Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

No najlepša hvala. Zdaj sem našel, vendar me malo skrbi ker se številke ne ujemajo z mojimi, Imam yamaho fazer letn.2007 S2

Na izpušnem sistemu meni piše: 0231, 0232 to je verjetno serijska številka, potem SG 0231, na drugem roru pa je številka 0232 ko pa gledam na njihovi strani jim pa piše povsod SGI 9693. Vse ostalo se ujema. Bo to šlo skozi homologacijo?

Me pa to res mori, sem že klical, da bi dal gor kr originalni auspuh pa stane nov 690 eur. Zdej sm naročil na bolhi rabljenega za 50 eur, sam je od letnika 2004, vendar mi je na uradnem servisu serviser zagotovil, da bo pasalo skupaj. Po en strani bi pa vseeno rajši, če mi bo uspelo, homologiral tega ker je zvok zelo lep. Nebi pa rad kršil zakona, ker sem 1X že bil ob vozniško dovoljenje zaradi prehitre vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav Motosvetovci!

Imam enak problem. Na Yamahi fzs 600 ki sem jo kupil pred kratkim je izpuh francoskega proizvajalca MIG. Najprej sem mislil, da je ispuh ilegalen,vendar mi nekaj ni dalo miru in sem odstranil nalepko proizvajalca. In glej kaj je spodaj! številke E9 SRH51 ...

Sedaj pa nastopi drug problem. Nikjer na netu ne najdem certifikata, niti na uradni strani ne. Prosil bi, če mi pomagate poiskat certifikat za homolomo. Se bom oddolžil z kakim pirom al pa dvema.

še vedno iščem certifikat, čeprav se vozim z orginalom. Sicer sem našel od Yamahe Bulldoga, sam ima

Buldog na dva rora, jaz pa mam le enga. Prosim pomagajte mi to skoz spravit . . .

Hvala,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

en lep pozdrav vsem skupaj...

verjetno se je že o temu na veliko pisalo samo mi ni uspelo nič izbrskati :(...

kupil sem led žmigavce, ki nimajo certifikata in se zanimam, če je možno kakšnega dobiti da bo lahko naredu homologacijo...

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težka. Če si jih kupil v louisu (oz. če imajo iste v prodajnem programu) jim piši pa ti bodo poslali papirje. Nisem pa 100% da so te papirji OK za naše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en lep pozdrav vsem skupaj...

verjetno se je že o temu na veliko pisalo samo mi ni uspelo nič izbrskati :(...

kupil sem led žmigavce, ki nimajo certifikata in se zanimam, če je možno kakšnega dobiti da bo lahko naredu homologacijo...

Hvala :)

Brez papirjev težko da boš naredil homologacijo, oziroma nemogoče....razen če poznaš kakšnega na homologaciji in gre to po kakšni stranski poti...drgač pa kontatiraj prodajalca, naj ti izda papirje...tudi avstrijski, če si recimo kupil v louiso bodo zadostovali za homologacijo.

Zanima me če rabim za homologacijo izpuha potrdilo o vgradnji od servisa, da potem lahko homologiram? Nemorem sam doma zrihtat pa z papirji na homologacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od unih na homologaciji. pr nas zahtevajo poročilo o vgradnji oz. dobiš tam tisti papir k ti ga more en podpisat (npr. servis). v lj baje da ni treba tega met. poglej malo nazaj so o tem napisali. drugače pa itak samo pogleda papirje, če se ujema številka al pa še tisto ne, poslika in pole čakaš da dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez papirjev težko da boš naredil homologacijo, oziroma nemogoče....razen če poznaš kakšnega na homologaciji in gre to po kakšni stranski poti...drgač pa kontatiraj prodajalca, naj ti izda papirje...tudi avstrijski, če si recimo kupil v louiso bodo zadostovali za homologacijo.

Zanima me če rabim za homologacijo izpuha potrdilo o vgradnji od servisa, da potem lahko homologiram? Nemorem sam doma zrihtat pa z papirji na homologacijo?

ne, ne rabiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo jaz sem danega svoj izpuh šel homoligirat. Za vse tiste, ki ste v dilemi kaj rabite vam povem iz prve roke, da rabite prometno, homologacijski kartonček, certifikat od izpuha in potrdilo o vgradnji. Če ste mogoče kjer koli zasledili, da kdo tega ni rabil je imel zgolj srečo, da mu na šalterju tega niso zahteval. Aja homologiral sem ga na LPP-ju in prišlo me je celih 31€.

Pa še to cifer na izpuhu mi sploh gledal ni, samo poslikal ga je (celotnega) in to je blo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kako pa zgleda to potrdilo o vgradnji... a je to nek navaden papir z enim stavkom da so tu pa tu strokovno vgradili to pa to... pa štempiljka in to je - to..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo ve, če se na Netu dobijo homologacijski papirji za Termignoni DMR e1 0548, so me nategnil :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo ve, če se na Netu dobijo homologacijski papirji za Termignoni DMR e1 0548, so me nategnil :) :) :)

A si kupil nov izpuh?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jaz sem danega svoj izpuh šel homoligirat. Za vse tiste, ki ste v dilemi kaj rabite vam povem iz prve roke, da rabite prometno, homologacijski kartonček, certifikat od izpuha in potrdilo o vgradnji. Če ste mogoče kjer koli zasledili, da kdo tega ni rabil je imel zgolj srečo, da mu na šalterju tega niso zahteval. Aja homologiral sem ga na LPP-ju in prišlo me je celih 31€.

Pa še to cifer na izpuhu mi sploh gledal ni, samo poslikal ga je (celotnega) in to je blo to.

Da te dopolnim potrdilo mora biti od pooblaščenega serviserja znamke tvojega motocikla,in ja poslikal je cifre na izpušnem loncu ter indetifikacijsko številko motocikla....tako kot praviš je na LPP-ju to obvezen postopek,ki pa ni dolgo v veljavi.še sredi prejšnjega leta se je dalo to vse uredit brez potrdila o vgradnji,prinesel si jim (govorim za svoj primer)od Akrapoviča knjižico v katero mi je prodajalec (pooblaščen)pritisnil žig in datum in vse ostalo zgoraj navedeno pa je šlo......no proti koncu leta pa so naši vrli funkcionarji sprejeli zakon,kateri zahteva potrdilo o vgradnji izpuha od pooblaščenega serviserja znamke ,ki jo imate.

pa tako kot si rekel,če je to kdo spravil čez brez omenjenih dokumentov je mel zgolj srečo zaradi nevednosti uradnika na okencu....al se mu je pa dopadel....na LPP dela ena luštna gajstna črnolaska,sicer že zrela ampak odlično ohranjena :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kako pa zgleda to potrdilo o vgradnji... a je to nek navaden papir z enim stavkom da so tu pa tu strokovno vgradili to pa to... pa štempiljka in to je - to..?

Približno tako....na tem potrdilu so podatki motocikla,izpuha,datum vgradnje,in indetifikacijske št, homologacijske knjižice izpuha in seveda žig in podpis pooblaščenega serviserja,ki je izpuh vgradil.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne, je bil že namontiran, sam jest idiot sm verjel kacotu iz motolegende, da je vpisan. zdj je pa klinac...

se prav zdj k ni več firme, tut potrdila o vgradnji ne dobim in se lahko obrišem pod nosom... :) :) ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne, je bil že namontiran, sam jest idiot sm verjel kacotu iz motolegende, da je vpisan. zdj je pa klinac...

se prav zdj k ni več firme, tut potrdila o vgradnji ne dobim in se lahko obrišem pod nosom... :) :) ??

Žal tako nekako.....ne razumem,pa kaj moraš vrjet,ko si kupil motor moraš zraven dobit njegov homologacijski karton v katerem je vpisan izpuh oz dodelava ali nadgradnja le tega. Če tega ni zapisanega v omenjenem kartončku se pravi da izpuh ni homologiran.

A mi lahko poveš potem kako te je lahko nategnil :? a nisi vedel ,da moraš to pogledat,a je to tvoj prvi motor pa nimaš izkušenj z temi zadevami..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jbg sm bil mal naiven, sm si mislu sj so uvoznik, me pa ja ne bo nategnil.... gone wrong :) :)

bom probu dobit papirje, pa h tanovmu uvozniku, če bo lahko kj pomagal??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jbg sm bil mal naiven, sm si mislu sj so uvoznik, me pa ja ne bo nategnil.... gone wrong :) :)

bom probu dobit papirje, pa h tanovmu uvozniku, če bo lahko kj pomagal??

Želim ti vso srečo pri tem :yes:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tut mene nategnil...

kupu motor, gor našravfani Akrapovići, lastnik ne najde homologacijskega kartona od motorja, dam delat dvojnik...imam homologacijski karton od Akrapovićev...

...zdej pa problem, ko pogledam podrobneje:

Tip motorja v prometni : T511

v Hom. kartonu za izpuh pa piše za tip motorja: T508, T509, T510

a bo to problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tut mene nategnil...

kupu motor, gor našravfani Akrapovići, lastnik ne najde homologacijskega kartona od motorja, dam delat dvojnik...imam homologacijski karton od Akrapovićev...

...zdej pa problem, ko pogledam podrobneje:

Tip motorja v prometni : T511

v Hom. kartonu za izpuh pa piše za tip motorja: T508, T509, T510

a bo to problem?

Mislim,da za jebače na LPP z ta črno ne bi smel bit problem... :P

Zdaj pa resno.....mislim,da bodo komplicirali..probaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral lep del te teme in ne uspem nekaj razumeti.

Torej, želim zamenjati avzpuh na motorju in ga kupim npr v Italiji ker je seveda 200€ cenejši kot tukaj - Akrapovič..

potem kako lahko to homologiram? kdo mi bo izdal potrdilo o vgradnji??

mi lahko kdo ti prosim obrazloži..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral lep del te teme in ne uspem nekaj razumeti.

Torej, želim zamenjati avzpuh na motorju in ga kupim npr v Italiji ker je seveda 200€ cenejši kot tukaj - Akrapovič..

potem kako lahko to homologiram? kdo mi bo izdal potrdilo o vgradnji??

mi lahko kdo ti prosim obrazloži..

Potrdilo ti bo izdal pooblaščeni serviser tvoje znamke motorja......seveda,ga moraš pri njemu vgradit.

Da je kupljen Akrapo v Italiji ni nobenega problema....sabo imej račun in vse tri knjižice,ki jih dobiš pri akrapotu zraven.....v eno od teh knjižic ti bo serviser(pooblaščen) dal žig,podpis in datum,ter pooblastilo o vgradnji.....ker je zakon nov in marsikateri serviser še ni seznanjen z njim ne bo vedel o kakšnem potrdilu govoriš....

Tudi na A-Cosmos niso vedeli,potem smo napisali navaden a4 format,prepišeš šT. indetifikacijsko iz izpuha oz homologacijske knjižice ,št.indetifikacijsko z motorja,priložiš prometno,spodaj pa še enkrat napiše,da so ti vgradili to pri njih(žig,podpis,datum)

Bodi pozoren pri nakupu izpuha,da ima te knjižice,kjer piše,da je izpuh odobren z strani EU....itd....ker imaš tudi izpuhe,ki se jih ne da homologirat,ker so narejeni za piste,in presegajo tudi zvočno dovoljeno mejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!