Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Aha, se mi je zdelo da se nebi brez homologacije vozili :D

Kako je pa potem z izleti npr. v avstijo? Kolikor vem imajo tam zelo striktne zakone kar se tiče glasnosti izpušnih sistemov.

Tukaj pa ne moreš biti pameten . Tudi originalni izpuhi včasih močno presežejo dovoljeno vrednost , še posebej če so na motorjih z dosti kilometri . Izpuh je homologiran in tako pripravljen v mejah dovoljenega , vendar je priporočljivo , vseeno voziti bolj umirjeno in s tem ne riskirati , da si takoj v očeh policistov . Konec koncev , obstajajajo rešitve za utišanje " domnevno preglasnega " izpuha , vsaj pri nas ( MASS) jih poznamo in radi ustrežemo stranki , ter se pogovorimo okrog tega .

Vrndar , ne vidim velikih težav s globami o katerih govoriš . Mislim , da so to vse bolj govorice , kot pa , da se to zelo pogosto dogaja v Avstriji .

Kolikor je meni znano , pa imam stike z ogromno motoristi , mi še nobeden ni rekel , da je imel težave s našim izpuhom , če je le imel notri dušilec .

Pa lep pozdrav,

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

sej vem da je gotovo kje odgovor na moje vprasanje ampak vseeno.

na motorju je prejsnji lastnik namestil akrapovica slip on, vendar ni uredil homologacije. racuna in certifikata nima ker se mu itak ni zdelo pomembno zadevo homologirat. sicer vgradil ga je pooblascen servis. sedaj me zanima ali je mogoce ta certifikat dobit tudi ce vprasam na akraovic? oz. kaksen je postopek.

upam da se bo nasla kaka dobra duša ki mi bo odgovorila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loolek najlepša hvala. Sicer sm tudi na akrapovič poklicala in mi bojo tudi oni poslalai, ampak od viška ne boli glava :P

Drugače so me pa na tehničnih v šempetru pri gorici prijazno podučili kaj vse morem prinest, tako da sm prou zadovolna. To potrdilo o vgradnji, ki ga pooblaščen servis poštemplja tudi dobim pri njih pa še ni takega navala kot v lj.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loolek najlepša hvala. Sicer sm tudi na akrapovič poklicala in mi bojo tudi oni poslalai, ampak od viška ne boli glava :P

Drugače so me pa na tehničnih v šempetru pri gorici prijazno podučili kaj vse morem prinest, tako da sm prou zadovolna. To potrdilo o vgradnji, ki ga pooblaščen servis poštemplja tudi dobim pri njih pa še ni takega navala kot v lj.

Ne vem ce potrdilo o vgradnji sploh se rabis, jaz ga nisem. Homologacijo sem naredil 3mesce nazaj pri avtokrka v lj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No že parkrat sem videl da je folk spraševal za izpuhe Two Brothers če se jih da v Sloveniji dobit. Tudi sam sem se zanimal za dotični ror in nekako se mi je uspelo dokopati da bi se mogoče prek nekega posrednika celo mogoče dalo dobit zadevo ampak žal so sistemi nehomologirani tako da pri nas razen za na pisto ne pride u poštev razen seveda če... :nono: Drugače pa Two Brothersi zgledajo super pa tut zvok je konkretno dober, cene pa tudi niso pretirane. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da dobit objemko za lonec? Je odletela pri padcu, je pa vsaj lonec cel :)

Narediš sam??, lahko ti jaz naredim karbonsko sam Fi lonca mi povej =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V motor sem dal vgraditi blokado na 25kW.

Motor je že doma. Moram homlogacijo narediti takoj ali lahko spomladi, čez 2-3 mesece?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma piše da moreš vsako tako spremembo uredit v 15dneh, ampak jst sm za auspuh mela datum vgradnje januar letos (ker prejšnji lastnik ga ni homologiral) in so mi zdej decembra naredili brez problemov. Če ti ni problem uredi čim prej pa se potem niti ne sekiraš več (no vsaj taka je moja logika).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lepo pozdravljeni.

Sem lastnik Yamahe TDM 900 ABS, letnik 2009. Zanima me zamenjava izpuha, ki bi ga lahko potem tudi homologiral. Gledal sem že najrazličnejše (akrapovič, leo vince, arrow, mivv, storm... ) pa imam problem, ker nobeden ni homologiran za moj tip motorja. Več ali manj imajo vsi homologacijo za tip RN08 in RN11, jaz pa imam v homologaciji zapisano da je moj motor tipa RN18. Nekje sem zasledil, da imajo izpuhi Sebring homologacijo za ta tip motorja, vendar je cena novih izpuhov nekaj čez 700 EUR, kar je res veliko... za nove izpuhe Leo vince sem dobil ponudbe za okrog 400 EUR (za alu izvedbo) in 530 EUR (za carbon izvedbo) vendar mi nihče ni mogel potrditi da imajo ti izpuhi homologacijo tudi za TDM tipa RN18.

Gledal sem že tudi kakšen rabljen izpuh. Akrapovič sploh nima homologacije za TDM, Mivv Suono pa ima homologacijo samo za RN08 in RN11.

Morda kdo ve za kakšno rešitev kako priti do izpuha, ki bi ga lahko homologiral in bi ne imel preveč "zasoljeno" ceno? Ali pa ima morda kdo kakšno drugo rešitev kako kupiti in homologirati izpuh? Za vsak nasvet in pomoč vam bom zelo hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No prvo sm pozabu napisat da sm kupiv rablen motor torej prejšni lastnik mi ni dal homoligacijskega kartončka, zato

bi ga rabil dat delat.

Glede kita sprašujem zato, ker če me ustavi policaj in da imam predelavo ali je kaj narobe? ker policaj ponavad vpraša

tudi če je mašina ker predelana. Zato nevem ali je v primeru da imaš power kit to legalno ali ilegalno.

Za prvo pomoč me pa zanima kam jo ostali? a mate zmerej ruzak da jo mate not al kaj. Za na moj motor res nevem kam bi jo lahko spravu.

lej ce ni vidne razlike med power kitom pa originalom?? pol ni kej. sploh pa ce nisi prvi lastnik reces da ti nisi nic predeloval ker ti foter ne pusti in se narediš Francoza.

vidna razlika, jest naprimer sm meu DT pa je original cilinder koviske barve-OK, pol sm pa kit kupu je biv pa cilinder RDEČE BARVE- WTF?!?!?!? gremo speskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP. Tud jz imam isto težavo, kot veliko mojih predhodnikov. Kupil sem motorno kolo, ki ima nameščen izpušni sistem Leo Vince. prejšni lastnik pa seveda ni imel certifikata za homologacijo. Kje bi sedaj lahko pridobil nov certifikat za ta izpušni sistem?

Sm pregledal forum, pa nikjer nisem zasledil za izpuh Leo Vince.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na Leovince-vo stran, najdi svoj model motorja. Nato klikneš na izpuh, ki ga uporabljaš in tam ti pokaže podatke o izpuhu. Klikneš TYPE-APPROVAL in dobiš TUV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa potem to velja če greš s tem na homologacijo, ali mora biti potrjeno iz strani proizvajalca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Pojdi na Leovince-vo stran, najdi svoj model motorja. Nato klikneš na izpuh, ki ga uporabljaš in tam ti pokaže podatke o izpuhu. Klikneš TYPE-APPROVAL in dobiš TUV."

Se opravičujem, vendar jaz tega ne najdem. Moram pa priznat, da nisem preveč vešč kar se tiče interneta...

Hvala pa vsem za informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Pojdi na Leovince-vo stran, najdi svoj model motorja. Nato klikneš na izpuh, ki ga uporabljaš in tam ti pokaže podatke o izpuhu. Klikneš TYPE-APPROVAL in dobiš TUV."

Se opravičujem, vendar jaz tega ne najdem. Moram pa priznat, da nisem preveč vešč kar se tiče interneta...

Hvala pa vsem za informacije.

http://www.leovince.com/en/catalog-yamaha/sbk_tdm_900_om_ev_ov_all/1855

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!