Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Jst mam tud komplet akrapoviča pa se sploh ne sekeram ker ni homologiran :) who cares :D

Točno tako, čeprav moj je homoligiran, zato pa nekaj drugih stvari ni :unsure: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nasprotju z vama, mene pa boli k... za tistih 30€. Dans sm uspesno homologiral svoj DPM race.. :evilgrin:

Če bi blo treba sam 30 eur ga bi tud jst homologirov. Se pa splača probat mal pogulfat pa probat homologirat-za vsak slučaj:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledajo dandanes že fejst, če imaš spremenjen izpušni sistem na tehničnem ? in nimaš vpisan

kaj pa na cest ?

v Avstriji na cest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledajo dandanes že fejst, če imaš spremenjen izpušni sistem na tehničnem ?

Na tehničnem znajo bit kr živčni (je pa vrjetno odvisno od posameznikov). 1 mesec nazaj sem bil na tehničnem z original auspuhi in mi je tip reku da so nekam glasni, da vrjetn niso original.... Šele ko je šel od blizu gledat, da je odtisnjeno na izpuhu "ducati" in neke cifre se je mal pomiril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledajo dandanes že fejst, če imaš spremenjen izpušni sistem na tehničnem ? in nimaš vpisan

kaj pa na cest ?

v Avstriji na cest

Avstrijc pod golico je rekel, da v auspuffu ni DB-Killerja in da ga tisti papirji čist nič ne zanimajo.

Torej gledajo.

No, kazen je bila manj kot 10% kazni pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avstrijc pod golico je rekel, da v auspuffu ni DB-Killerja in da ga tisti papirji čist nič ne zanimajo.

Torej gledajo.

No, kazen je bila manj kot 10% kazni pri nas.

Se pravi ~45€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nasprotju z vama, mene pa boli k... za tistih 30€. Dans sm uspesno homologiral svoj DPM race.. :evilgrin:

a se moras kej prijaviti za homologacijo ali gres samo tja a ti kej zmerijo zvok l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avstrijc pod golico je rekel, da v auspuffu ni DB-Killerja in da ga tisti papirji čist nič ne zanimajo.

Torej gledajo.

No, kazen je bila manj kot 10% kazni pri nas.

glavni je samo DB-kiler ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vozila, ki so registrirana v Sloveniji, kar jaz vem, veljajo slovenski zakoni, saj je tudi homologacija je napisana v slovenščini...

A je bil tvoj izpuh tako zelo glasen, da je šel to gledat? Moj giannelli brez dušilca le nekoliko bolj bobni

Popravljeno . Popravil GT4turb0
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl je,da ima auspuh aftermarket ter da nima notri dušilca....kar pomeni da ni takšen kot bi moral biti. TUV je "narejen" z dušilcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl je,da ima auspuh aftermarket ter da nima notri dušilca....kar pomeni da ni takšen kot bi moral biti. TUV je "narejen" z dušilcem.

kako pa je to na hitro videl ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Oglasiš se na LPP, govorim za LJ, in se prijaviš za strokovni pregled - izpolnše formular.

- Na dom, v kakem tednu ali 14 dni, dobiš vabilo na strokovni pregled. Dopoldanske ure, torek ali četrtek.

- Prideš na določeni datum na LPP, stopiš do okenca HOMOLOGACIJE in predložiš papirje - vabilo, prometno, homologacijski karton in TUV certifikat. Greš čakat pred vrata.

- Čakaš.

- Ko ti nakažejo zapelješ notri. Malo zmeden spet čakaš. Slej ko prej te nekdo obrajta in vzame papirje, poišče del ki ga 'homologiraš', prepiše številke. Opravi se 'strokovni pregled', ki vključuje test zavor, ... zelo pododbno kot tehnični pregled.

- Zatem ponavadi pride nek višji gospod - po činu - ker ni oblečen v zelene cunje. Še enkrat podrobno pregleda vpisano spremembo in številke na TUV certifikatu. Če vse štima je to to.

- Spremembo nato vpišejo v homologacijski karton, katerega dobiš po pošti na dom.

P.S.: 'Strokovni pregled' je na videz identičen tehničnemu pregledu. Vendar 'strokovnega pregleda' ne moreš uporabiti kot tehnični pregled pri registraciji motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čujte šefi (moderatorji)....Dajte postopek homologiranja kot sticky, ker se vsak teden najde nekdo, ki sprašuje po tem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se moras kej prijaviti za homologacijo ali gres samo tja a ti kej zmerijo zvok l.p

Jaz sem na LPP poslal Vloga_za_pregled_predelanega_vozila, TUV certifikat in fotokopijo prometne ter original dokument o skladnosti vozila. Potem so me obvestili po posti, kdaj naj pridem tja. Tam najprej placas 31€ ob predlozitvi vabila, nato ti pogledajo stevilke na izpuhu, na konc pa tipson se papirje mal pregleda... In to je to... V enem tednu ti posljejo vse dokumente..

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi mi kdo lahko povedal, kaj točno (dobesedno) vpišejo gospodje na homologaciji v kartonček.

Naj bom bolj konkreten; npr.: ali ti ko homologiraš akrapoviča napišejo samo da imaš zamenjan izpuh, ali dodajo tudi Številko (npr; e1 0425 MH7-0425) dušilca?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bm tudi letos peljal homologirat izpuh.. Imam pa na motorju tudi zamenjane žmigavce, imajo ustrezno E oznako. Nekje sem zasledil, da naj bi bila ta oznaka dovolj, da lahko vpišeš v homologacijo, da ni potreben dodaten papir (za žmigavce)..

Zanima pa me v primeru da se bo dalo uredit tudi za žmigavce, ali bo vseeno cena 31€, ali bodo hoteli imet 62€ ker gre za dve stvari. :?

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bm tudi letos peljal homologirat izpuh.. Imam pa na motorju tudi zamenjane žmigavce, imajo ustrezno E oznako. Nekje sem zasledil, da naj bi bila ta oznaka dovolj, da lahko vpišeš v homologacijo, da ni potreben dodaten papir (za žmigavce)..

Zanima pa me v primeru da se bo dalo uredit tudi za žmigavce, ali bo vseeno cena 31€, ali bodo hoteli imet 62€ ker gre za dve stvari. :?

62€ ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziher? Pa to je čist bedno, glede na to, da itak nič ne preverjajo, ampak samo napišejo eno vrstico več :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31€ stane strokovni pregled. Ne vidim razloga zakaj bi plačal 2 strokovna pregleda, če v enem šusu pregledajo cel moped?! Drugače pa je v takih primerih najbolje poklicati na LPP - Homologacije, ane? :) Tam bodo ziher vedeli kaj in kako in dileme bodo razblinjene :)

http://www.jh-lj.si/index.php?p=10&k=1496

Splošne informacije v zvezi s postopki dobite na telefonski številki

01 5822 707 od ponedeljka do petka od 8.-16. ure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri avtu lahko do 3 stvari homologiraš za 31eu :whistle:

Potem pa isto dalje za do 3 stvari

Na motorju pa ne vem

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!