Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Hay!

Mene neki za kolega zanima, ko ma Suzukija SV 650, pa en nehomologiran ror gor - "Takoni" al nekej takkga, je reku da ma neke cifre na loncu, tolk da če se da to kej zrihtat? Ker nima nobenih papirjov od izpuha. Hvala za odgovore.

LP

Kevin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay!

Mene neki za kolega zanima, ko ma Suzukija SV 650, pa en nehomologiran ror gor - "Takoni" al nekej takkga, je reku da ma neke cifre na loncu, tolk da če se da to kej zrihtat? Ker nima nobenih papirjov od izpuha. Hvala za odgovore.

LP

Kevin

Pa so sploh E oznake? Če so, naj pogoogla s pravim imenom izpuhov in ziher bo kaj našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so sploh E oznake? Če so, naj pogoogla s pravim imenom izpuhov in ziher bo kaj našel.

Ja bom jst jutr pogledu, ker ma glih motor na servisu. Drgač pa pol sam na netu poišem un certifikat in to je edina stvar ki jo rabi? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bom jst jutr pogledu, ker ma glih motor na servisu. Drgač pa pol sam na netu poišem un certifikat in to je edina stvar ki jo rabi? :D

Tako je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vhod je z druge strani, s ceste vzporedne z železnico, mogoče je litostrojska tisto? se ne spomnim točno, je že en čas kar sem bil v LJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je pa vhod za homolomo na LPPju v Lj? Iz celovske, al zadi kje?

Pred LPP.jem zaviješ desno, če se pripelješ iz centra, se pelješ naravnost in v prvem križišču levo, zagledaš napis, registracija, homologacija in vsega boga, vendar ne zavij takoj levo, saj so tam izhodi, ko končaš z pregledom, vendar se še pelji po glavni cesti nekaj metrov naprej in ti bo takoj jasno kje je treba ustavit :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil na LPP-ju, homologiral LEOTE, rekli so da je bil pravi naval, že preko 50 motorjev večinoma rori, sam so pa oderuhi, ker imam še ta staro ( ta majhno ) homologacijo pride ta postopek 10 € dražji, to se pravi 40 € :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vpisal auspuh, nosilec tablice, spremenjena barva

kak pa to kasirajo za vpis ? sem mislil da če daš več stvari naenkrat da stane isto

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vpisal auspuh, nosilec tablice, spremenjena barva

Hm....,napisal si nosilec tablice.....Kako si to homologiral???Prvič slišim,da se to da...,kajti papirjev za nosilec tablice nisem še nikjer zasledil :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....če ror nima lasiranih cifer....potem se ta ror ne da homologirat! (v primeru da so na roru lasirane številk in oznaka,

potem se ta ror da homologirat z certifikatom ki spada k roru in se dobi, ko izpuh kupiš)

Imam enak problem, na Yamahi imam 2 nehomoligirana Akrapoviča racing, in ja na njiju ni nobenih evidenčnih številk....Ali obstaja kakšna opcija, da bi se jih homoligiralo, ali je treba preprosto kupit novo / nekaj drugega ? Slišal sem ( samo slišal ), da ena opcija je, sicer stane 400 e pa vendar...zanima me če ima kdo kakšne iskušnje s tem... Kazni za nehomoligirane izpuhe so previsoke, pa še v primeru nezgode si avtomatično kriv ( motor ni tehnično brezhiben )....tako, da se ne splača zajebavat...hvala za kakršne koli info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enak problem, na Yamahi imam 2 nehomoligirana Akrapoviča racing, in ja na njiju ni nobenih evidenčnih številk....Ali obstaja kakšna opcija, da bi se jih homoligiralo, ali je treba preprosto kupit novo / nekaj drugega ? Slišal sem ( samo slišal ), da ena opcija je, sicer stane 400 e pa vendar...zanima me če ima kdo kakšne iskušnje s tem... Kazni za nehomoligirane izpuhe so previsoke, pa še v primeru nezgode si avtomatično kriv ( motor ni tehnično brezhiben )....tako, da se ne splača zajebavat...hvala za kakršne koli info.

poglej malo v temi Akrapovič - mislim, da je danci1973 napisal, kako je homologiral izpuhe podobne tvojim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nosilec tablice

ja kot prvič na tehnično sem mislil pač da bom auspuh homologiral, sem se z onim tam na rti-u nekaj menil prej po telefonu in je rekel da "naj vpišem in bomo potem vidli" ko sem nekaj omenjal kaj vse imam spremenjeno in sem vse vpisal na oni papir in poslal po faxu

tam so samo vse poslikali, in to je to

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Ima mogoče kdo podoben model ?

Namreč ne najdem oznake (žiga) na izpuhu kljub papirom, ki sem jih dobil zraven ...

Lahko kdo pove kje točno je oznaka ali jo morda celo slika ?

Najlepša hvala za pomoč---

l.p. Jože

post-30449-0-95044300-1301382102_thumb.jpg

post-30449-0-48904400-1301382107_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam enake. Oznaka je na prehodu iz cevi v lonec. Poglej prvi izpuh desno od nalepke.....

post-129-0-44182900-1301394269_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo folk!

Spet me zanima neki za kolega, žal nismo nič zrihtal :/

Situacija: Na suzukija SV 650 ima izpuh firme TAKKONI, nima pa homologacije žal ( na izpuhu piše: e9 97/24*1319, tako da je homologacija možna). Iskal sem že certifikat po netu, tudi na uradni strani in nimajo niti svojega maila, tudi motoraj, ki prodaja te izpuhe ne mora pomagati. Uglavnem prosu bi, če ima kdo izpuh te firme da skenira homologacijo/certifikat? Al pa pove kje bi se dal dobit. :D

Hvala za pomoč!!!! :OK:

ps. rešitelj dobi za ene par :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo folk!

Spet me zanima neki za kolega, žal nismo nič zrihtal :/

Situacija: Na suzukija SV 650 ima izpuh firme TAKKONI, nima pa homologacije žal ( na izpuhu piše: e9 97/24*1319, tako da je homologacija možna). Iskal sem že certifikat po netu, tudi na uradni strani in nimajo niti svojega maila, tudi motoraj, ki prodaja te izpuhe ne mora pomagati. Uglavnem prosu bi, če ima kdo izpuh te firme da skenira homologacijo/certifikat? Al pa pove kje bi se dal dobit. :D

Hvala za pomoč!!!! :OK:

ps. rešitelj dobi za ene par :beer1:

Tle jih prodajajo klik, na dnu je mail pa jih kontaktiraj, več kot ne, ti ne more reč.

Pa srečno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-včeraj naredil tehnični BP,za izpuh sploh ni preverjal homologacije,lansko leto,ko sem imel orig., je isti tip komentiral,da je malo glasen :headbang:

-potem sem se dobil s kolegom na pijači,prvo kar me je vprašal je,ali sem res s trem izpuhom naredil tehničnega :closedeyes:

-ja,MASS je najbolj glasen homologiran izpuh,pač:whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vprašanje glede AIS (Air induction system) na Yamahi FZ6.

Ker mi gre pokanje iz športnega izpuha (nekje 5000-6000 obratov na FZ6), ko spustim "plin" blazno na živce, sem malce raziskoval in ugotovil, da je rešitev očitno da se zablokira AIS.

Po temle vodiču sodeč, me zanima, če je postopek enak za FZ6 - postopek za FZ1 je v videu prikazan od 05:00 naprej.

Imam nameščen MIVV izpuh in odstranjen katalizator, tako da bi ta mod naj bil smiseln.

Še malo o AIS na fz6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes končno uredil stvari..Že več kot 2 leti se okoli vozim z Mivv izpuhom ki ni homologiran.Danes sem se končno odpravil na Avto krko kjer so izpolnili vlogo za homologacijo,skenirali prometno in kartonček, ki naj bi bil certivikat izpuha.Motor so poslikali in kar me je najbolj presenetilo nihče ni niti pogledal številk izpuha,preveril glasnosti ipd... Sedaj samo čakam, da homologacijski kartonček pride domou..Do takrat se pa vozim okoli z potrdilom o plačani homologaciji (30€) upam da v skrajnem primeru zaleže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nihče ni niti pogledal številk izpuha,preveril glasnosti ipd...

Močno dvomim, da so mižali, ko so slikali :D

Glasnost pa ravno te številke zagotavljajo v skladu s standardi.

In ja, jupiii, res je hudo, če maš ubitačan sound iz rora, a ne trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

se da kaj v tem stilu dobit tudi za suzuki gsxr 600 k1 kot ima shark90?

SEVEDA SE DA DOBITI - MASS IMA IZPUH ZA VAS !

Kontaktiraj me , pa se bova zmenila.

l.p. Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!