Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Na forumu smo že debatirali o tem in ugotovili, da v MB to potrebuješ, v LJ pa so uredili tudi brez tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še tu..isto uprašanje

je kdo v okolici lj ki bi biu prpravljen posodit db-killer v četrtek ko imam homologacijo izpuha?

izpuh je sicer roads-italia izhod pa meri 48 mm (glej sliko)

ja mau časa mam samo sm biu 100% da bo pasal od kolega ko ma isti izpuh za isti motor pa ne klapata skup ker je njegov izpuh novejši in db killer je raven moj izhod iz izpuha pa je rahlo ukrivljen.

hvala

post-12030-1250616951_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z tehničnim. A ga narediš če izpuha nimaš homologiranega in upisanega v kartonček.

Na mojem je bil zamenjan avspuh ze prej gor in motor je sel cez tehnicnega.. Po moje je odvisn sam od tega, ce se na tehnicnem spusti v ror al ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nekaj prebranih straneh sem prišel do ugotovitve: če hočem vpisat Akrapota v homolomo kartonček,nimam pa potrdila od serviserja,ker sem ga pač našravfal sam,moram pelat moped v Lublano. V MB zahtevajo tisto potrdilo o vgradnji,ne?

Naj me kdo popravi,če se motim!

Homologirat se pa da samo v Lj in v Mb?

Jaz pri homologaciji nisem imel nbenih tezav s kaksnim potrdilom o vgradnji.. Pomemben je samo TUV certifikat.. Seveda govorim o LPP- ju v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vplinjač bom bolj težko nastavil, ker ga nima.

Samo ena rešitev očitno mora bit, če ostalim dela brez pokanja.

A ni to zarad prebogate mesance?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni jaz sem tudi pred kratkim delal homologacijo za ispuh v Mariboru pa ni blo nobenih problemov. Imel sem pa vse papirje porihtane, avspuh pa sem montiral sam, le da sem z njihove strani potegnil obrazec dol ga izpolnil ga nesel svojemu mehaniku kateri mi dela servise, ga lepo prosil če bi mi poštemplal zadevo, dal za pijačo pa je blo urejeno. :naughty:

Tam pa so samo papirje preverili, ki sem jim jih poslal že prej po faksu, tam pokazal še originale, plačal in to je to. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mislim da lahko imaš kamot kopijo, saj ni obvezno imeti homologacije s sabo - je pa prioročljivo :) , tako da bolje kopija kot pa brez. Zanima me ali je že kdo slišal da bi naj imel homologirane dele vpisane v prometni ?! kolega mi namreč trdi, da mu je policist ko ga je ustavil z nehomologiranim loncem (spustil ga je brez kazni, samo z opozorilom) rekel, da mora imeti potem vpis tudi v prometni, saj homologacije ne rabi nosit s sabo. Meni se zdi čudno, da bi zadevo vpisoval še v prometno :unsure: ... ali pač ?

V prometni ni vpisanih predelav (morebitna je le situacija pri starejših letnikih, ki še nimajo kartončka,... a ta zadeva je bolj kot ne za motocikle nepreverjena. Za avtomobile je veljalo-in to je podatek iz 1. roke.).

Ni treba imet, policaj nima pojma :)

Drži. A predvidevam, da ni imel s sabo homologacije in je imel tako policist utemeljen razlog, da začne pisat, gnjavit, si domišljat,...

predelave se vpisuje v homologacijski kartonček in ne v prometno..

zato moraš imeti homologacijo s sabo, če želiš dokazat da imaš določeno stvar homologirano

in dovolj je kopija.

Drži popolnoma vse razen, da zadostuje kopija. Kopija ni DOKUMENT in je kot taka neveljavna!

A prideš "čez", če imaš npr. sabo fotokopijo vozniške, ali pa prometne,...???

Saj je res, da lahko policija preveri vse prek svojih kanalov a to NI tisto kar zakon nalaga (in sicer, da moraš sabo vedno imeti veljavno dokumentacijo) !!!

Moj post se je nanašal na to, da ni treba imet vpisanih predelav v prometno, ker je bilo o tem govora. Homologacijo, oziroma kopijo je fajn imet sabo, če imaš kaj rpedelano v izogib nevšečnostim in po možnosti kakšnemu izrednemu tehničnemu.. Sicer če se tem ugotovi, da štima zadeva itak krije policija stroške, ampak ob čas pa živce si pa ti :)

Lahko te peljejo na pregled, ja in ko si v postopku glede, da nimaš dokumenta zaradi katerega se je "preiskava" začela je bremenitev stroškov zadeva čistega "razpoloženja" policista. Lahko ti jo obesi, pa se pritoži, lahko ti piše kazen, ker si "brez" dokumentov, lahko to, ono... In izid je stvar kocke.

Pred 3-mi tedni sem imel pogovor z policistom na temo branja/interpretacije takih in drugačnih črk zakona ipd. in je sam rekel, da "res je, da je zakon napisan enako, berejo pa ga ljudje, ki smo krvavi pod kožo. Ko pa se najde (na eni ali drugi strani zakona) prava oseba pa se zakon temu ustrezno tolmači...".

-primer: -pravilnik o namestitvi registrske tablice pravi, da se tablica ne sme poškodovati,..nameščena mora biti v okvir in nikakor ne prilepljena, prevrtana.... Dejanska situacija danes kaže, da veliko avtomobilov ima tablice prilepljene brez okvirja kar na pločevino, tablice so prevrtane,.. Podobno je na motorjih in je situacija taka (+ prepogibi tablic, napačna namestitev glede na cestišče,itd.,itd.), da če boš kot udeleženec v prometu dal razlog , da se policist "vtakne" ugotavljat stanje vozila itd. bo to razlog, da ti napiše kazen. In se pritoži kamor hočeš - motiš se. Pika.

-primer #2: -prodajalec mojega avta je pripovedoval, da je imel situacijo, ko je peljal z avtom čez rdečo luč na križišču. Iz stranske ceste se za njim zapodi patrulja, ki je bila ravno ob pravem času tam (?!). Poba še bolj požene, zavije desno s ceste, po nekaj metrih še enkrat in poskuša zazankat pot in tako uiti. Pri drugem zavoju ga odnese s ceste in konča v jarku. Patrulja ga najde in vpraša, če je vse OK in prične z pregledom izpravnosti vozila. Pokazati je moral prvo pomoč, rezervo, žarnice,... kjer sta manjkala 2 povoja, H4 žarnica, kot zanalašč pa je bila rezervna guma brez profila (?). Za vse to je dobil položnico za okoli 650EUR. Ko je poštimal zvito feltno, hladilnik in ror ga je prišlo stat okroglo jurja. Za neupoštevanje prometne signalizacije pa ga nikoli niti vprašali niso.

Ob vsem tem vas vse tukaj zbrane, z dolgimi nosovi, kako je težko karton s sabo nosit, kaj lahko in kaj ne, ipd., bi samo vprašal: - a je res tako hudičevo težko s sabo nosit še tist kos kartona ??? Seveda je vprašanje retorično.

OP: - to ni pouk, kako pot izberite, je le povzetek trenutnih razmer, vsak pa naj ubere svojo smer. Odstopanja le narekujejo hazardne izide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozna slučajno kdo kakšen izpuh za Aprilio SXV 550, ki ni Akrapovič ali Arrow ampak se montira pod plastike in je legalen?

Živijo , če še nisi rešil z izpuhi , lahko pri meni dobiš nekaj takega

l.p. Igor - MASS Slovenija

post-4713-125408707261_thumb.jpg

post-4713-125408707956_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi si omislil megaphone od akrapota za mojega horneta, bom meu težave a?

ka pravte?

lušna zadevca, cenovno kar dostopna, samo ta homologacija...čeprav še nisem mel nikdra težav z policaji ampak nikoli ne veš na koga naletiš...

mnenje?

Motor brez izpuha je kakor človek brez duše .

Mass za dober glas !

l.p. Igor - MASS Slovenija

www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com).com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za utemeljene odgovore in ne ugibanja.

stvar je sledeca; ugodno dobim Aprilio Tuono 2007 letnik. Locirana v Juzni Karolini, USA. Hipoteticno jo po 2 letih peljem domov v SLO. Torej sem lastnik dovolj dolgo da se izognem davku. Kako je z homologacijo v SLO? Lahko pricakujem tezave? Dodatno ima 2x akrapovic sicer z oznako e1, vendar bi rabil papirje - se to da naknadno dobiti kje v SLO? Kam naj se obrnem po odgovore? Mogoce kje ze pise kaj takega ampak nisem prebiral celotne teme. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi meu pa druge kolektorje...delak do to?

ni mi všeč tisti katalizator nori...

Seveda delamo! Čakam pred računalnikom , da mi se javiš .

l.p. Igor MASS-Slovenija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo...

moj brat ima na hornetki 05 exan avspuh.

Rad bi ga homologiral, pa se mi zdi da zraven ni bilo glih papirčkov... V izpuh je gravirano exan, e?? (točno cifro zdej ne vem) in pa 001

ma kdo kaj Exana papirjev al pa kaj podobnega, da lahko zrihta tisto potdrilo?

Sem že pisal na exan, pa so te makaronarji zabiti, pa una lunna ne ve kaj bi točno rad. sicer sem ji zdej poslal en certifikat, pa upam da bo zaštekala kaj bi jst rad...blo je rečeno da je ror homologiran in vse, pa upam da le ni kaka potegavščina..

hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni jaz sem tudi pred kratkim delal homologacijo za ispuh v Mariboru pa ni blo nobenih problemov. Imel sem pa vse papirje porihtane, avspuh pa sem montiral sam, le da sem z njihove strani potegnil obrazec dol ga izpolnil ga nesel svojemu mehaniku kateri mi dela servise, ga lepo prosil če bi mi poštemplal zadevo, dal za pijačo pa je blo urejeno. :naughty:

Tam pa so samo papirje preverili, ki sem jim jih poslal že prej po faksu, tam pokazal še originale, plačal in to je to. :D

keri le ti si

jaz bom to tudi moral rešit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel cbr900rr, vtr1000f, na obeh leovinceta homologiran a brez dušilca zvoka, pa sm se vozu po slo, hr, aus.. pa nikol nobenih problemov...dons ma itak že skor vsak drug ror na motorju al avtu, pa nobenmu ne težijo...tako da le gor pa po pamet vozt.. mal merkat da namo s full gasa nabijal mem kapsov..ajde. Če pa kdo nima jajc, pa nej kr da dnar državnim ustanovam, da bo bl mirn spal???...BE MAN evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

in kolikšna je kaj kazen če nimaš homologiranega auspuha....ker nekateri imajo celega akpapota gor in se kar pelejo brez homologacije O.o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne,vedno vsekakor ne, se pa dogaja.. Tako, da z malo smole lahko naletiš na kakšnega, ki jo bo hotel videt..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tusi jaz sem slišal da se "baje" to dogaja..

ampak ali je kdo iz foruma npr. dejansko fasal v SLO kazen 500€ ZGOLJ zaradi nehomologiranega izpuha? (vem da so marsikoga opozarjali, bla bla. ) ne rečem, da je imel neko home made trobento, ali pa da je pol motorja neizpravnega... ali pa imet na grbi še celo goro drugih prekrškov.

sem se pogovarjal z 2 policajema, ki jih osebno poznam, pa sta mi oba odvrnila: daj kaj te noriš no...

sam bi sicer če bi imel možnost akrapoviča takoj dal vpisat, a je žal brez kakršnihkoli številk in dB kilerja.. novega pa skorajda ne grem kupovat samo zaradi tistega certifikata :doze:

Popravljeno . Popravil carmagedon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!