Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Policaj lahko preveri v bazi komologacijo.. In če te dobijo, da imaš ponarejeno kopijo, verjetno ni najboljše :)

Sej ni tak problem homolograt no.. Tudi če nimaš vse čisto "legalno" se da z malo domiselnosti vse rešit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba imet, policaj nima pojma :)

Glede homologacije se znajo kar zapičit. Enkrat so me ustavli 4je komadi, pa je kr težil, kje mam homologacijo za blokado, da to morm nujno met sabo in take. Navsezdanje se je vse dobro končalo, na veeeliko srečo (so ble še druge stvari v obdelavi :krneki: ), pa ne okol govort.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede homologacije se znajo kar zapičit. Enkrat so me ustavli 4je komadi, pa je kr težil, kje mam homologacijo za blokado, da to morm nujno met sabo in take. Navsezdanje se je vse dobro končalo, na veeeliko srečo (so ble še druge stvari v obdelavi :krneki: ), pa ne okol govort.

lp

Moj post se je nanašal na to, da ni treba imet vpisanih predelav v prometno, ker je bilo o tem govora. Homologacijo, oziroma kopijo je fajn imet sabo, če imaš kaj rpedelano v izogib nevšečnostim in po možnosti kakšnemu izrednemu tehničnemu.. Sicer če se tem ugotovi, da štima zadeva itak krije policija stroške, ampak ob čas pa živce si pa ti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj post se je nanašal na to, da ni treba imet vpisanih predelav v prometno, ker je bilo o tem govora. Homologacijo, oziroma kopijo je fajn imet sabo, če imaš kaj rpedelano v izogib nevšečnostim in po možnosti kakšnemu izrednemu tehničnemu.. Sicer če se tem ugotovi, da štima zadeva itak krije policija stroške, ampak ob čas pa živce si pa ti :)

upss :blush: , se opravičujem. Sm bežno in nenatančno preletel temo pogovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da iz homologacije prepišejo. Zato jo pa rabiš pri registraciji. Zavarovalničar pa tudi more od nekje prepisat. Prometne še nimaš, tako da tudi on prepiše iz homologacije...

Kolk pride sam homologacija izpuha v Postojni? Je isto okrog 30€?

u postojni NE homologirajo predelav na motociklih . sm biu tam,uprašal NO GO je rekel...na avtih ja motorjih ne...ti pa nardijo slo homologacijo če kupiš motor v italiji in nardiš potem homologacijo v postojni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pozdravlejni

mene pa zanima če moraš met na homologaciji akrapoviča nujno dušilce notri?

lp klemen

nujno ni nč :whistle:

če ti bo pa reku da maš nepopoln izpuh brez dušilca boš pa vrgu tistih 30€ proč :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-hm,vidim,da je ta tema bolj primerna za moje vprašanje

-kako dokažeš skladnost izpuha s homologacijo,saj v mojem kartončku o izpuhu ni nobenih podatkov,org. izpuh pa ima vgravirane številke in besedilo?!

-in zakaj eni lonci poleg E oznake imajo različne številke (2,5,11...,saj zdi se mi,da je tako)?

Poleg izpuha dobiš še potrdilo o skladnosti, to je A4 format list papirja kjer piše za kateri motor je dotični izpuh homologiran in številka homologacije.Recimo takole:

omologazione_big.jpg

Številke poleg E oznake pomenijo v kateri državi je bila homologacija opravljena npr. E11 je mislim da Portugalska. Ne glede na to v kateri državi je bila opravljena pa velja za vse države EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi pa mel eno vprašanje.

Kako je s homologacijo oziroma vpis v kartonček z original dodatno opremo npr. Arrow za Triumph in Akrapovič za KTM ter Aprili...? :hmm:

Ali je sploh potrebno vpisovati?

Tudi to so predelave, ki morajo biti evidentirane. Če pridejo na motorju že tovarniško vgrajene potem verjetno proizvajalec poskrbi za homologacijo, če vgrajuješ sam naknadno pa verjetno moraš za to poskrbeti ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravlejni

mene pa zanima če moraš met na homologaciji akrapoviča nujno dušilce notri?

lp klemen

pri homologaciji bi moral imet dušiolce not

kje so kakšne slike shematske od originalnih in športnih odprtih auspuhov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko časa se čaka da ti pošljejo nazaj homologacijski karton po opravljenem pregledu?Sem bil na LPPju pred 2 tedni pa še vedno nič... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem čakal kakih 10 dni, eno leto nazaj, brat je letos spomladi več kot 1 mesec, drugače pa se z motorjem že lahko voziš, s tistim potrdilom o opravljenem pregledu ki si ga dobil na LPPju..........potrdilo je nadomestek kartončka za čas dokler ne dobiš le-tega po pošti nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj je pa res že čas da homologiram ror. Ko sem ga kupil sem dobil zraven samo te papirje. Ali je to vse kar rabim?

LP

post-17122-1247662710_thumb.jpg

post-17122-1247662769_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič hudega, si ne dajo ravno veliko dela s pregledom, da bi pa prižgali motor, jim pa niti na kraj pameti ne pade :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna slučajno kdo kakšen izpuh za Aprilio SXV 550, ki ni Akrapovič ali Arrow ampak se montira pod plastike in je legalen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna slučajno kdo kakšen izpuh za Aprilio SXV 550, ki ni Akrapovič ali Arrow ampak se montira pod plastike in je legalen?

na avto netu en prodaja izpuhe MASS,dela po naročilu pa še nor zvok je, men je naredu 30cm karbonski lonec izhodna cev 8cm, brez db killerja se dere ko nor sam mam zaprtga zarad polcajev, homologacijo pa dobiš zraven....pa še niso tok dragi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na avto netu en prodaja izpuhe MASS,dela po naročilu pa še nor zvok je, men je naredu 30cm karbonski lonec izhodna cev 8cm, brez db killerja se dere ko nor sam mam zaprtga zarad polcajev, homologacijo pa dobiš zraven....pa še niso tok dragi ;)

Super, ga bom kontaktirou ko bom 1x res mel ta motor in se bom odločil menjat auspuh.

Pri tem motorju že aluminjast sistem tehta okoli 2.5kg tako da ne bo potrebe po karbonu :D

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

vidim, da ste se že dodobra razpisali v tej temi pa imam ENO VPRAŠANJE:

Imam motor Honda Fireblade 929 letnik 2000. Ko sem ga kupil je bil na njem Akrapovič izpuh, ki pa nima vrezanih nobenih številk. Zanima me, kako bi lahko to stvar sploh homologiral?

Ima kdo kake izkušnje s tem ali pa vsaj kake homologacijske papirje za posodit od kakega Akrapoviča?

Za litke za na cliota nisem nikjer dobil certifikata pa sem pol zadevo rešil s sposojenim certifikatom in malo znanja v Photoshopu :)

Če ima kdo kak info, naj mi prosim javi na PM, bom zelo vesel. Dam tud za kak pir!!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem čakal kakih 10 dni, eno leto nazaj, brat je letos spomladi več kot 1 mesec, drugače pa se z motorjem že lahko voziš, s tistim potrdilom o opravljenem pregledu ki si ga dobil na LPPju..........potrdilo je nadomestek kartončka za čas dokler ne dobiš le-tega po pošti nazaj

jst sm dubu fotokopirano homologacijo s žigom in podpisom uslužbenca na lpp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, najbolj, da še ene desetkrat to nelegalno početje pišeš tle gor... bo mogoče kdo od LPP prebral :photo:

Al niso neumni...da misljo, da majo ljudje homologacijo za 10 let stare rore, halo....

Drgač pa, če ne znaš (nočeš) pomagat, raje ne piši, pa je, kot pa da neki napišeš samo zato, da si napisal...temu rečemo spamanje :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Al niso neumni...da misljo, da majo ljudje homologacijo za 10 let stare rore, halo....

Drgač pa, če ne znaš (nočeš) pomagat, raje ne piši, pa je, kot pa da neki napišeš samo zato, da si napisal...temu rečemo spamanje :)

LP

Pri cem pa naj ti pomagam? Za prvi del tvoje prosnje si napisal, da si zrihtal. Za ostalo pa... saj si napisal (veckrat!), da znas (in bos) dobro operirat s Photoshopom. Pa ne ti men o spammanju, preber rajs katerega od ostalih mojih postov, morda ti kateri pride prav.

Sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na svoj moped montiral izpuh roadsitalia. Glas je odličen, moti pa me pokanje, ki se pojavi če spustim gas pri okoli 4kpm. Brez dB kilerja pa ne samo da poka, ampak še ogenj seka ven :unsure:

Gledas sem filmčke na youtubu (enak izpuh kot pri mojem) pa nisem pri nobenmu opazu, da bi se to dogajalo.

Kaka ideja, kaj je narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To te moti? :rolleyes:

Meni je to najlepši zvok na svetu.

Nastane pa zaradi prebogate mešanice, izgoreva odvečni benzin.

Edina učinkovita rešitev je power commander ali neka podobna naprava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!