Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

...ker sem to zimo malo nadgradil motor z turbino me zanima, če bi tale avspuh bil dober za homologacijo na LPP,,,v Ljubljani..:ninja:

Dvomim, razen če imaš homologacijske papirje za ta izpuh :)

Kako si pa uredil z turbino? Domnevam, da je nimaš homologirane :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker sem to zimo malo nadgradil motor z turbino me zanima, če bi tale avspuh bil dober za homologacijo na LPP,,,v Ljubljani..:ninja:

Izpuh je homologiran za motorje na katerih , pri odstranitvi originalnega lonca , katalizator ostane v originalnih kolektorjih . V tvojem primeru homologacija velja če ostanejo originalni kolektorji( brez turbine ???? ).

Eden takih motorjev je tudi nov bandit 1250 ali 650 z vodnim hlajenjem .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker sem to zimo malo nadgradil motor z turbino me zanima, če bi tale avspuh bil dober za homologacijo na LPP,,,v Ljubljani..:ninja:

Zgrešu si že v štartu - kot vidim, si vgradil turbino Garret GT25/40R, ki je neuporabna za Kawasaki 1400GTR.

Edina turbina, ki jo priporočajo za navedeni motor je Garet GTB28/46 (s 1,4 bara) - vse ostalo je šrot.

Glede izpuha - minimalni fi 82mm notranje cevi, tako, da pozabi na predlagani izpuh.

Vprašaj v ETO Kamnik, če imajo kaj praznih pločevink od 400 gr fižola in jih znetaj .....

p.s.; Malo heca mora bit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo,

Letos pozimi sem kupil rabljen motor kawasaki ZX-6r 2003 letnik. Gor ma pa en izpuh, ki ni homologiran, papirjev pa tudi nimam nobenih. Kaj se da narest v tem primeru. Bom mel kakšne komplikacije pri homologiranju?

Prilagam sliko izpuha.

hvala in lp

post-18455-0-36943100-1299946189_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Letos pozimi sem kupil rabljen motor kawasaki ZX-6r 2003 letnik. Gor ma pa en izpuh, ki ni homologiran, papirjev pa tudi nimam nobenih. Kaj se da narest v tem primeru. Bom mel kakšne komplikacije pri homologiranju?

Prilagam sliko izpuha.

hvala in lp

če sam ne veš kaj je gor, pol boš verjetno res mel probleme pri homologiranju! biggrin.gif

jaz sem kupil motor in imel podobno situacijo.

rešil sem jo tako, da sem nabavil nove in uredil zadevo, vsi papirji, homologacija, brezskrbna vožnja.

zakaj sem menjal? glasni so bili za popi***!

policaji (in vsi drugi) so me ziher slišali na xy kilometrov. slej ko prej bi verjetno naletel na mino. kako je v tvojem primeru ne vem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sam ne veš kaj je gor, pol boš verjetno res mel probleme pri homologiranju! biggrin.gif

jaz sem kupil motor in imel podobno situacijo.

rešil sem jo tako, da sem nabavil nove in uredil zadevo, vsi papirji, homologacija, brezskrbna vožnja.

zakaj sem menjal? glasni so bili za popi***!

policaji (in vsi drugi) so me ziher slišali na xy kilometrov. slej ko prej bi verjetno naletel na mino. kako je v tvojem primeru ne vem.

Zdravo,

jah težk je vedet kaj je gor, če pa ni nikjer nobene oznake :( , ravno zato, da ne bom naletel na mino bi rad uredil homologacijo. Zanima me če je kakšna možnost, da uredim homologacijo za ta izpuh tudi brez papirjev.

hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj, mene pa zanima a ma kdo leovince evo II carbon na motorju ker me zanima kako pridejo cifre in bi prosu za kšno slikco od bliz....tnx :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam jaz. In kaj te zanima ? :)

evo tule maš eno sliko iz interneta, če ti kaj pomaga : klik

LP

Popravljeno . Popravil carmagedon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Letos pozimi sem kupil rabljen motor kawasaki ZX-6r 2003 letnik. Gor ma pa en izpuh, ki ni homologiran, papirjev pa tudi nimam nobenih. Kaj se da narest v tem primeru. Bom mel kakšne komplikacije pri homologiranju?

Prilagam sliko izpuha.

hvala in lp

izpuh izgleda precej originalen, probaj dobiti samo prirobnico od originalenga in jo prinetaj gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izpuh izgleda precej originalen, probaj dobiti samo prirobnico od originalenga in jo prinetaj gor

Zdravo,

kje bi pa lahko dobil prirobnico? a so gor kkšne cifre ki se morjo kje ujemat?

hvala za nasvet.

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

kje bi pa lahko dobil prirobnico? a so gor kkšne cifre ki se morjo kje ujemat?

hvala za nasvet.

lep pozdrav

na originalnem loncu so ziher številke in proizvajalec, kupi originalni lonec in daj prirobnico na tega ko ga imaš zdaj gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikšna je kazen za nehomologiran izpuh? Ali se v primeru, da te dobijo lahko odpelješ naprej ali ne?

LP

500€ se mi zdi da je, za pike nisem ziher.....če ti da kazen se ziher ne boš odpeljal, ker je vozilo neizpravno in ti pobere tablico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ se mi zdi da je, za pike nisem ziher.....če ti da kazen se ziher ne boš odpeljal, ker je vozilo neizpravno in ti pobere tablico

Hvala za info, bo treba čim prej homologacijo zrihtat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ se mi zdi da je, za pike nisem ziher.....če ti da kazen se ziher ne boš odpeljal, ker je vozilo neizpravno in ti pobere tablico

a pa lahko ti vzame policaj tablco dol?? ker kuker sem slisal ti je naj nebi smel lahko ti rece da jo ti snameš in mu jo daš...v primeru da ga zavrneš je edino kar lahko naredi da poklicejo AMZS in oni pridejo kao..seveda pa vse stroske placas potem sam... z razliko da baje pa republiska policija naj bi lahko pipala tablice dol zaradi neizpravnosti vozil???nisem siguren ce glih drzi to je pa fajn vedet kake take zadeve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa lahko ti vzame policaj tablco dol?? ker kuker sem slisal ti je naj nebi smel lahko ti rece da jo ti snameš in mu jo daš...v primeru da ga zavrneš je edino kar lahko naredi da poklicejo AMZS in oni pridejo kao..seveda pa vse stroske placas potem sam... z razliko da baje pa republiska policija naj bi lahko pipala tablice dol zaradi neizpravnosti vozil???nisem siguren ce glih drzi to je pa fajn vedet kake take zadeve...

No v vsakem primeru greš domov peš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm že kr neki prebral o tem, pa mi še zmeri ni čisto jasno.

Na homologacijskem kartončku mam napisan:

znamka: bmw;

tovarniška oznaka: 0404;

komerc oznaka R1100GS

...

oznaka motorja: 112EB

zdej, rora še nimam, gledam pa LeoVince SBK, ki pravijo, da je za moj bajk po modelu in letnici.

Na ebay.de sem našel več takšnih, ki so kao OK za r1100gs (pa še za 850 in celo 1150!) recimo tale

ampak oni majo neke druge standarde (EG-ABE) in nihče ne napiše nobenih drugih številk

Pravite, da se"morajo številke na loncu ujemati s številkami na papirju" ... na katerem papirju? Na homo-kartončku? Al na kakšnem papirju, ki ga dobiš zraven (cerfifikat od LeoVince)?

In, končno ... a bo tale pol uredu s številkami :D in če se ne vidi ... kaj nej sploh prašam tipa?

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj gledaš na USA strani... http://www.leovince.com/files//F1215-CO-6457.pdf

Tole si sprintaj pa ne bo težav, v kolikor je izpuh za tvoj motor, kar dokazujejo oznake na njem. Je pa isti za 850ko in za 1100R-a.

Prodajalca povprašaj po e13 0230 9 oznaki. Če ror tega nima, ne moreš homoseksualizirat. :P

Ni za kej. ;)

Popravljeno . Popravil bass
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej bass a te lahk neki prašam??? kaj pol more bit ta cifra na mojmu roru gor....http://www.leovince.com/files/LEOSBK/CO-6398.pdf to je certifikat in pol more bit ta cifra k jetm pod marking na certifikatu napisana more bit uklofana cela na zadku???? k mam ror sam nima cifr gor!!! hvala

....če ror nima lasiranih cifer....potem se ta ror ne da homologirat! (v primeru da so na roru lasirane številk in oznaka,

potem se ta ror da homologirat z certifikatom ki spada k roru in se dobi, ko izpuh kupiš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je. Če ni št. na loncu nebo nič razen če poznaš ....xxx-a.

Colin poprav me če se motim. :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič se ne čaka, jaz sem bil 14 dni nazaj tam, pripeljal motor in so takoj uredili, v enem tednu pa sem vse dobil po pošti domov. Stal je pa 31 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!