Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Prosim za utemeljene odgovore in ne ugibanja.

stvar je sledeca; ugodno dobim Aprilio Tuono 2007 letnik. Locirana v Juzni Karolini, USA. Hipoteticno jo po 2 letih peljem domov v SLO. Torej sem lastnik dovolj dolgo da se izognem davku. Kako je z homologacijo v SLO? Lahko pricakujem tezave? Dodatno ima 2x akrapovic sicer z oznako e1, vendar bi rabil papirje - se to da naknadno dobiti kje v SLO? Kam naj se obrnem po odgovore? Mogoce kje ze pise kaj takega ampak nisem prebiral celotne teme. lp

Lahko ti povem za izpuhe. Jaz sem samo prepisal cifre in jih poslav prek maila Akrapoviču. V par dneh sem dobil na svoj naslov orginal certifikat za ta ror,gratis seveda.

Akrapovič :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izdeluje kdo kaj iz železa, jekla?

ima CMC-jko al pa je spreten na stružnici (drejbanku)???

potreboval bi db killer, namreč niso mi ga zraven poslali...

kako je narejeno je spodaj prikazano, zataknjen da ne pade ven je pa z "zeger" obročkom (varovalko)...nevem kako se pravilno reče...post-12393-125734412058_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fr3nky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole boš pa težko spasal, če bo domače delo. moj nasvet je, če res hočeš met db killer zahtevaj original od arrow, drugače se zna zgodit, da boš ime na koncu več stroškov :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole boš pa težko spasal, če bo domače delo. moj nasvet je, če res hočeš met db killer zahtevaj original od arrow, drugače se zna zgodit, da boš ime na koncu več stroškov :blink:

ja sem pisal prodajalcu ki mi je prodal lonec, pa neki glumi, češ da še ni dobil od Arrowa, da bi mi poslal...kr neki.

upam da bo poslal in da nebo kakih težav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej DB kiler res ni nobena umetnost narest. Vsak šlosar ti ga bo naredu za par eur (če se mu bo dalo ukvarjat z takimi malenkostmi). Ne rabiš nobenih CNC zadev stružnic pa podobne tehnologije... Poglej po imeniku pa mal okol poklič.

(bi ti ga jst naredu če bi meu mig/mag-sam žal...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mig mag imam, potreboval bi sam stružnico da bi to blo tak kot treba...

Ce imas avtocad in znas risat nanj, mi poslji risbo pa ti ustimam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam par vprašanj glede homologacije oz. predelave motornega kolesa. Imam Yamaho xt660r kjer so dovoljene pnevmatike spredaj: 90/90 R21, zadaj 130/80 R17, Sedaj pa imam gor gume spredaj: 120/70 R17, Zadaj:160/60 R17, ki so dovoljene za yamaho xt660x. Sedaj pa me zanima kaj potrebujem da bi lahko to vpisal te pnevmatike v homologacijski kartonček? Verjetno potrebujem kakšen certifikat, ali je že kdo homologiral kaj podobnega in ve kako bi lahko to uredil in kje bi dobil certifikat.

Imam pa gor tudi akrpoviča in tudi za tega me zanima kakšne papirje potrebujem, imam namreč certifikat ki sem ga dobil zraven pri nakupu, vendar na izpuhu ne najdem nobene številke, kakšna številka bi morala biti gor (kok mestna) in kje ponavadi je ta številka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se gum tiče ne boš mogu homologirat-razen v ekstremnem primeru da se te res usmilijo pa da maš kake veze. Homologira se lahko samo dele, ki jih je proizvajalec predvidel za točno določen tip motocikla ali pa večje predelave oz. unikate, kjer se homologira predelava kot celota. Samo zaradi gum jst na tvojem mestu nebi kompliciral in bi vozil brez homologacije.

Kar se tiče izpuha bi pa številke morale biti nekje odtisnjene....

Drugč pa najbolš da pokličeš na RTI ali pa LPP pa se pozanimaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM in Husqvarna ima tako pri supermoto kot pri enduro modelih v kartončku vpisane obe variante gum (21-18 in 17-17), tako da tam teh problemov ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam sem mislu da bi se dal to homologirat ker itak si xtx in xtr ne razlikujeta dost razn po teh gumah in prednje vilce so mal drugačne oz šohnej pr xtr. Če ima kdo kak podoben primer mi nj pove kako kej policaji komplicirajo ali sploh gledajo homologacijski kartonček ali pa na tehničnem zna biti to problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se homologirat če maš te gume predvidene v homologacijskem kartonču drugače ne-tko kot je reku gumy. Pomoje se nimaš kej preveč za bat da bi te kdo zajebavu če nimaš homologacije za to, dvomim da bi se kakšen policaj spuščal v take podrobnosti... razen če lih slučajno na takega naletiš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servus!

Zanima me,če obstaja stran,kjer bi lahko za izpuh Huric našel certifikat o skladnosto.

Recimo kaj takšnega,kot za Akrapota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav,

imam idejo :devil:

Glede na to, da je letnica rojstva mojega motorčka leto 94, in da so s homologacijami začeli nekje 98ga če se ne motim, bi jst probau dat drugi avspuh, totalno nehomologiran in vgravirat gor številkice iz original avspuha.

Mislite da bi biu kšen "prjatu" tolko pozoren da bi opazu to spremembo? :whistle: ...naj bo jasno, da to ne bo najbolj karbonski, tanajnovejši, lasersko graviran auspuh :D

Pozna kdo kakega graverja???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

morda kdo ve če za to stvar obstajajo primerni papirji:

http://www.1tail.com...7R1EURO/726448/

iščem in iščem pa nič pametnega ne najdem.

v kolikor tega ni dovoljeno met verjetno nebo problem s čim takim:

http://www.tc-motosh...lnik-i796.shtml

ali? unsure.gif

Uradno ne smeš menjat nobenga dela razen če ni prouzvajalec tega posebaj predvidel-potem dobiš zraven dela papir na katerem piše tudi tvoja znamka motocikla... drugač je pri predelavah, kjer se homologira motocikel kot celota.

Tko da-legalno pomoje tega ne boš mogu zamenat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj vsaki žmigavci majo pripisano za keri motor so narejeni? blink.gif

kaj pa varianta ko je žmigavec na vzvratnem ogledalu?

primer:

žmigavec na ogledalu

ne, ne.... Zmigovci so že univerzalni, ampak jih ponavad ne morš legalno menjat-vsaj pri nas ne ker proizvajalec ni predvidel njihove menjave. Drugod v EU kolker vem lahko menjaš svetlobna telesa brez homologacije-morjo pa met E11 oznako-ampak ne me 100% za besedo držat. Najbolš da pokličeš na LPP oziroma RTI pa ti bodo vse razložil.

Z žmigovci v ogledalu je isto kot z navadnimi. Jih mam pa jst na svojmu motorju in jim bom kmal zamenjal z drugimi (ker mi mal linje motorja kvarjo) tko da če te zanima.... so pa praktično novi brez praskice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te tolk motijo smerokazi in po vsej sili iščeš rešitev,da se jih ne bi videlo...Ne bi bilo veliko bolj enostavno in najceneje,če si kar brez njih?Tak ti vsaj nihče nič ne more!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te tolk motijo smerokazi in po vsej sili iščeš rešitev,da se jih ne bi videlo...Ne bi bilo veliko bolj enostavno in najceneje,če si kar brez njih?Tak ti vsaj nihče nič ne more!

hahaha... yawn.gif

sploh me ne motijo samo nebi rad nekih lukenj delal v plastiko če bi se temu lahko elegantno izognil.

trenutno jih sploh ni na motorju, ker so poliestri gori in ne original plastike.

to me pa moti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene zanima glede homologacije izpuha. Postopek mi je znan razen če je kaj drugače kot na avtu. Kupil sem Wingse ki so delani samo za moj motor (BMW F650 GS). To se tudi vidi ker eden je normalno gor drug pa za okras ;)

Številk tudi ni nobenih gor. Klical sem proizvajalca in je rekel da oni nimajo certifikata za te izpuhe. Kaj pol obstaja kaka varijanta da homologiram izpuh? Zvok je fenomenalen in ne bi ga rad izgubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legalno se jih ne da. Za nelegalno pa mal po forumu pobrskej pa boš prebral par rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legalno se jih ne da. Za nelegalno pa mal po forumu pobrskej pa boš prebral par rešitev.

Ja to vem da legalno se ne da, zato nisem preveč direktno vprašal. Malo sem probal z iskalnikom pa nisem našel ravno. Sem še malo nov na forumu. Bi prosil če mi kak link na PM pošlješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!