Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Lonca ki ni tovarniško homologiran ne moreš vpisat v homoloacijski kartonček. Ti torej lonca ne moreš homologirat.

Najbolj simpel varianta je ta, ki jo omenjaš, daš gor vžgat original napise in upaš, da se ne bo noben posebej zapičil v ror in dal "originalnost" preverit na tehničnega. Ampak načeloma imaš v praksi, če imaš predelan original ror, ali pa aftermarket ror z anpisi kao da je original, precej manj možnosti za kazen kakor če imaš gor npr nehomologiranga Akrapoviča.

Druga varianta je pa ta, da nalimaš gor npr. nalepko Leo Vince, sprintaš na netu certifikat od Leo Vinceja za tvoj motor, daš vžgat cifre iz certifikata na ror, narediđ db killer in pelješ vse skupaj na LPP in homologiraš kot Leo Vince :) Ali pač katerikoli drug ror, ki ima tovarniško homologacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem "mopedist" od le leta 1989. Nikoli in nikdar nisem imel problemov s preglasnostjo izpuhov, kar se tiče s strani "organov"-prej vse drugo. Danes imam ror, ki je holomogiran (brez db-killerja,ki je včasih v žepu ali pa doma v garaži) in ne vpisan v karton-problemov nobenih. Zanima me, če je imel kdo resne probleme s homo. izpuhom in ni imel le tega vpisanega v karton. Kazen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....najlepša hvala za obrazložitev.....sedaj pa ko je ravno kar prilika.....

A ima kdo ta certifikat za suzuki sv650 l 2001 na računalniku in naredi copy paste.....

hvala še enkrat

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kje dobit izpuh v okolici celja oz blizini lahk tud kje drugje za CBR 600 fs z homologacijo, disi mi arrow ali leovinchi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu je trenutno za tvoj motor v akciji BOS in sicer znižan iz 399 na 299€. Alu varianta to..

post-1190-1239223520_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kje dobit izpuh v okolici celja oz blizini lahk tud kje drugje za CBR 600 fs z homologacijo, disi mi arrow ali leovinchi :)

Svoj cajt dobil leovincija na ebayu za cca 250 € s prevozom vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se je komu že zgodlo da ima menjan auspuh in nima vpisano, pa so ga policaji ... ?

in pa brez db kilerja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes so mene na ridah lepo slišal in me ustavil. So me namensko ustavili zarad izpuhov ker so lepo glasni. Na kratko: me ustavi, kontrola dokumentov. Naslednje vprašanje ali je izpuh originaln, mu povem ( Akrapovič carbon in njegova nalepka na veliko čez ror) ,da ne in zahteva homologacijski kartonček. Ga nimam in ga zanima zakaj povem mu ,da je zadeva v teku na LPP-ju ,da pa imam s seboj certifikat za izpuhe. Jih zahteva in začne iskati številke ,ki jih ne najde ( še sam ne wem kje so) mi zaželi srečno pot in to je to. Pa brez dB killerjev sem bil. Tako ,da modri angelčki gledajo te zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem meu podoben primer lansko leto. Na motorju home made odprti rori (fi tam 65cm), gor je pa prejšnji lasnik nalimau še akrapovič nalepke... Me vstavi policaj, dukumente jadi, jadi... Se še nekaj umes pogovarjava čist tko o motorizmu, motoklubih,... Me vpraša kao kok kej dajo na moči tile rori-sem se sam neumnga naredu da nč ne vem in da so bli rori že na motorju ko sem ga kupu. Policaj me je samo pomenljivo pogledu, vrnil dokumente in zaželel srečno pot.

Tko da pomoje če se lepo pomeniš, se ne delaš pametnega, pa če seveda ne pripičiš na 10k obratov 50% čez omejitev mmim njega se da vse zmenit. No je pa tud velik od samega polcaja odvisno.

Treba se je sam spomnit da smo vsi ljudje in vsi krvavi pod kožo pa se da skor vse zment.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri karbonskih loncih so številke vgravirane na ploščici, ki pride pod kovinsko objemko na levi strani izpusnega lonca. Ker številke gledajo proti motorju, se mora policaj pri nekaterih motorjih kar precej potruditi, da jo vidi. Ni pa nujno, da te številke sploh imaš.

post-22737-1239650447_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-ali je kdo snel zanetano ploščico s napisom wings,kako to kvalitetno naredit?

kaj boš pa te z luknjami od neti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-ali je kdo snel zanetano ploščico s napisom wings,kako to kvalitetno naredit?

Poskusi ga izvrtati.Vzemi sveder takega premera kot je notranja luknja,še bolše če je malo tanjši(ne glava neta) pa vrtaj,vsaj jaz tak delam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene še niso nikol spraševal za homologacijo izpuha, pa čeprav se dere k sam satan, sem pa bolj pohleven k me ustavjo :blush: . Homologacije nimam, upam da me to leto ne bodo zajebaval, pol pa itak prodam zadevo, če bo kater hotu kupt :unsure: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-ali je kdo snel zanetano ploščico s napisom wings,kako to kvalitetno naredit?

Zvrtaj nete, da ˝glava neta˝ pade dol potem ostal del bo pa žal ostal v izpuhu-pa sej ni problema bo šel že vn ko boš enkrat menjal tkanino not. Luknje bodo pa žal ostale. Lahko se znajdeš z kakšno carbon ali kovinsko nalepko oz. kovinski lepilni trak od tese nalimaj čez. Al pa preprosto zanetaj not nova neta brez ploščice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.

Za homologacijo oz. vpis v kartonček. A lahko to naredi ožji družinski član pa a nucaš kšna pooblastila od lastnika vozila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.

Za homologacijo oz. vpis v kartonček. A lahko to naredi ožji družinski član pa a nucaš kšna pooblastila od lastnika vozila?

Jaz sem v Postojni brez problema vpisal vlečno kljuko na avto, ki je pisan na mamo..

Je pa res, da so za ta isti avto leto prej na LPPju v LJ komplicirali in sem moral dat podpisat pooblastilo, da sem lahko naredil tehnični..

Se mi zdi, da je predvsem odvisno kam greš in na koga naletiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvrtaj nete, da ˝glava neta˝ pade dol potem ostal del bo pa žal ostal v izpuhu-pa sej ni problema bo šel že vn ko boš enkrat menjal tkanino not. Luknje bodo pa žal ostale. Lahko se znajdeš z kakšno carbon ali kovinsko nalepko oz. kovinski lepilni trak od tese nalimaj čez. Al pa preprosto zanetaj not nova neta brez ploščice.

-torej,del neta ki ostane,pade v notranjost izpuha,ne vem kakšna je notranjost wingsa,upam,da ne bo "kložnalo"

-izpuh ima carbon look,tako da bom že uredil glede nalepk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notranjost izpuha je po vsej verjetnosti natlačena z tkanino (dvomim da so prekati), tko da ne bo pomoje nč slišat. tist konček neta se bo itak ujel v tkanino, tko da ne bo prosto skakal. Pa ne preveč pritiskat vrtalke-lepo u izi pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wings nima nobenih prekatov, samo perforirano cev, pa volno okoli, tako kot praktično vsi ostali športni lonci..

Tako da bi se pridružil trojanu, pomoje ni treba skrbet, da bi bilo preveč slišat tistih dveh koščkov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-hvala za odgovore

-zanima me še,ali je smisleno in možno vgradit dušilec,ali je v tem primeru boljše montirat org. izpuh?

-sprašujem zato,ker je mogoče malo preglasen,ne vem pa,če bo s dušilcem zvok in odzivnost podobna orginalu,potem nisem nič naredil :closedeyes:

-malce sem zaskrbljen s temi homologacijami in policaji,zato poskušam zadeve omilit s "kamuflažo" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wings je včasih imel v dodatni ponudbi tudi db killerje. Verjetno se da še kej dobit. Ne vem pa koliko tista zadeva stiša ror. Ziher je malo bolj glasen kot original, je pa občutno tišji od odprtega.

Zate bi verjetno bilo bolje, da daš dbkiller nekomu naredit. Pa lepo narediš večji fi db killerja, tako da pač bo nekaj v avstpuhu, ampak ne bo bistveno utišalo rora :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!