Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Pomoje to ne bi smelo bit problema, ampak kolikor sem jaz nekaj sprašeal zadnjič po forumu, je potrebno za vsak vpis posebej plačat, tako da se ti cena podvoji.. Pa smerokazi morajo bit namontirani na original predvidena mesta, če imaš zadaj kakšen homemade narejen nosilec tablice in smerokaze namontirano tja, ne bo šlo skozi.. Moraš zmonitrat na original predvideno mesto preden pelješ tja.

Aha Ok. Pol s tem ne bo nič :whistle: .

Hvala ti. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ko boš tam vseeno vprašaj, zgubit nimaš kaj :) Če so moje informacije napačne, bodo že povedali in jim pač rečeš, da naj vpišejo še to.

Pa poročaj kaj si odpravil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ko boš tam vseeno vprašaj, zgubit nimaš kaj :) Če so moje informacije napačne, bodo že povedali in jim pač rečeš, da naj vpišejo še to.

Pa poročaj kaj si odpravil :)

Bom poročal, ko opravim zadevo. Pa povej mi še ali grem tja kjer so tehnični pregledi ali kam drugm?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz pred par leti delal homologacijo za feltne na avtu, sem šel tja, samo steza se mi zdi da je druga, drugače pa ista stavba in na isti strani vhod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha Ok. Pol s tem ne bo nič :whistle: .

Hvala ti. Lp

zakaj pa ne, žmigavce zaenkrat montiraš na original mesto, greš homologorat in potem ko maš vse paprije urejene jih lahko prestaviš kamor hočeš, seveda na neko razumno mesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpis v homologacijo pravno gledano ne velja, če je tvoj izpuh brez dbkilerja in lahko dobiš kazen. Ampak v praksi pa to ni tako hudo in so policajo ponavadi zadovoljni že s tem, da jim pokažeš tist karton pa je. Kar pa ne pomeni, da ne moreš imet smole, pa naletet na kakšnega smotanega policaja, ki se ti bo tudi v dbkiller zapičil

lp dbkiler je v tujini kr nujen

je kolegu policaj na golici sam v ror pogledo pa mu je razlozil da ni treba homologacije iskat, sam evre :unsure: pa tudi tocno nam je pokazu kje nas je ze slisal 3km stran :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, tujina je pa drug špas (Hrvaška izključena) :)

Tam ti pa homologacija ne pomaga nič, ampak je važna št na izpuhu in db killer. In prav je tako, tudi pri nas bi bila taka ureditev veliko bolj smiselna, ne pa da serjejo s temi vpisi v homologacijo, ki so sami sebi namen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kulker se okrog govri bi naj bli v Avstriji in Nemčiji policaji zelo pozorni na db kilerje, medtem ko za Hrvaško nisem slišal še za noben problem, lahko pa da sed motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno ali pa dve vpršanji...

Zanimam me kaj točno mora auspuh imeti da ga lahko homologiraš(TUV certifikat, vgravirana serijska št...???). Če ga naročim preko ebaya kakšna je verjetnost da se bo sploh dal homologirati, če je bil le ta izdelan v USA.

Hvala za info.

Lp

A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 1 mesecem sem poslal vlogo(fotokopija prometnga, slika izpuha,certifikat izpuha), čez 14 dni sem dobil vabilo in sem dons ob 8h zutri bil na LPPju.

Šu sm notr na okence mi je zračunala 31€ (s sabo nism meu nobenih potrdil o vgradnji), sem šel u delavnco je pršu tist majster (tud pogledu ni izpuha), mi je dal potrdilo in je reku da mi bojo poslal kartonček po pošti.

Skp sm se na LPPju zamudu cc 20 minut.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in tako se dela v naši državi. In sedaj ko te bodo ustavili policisti bodo srečni, če pa ne bi imel vpisano bi se lahko pa nekdo zapičil vate kot v tahujšega kriminalca, ki ogroža varnost udeležencev v cestnem prometu s tem, ko je zamenjal izpuh, ker lahko pade stran, ker je neustrezen, ker lahko ni tapravi tip za ta motor in je vsekakor nujno potrebno met vpisano, ker to pomeni, da so strokovnjaki te stvari preverili in potrdili da je to ok. Yeah right :SS :SS

Drugače pa fajn, da si zrihtal :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako do homologacije izpuha, ki nima homologacijskega kartončka????

Zablokeraš motor na 25kW ter ga peleš na lpp tam ti dajo homologacijski kartonček- "caka"!!!

Te ustavi policaj in prav: g. tale akrapovič pa nima homologacije!!!

Jaz: seveda da ma sem ga pelu na lpp pa so mi rekl da mam zdaj vse na motorju homologeran!

Policaj; Aha, potem pa vredu, nasvidenje!!

In se mirne duše odpeleš naprej

Nauk te zgodbe??

Hvala bogu da so policaji neumni :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako do homologacije izpuha, ki nima homologacijskega kartončka????

Zablokeraš motor na 25kW ter ga peleš na lpp tam ti dajo homologacijski kartonček- "caka"!!!

Te ustavi policaj in prav: g. tale akrapovič pa nima homologacije!!!

Jaz: seveda da ma sem ga pelu na lpp pa so mi rekl da mam zdaj vse na motorju homologeran!

Policaj; Aha, potem pa vredu, nasvidenje!!

In se mirne duše odpeleš naprej

Nauk te zgodbe??

Hvala bogu da so policaji neumni :worship:

No ja, ne bom rekel, da se ne nejdejo taki, ampak vsi pa sigurno niso, brez skrbi :)

Tako da na to se jaz nebi zanašal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V homologaciji je vsaka predelava posebej vpisana, blokada žmigavci, izpuh, ipd.. In če imaš vpisano blokado, izpuha pa ne, je veliko policajev, ki ve kaj to pomeni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko homologiram tega Akrapoviča: http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaus...-on-59a8fec4b0/ ,čeprav zaradi glasnosti piše da ni primerno za na cesto...

Za homologacijo se pravi pa papirje od rora, prometno...je potreben tudi kakšen račun o vgradnji al kaj podobnega?In cca 40eur seveda :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene neki zanima ... Ko sm kupo Tomosa je že bil akrapovič namontiran in je v prometni knižici vpisan model YR (brez akrapovica je YF) in ma 0,5 kW več kot brz akrapota ... zej pa, kk naj js to policajo dopovem, da nimam akrapovica vpisanga v homologacijo?

(vsem dozdej ko so me ustajli sm lahk normalno odpovedo da je to že vpisano ntr, en mi pa ni hoto vrjet in sm ga koma prepričo)

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah nimaš kej.. Poveš kako je, če se jim pa ne da dopovedat, te bodo pa poslali na tehnični pregled, kjer bodo ugotovili, da vse štima in bo pač policija krila stroške :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah nimaš kej.. Poveš kako je, če se jim pa ne da dopovedat, te bodo pa poslali na tehnični pregled, kjer bodo ugotovili, da vse štima in bo pač policija krila stroške :)

ok ;)

sam bols da me ne, ker nimam db-killerja ntr ... in ma motor namst 82 db (z dbkillrjo) neki pod 100 db (merjeno) :P

Popravljeno . Popravil Hozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja street legal pomeni le da je izpuh legalen za na cesto in se da vpisati v homologacijo, sem prepričan da to veš zato ne vem zakaj me tak čudno sprašuješ.

Dobro preberi kaj sem napisal.

Racing verzije prej ni bilo mogoče homologirati, zdaj jo je, sicer pa kdor vsaj malo zna angleško vse kristalno jasno piše na akrapovičevi strani tako da ne vem kaj skoz meljemo eno in isto temo 100x.

Na njihovi strani,poglej pri vsakem izpuhu pod description in spodaj v tabeli piše street legal ->yes ali pa no in to je to. :OK: :OK:

Ta piše da se da... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta piše da se da... :whistle:

se da, v primeru da obstaja tudi streel legal verzija, tega malega pa ni, imaš samo navadnega heksagonalca v verziji street legal.......fora je v tem da open in street legal sta v bistvu enaka izpuha, le da pri SL dobiš zraven tudi db-killer ter papirje za homologacijo, pa dražji je seveda od open verzije, lahko pa daš tudi open predelati v SL, vendar potem ne vem če se ti finančno splača

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!