Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Torej če je ta tema še kej aktualna imam eno vprašanje.

Torej danes me je že tretjič ustavil policaj in vedno imev nadzor prometa...

Vedno je vse štimalo ampak vedno se je vtaknil v avspuh. Imam Tomos SM 125 k ima serijsko že akrapoviča.

dvakrat je šlo vse gladko danes pa je zahteval homologacijski list ki ga seveda nisem imel in tudi še sam nevem ali ga je

obvezno imeti zraven. Prav tako sem šel podaljšati registracijo in so prav tako zahtevali homologacijski list samo zaradi avspuha.

Na srečo so me spustili naprej.

No sedaj me zanima kje se da dobiti ta homologacijski list in koliko stane. Prav tako pa me zanima kako je z predelavo.

Namen imam v motor dati power kit ki naj bi bil narejen za Tomos SM in me zanima ali se da in kako tudo to homolozirati.

Imam pa še eno offtopic vprašanje, ali spada pod obvezno opremo za motor tudi prva pomoč? o.O na tehničnem me je spraševal kje jo imam lol...

hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. homologacijski karton si dobil zraven motorja, ko si ga kupil. to ni samo list papirja, ampak dokument, podobno kot prometno dovoljenje.

2. na motorju je tudi prva pomoč obvezna oprema.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če je ta tema še kej aktualna imam eno vprašanje.

Torej danes me je že tretjič ustavil policaj in vedno imev nadzor prometa...

Vedno je vse štimalo ampak vedno se je vtaknil v avspuh. Imam Tomos SM 125 k ima serijsko že akrapoviča.

dvakrat je šlo vse gladko danes pa je zahteval homologacijski list ki ga seveda nisem imel in tudi še sam nevem ali ga je

obvezno imeti zraven. Prav tako sem šel podaljšati registracijo in so prav tako zahtevali homologacijski list samo zaradi avspuha.

Na srečo so me spustili naprej.

No sedaj me zanima kje se da dobiti ta homologacijski list in koliko stane. Prav tako pa me zanima kako je z predelavo.

Namen imam v motor dati power kit ki naj bi bil narejen za Tomos SM in me zanima ali se da in kako tudo to homolozirati.

Imam pa še eno offtopic vprašanje, ali spada pod obvezno opremo za motor tudi prva pomoč? o.O na tehničnem me je spraševal kje jo imam lol...

hvala in LP

- če so predelave ga je potrebno imeti (ker je to Akrapovič je mišljen kot predelava)

- na RTI MB, kjer sem homologiral izpuh, so imeli med drugim tudi napisano, da izdajajo homologacije v primeru če jo izgubiš,... (več na spletni strani)

- mislim da za power kit ni homologacije (je najbrž tudi ne moreš narediti); pa tudi zakaj bi jo?

- DA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@zupanman

Mislim, da ti pašeš v tisto kategorijo, ko daš lahko izpuh samo upisat v homologacijski kartonček brez pregleda, saj je že originalno nameščen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- na RTI MB, kjer sem homologiral izpuh, so imeli med drugim tudi napisano, da izdajajo homologacije v primeru če jo izgubiš,... (več na spletni strani)

ja, to je v primeru, če so oni izdali homologacijski karton. ker duplikat se da dobiti kjer je bil izdan original, jaz sem ga dobil npr za yamaho pri generalnem uvozniku delta team krško. Ko pa sem homologiral avspuh, mi na RTI niso izdajali novega kartona, samo na starega so dopisali pod predelave : vgrajen izpuh ta pa ta, pa številke zraven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, to je v primeru, če so oni izdali homologacijski karton. ker duplikat se da dobiti kjer je bil izdan original, jaz sem ga dobil npr za yamaho pri generalnem uvozniku delta team krško. Ko pa sem homologiral avspuh, mi na RTI niso izdajali novega kartona, samo na starega so dopisali pod predelave : vgrajen izpuh ta pa ta, pa številke zraven

Kaj ti ne morejo izdat katrončka na LPP-ju oz. kjer koli drugje? Saj je v prometni napisana homologacijska oznaka ter številka skladnosti? Jaz sklepam da ti bi na podlagi teh dveh zapisov v prometni morali izdati homologacijski kartonček ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No prvo sm pozabu napisat da sm kupiv rablen motor torej prejšni lastnik mi ni dal homoligacijskega kartončka, zato

bi ga rabil dat delat.

Glede kita sprašujem zato, ker če me ustavi policaj in da imam predelavo ali je kaj narobe? ker policaj ponavad vpraša

tudi če je mašina ker predelana. Zato nevem ali je v primeru da imaš power kit to legalno ali ilegalno.

Za prvo pomoč me pa zanima kam jo ostali? a mate zmerej ruzak da jo mate not al kaj. Za na moj motor res nevem kam bi jo lahko spravu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No prvo sm pozabu napisat da sm kupiv rablen motor torej prejšni lastnik mi ni dal homoligacijskega kartončka, zato

bi ga rabil dat delat.

Glede kita sprašujem zato, ker če me ustavi policaj in da imam predelavo ali je kaj narobe? ker policaj ponavad vpraša

tudi če je mašina ker predelana. Zato nevem ali je v primeru da imaš power kit to legalno ali ilegalno.

Za prvo pomoč me pa zanima kam jo ostali? a mate zmerej ruzak da jo mate not al kaj. Za na moj motor res nevem kam bi jo lahko spravu.

Kit itak da ni legalen. Ma to morš bit sam tih pa rečt da je vse originalno. .)

Jst sm mev kadar sm šu kam deleč zmeri v ruzaku, drugače pa doma v omari. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti ne morejo izdat katrončka na LPP-ju oz. kjer koli drugje? Saj je v prometni napisana homologacijska oznaka ter številka skladnosti? Jaz sklepam da ti bi na podlagi teh dveh zapisov v prometni morali izdati homologacijski kartonček ali pač?

tudi jaz sem razmišljal podobno, ampak ko sem kontaktiral RTI, sem dobil odgovor, da izgubljen kartonček izda samo organizacija, kjer je bil izdan original. gre za to, da ti ne dobiš "nove" homologacije, ampak duplikat - na kartonu piše : DVOJNIK potrdila o skladnosti in se začne s črkami SD (original se začne s črkami SA ) . zato je v primeru, da je bil motor kupljen v Sloveniji ponavadi pač potrebno kontaktirati generalnega uvoznika. za naknadno uvožena motorna kolesa iz npr. Italije je že druga zgodba.

aja, plačal sem pa nekje dobrih 20 € .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem razmišljal podobno, ampak ko sem kontaktiral RTI, sem dobil odgovor, da izgubljen kartonček izda samo organizacija, kjer je bil izdan original. gre za to, da ti ne dobiš "nove" homologacije, ampak duplikat - na kartonu piše : DVOJNIK potrdila o skladnosti in se začne s črkami SD (original se začne s črkami SA ) . zato je v primeru, da je bil motor kupljen v Sloveniji ponavadi pač potrebno kontaktirati generalnega uvoznika. za naknadno uvožena motorna kolesa iz npr. Italije je že druga zgodba.

aja, plačal sem pa nekje dobrih 20 € .

Uf kera bedarija, če mene vprašaš... Drugač pa hvala za zelo koristne info. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@zupanman

Mislim, da ti pašeš v tisto kategorijo, ko daš lahko izpuh samo upisat v homologacijski kartonček brez pregleda, saj je že originalno nameščen.

ne bo držalo, motor je pri prodaji (uvozu) homologiran kot celota, to pomeni da je homologiran vsak vgrajeni del, vijak, matica,... torej ni treba nič dodatno hodit vpisovat, ker je na motorju izpuh tovarniško vgrajen in tudi homologiran, če ne bi bil, motorja ne bi smeli prodajati z dovoljenjem za uporabo v cestnem prometu...tole je očitna napaka policista, ki ni dovolj informiran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bo držalo, motor je pri prodaji (uvozu) homologiran kot celota, to pomeni da je homologiran vsak vgrajeni del, vijak, matica,... torej ni treba nič dodatno hodit vpisovat, ker je na motorju izpuh tovarniško vgrajen in tudi homologiran, če ne bi bil, motorja ne bi smeli prodajati z dovoljenjem za uporabo v cestnem prometu...tole je očitna napaka policista, ki ni dovolj informiran

Sej pravim da nevem 100% samo newem v čem je potem razlika, ker sta bile na LPP včasih 2 ceni 31 in 16E, prva kot pregled zamenjave in homologacija zamenjave izpuščega sistema. Druga pa kot homologacija izpuha, ki je bil tovarniško vgrajen al neki tazga. Pa smo mislil da je to kot če imaš štempl da so ti ga na urednem servisu ugradil je 16E, če si ga pa sam, pa pač 31E, ker mora kao pogledat če je prav gor dano. Ampak ni bilo to, ker neglede na štempl je kolega plačal 31E, zato sm sklepal da je pri nas fora da morš tudi Yoshimura suzukija, ki je orignal tak, samo pač izpuh je aftermarket pa čeprav v originalu homologirat. Kdo bi razumel te naše zakonopisce.

Po celi Europi je ql je če izpuh tovarniško homologiran in ma E11 409275 gor in street legal je ok, samo pri nas ni. Zato sm sklepal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav Motosvetovci!

Imam enak problem. Na Yamahi fzs 600 ki sem jo kupil pred kratkim je izpuh francoskega proizvajalca MIG. Najprej sem mislil, da je ispuh ilegalen,vendar mi nekaj ni dalo miru in sem odstranil nalepko proizvajalca. In glej kaj je spodaj! številke E9 SRH51 ...

Sedaj pa nastopi drug problem. Nikjer na netu ne najdem certifikata, niti na uradni strani ne. Prosil bi, če mi pomagate poiskat certifikat za homolomo. Se bom oddolžil z kakim pirom al pa dvema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Glede da je tu govora o homologacijah izpuhov bom kar tukaj zastavil nekaj vprašanj na katera zaenkrat še nisem našel odgovora. Odločam se da bi čez zimo naredil nov izpuh za motor, torej domača izdelava cevi(kolektorji ter vse do loncev) lonce pa bi uporabil leovince ali kaj podobnega. Izdelal bi 2-1-2 sistem, trenutni 2-1-1 se mi zdi dolgočasen in bi rad spremembo, uporabil pa bi lonce od yamahine serije xt na kavasakijevem motorju. Ali bi takšno zadevo bilo mogoče homologirati, sem prebral temo o predelavi streetfighterja in se očitno da homologirati razne predelave, ali so kakšne posebne zahteve(razen glasnosti) na katere bi mogel paziti med izdelavo, kakšni so postopki pri pridobivanju papirjev??

Hvala in lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Glede da je tu govora o homologacijah izpuhov bom kar tukaj zastavil nekaj vprašanj na katera zaenkrat še nisem našel odgovora. Odločam se da bi čez zimo naredil nov izpuh za motor, torej domača izdelava cevi(kolektorji ter vse do loncev) lonce pa bi uporabil leovince ali kaj podobnega. Izdelal bi 2-1-2 sistem, trenutni 2-1-1 se mi zdi dolgočasen in bi rad spremembo, uporabil pa bi lonce od yamahine serije xt na kavasakijevem motorju. Ali bi takšno zadevo bilo mogoče homologirati, sem prebral temo o predelavi streetfighterja in se očitno da homologirati razne predelave, ali so kakšne posebne zahteve(razen glasnosti) na katere bi mogel paziti med izdelavo, kakšni so postopki pri pridobivanju papirjev??

Hvala in lp!

Če boš uporabil lonce katere lahk zdaj homologiraš, po moje neboš imel neki težav e sam krivine do njih narediš. Itak na homologiaciji samo lonce gledajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no izpuh od akrapoviča kup pa je stvar rešena

Zakaj bi pa človek preplačal neko zadevo, če pa bi rad sam nekaj naredil...kupit je najlažje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega me je prehitel z vprašanjem, da bolj podrobno razložim zadevo na svojem kle-ju bi rad imel 2 izpušna lonca in sedaj zbiram podatke in informacije kako zadevo izpeljati od začetnega načrta na papirju do dejanskega končnega produkta kateri bo na motorju ter vpisan v homologacijo. Pri tem projektu ni glavni cilj pridobiti na moči motorja ampak je bolj estetske narave. Načrt na papirju in po dosedaj zbranih informacija je da bi naredil 2-1-2 sistem ker pri tem sistemu naj bi se povečal navor v srednjem območju vrtljajev, ter imelo malo vpliva na najvišjo moč, citiram:

2 into 1 (Like our stock exhaust): Increase in midrange torque, loss of high-end horsepower

2 into 2: Best top-end HP

2 into 1 into 2: Increased mid-range torque, little effect on peak HP. Good power everywhere (ducati standard)

Največja ovira pri tem projektu je legalizacija oz homologacija končnega izdelka ter velikost loncev(če ima kdo kakršno koli informacijo ali naj bo vsak lonec prilagojen za 250ccm toliko kot ima vsak valj posebej ali je lahko izpušni lonec večji oz prilagojen za 500ccm prostornino valja). Nekje naj bi, če bo projekt uspešno speljan, uporabil izpušne lonce za yamahino serijo xt oziroma od xt660z tenere. Povdarjam da je to vse zaenkrat samo teorija, ali bo projekt izpeljan ali ne pa bom videl ko bom dejansko imel vse oz. dovolj informacij.

Vsakega mnenja ali kritike(+in-) glede tega projekta bom zelo vesel.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Če boš uporabil lonce katere lahk zdaj homologiraš, po moje neboš imel neki težav e sam krivine do njih narediš. Itak na homologiaciji samo lonce gledajo.

Ali ne bo problemov glede na to da lonec ni narejen za moj tip motocikla?

no izpuh od akrapoviča kup pa je stvar rešena

Tudi akrapovič nima tega kar jaz iščem.

Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Določeni poizvajalci imajo samo lonce, kolektorjev pa noben, razen gianelli ampak samo 2-1-1 sistem, jaz pa iščem oz delam 2-1-2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz imam vprašanje glede izpuha zato bom kar sem napisal. Na avto net-u pogosto gledam ducatije 1098 in mnogokrat vidim da imajo celoten sistem Akrapovic. Na njihovi strani pa piše da ni homologiran za cestno uporabo. Zato me zanima ali je kakšna možnost homologacije ali se kar brez vozijo?

Hvala za odgovor! :yes:

Popravljeno . Popravil Firefox
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam vprašanje glede izpuha zato bom kar sem napisal. Na avto net-u pogosto gledam ducatije 1098 in mnogokrat vidim da imajo celoten sistem Akrapovic. Na njihovi strani pa piše da ni homologiran za cestno uporabo. Zato me zanima ali je kakšna možnost homologacije ali se kar brez vozijo?

Hvala za odgovor! :yes:

Živijo , pri nas imamo tudi za te stroje homologacijo .

http://www.shrani.si/f/3Y/TC/1fUncrS8/311445188903961182304100.jpg

http://www.shrani.si/f/k/131/Ml6lb1p/313990188904767848890100.jpg

http://www.shrani.si/f/3I/iV/4PkQgCzw/hpim2315.jpg

http://www.shrani.si/f/1l/84/2dk6Bf9N/hpim2494.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, se mi je zdelo da se nebi brez homologacije vozili :D

Kako je pa potem z izleti npr. v avstijo? Kolikor vem imajo tam zelo striktne zakone kar se tiče glasnosti izpušnih sistemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!