Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

najprej dobi nekoga ki ima na enakem motorju montirane druge homologirane izpuhe in ga prosi za kopijo papirjev, še prej poslikaš lonec kjer so vtolčene/vgravirane cifre, nato dobiš mojstra ki ti cifre vtolče/vgravira še v tvoj lonec, nato odstraniš oznako wings in daš gor nalepko proizvajalca katerega papirje imaš, greš na LPP, homologiraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam husqvarno wre125,letnik 99 in sem se prešnje poletje vozil po brezpotjih,makedamu itd.,seveda brez izpita.Jeseni sem ga naredil sedaj pa bi rad motor registriral.Problem nastane pri tem,da imam izpit A1-do 11kw,husa pa ima v prometni 17kw.

Torej kaj narediti,ker me to vse skupaj ubija,motorja ne morem zamenjati zato ker mi je všeč,ga bi težko prodal,konec koncev pa tudi nebi dobil več kot 1700€ zanj torej nakup drugega ni opcija.

Kako homologirati stvar na 9/11kw,k bi se res rad legalno vozil to spomlad že.

lp.dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kateri proizvajalci imajo TUV certifikat za motor BMW F650 GS letnik 2001, da vem sploh katerega je možno homologirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav

Rabil bi pomoč od tistih, ki ste homologirali avspuh v MB

zanima me katere obrazce že moreš izpolnit za homologacijo izpuha (RTI Maribor). zanima me predvsem kateri obrazec mi mora poštempljat in izpolnit serviser, ker na njihovi strani je en kup nekih vlog, pa mi nekak ni jasno katera je prava.

Predvidevam da morem gledat "evidentiranje vgradenj na vozilih" in ne "posamična odobritev vozil" se pravi da bi bil ta pravi OBR RTI-759 :hmm:. ?

RTI klik

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav

Rabil bi pomoč od tistih, ki ste homologirali avspuh v MB

zanima me katere obrazce že moreš izpolnit za homologacijo izpuha (RTI Maribor). zanima me predvsem kateri obrazec mi mora poštempljat in izpolnit serviser, ker na njihovi strani je en kup nekih vlog, pa mi nekak ni jasno katera je prava.

Predvidevam da morem gledat "evidentiranje vgradenj na vozilih" in ne "posamična odobritev vozil" se pravi da bi bil ta pravi OBR RTI-759 :hmm:. ?

RTI klik

Hvala, LP

Zdravo!

Rabiš RTI 703 - izpolniš sam, in pa RTI 763, katerega ti potrdi serviser. Potrebuješ še potrdilo o izpuhu. da je primeren za tvoj motor, prometno in to je to . Tudi jaz moram homologirat izpuh...sam čakam lepše vreme.

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Rabiš RTI 703 - izpolniš sam, in pa RTI 763, katerega ti potrdi serviser. Potrebuješ še potrdilo o izpuhu. da je primeren za tvoj motor, prometno in to je to . Tudi jaz moram homologirat izpuh...sam čakam lepše vreme.

Lp,

Z

kai prej morem poklicat na ta RTI da se naročim pa tisti obrazec morem te izpolnit? ker tudi jaz morem homologirat izpuh v mb-ju... kai pa tisti obrazec ko si napisal da potrdi serviser ne... kak je z tem zakaj serviser? :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, torej so to sedaj ziher pravi obrazci.? Hvala za odg.

Zakaj serviser... -> serviser strokovno pritrdi tista 2 šraufa pa 1 fedro, ker ti sam nisi strokovno usposobljen za ta poseg, in lahko vstran pade avspuh na cesti... kao :):SS

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zanimivo da na LPP ne rabiš tega potrdila (serviserja) na RTI pa... Prosi kakega serviserja pa ti bo napisu tist papir :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, torej so to sedaj ziher pravi obrazci.? Hvala za odg.

Zakaj serviser... -> serviser strokovno pritrdi tista 2 šraufa pa 1 fedro, ker ti sam nisi strokovno usposobljen za ta poseg, in lahko vstran pade avspuh na cesti... kao :):SS

LP

kai torej v mb-ju je samo ta RTI za homologacije?

torei ta 2 lista morata biti izpolnjena potem pa pokličem tja in se naročim? kak dolgo je potrebno čakati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal samo RTI ja...

s tema 2 listoma greš tja pa se prijaviš (rabiš še TUV od avspuha, prometno, homologacijski karton..verjetno tud osebni dokument)

potem pa bojda če nimajo trenutno drugega dela kar takoj opravijo pregled (to je po moje bolj malo možnosti), če ne pa ti pač določijo datum kdaj boš prišel na "strokovni" pregled predelave vozila, če to sploh lahko tako imenujem :slap:

Potem pa dobiš nov homologacijski karton (tvojega sedanjega dajo tam v svoj arhiv), kjer je vpisan avpuh.

mislim da je to v glavnem to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal samo RTI ja...

s tema 2 listoma greš tja pa se prijaviš (rabiš še TUV od avspuha, prometno, homologacijski karton..verjetno tud osebni dokument)

potem pa bojda če nimajo trenutno drugega dela kar takoj opravijo pregled (to je po moje bolj malo možnosti), če ne pa ti pač določijo datum kdaj boš prišel na "strokovni" pregled predelave vozila, če to sploh lahko tako imenujem :slap:

Potem pa dobiš nov homologacijski karton (tvojega sedanjega dajo tam v svoj arhiv), kjer je vpisan avpuh.

mislim da je to v glavnem to.

hvala za odg... kolk pa stane homologacija? pač v kompletu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da sem plačal ca. 35 €. Jaz sem prvo poklical in vprašal keri obrazec točno rabim mi je en gospod lepo vse razložil ker so si ti obrazci kar podobni, avspuh sem sam montiral šel do svojega mehanika mi je poštemplal ono potrdilo da je strokovno montirano, poslal vse skupaj po faksu v RTI čez pol ure so me poklicali in vprašali če lahko še isti dan pridem so meli lih lufta vmes. Porihtali še isti dan sem mel papirje v roki in gasa.

Jaz nimam ene besede čez njih samo kapo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem delal homologcijo (LPP) za izpuh cena 31,00e vse urejeno isti dan.

-dokumentacija proizvajalca izpuha

-izjava serviserja o stokovni vgradnji

nobenega kompliciranja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ali je potrdilo o strokovni vgradnji izpuha na Lpp nujno? Sam imam montiran izpuh vso dokumentacijo ampak brez potrdilo o vgradnji...bo to šlo skozi*?ali moram nekje dobiti še to potrdilo...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ali je potrdilo o strokovni vgradnji izpuha na Lpp nujno? Sam imam montiran izpuh vso dokumentacijo ampak brez potrdilo o vgradnji...bo to šlo skozi*?ali moram nekje dobiti še to potrdilo...?

Mene ni nihče nič vprašal,kdo je montiral izpuh. Mislim,da ne bi smelo bit problemov,če maš ostalo dokumentacijo OK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ni nihče nič vprašal,kdo je montiral izpuh. Mislim,da ne bi smelo bit problemov,če maš ostalo dokumentacijo OK!

No super najlepša hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se morda spomniš če si uporabil obrazec RTI 760 ali RTI 763 ? mam zdaj namreč različne info.. sta namreč skoraj enaka...

klik

hvala, LP

Jaz sem uporabil obrazec RTI 762 in potrdilo o vgradnji. Pri obrazcu RTI 762 pod točko 6. samo vpišeš model izpuha in e-številko, serviser stisne pečat pa je. Najboljše pa če jih pokličeš pa vprašaš meni so zlo fajn prijazno razložili kaj rabim kere obrazce, pa pol nimaš problemov.

Popravljeno . Popravil boys
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje glede rabljenih izpuhov...

na kaj more bit človek pozoren če kupuje rabljen izpuh?

kaj je sploh lahko narobe?

Zdaj pomembna je starost samega izpuha, zavedaj se da smo ljudje različni in nekaterim ni toliko mar za te stvari kot drugim.

S tem hočem reči, poglej sam izgled izpuha. ali ima prvotni sijaj, pogledaš kjer so deli spajani, ali so kaj modrikaste barve (kar ti pove, da je bil pregret).

Zdaj kakšno je pa srce je pa težko reči. Izpuh, ki je bil rabljen izključno na moto zborih ima prav gotovo pregreto polnilo, lahko ga je že tudi kaj vn zmetalo pa se to ne vidi in potem ni več lep zvok.

Pa odvisno katero znamko izpuha kupuješ, če je le ta znana, potem ni toliko problema z vzdržljivostjo in izdelavo, če je pa to kakšna čungalunga firma je pa drugo vprašanje.

Uglavnem zanašaj se na svoj občutek, če ti izpuh izgleda solidno izpraven ga le kupi :)

pa lep nakup želim...

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej malo poglej po internetu kako mora sploh izpuh ki se prodaja izgledat, na avto net se večkrat najde kao "Akrapovič", ki je v resnici nekaj čisto tretjega in edino kar je akrapovičevega je nalepka...

Pa če ga imaš namen homologirat, prej preveri če je tak izpuh sploh "predviden" za tvoj motor (kar se tiče vgraviranih št. )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!