju, ker sem bil naročen enkrat tak cajt lani pa še scalo je in je tip samo vrata od kombija odprl pa prepisal številke iz rora in to je bilo to.....strokovnost :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam homologiranih izpuh, vendar ne vpisan v homologacijski karton. Tudi enkrat mi policisti niso omenili, da bi bilo to potrebno pa so me ustavili že večkrat prav tako sem prečkal tudi mejo. Kot berem, lahko rečem naj tako tudi ostane.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam homologiranih izpuh, vendar ne vpisan v homologacijski karton. Tudi enkrat mi policisti niso omenili, da bi bilo to potrebno pa so me ustavili že večkrat prav tako sem prečkal tudi mejo. Kot berem, lahko rečem naj tako tudi ostane.

L.p.

Če ni vpisan,ne obstaja. Vsaka posamična predelava oz.dodelava na motornem vozilu, mora biti vpisana na za to namenjeno mesto, kar je homologacijski kartonček.Če se bo policist v zadevo vpiknil, se smatra, da imaš nehomologiran ror, pa se ti potem z njim prepiraj. Legaliziraj-vpiši si ga v kartonček, pa ne bo komedij.... :closedeyes:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, po moje se tud ne splača hecat, ker so kazni previsoke. Daš tistih nekaj evrov za vpis v kartonček in maš mir. Kaj pa če se bo v to zapičil kak policaj v tujini in ti recimo prepovedal nadaljno vožnjo? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je un tip ki mi je pregledal ror, rekel da se temu reče a-test. ..... in to je bilo to.....strokovnost :naughty:

Vse si povedal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, po moje se tud ne splača hecat, ker so kazni previsoke. Daš tistih nekaj evrov za vpis v kartonček in maš mir. Kaj pa če se bo v to zapičil kak policaj v tujini in ti recimo prepovedal nadaljno vožnjo? :unsure:

v tujini je dovolj da imaš proizvajalčevo potrdilo o ustreznosti, tisti papir ki si ga dobil zraven izpuha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa so še poslikali motor iz vseh strani in pa tudi izpuh, tam kjer je gravirana tista številka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, mene pa tud nekaj zanima. Na hornetki imam DPM race izpuh...Na njem sta le stevilki e3 XXXX in e3 XXX in sicer loceno napisani, drugih stevilk ni.. Imam tud neke papirje od izpuha, kjer teh cifer ni nikjer napisanih, zdi se mi, da so le navodila za montazo. Se sploh da to stvar homologirat in kaksen je postopek (se mi ne da vseh strani brat)? Aja, izpuh je bil gor ze, ko sem nabavu motor..

Tale rec je to:103_2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima e oznako, potem se da. Piši proizvajalcu lonca naj ti pošlje papirje (zadostuje po emailu). Ali pa sam poišči po netu.

O homologaciji imaš v temi HOMOLOGACIJE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko nekdo razloži foro nemškega TÜV. To je potrdilo, ki ga radim da lahko del homologiram pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!