Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Aja tole sm se spomnu - kaj pa če je motor tolko star in nima homologacijskega kartončka - potem tako ali tako nihče ne ve kaj je bilo v resnici gor? Ali ni tako?

hvala še 1x :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviloma morajo bit predelave vpisane tudi pri tistih vozilih, ki nimajo še homologacijskega kartončka, ga je potrebno pridobit, se pa ne spomnim točno postopka, ker je že dolgo tega ko sem o tem bral na prometni svetovalnici.

Je pa v praksi tako, da če je pač vozilo tako staro in nima kartončka, potem je manj šans, da bo kdo ugotovil, da imaš dejansko preveliko gumo zadaj in se pač izgovoriš, da tako pač je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviloma morajo bit predelave vpisane tudi pri tistih vozilih, ki nimajo še homologacijskega kartončka, ga je potrebno pridobit, se pa ne spomnim točno postopka, ker je že dolgo tega ko sem o tem bral na prometni svetovalnici.

Je pa v praksi tako, da če je pač vozilo tako staro in nima kartončka, potem je manj šans, da bo kdo ugotovil, da imaš dejansko preveliko gumo zadaj in se pač izgovoriš, da tako pač je..

No tako si tudi sam razlagam :) Bom povprašal kakega norca ki se je podobne reči lotil pa da vidimo.

Ajd uživaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me, če lahko registriram takoj ko opravim registracijo ali moram čakati 2 tedna na kartonček?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo treba počakat na kartonček.. Ampak če vpisuješ blokado si itak dobil zraven papir o vgradnji in lahko homologiraš tudi kje drugje ne samo na LPP.. Jaz sem homologiral vlečno kljuko pri avtu na podlagi potrdila o vgradnji v Postojni in je bilo za počakat samo en dan, v četrtek sem šel tja, so poslikali, dal sem papirje, v petek sem šel pa iskat homologacijo in ob prevzemu plačal vpis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo treba počakat na kartonček.. Ampak če vpisuješ blokado si itak dobil zraven papir o vgradnji in lahko homologiraš tudi kje drugje ne samo na LPP.. Jaz sem homologiral vlečno kljuko pri avtu na podlagi potrdila o vgradnji v Postojni in je bilo za počakat samo en dan, v četrtek sem šel tja, so poslikali, dal sem papirje, v petek sem šel pa iskat homologacijo in ob prevzemu plačal vpis.

Žal sem LLP-ju že plačal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologoajia predelav je pa verjetno samo na LPP in RTI? Aja pa če ve kdo kje najmanj težijo na tehničnem, zaradi predelav ali naj grem kr na LPP (do zdaj kar dobre izkušnje z njimi...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja tole sm se spomnu - kaj pa če je motor tolko star in nima homologacijskega kartončka - .....

Pa ne boš menda na Zephyrja tlačil tistega grdega šlaufa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me: Potem ko motor zavarujem in lepo tam piše da imam 25kW, ali na registraciji še 1x gledajo papirje za 25kW ali enostavno prepišejo podatke iz zavarovalniške pole?

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi pa mel eno vprašanje.

Kako je s homologacijo oziroma vpis v kartonček z original dodatno opremo npr. Arrow za Triumph in Akrapovič za KTM ter Aprili...? :hmm:

Ali je sploh potrebno vpisovati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Zanima me: Potem ko motor zavarujem in lepo tam piše da imam 25kW, ali na registraciji še 1x gledajo papirje za 25kW ali enostavno prepišejo podatke iz zavarovalniške pole?

Hvala in LP

Se mi zdi da iz homologacije prepišejo. Zato jo pa rabiš pri registraciji. Zavarovalničar pa tudi more od nekje prepisat. Prometne še nimaš, tako da tudi on prepiše iz homologacije...

Kolk pride sam homologacija izpuha v Postojni? Je isto okrog 30€?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje! V sredini aprila okoli 15 +- kakšen dan se oddal papirje ter vlogo na LPPju za vpis akrapotov v kartonček. Do včeraj nobenega odgovora ali klica. Ali je to noralno ali nej začnem malo gnjavit po telefonu?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje! V sredini aprila okoli 15 +- kakšen dan se oddal papirje ter vlogo na LPPju za vpis akrapotov v kartonček. Do včeraj nobenega odgovora ali klica. Ali je to noralno ali nej začnem malo gnjavit po telefonu?

LP

Pokliči 01-5822-727 (Urška) pa vprašej kako je s tvojo homologacijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje! V sredini aprila okoli 15 +- kakšen dan se oddal papirje ter vlogo na LPPju za vpis akrapotov v kartonček. Do včeraj nobenega odgovora ali klica. Ali je to noralno ali nej začnem malo gnjavit po telefonu?

LP

Pojdi raje v Postojno. Jaz sem prišel z avtom(kljuka) in v 20min sem imel papir v roki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za cifro! naj bi bil vabljen na pregled 21.4. vendar ni bilo ne pošte ne klica, tako ,da sem se zmenil za petek zjutraj pred službo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za cifro! naj bi bil vabljen na pregled 21.4. vendar ni bilo ne pošte ne klica, tako ,da sem se zmenil za petek zjutraj pred službo.

Zgleda, da se jim to zadne cajte kr redno dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja na RTI MB - homologiral izpuh. Poklical, vprašal kaj potrebujem, papirje poslal po faxu - v roku 20 minut so me poklicali da je vse ok in da lahko naslednji dan pridem. Naslednji dan sem oddal original papirje, počakal 5 minut, postavil motor v garažo. Stric me je poslal na blagajno, medtem pogledal številke, ko sem prišel nazaj so mi rekli naj se oglasim čez 2 uri oz. da mi pošljejo po pošti. Ker pa imam raje zadeve čimprej urejene in v roki, sem šel za dve uri na kavo. Ko sem prišel nazaj so me papirji že čakali - edino mal čudno so me gledali, ker je bil izpuh že brez dušilca :whistle:

Veliko ljudi mi je svetovalo, da naj grem raje v Lj na LPP, češ da na RTI komplicirajo...mogoče res, ampak kar se mene tiče grem v prihodnje spet na RTI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam enake izkušnje z RTI-jem, le da sem jaz hotel papirje po pošti in jih dobil takoj drugi dan;) Na pregled sem čakal cela 2 dni :worship: pa še to bi lahko čakal samo 1 dan, vendar prej nisem imel časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa je homologacija opravljena. Sedaj samo še kartonček čakam po pošti, naj bi prišel v parih dneh :naughty: . Mam pa še eno vprašanje, A mam lahko kopijo homologacijskega kartončka s sabo al morm met original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da lahko imaš kamot kopijo, saj ni obvezno imeti homologacije s sabo - je pa prioročljivo :) , tako da bolje kopija kot pa brez. Zanima me ali je že kdo slišal da bi naj imel homologirane dele vpisane v prometni ?! kolega mi namreč trdi, da mu je policist ko ga je ustavil z nehomologiranim loncem (spustil ga je brez kazni, samo z opozorilom) rekel, da mora imeti potem vpis tudi v prometni, saj homologacije ne rabi nosit s sabo. Meni se zdi čudno, da bi zadevo vpisoval še v prometno :unsure: ... ali pač ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predelave se vpisuje v homologacijski kartonček in ne v prometno..

zato moraš imeti homologacijo s sabo, če želiš dokazat da imaš določeno stvar homologirano

in dovolj je kopija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je normalno da čakaš na homologacijo blokade 2meseca??s tem da te niti ne pokličejo da ti še kak papir manjka?kljub temu da si vse papirje dostavil...me samo zanima kam na koga bi se mogel obrniti(odgovorni,...)da se to čimprej reši...če ima kdo podobne izkušnje prosim...gre pa seveda za LPP....

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je normalno da čakaš na homologacijo blokade 2meseca??s tem da te niti ne pokličejo da ti še kak papir manjka?kljub temu da si vse papirje dostavil...me samo zanima kam na koga bi se mogel obrniti(odgovorni,...)da se to čimprej reši...če ima kdo podobne izkušnje prosim...gre pa seveda za LPP....

hvala

Ne, ni normalno. Skoraj sigurno so te "pozabli" poklicat, če pogledaš par postov više boš videl, da si že tretji tak primerek tukaj.

Pokliči Urško na 01-5822-727, ona ti bo takoj povedala kako je s tvojo homologacijo.

Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!